Ауто-пут Крагујевац - Баточина | Highway Kragujevac - Batočina - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 24th, 2009, 04:23 PM   #61
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Градоначелник Крагујевца Верољуб Стевановић са сарадницима обишао је радове на другој деоници магистралног пута I реда Крагујевац - Баточина, где су започети радови на асфалтирању.

“Ово је назначајнија инвестиција у путној мрежи за град Крагујевац, а деоница од 4,6 километра последња је на нашој територији. Ради се много бржим темпом него што смо очекивали, истакао је градоначелник Стевановић, тако да сам уверен да ћемо се већ у децембру возити овом деоницом. Очекујем да се наставе припреме и пројектовање за деоницу на територији Баточине Лапова и да ћемо цео пут завршити најкасније 2011. године“.

Након потисивања уговора са Наионалним инвестиционим планом, радови на овој деоници почели су 24. августа, а рок за завршетак, превиђен тим уговором, је 150 дана - подсетио је Љубиша Живковић директор Предузећа за путеве. Радови теку према предвиђеној динамици, имамо извесне техничке проблеме са надвожњаком изнад железничке пруге, који ће ускоро бити отклоњени и то неће утицати на поштовање предвиђеног рока.
[IMG]http://i34.************/2vuxchj.gif[/IMG]

Ladno postavili ivicnjake sa unutrasnje strane.

[IMG]http://i34.************/14o6brp.gif[/IMG]

www.kragujevac.rs
vlada_Ilina_h2o no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 24th, 2009, 08:16 PM   #62
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Jos par slika sa pocetka asfaltiranja auto puta KG-BA.

[IMG]http://i33.************/2hpkqhs.jpg[/IMG]

[IMG]http://i37.************/10eqx69.jpg[/IMG]

[IMG]http://i35.************/2mme33m.jpg[/IMG]

[IMG]http://i34.************/5vnq74.jpg[/IMG]

[IMG]http://i34.************/214ehpj.jpg[/IMG]
Old September 25th, 2009, 06:30 PM   #63
Stefan1
Registered User

Likes (Received): 2

jel ce imati vijadukata i tunela u nastavku? Pretpostavljam da nece pratiti stari put koji prolazi kroz sela.
Advertisement

Old September 25th, 2009, 10:05 PM   #64
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 69

Quote:
Originally Posted by Stefan1 View Post
jel ce imati vijadukata i tunela u nastavku? Pretpostavljam da nece pratiti stari put koji prolazi kroz sela.
Pa imace petlje i nadvoznjake... A u produzetku kod Kragujevca se nastavlja na Juznu obilaznicu sa tunelom (~1500m) pa se spaja na put KG-KV.... Ne trebaju tuneli ovuda jer je put ravan do Batocine...

Pa nego koji put ce da prati? Ja znam samo za ovaj KG-Batocina i ide kroz sela tamo ka Batocini...
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2009, 08:22 PM   #65
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Mozda se o ovome raspravljalo i pre,nemam pojma,ali posto cesto prolazim tim putem,pa imam privilegiju da iz busa pratim radove na putu KG-Batocina,zanima me zasto je to magistralni put tkz prve kategorije ili ne znam sta vec,a nije autoput,kad ima po tri trake u jednom pravcu,tj dve plus jednu zaustavnu,a toliko ima i cuveni koridor 10!?
.......................\__/............___/
......................................./
.......................................\_
V_E_J_Z_I_K no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2009, 08:28 PM   #66
sale_kg
BANNED

Quote:
Originally Posted by V_E_J_Z_I_K View Post
Mozda se o ovome raspravljalo i pre,nemam pojma,ali posto cesto prolazim tim putem,pa imam privilegiju da iz busa pratim radove na putu KG-Batocina,zanima me zasto je to magistralni put tkz prve kategorije ili ne znam sta vec,a nije autoput,kad ima po tri trake u jednom pravcu,tj dve plus jednu zaustavnu,a toliko ima i cuveni koridor 10!?
Pa prvi deo sto je grad Kragujevac samostalno finansirao ima pun profil od tri trake u jednom smeru ali kao sto vidis ovaj sad deo sto se radi se radi 2+2 a ne 3+3,s tim sto im ostaje u opciji da se vremenom prosiri na 3+3 ukoliko za to bude potrebe... A to neka prosiruju moja deca... Samo neka zavrse ovo sad i ja miran... A i nece imati naplatne rampe bar prvih X godina i nece se naplacivati...
Old September 29th, 2009, 08:35 PM   #67
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Quote:
Originally Posted by sale_kg View Post
Pa prvi deo sto je grad Kragujevac samostalno finansirao ima pun profil od tri trake u jednom smeru ali kao sto vidis ovaj sad deo sto se radi se radi 2+2 a ne 3+3,s tim sto im ostaje u opciji da se vremenom prosiri na 3+3 ukoliko za to bude potrebe... A to neka prosiruju moja deca... Samo neka zavrse ovo sad i ja miran... A i nece imati naplatne rampe bar prvih X godina i nece se naplacivati...
Dobro to sa naplatnim je i meni bilo logicno za kontraargumnet autoputu,a i fer je,jer je to jedini valjani put koji ide u tom pravcu,pa bi drzao monopol u slucaju naplate.

