[Warszawa] Centrum Nauki "Kopernik" - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 29th, 2005, 05:50 PM   #81
tutturu
arch & urb

tutturu's Avatar

Likes (Received): 9

OT:
Z mocno nie potwierdzonych źródeł doszły mnie słuchy że JEMS w elektrowni chcą robić lofty. Niestety tylko tyle wiem. Nie wiem czy w całej czy w części ale uważam pomysł za conajmniej zajebisty
...-Facet mieszka na Fabrycznej - rzekł z wystudiowaną nonszalancją - Kamieniczka, mówię wam,plakatowa. Powiśle i jego romantyka, przewodnik krajoznawczy, strona taka i taka. Wewnątrz całkiem przywoicie, można żyć, o ile nie ma się takich przesadnych wymagań, jak umywalka czy wieszak ...
L.Tyrmand "Zły"

Last edited by tutturu; January 29th, 2005 at 05:56 PM.
tutturu no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 29th, 2005, 05:54 PM   #82
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 18428

Quote:
Originally Posted by tutturu
OT:
Z mocno nie potwierdzonych źródeł doszły mnie słuchy że JEMS w elektrowni chcą robić lofty. Niestety tylko tyle wiem. Nie wiem czy w całej czy w części ale uważam pomysł za conajmniej zajebisty
co to są "lofty"?
Old January 29th, 2005, 05:58 PM   #83
tutturu
arch & urb

tutturu's Avatar

Quote:
Originally Posted by kafarek
co to są "lofty"?
Olbrzymie mieszknia zazwyczaj jednoprzestrzenne powstające w obiektach przemysłowych
...-Facet mieszka na Fabrycznej - rzekł z wystudiowaną nonszalancją - Kamieniczka, mówię wam,plakatowa. Powiśle i jego romantyka, przewodnik krajoznawczy, strona taka i taka. Wewnątrz całkiem przywoicie, można żyć, o ile nie ma się takich przesadnych wymagań, jak umywalka czy wieszak ...
L.Tyrmand "Zły"
Sponsored Links
Advertisement

Old January 29th, 2005, 06:05 PM   #84
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 18428

Quote:
Olbrzymie mieszknia zazwyczaj jednoprzestrzenne powstające w obiektach przemysłowych
ups nawet nie wiedziałem ze tak to sie nazywa.Czy to jest coś w stylu jak widziałem ze do mieszkania wjeżdża sie windą przemysłową(towarową z taka kratownicą w drzwiach)i bezposrednie wejscie bez korytarza do mieszkania z takiej windy.Czy to tak wyglada,jesli tak to ciekawe ile za metr i kto bedzie mieszkac,chyba jacys artysci
Old February 23rd, 2005, 11:11 PM   #85
Urbanista
Registered User

Urbanista's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
OT:
Czy sa jakies wiesci o tych loftach?
Urbanista no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 12:54 AM   #86
discoWAW

Likes (Received): 2

w ostatnim "Biznesie Warszawskim" jest infomacja ze Vattenfall (wlasciciel Elektrocieplowni Powisle) sprzedaje teren wraz z elektrownia, bo nie jest mu od 2 lat potrzebna. Zainteresowanie to Viterra Developement, Pekao Developement i jeszcze 2 czy 3 inne firmy. Jezli tam powstana lofty to stawiam, ze beda jednymi z najdrozszych mieszkan w Warszawie...co za okolica i w ogole miejsce..ah
discoWAW no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 01:25 AM   #87
Szabo

szkoda, że nie będzie tam wielkiej sali koncertowej, jak było to poprzednio w planach, ale z drugiej strony lepiej żeby cokolwiek się tam działo niż było to co jest...
Szabo no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 04:44 PM   #88
YaroS
Registered User

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by discoWAW
w ostatnim "Biznesie Warszawskim" jest infomacja ze Vattenfall (wlasciciel Elektrocieplowni Powisle) sprzedaje teren wraz z elektrownia, bo nie jest mu od 2 lat potrzebna. Zainteresowanie to Viterra Developement, Pekao Developement i jeszcze 2 czy 3 inne firmy. Jezli tam powstana lofty to stawiam, ze beda jednymi z najdrozszych mieszkan w Warszawie...co za okolica i w ogole miejsce..ah
Ja myślę, że deweloperzy będą chcieli maksymalizować zysk więc loftów nie będzie nowy właściciel wszystko zburzy i całą działkę zabuduje maksymalnie.
PS. w PREM-ie jest informacja że nie PEKAO Development tylko PKO Development.
PZDR
YaroS no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 06:10 PM   #89
Lucky Luke
Registered User

Lucky Luke's Avatar

Likes (Received): 2761

Quote:
Originally Posted by YaroS
Ja myślę, że deweloperzy będą chcieli maksymalizować zysk więc loftów nie będzie nowy właściciel wszystko zburzy i całą działkę zabuduje maksymalnie.
PZDR
Kurcze ciągle wszyscy mylą PKO z PEKAO. Przecież PKO BP to ma spółkę PKO INWESTYCJE.
Lucky Luke no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 10:00 PM   #90
discoWAW

