[Łódź] Centrum Promocji Mody ASP - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 24th, 2011, 01:36 AM   #81
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 8090

Tyle że od ulicy jest widoczny praktycznie tylko oczojebny czerwony, a na m.in logu województwa to tylko jeden z kilku elementów i w dodatku stonowany przez ciemny szary.

Wizualizacje zdecydowanie bardziej mi się podobały.
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 24th, 2011, 02:12 AM   #82
JarasM
That guy

JarasM's Avatar

Likes (Received): 0

Może z ocenianiem co widać od ulicy wstrzymajmy się do czasu aż skończą, albo przynajmniej zrobią trochę więcej.
JarasM no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 01:57 PM   #83
JarasM
That guy

JarasM's Avatar

Quote:
ASP buduje Park Sztuki: artyści fundują mocne barwy

Na terenie uczelni przy ul. Wojska Polskiego 121, w zaledwie 10 miesięcy, "wyrosły" imponujące gmachy: Centrum Nauki i Sztuki oraz Centrum Promocji Mody. Choć są w stanie surowym, a ich wykańczanie i wyposażanie wnętrz potrwa do jesieni 2012 roku, elewację Centrum Nauki i Sztuki pomalowano już na czerwono.

Kolor uczelnianego gmachu zwraca uwagę przechodniów, nieprzyzwyczajonych do tak żywych i ostrych barw na fasadach łódzkich budynków. Pierwotnie Centrum Nauki i Sztuki i Centrum Promocji Mody miały być szare. Dlaczego projekt został zmieniony? - Szarą akademię wyobrażał sobie nasz architekt - mówi Grzegorz Chojnacki, rektor ASP. - Ale taki budynek byłby pozbawiony wyrazu, nijaki. Przypominałaby raczej bunkier, nie siedzibę i szkołę artystów. Większość budynków w Łodzi ma ciemną barwę. Postanowiliśmy wyłamać się i prowokować kolorem.

Na jaką barwę zostanie pomalowane Centrum Promocji Mody? Chojnacki: - Budynek będzie czarny, ale ożywią go czerwone, żółte i kobaltowe prostokąty. Kolory, które pojawią się na ścianach, nie są przypadkowe. Nawiązują do tradycji uczelni, neokonstruktywizmu, neoplastycyzmu, w której zakorzeniona jest współczesna dydaktyka szkoły. Układ wizualny nie jest kopią jakiegokolwiek dzieła sztuki, ale nawiązaniem do twórczości artystów, na przykład Pieta Mondriana czy Katarzyny Kobro. Barwy te będą naszym manifestem.

Projekt pod nazwą "Budowa Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi" jest finansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Jego łączna wartość to ponad 52 mln zł, z czego Unia dokłada ponad 44 mln zł, a reszta pochodzi z budżetu ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W Centrum Nauki i Sztuki zaplanowano: * czytelnię z wypożyczalnią, * czytelnię naukową, * czytelnię czasopism z częścią magazynową, * niewielką salę do telekonferencji, * magazyny archiwum, * pomieszczenia digitalizacji zbiorów, * galerię ASP. W Centrum Promocji Mody powstaną: * wielofunkcyjna aula, * sala pokazowo-wystawowa, * zaplecze z garderobami dla modelek.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,1...cne_barwy.html
Sponsored Links
Advertisement

Old August 24th, 2011, 01:57 PM   #84
Falco Parker
Registered User

Falco Parker's Avatar

Quote:
Originally Posted by JarasM View Post
Całkiem nieźle się prezentuje

Last edited by Falco Parker; August 24th, 2011 at 02:07 PM.
Falco Parker no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 02:13 PM   #85
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22139

Moim zdaniem ekstraklasa xd
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 02:30 PM   #86
JarasM
That guy

JarasM's Avatar

Swoją drogą, może po tym remoncie ASP ogarnie tereny wokół uczelni? Jak się człowiek zorientuje co i jak to jakoś się trafia do środka, ale wielu ludzi, którzy są tam po raz pierwszy, zwyczajnie nie wie nawet jak do wejścia trafić. Od strony Wojska Polskiego jest wręcz wielka łąka, jakieś rozsypujące się mostki, w krzakach czasami koczują bezdomni, na murkach przesiaduje kwiat młodzieży. Idąc od tramwaju trzeba uważać na mnóstwo tłuczonego szkła na schodach, które z resztą w zimę stają się bardzo niebezpieczne. Bardzo zaniedbane to wszystko.
Old August 24th, 2011, 09:21 PM   #87
jimmy_cream
dr Manhattan

jimmy_cream's Avatar

no to ślicznie.
Old August 26th, 2011, 12:51 AM   #88
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2300

A ja tam się cieszę, że wyłamali się z szarości, bo budynek jest ciekawy, ładny i nowoczesny i dzięki takim właśnie nieco kontrowersyjnym kolorom nasze ASP będzie lepiej widoczne z jednej z głównych dróg wjazdowych do miasta (a jak jeszcze skończą biurowiec przy rondzie solidarności to już w ogóle jest szansa na zrobienie dobrego wrażenia na przyjezdnych). Jedyne czego mi brakuje to OGROMNEGO napisu ASP i (tak jak ktoś napisał wcześniej) uporządkowania terenów dookoła uczelni.