Dalje,ako mi verujes nisam primetio da se rade 2+2,mada mi je taj drugi deo delovao uzi.Negde kod Cvetojevca vec izgubim volju da buljim u put,ali malo preko toga su cini mi se do sad i stigli....

Hvala brd...
Old September 29th, 2009, 08:51 PM   #68
sale_kg
BANNED

Vaznije ipak da se produzi autoput na juznu obilaznicu i eventualno dalje ka KV-u nego da se siri u 3+3... Realno...

Jel se radi bar sta? Onako kazi iz prve ruke?
Old September 29th, 2009, 09:01 PM   #69
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Quote:
Originally Posted by sale_kg View Post

Vaznije ipak da se produzi autoput na juznu obilaznicu i eventualno dalje ka KV-u nego da se siri u 3+3... Realno...

Jel se radi bar sta? Onako kazi iz prve ruke?
Gle,u sredu idem nazad,pa cu pisati,ali pre dve nedelje se radilo punom parom.Bageri struzu naslage zemlje,da ne kazem brezuljke,priprema se teren za mostice preko onih potoka,i iznad pruge se nasipa dosta,dosta zemlje,za buduci nadpruznjak koji ce pratiti postojeci,odmah iza table Kragujevac.Takodje se posipa rizla za slojeve puta,ali je to u razlicitim stepenima razvoja,najvise se radi na petlji kod Cvetojevca,koja vec dobija obrise kako to treba da izgleda,a uz to se sve meri i premerava "kocicima" koji su mi posebno zanimljivi jer ih niko ne dira,a zna se kakav smo narod...

A da ponekad kad ne putujem sa drustvom volim da gledam buducu trasu autoputa na mestima gde je jos netaknuta i da zamisljam sta ce se sve rusiti,pomerati,zahvatati itd...
Old September 29th, 2009, 09:21 PM   #70
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Gle,u sredu idem nazad,pa cu pisati,ali pre dve nedelje se radilo punom parom.Bageri struzu naslage zemlje,da ne kazem brezuljke,priprema se teren za mostice preko onih potoka,i iznad pruge se nasipa dosta,dosta zemlje,za buduci nadpruznjak koji ce pratiti postojeci,odmah iza table Kragujevac.Takodje se posipa rizla za slojeve puta,ali je to u razlicitim stepenima razvoja,najvise se radi na petlji kod Cvetojevca,koja vec dobija obrise kako to treba da izgleda,a uz to se sve meri i premerava "kocicima" koji su mi posebno zanimljivi jer ih niko ne dira,a zna se kakav smo narod...
Hvala na ovim detaljnim informacijama.Prolazim ja cesto tuda.Ali nazalost nocu.Sad me teras da u sred ispitnog roka idem da slikam.
Old September 29th, 2009, 09:32 PM   #71
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Quote:
Originally Posted by vlada_Ilina_h2o View Post
Hvala na ovim detaljnim informacijama.Prolazim ja cesto tuda.Ali nazalost nocu.Sad me teras da u sred ispitnog roka idem da slikam.
Pokusacu ja iz busa da slikam sad pri dolasku,pa kako uspe,bice dan ako nista drugo....
Old September 29th, 2009, 09:36 PM   #72
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

Quote:
Pokusacu ja iz busa da slikam sad pri dolasku,pa kako uspe,bice dan ako nista drugo....
Moze i tako da se urade dobre fotke.Sa visine.Organizovacu se posle ispita da slikam,ali nista pre toga.Ovako,cekam tvoje slike iz busa.
Old September 29th, 2009, 09:41 PM   #73
sale_kg
BANNED

Quote:
Nema,poprimio si "Kragujevcanizam" sa foruma... Tnx in advance... Mozda bih i ja mogao Besku za vikend iz busa,ali nema sta da se vidi ... Tj. iz busa se ne vidi novi most...
Old October 1st, 2009, 04:22 PM   #74
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Kao sto sam i obecao "sektasima",a narocito Vladi Ilinoj HAsfaltvodi evo na brzinu frisko fotki (jos se puse),sa AUTO (magistralnog) puta KG-BC i to od pocetka ili od kraja do ulaska u grad i malo dalje...

E sad VAZNA napomena:

Vreme nije islo na ruku,(a u gradu kasnije 100 stepeni,a ja sa planine u duksu),ali ono sto je ubedljivo najgore su ova odvratna zuta sedista kao posledica nedostatka svetla u kadru i NEOPROSTIVO prljavi prozori inace "privatnog prevoznika" "protiv kojih nisam nista mogao da ucinim"

Zato su fotke takve kakve su,ali nadam se da je sustina obuhvacena,a da cete ovog puta od mene zanemariti kvalitet...