Likes (Received): 2

Quote:
PZDR
YaroS masz racje, zle zapamietalem.
discoWAW no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 10:03 PM   #91
Szabo

Quote:
PZDR
ale przecież część elektrowni jest chyba na liście zabytków (nie jestem pewien, może tylko na miejskiej kliście obiktów chronionych). Nie tak łatwo będzie to "wszystko" wyburzyć. Zresztą poza elektrownią na tym terenie jest jeszcze od cholery miejsca na inwestycje.
Szabo no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 10:25 PM   #92
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Likes (Received): 73

Patrząc na to zdjęcie nasuwa mi sie tylko jedno określenie, neoBOS'owcy! Warszawa to wielka wiocha z wygonami, a szczególnie w tym rejonie, czemu nie tworzyć gęstej zabudowy tylko zabijać resztki tego co zostało? Tragedia, tylko się pochlastać...
Stompi no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 12:00 PM   #93
tutturu
arch & urb

tutturu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stompi
Patrząc na to zdjęcie nasuwa mi sie tylko jedno określenie, neoBOS'owcy! Warszawa to wielka wiocha z wygonami, a szczególnie w tym rejonie, czemu nie tworzyć gęstej zabudowy tylko zabijać resztki tego co zostało? Tragedia, tylko się pochlastać...
Nie przesadzaj akurat te tereny czyli Powiśle mają jedną z ładniejszych tkanek miejskich w Warszawie

Jeżeli zrealizują założenia dotyczące Centrum Nauki, budowy akademików - mieszkaniówki i wyremontują Elektrownię Powiśle to będzie ok. Zwróć uwagę że nie należy wyburzać EP jest tyle terenu że jeszcze kilka apartamentowców się zmieści.
L.Tyrmand "Zły"
Old February 25th, 2005, 12:33 PM   #94
ruminek

wow , jeszcze nie mialem okaji przyjrzec sie temu tunelowi
ruminek no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 03:51 PM   #95
anakin

Likes (Received): 8

z EP zachowana ma być zabytkowa część. Kiedyś pojawił się pomysł aby umieścić tam muzeum sztuki wspólczesnej ale niestety pomysł upadł. A wydaje się mi, że był on genialny
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 04:47 PM   #96
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 428

Quote:
Originally Posted by Stompi

niestety...
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 06:30 PM   #97
heysel
Civitas Kielcensis

heysel's Avatar

Likes (Received): 3

Elektrownie można sobie obejrzec z satelity...

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=184463
heysel no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 07:24 PM   #98
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Quote:
Nie przesadzaj akurat te tereny czyli Powiśle mają jedną z ładniejszych tkanek miejskich w Warszawie

Jeżeli zrealizują założenia dotyczące Centrum Nauki, budowy akademików - mieszkaniówki i wyremontują Elektrownię Powiśle to będzie ok. Zwróć uwagę że nie należy wyburzać EP jest tyle terenu że jeszcze kilka apartamentowców się zmieści.

Kolego, miasto!

Kiedyś widziałem taki film francuski dokumentalny. Miasto jest tak gęste, że czujesz się jak w wielkiej hali. Ta metafora mówi o tym, że nocą, zabudowa jest tak gęsta, latarnie i inne miejskie światła daja nastrój wnętrza. Miasto jest przestrzenia zamknietą, a jeżeli nazywsz te łąki zwarta zabudową to przepraszam.

Park miejski to zupłenie co innego niz mamy w warszawie, jedynym parkiem z prawdziwego zdarzenia to Łazienki, ogrodzone, dobrze zaprojektowane. Natomiast zieleń warszawska to rozsiane nasiona wielu gatunków. Oczywiście sa inne parki w warszawie, które nominuja do miana parku, przykład: tereny warszawianki, genialne założenia, jednakże obecnie zarośniete i popadające w ruine.

Definujmy, warszawo to miasto czy wielko przestrzenna wioska?
Old February 25th, 2005, 08:21 PM   #99
stykmont

stykmont's Avatar

Gdy miasto jest za gęste to następuje tak zwane bagno behawioralne. Powinny być skupiska zwartej zabudowy, ale tez co jakiś czas "łąki". Byle nie było wielkich, pustych placów zamkniętych na klucz po środku miasta .
stykmont no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 08:36 PM   #100
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Quote:
Originally Posted by stykmont
Gdy miasto jest za gęste to następuje tak zwane bagno behawioralne. Powinny być skupiska zwartej zabudowy, ale tez co jakiś czas "łąki". Byle nie było wielkich, pustych placów zamkniętych na klucz po środku miasta .

Tylko procentowo warszawa ma tyle zieleni, że mogła by nia obdarzyć pół miast w europie. Warszawa powojenna jest miastem w którym trzeba myśleć o budynkach a nie o zieleni.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śródmieście, kamery, kopernik, warszawa

Thread Tools

Posting Rules