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 02:58 AM   #89
JarasM
That guy

JarasM's Avatar

No właśnie tego ASP potrzeba jak skończą budowę. Kilka lat temu ja nawet nie byłem do końca pewien gdzie jest ASP, dopiero potem skojarzyłem, że to ten gmach. Potrzebny jest wielki znak zarówno od Wojska Polskiego jak i od Strykowskiej, a poza tym zagospodarowanie terenów zielonych i położenie chodników. Trzeba zauważyć, że w budynku ASP jest wręcz kilka galerii które warto odwiedzić (a wręcz warto regularnie, bo wystawy są czasowe), ale obecne otoczenie odstrasza wszystkich poza studentami.

No, ale to wszystko leży wyłącznie w gestii władz ASP. Pewnie nie będą jakichś dramatycznych prac robić po zakończeniu budowy, biorąc pod uwagę w jakim stopniu podobno Centrum Promocji nadwyrężyło budżet uczelni (opierając się, naturalnie, na plotkach).
Old August 27th, 2011, 01:02 AM   #90
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2300

no to ja mam nadzieję, że starczy im pieniędzy na koszenie trawy (vel chaszczy) oraz na regularne zamiatanie chodnika - na to nie potrzeba nie wiem jak ogromnego budżetu (a i wykonanie samego napisu ASP nie powinno im nie wiem ile pieniędzy zabrać - projekt w końcu mogliby uzyskać w wewnętrznym konkursie dla studentów).

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2011, 03:38 AM   #91
JarasM
That guy

JarasM's Avatar

Nie jestem pewien, czy spora część z tych chaszczy kiedykolwiek widziała kosiarkę, a dojścia do budynku nie do końca nazwałbym chodnikiem - sporo po prostu wylanego betonu, płyt betonowych; chodnik zbudowany z płyt chodnikowych przypominam sobie zdaje się jeden, wzdłuż dojazdu na parking.
Budynek jest fajny, ogólnie, ale mam wrażenie, że projektant zapomniał, że do budynków mają tendencję wchodzić ludzie. Od "głównego wejścia" od Strykowskiej jeszcze jak cię mogę, ale każdy, kto zmierza do ASP od zachodu jest niezmiennie zdezorientowany. Więcej tam wydeptanych ścieżek niż chodników. Stan tego jest taki, że się człowiek zastanawia kilka razy, czy nie pomylił drogi
Old August 31st, 2011, 04:35 PM   #92
mari00
.

mari00's Avatar

Ciekawy wzorek wyszedł, zdjęcia wrzucę jak znajdę czas

mari00 no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 04:40 PM   #93
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 4728

nie podoba mi się
jaceq no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 04:54 PM   #94
mari00
.

mari00's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
nie podoba mi się
Kolorystyka, czy materiał elewacji?

Old August 31st, 2011, 04:56 PM   #95
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

i jedno i drugie
Old August 31st, 2011, 05:03 PM   #96
mari00
.

mari00's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
i jedno i drugie

Dla mnie za dużo tej czerwieni, która szcególnie rzuca się w oczy przy operującym słońcu.

http://www.asp.lodz.pl/index.php?opt...id=227&lang=pl

Old August 31st, 2011, 05:07 PM   #97
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

no! wrzuć te zdjęcia, nie opieprzaj się
Old August 31st, 2011, 05:29 PM   #98
mari00
.

mari00's Avatar

Jedno na potencję, reszta na pewno w sobotę

http://img171.imageshack.us/img171/3007/dscf5441v.jpg

Old August 31st, 2011, 06:20 PM   #99
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 14561

to co ?jak to ??poważnie??nie no bez jaj!!??

Centrum Promocji Mody ASP znalazło sponora na nazwę budynków uczelni!!

teraz to KOMFORT ARENA
Old August 31st, 2011, 08:46 PM   #100
ww_lodz
City & Colour

Likes (Received): 2356

No i fajnie, ale drugi budynek też by mógł być taki. Mimo to, na plus.
Advertisement

Reply

Tags
łódź

Thread Tools

Posting Rules