Takodje fotke su hronoloski poredjane uz po neki moj komentar...

Do ovde se stiglo,tabla,nesto malo dalje ka Batocini od petlje u Cvetojevcu...

Dalje niz put...

Ono sto me je zacudilo je sto na kraju vec stavljaju prvi sloj asfalta,a pri pocetku jos ni rizla na pojedinim mestima nije posuta...

Pocetak cvetojevacke petlje,severna strana...(za juznu cete da se ubrisete) buhahahah....

Nastavak...

Idemo dalje...

Slojevi,slojevi...

(Z)verko...

Staro i novo ili novo i buduce...

Stizemo do nadpruznjaka...

Ovde se put "dize"...

Kao sto vidite na pocetku je stanje "gore" nego na kraju....

I evo ga njegovo "visocanstvo,prestoni grad"....ko je primetio navodnike?Ja nisam....
Tu je ujedno i kopca na do sad zavrseni deo puta,prelazimo u desnu traku...medjutim pre prelaska u nekim delovima se jos po nesto radi... (???)

To bi bilo sve narode,a sad odoh da spavam,zaginuo sam sa vama jutros i onim brojkama,a ustao u 6 za bus,a ionako naviru na faksu ovi fejsbukasi....vozdrica....

PS Jos jednom sorry zbog kvaliteta slika,trenutno bolje nije moglo...
Old October 1st, 2009, 04:38 PM   #75
chuburac
radioactive

chuburac's Avatar

Likes (Received): 6

Hvala Bogu pa stavise bankine. Jos samo infoskrinovi da se instaliraju i ja sam zadovoljan
Old October 1st, 2009, 04:39 PM   #76
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Likes (Received): 102

Evo da se nadovezem na Vejzikovu storiju.
Danasnje KG novine govore o nastavku izgradnje na pravcu Kragujevac-Batocina sledece godine kada se predje na teritoriju opstine Batocina,posto se ove godine zavrsava sav posao na teritoriji Kragujevca.
[IMG]http://i33.************/bg1gdx.jpg[/IMG]
...
[IMG]http://i33.************/2lmo50j.jpg[/IMG]
Dubac no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2009, 06:30 PM   #77
vlada_Ilina_h2o
highways and roads

vlada_Ilina_h2o's Avatar

@liman_drzava
Hvala na fotkama!
@V_E_J_Z_I_K
Uhhh...To sam trazio.Najvise me je iznenadio napredak na mostu kod Cvetojevacke petlje dok su za nadvoiznjak iznad pruge rekli da imaju nekih tehnickih problema ali da ce sve biti zavrseno u roku.Ima tu jos dosta posla tako da ovaj neasfaltirani/asfaltirani deo za sada deluje neuredjeno...Hvala na trudu!Ova ti je dobra "Vladi Ilinoj HAsfaltvodi".
@chuburac
Nisu jos postavili bankine na ovih 4.6km.Imale su jos ranije na nekih 1.5,2km bankine i to u delu gde je put nasipan i gde se nalaze most i nadvoznjaci.A na ovih zavrsenih 5km,bankine su jos ranije uradjene.
@Dubac
Hvala na tekstu.
Old October 1st, 2009, 08:47 PM   #78
cross

Likes (Received): 7

Vejziče, koliko je duga ta AC Kragujevac-Batočina i koje gradove (veća mjesta) još povezuje?
cross no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2009, 08:50 PM   #79
V_E_J_Z_I_K
Kosovo is Serbia

V_E_J_Z_I_K's Avatar

Quote:
Originally Posted by cross View Post
Vejziče, koliko je duga ta AC Kragujevac-Batočina i koje gradove (veća mjesta) još povezuje?

Pa napisah,5 km cini mi se,a ne povezuje gradove,vec sela,tj najvaznije Kragujevac sa koridorom 10 (E 75)
To je,uz obilaznicu oko grada i probijanje onog cudovista od tunela(buduceg najveceg u Srbiji),koji vodi ka Zastavi bio i jedan od uslova za Fiat...
Old October 1st, 2009, 08:53 PM   #80
cross

Likes (Received): 7

Quote:
Pa napisah,5 km cini mi se,a ne povezuje gradove,vec sela,tj najvaznije Kragujevac sa koridorom 10 (E 75)
To je,uz obilaznicu oko grada i probijanje onog cudovista od tunela(buduceg najveceg u Srbiji),koji vodi ka Zastavi bio i jedan od uslova za Fiat...
Ja sam mislio da je Batočina neki grad i da se nalazi na koridoru 10.

Sorry, uža Srbija mi je malo veća nepoznanica, bolje poznajem "Veliku Srbiju".
cross no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Крагујевац, Србија, Шумадија, autoput, kgc, kragujevac, serbia

Thread Tools

Posting Rules