ЈАГОДИНА - праћење градилишта | JAGODINA - construction updates - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад

Шумадија и запад Šumadija and west

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 24th, 2008, 09:41 PM   #21
Sawovsky
Шар Планино, долазим ти..

Sawovsky's Avatar

Likes (Received): 5063

Radi se druga faza ove zgrade na uglu Narodnog Fronta i jedne ulice xD

Sawovsky no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 24th, 2008, 09:44 PM   #22
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

A ovo je gradilishte one 17.-to spratnice u centru grada.Nalazi se na istom uglu narodnog fronta i ove ulice gore kojoj ne znam ime,samo sa druge strane

Ovde se vidi polovina gradilishta josh otprilike toliko ima na desno

I slikano je pre oko mesec dana inache,sad mislim da su zavrshili sa temeljima...

Last edited by Sawovsky; November 24th, 2008 at 10:47 PM.
Old November 24th, 2008, 10:05 PM   #23
nixy
Kragujevac

nixy's Avatar

Likes (Received): 232

Eto sa 25, na 17 spratova...
nixy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 24th, 2008, 10:09 PM   #24
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Quote:
Originally Posted by RS.ban View Post
Plavusa mi se svidja... a ime joj je ... no comment

Vlasnik te firme ochigledno obozava plavushe

Josh jedan objekat te firme koji vec skoro zavrshavaju takodje nosi ime "Plavusha", samo shto se ne radi o de lux komplexu kao ona "plavusha" sa prve strane
U pitanju je dosta masivan objekat,chini mi se najveci posle one 17.spratnice koji se trenutno pravi,a sigurno je najveci po prostoru koji zauzima.

Evo i te "Plavushe",nalazi se pri kraju naselja Vasharishte(moj hud ) u blizini izlaza na auto-put

Render

Trenutno stanje(zavrshena je prva faza,tj sredishna lamela)

Last edited by Sawovsky; November 28th, 2008 at 09:08 PM.
Old November 24th, 2008, 10:12 PM   #25
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Quote:
Originally Posted by nixy View Post
Eto sa 25, na 17 spratova...
He,he,he nixy

Zgrada na slici nikad nije ni trebala da ima 25 spratova,odakle ti to?Ova zgrada je najavljena sa 17 spratova

Pretpostavljam da mislish na onu 24.-spratnicu kod stadiona?To je skorz drugi kraj grada,stadion nije u centru,nego kod Djurdjevog brda.

To je totalno druga zgrada,ali josh nije krenula da se gradi,jer trebaju da nadju lokaciju da isele auto-pijacu na chijoj ce lokaciji ta zgrada da bude.
Old November 24th, 2008, 10:13 PM   #26
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 17596

A ima li render te 17-spratnice?

edit:A i 24-spratnice

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2008, 10:22 PM   #27
nixy
Kragujevac

nixy's Avatar

Likes (Received): 232

Aaaa, nema kod vas zajebancije... Vidim ja da cu odavde da vidim neke vase nebodere za 20 godina...
nixy no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2008, 10:27 PM   #28
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

24.-spratnice nigde nema,to chuvaju ko nacionalnu tajnu

A za ovu 17.-tnicu ako se bar sete tablu da stave pa da slikam,inache iz nekih svima znanih razloga ne bih se bash usudio da se mnogo raspitujem oko zgrade,budite srecni shto slikam uopshte

Razumete me?

Edit

Nixy,potrudite se i vi,pa da se dovikujemo sa 30.-tog sprata medjusobno
Old November 25th, 2008, 08:11 PM   #29
zdogy
Registered User

Likes (Received): 0

Sawovsky,ne zezaj da ce zgrada iza Paba da ima 17 spratova ??
Zar nije trebala da bude obicna 6-o spratnica?
Mislim,uglavnom toliko spratova grade...
zdogy no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2008, 08:37 PM   #30
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Pa mora neko da probije shesto-spratnu monotoniju

Tako mi je rekao baja na gradilishtu,i na autentiku su tako prichali,a i techa(radi u direkciji) mi reche da ce da ima preko 15 spratova.

U svakom sluchaju videcemo nadam se uskoro.
Old November 25th, 2008, 08:49 PM   #31
Bojan9
Samo opušteno

Bojan9's Avatar

Likes (Received): 455

Odlično slike...
Samo, reci mi tvoje mišljenje kao čo'ek iz JA- da li je ta lokacija prava za zgradu od 17 spratova?
Old November 25th, 2008, 09:05 PM   #32
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Pa mogu da ti kazem da su za razliku od silnih lokacijskih promashaja u Jagodini, poput nesrecnih zgrada RK Beograd i RK Morava(boze zashto si nam kaznio grad toliko ) ili recimo nedavno zavrshene zgrade Parking Servisa,za ovu su zgradu(gledajuci na nju kao na 17-spratnicu),odabrali sasvim finu poziciju.

Videce se sa glavnih peshachkih zona i iz glavne ulice,a opet ne odura od sredine jer se nalazi u ulici koja je gotovo cela u novogradnji(pogedaj dve slike iznad nje!),i mislim da ce fino dominirati nad njima.

Sad sve naravno zavisi od fasade ako urade neku fush fasadu ili jeftini kicheraj,onda dzaba im i dobra lokacija...
Old November 26th, 2008, 01:14 AM   #33
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Uspeo sam da nadjem i render za zgradu iz posta br.24

Old November 27th, 2008, 09:13 PM   #34
Ventilator_BGD
BANNED

Likes (Received): 4

U tolickim gradicima grade zgrade od 4, 5, 6, 7 spratova!??? Neko nije cuo za pojam "urbanizam".
Ventilator_BGD no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2008, 10:27 AM   #35
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Jagodina nije bash "tolichki" gradic,tako da je spratnost odmerena.
Old November 28th, 2008, 04:43 PM   #36
Ventilator_BGD
BANNED

U pravu si. Treba stedeti na prostoru. 20 ovakvih zgrada i stane ceo okrug u njih. Xaxa, ma nemoj da me zezas, to je verovatno kompleks malih sredina od kojih svako zeli u sebi kutak u kome ce da se oseca kao u nekakvom megapolisu. Na zalost, takve intervencije u prostoru u gradovima u kojima tradicionalna regulacija 95% gradske urbane matrice ne prelazi 2 sprata, vizuelno narusavaju urbani kontinuitet, tako da dolazis do situacije da moras da srusis ostalih 95% zgrada u gradu i zamenis ih 7spratnicama, da bi napravio nekakav sklad (pri tom, ko ce da zivi u tim zgradama???). Najbolji primer za to je onaj novi blok sagradjen u centru subotice, odmah do gradskog doma. Izgleda kao spaceship koji je sleteo u glavni park, koji je uspesno uspeo da negira znacaj glavnog repera u gradu - gradskog doma.
Old November 28th, 2008, 08:08 PM   #37
djomla
Registered User

djomla's Avatar

Likes (Received): 704

Quote:
Originally Posted by Ventilator_BGD View Post
U pravu si. Treba stedeti na prostoru. 20 ovakvih zgrada i stane ceo okrug u njih. Xaxa, ma nemoj da me zezas, to je verovatno kompleks malih sredina od kojih svako zeli u sebi kutak u kome ce da se oseca kao u nekakvom megapolisu. Na zalost, takve intervencije u prostoru u gradovima u kojima tradicionalna regulacija 95% gradske urbane matrice ne prelazi 2 sprata, vizuelno narusavaju urbani kontinuitet, tako da dolazis do situacije da moras da srusis ostalih 95% zgrada u gradu i zamenis ih 7spratnicama, da bi napravio nekakav sklad (pri tom, ko ce da zivi u tim zgradama???). Najbolji primer za to je onaj novi blok sagradjen u centru subotice, odmah do gradskog doma. Izgleda kao spaceship koji je sleteo u glavni park, koji je uspesno uspeo da negira znacaj glavnog repera u gradu - gradskog doma.
Izvinjavam se za OFF ali ne zna na koji NOVI blok mislis u SU! Oko gradske kuce (doma) ne postoji nikakav "BLOK", blokovi su iskljucivo vezani za Beograd, nas u taj crtani ne mesaj. Iskljucivo postoje zgrade 2-3 sprata (visoki plafon), ako hoces u metrima oko 12m.

Drugo, ako se jagodincima svidja takav nacin gradnje, neka im je volja. Barem vi sto zivite u, i do Novog Beograda nemate prava da nekome pricate o nacinu i stilu gradnje.

Inace, sjajne slike Sawovsky.

Last edited by djomla; November 28th, 2008 at 08:20 PM.
djomla no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2008, 09:05 PM   #38
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ventilator_BGD View Post
Brate kavo proseravanje to je strashno.
Tamo gde su zgrade nize spratnosi,kao shto su glavna ulica i ostali delovi grada sa starjiom arhitekturom gde su uglavnom stare zgrade/kuce do 2 sprata,guess what?Prave se zgrade do 2 sprata.

U ulicama/delvima grada koje krecu u novu urbanizaciju prave se zgrade srpatnosti od 4 do 6 spratova,koje nemaju veze sa delovima grada gde su manje zgrade.I i te kako se useljavaju,jer puno ljudi dolazi da zivi u Jagodni,zatim puno ljudi osniva prodice,a isto tako puno njih zeli da obezbedi decu..

Shto mrzim kad tako neki Beogradjanin zamishlja ostatak Srbije kao da su malo veca sela...
Old November 28th, 2008, 09:06 PM   #39
Ventilator_BGD
BANNED

Hmmm... Vidim da si iz SU. Vidis, da su se suboticani kroz istoriju pitali kako grad treba da izgleda, ti bi ziveo na smetlistu arhitekture. Prosetaj se malo putem pozarevac - kucevo, pa da vish sta radi ljudska mashta. Videces tu i neke jos ne provaljene tipove betona, cak i armatura se drugacije pozicionira od standarda. A obrnuti korintski stubovi su mi omiljeni. A kad prekopiraju persijske, iz doba darija, da bi dosledno prilagodili ovdasnjoj simbolici, stave svinju umesto konja, ili petla, ili sl. Pa gde ti zivis covece? Jesi li cuo za urbanisticki zavod? Nemam ja nista protiv malih mesta, sta vise! Selio bi se iz BG-a na keca. Ali negativna kritika je posledica zdravog razuma i jednostavnog opazanja. I ja tebi pricam... Pa ti ni ne znas sta je blok...hehe, cuo da negde pricaju o "commie" blokovima pa u glavi preformulisao... E, smesan si. :-) Od blokova se sastoji matrica svakog grada na ovoj planeti, znas ono: ulica,trotoar, blok, parcela... I ima neki novi trzni centar koji je sagradjen u subotici P+5,6, koji je nadvisio celu staru urbanu matricu i unistio barok - secesija skyline subotice.
Old November 28th, 2008, 09:12 PM   #40
Ventilator_BGD
BANNED

Quote:
Originally Posted by Sawovsky View Post
Brate kavo proseravanje to je strashno.
Tamo gde su zgrade nize spratnosi,kao shto su glavna ulica i ostali delovi grada sa starjiom arhitekturom gde su uglavnom stare zgrade/kuce do 2 sprata,guess what?Prave se zgrade do 2 sprata.

U ulicama/delvima grada koje krecu u novu urbanizaciju prave se zgrade srpatnosti od 4 do 6 spratova,koje nemaju veze sa delovima grada gde su manje zgrade.I i te kako se useljavaju,jer puno ljudi dolazi da zivi u Jagodni,zatim puno ljudi osniva prodice,a isto tako puno njih zeli da obezbedi decu..

Shto mrzim kad tako neki Beogradjanin zamishlja ostatak Srbije kao da su malo veca sela...

E, izbaci iz usta to "Beogradjanin", kompleksasu. Za razliku od tebe, ja volim selo jednako kao grad, i ne pokusavam da omalovazim ni jedno ni drugo. A Jagodina je grad! Ali mali grad. i to je cinjenica. Osim toga, da ti ne mislis da je mali, ne bi bio jedan od onih koji su se preselili iz njega, guess where?? Belgrade!!! Xaxa, ironijo ljudska. Cak ni kragujevac nije bio dovoljno veliki za tebe. Uzivaj na dunavu!
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Србија, arhitektura, izgradnja, jagodina, projekti, serbia, srbija, urbanizam

Thread Tools

Posting Rules