[Polska] Liczba pasażerów w portach lotniczych - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 23rd, 2004, 01:24 AM   #21
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3496

i jeszcze jedno, w Gdańsku w IV kwartale liczba pasażerów wyniosła 22.198
PB no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 23rd, 2004, 10:48 AM   #22
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 64

Trojmiejskie lotnisko rozwija sie bardzo dynamicznie, dla porownania

Poznan w 2003 roku przyjal 263,5 tys. pasażerów

Gdańsk

365 tys. pasażerów

delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2004, 03:45 PM   #23
PB
Projekt Inwestor

@delfin
zgadza się, a teraz zobacz ilu pasażerów przybyło na Ławicy a ile na Wałęsie, różnica wynosiła ponad 100 tys. teraz 35 tys.

P.S
to, że gdańskie lotnisko się rozwija nie budzi żadnych wątpliwości, zwłaszcza moich
Sponsored Links
Advertisement

Old October 23rd, 2004, 04:39 PM   #24
HG
Registered User

Likes (Received): 265

Quote:
Originally Posted by PB
i jeszcze jedno, w Gdańsku w IV kwartale liczba pasażerów wyniosła 22.198
W ktorym roku?
W 2003 po trzech kwartalach mieli 274 tys a rok skonczyli na 365 tys. Latwo policzyc, ze w IV kwartale mieli w Gdansku 91 tys.
HG no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2004, 04:48 PM   #25
PB
Projekt Inwestor

Quote:
Originally Posted by HG
W ktorym roku?
W 2003 po trzech kwartalach mieli 274 tys a rok skonczyli na 365 tys. Latwo policzyc, ze w IV kwartale mieli w Gdansku 91 tys.
masz rację, mój błąd, sam nie wiem skąd ja wziąłem te 22 tys

jednak nie zmienia to faktu, że Ławica szybciej dogania niż Wałesa ucieka
Old October 24th, 2004, 06:56 AM   #26
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Poznan raczej nie dogoni Gdanska, Trojmiasto jest wieksze, i teraz po wejsciu do Uni bedzie przylatywalo jeszcze wiecej turystow niz do tej pory
Old October 24th, 2004, 10:23 AM   #27
PB
Projekt Inwestor

Quote:
Originally Posted by delfin_pl
Poznan raczej nie dogoni Gdanska, Trojmiasto jest wieksze, i teraz po wejsciu do Uni bedzie przylatywalo jeszcze wiecej turystow niz do tej pory
heh, Trojmiasto jest tej samej wielkści co Poznań z okolicami,
a po drugie co to za argument? przeciez nie tylko mieszkancy tych miast lataja!
ale spoko, efekty zobaczymy za kilka miesięcy
Old October 24th, 2004, 10:33 AM   #28
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Poznan tej samej wielkosci co Trojmiasto? nie wiedzialem o tym,samo trojmiasto ma 800tys a jak dodasz okolice trojmiasta to aglomeracja jest 1,1mln (poznanska aglomeracja 637 tys)http://republika.pl/aglomeracje/
Co do wejscia do UE ma to duze znaczenie dla turystyki i co za tym idzie zwiekszony ruch na lotniskach, a trojmiasto jest mekka turystyczna

Last edited by delfin_pl; October 24th, 2004 at 10:41 AM.
Old October 24th, 2004, 10:53 AM   #29
PB
Projekt Inwestor

Quote:
Poznan tej samej wielkosci co Trojmiasto? nie wiedzialem o tym,samo trojmiasto ma 800tys a jak dodasz okolice trojmiasta to aglomeracja jest 1,1mln (poznanska aglomeracja 637 tys)http://republika.pl/aglomeracje/
Co do wejscia do UE ma to duze znaczenie dla turystyki i co za tym idzie zwiekszony ruch na lotniskach, a trojmiasto jest mekka turystyczna
takimi linkami się nie sugeruj, co to jest 637 tys? tyle to jest w samym Pozku.
W promieniu 20 km od miasta mieszka 300.000 ludzi co z Poznaniem daje prawie 900.000; gdybyśmi wzieli studentów, ktorych jest 2 razy wiecej niz w Trojmiescie to juz mamy ponad 1 mln, gdyby jeszcze uwzglednic niezameldowanych ...

swoja drogą co to za niemądre twierdzenie, z twoich slow, wychodzi na to, że tylko mieszkancy aglomeracji z lotniska korzystają a pozostali to co? no a Wlkp jest więsza od Pomorza więc z Ławicy będzie więcej osób latać, i ble ble bez sensu jest takie porównanie, nieprawdaz?

Piszesz o turystyce, hmm, ok, ale czy wziąłes po uwagę, że turystów jest wiecej w Poznaniu? Pod turystą nie kryje się tylko gosc z aparatem biegajaacy po miescie, lecz takze gosc targowy w przypadku Poznania.
A targi odbywają sie cały rok, wiec nie jestesmy uzaleznieni od sezonowosci.

Jeszcze jedna uwaga, spojrz, na to, że róznica jaka dzielila Poznan z Gdanskiem odrobiona zostala w ciagu sezonu, cyli generalnie najlepszego okresu dla Trojmiasta.
Old October 24th, 2004, 11:35 AM   #30
delfin_pl
Registered User

delfin_pl's Avatar

Dobrze wiec Poznan jest tej samej wielkosci co Trojmiasto(tak jak piszesz w promieniu 20km mieszka w aglomeracji trojmiasta grubo ponad milion ludzi to z deko wiecej niz w poznaniu)
heh Poznan ma wiecej turystow chyba na tych targach jak juz wspomniales bo miasto nie ma do zaoferowania raczej specjalnych atrakcji (bylem w te wakacje przejazdem i w porownaniu do Gdanska Gdyni i Sopotu ma sie nijak)
zreszta liczby nawet mowia za siebie gdansk obsluzyl wiecej pasazerow, czemu wczesniej w poznaniu tak to krucho wygladalo?

no dobra ta dyskusja do niczego nie prowadzi, wiadomo ze kazdy chwali swoje, cieszmy sie z tego ze mimo roznych trudnosci nasze miasta sie rozwijaja

Last edited by delfin_pl; October 24th, 2004 at 12:07 PM.
Old October 24th, 2004, 12:38 PM   #31
PB
Projekt Inwestor

Quote:
Dobrze wiec Poznan jest tej samej wielkosci co Trojmiasto(tak jak piszesz w promieniu 20km mieszka w aglomeracji trojmiasta grubo ponad milion ludzi to z deko wiecej niz w poznaniu)
no nie do końca, porównujemy obszary metropolitalne czyli miasta wokół Gdańska, czyli także Wejcherowo, Redę itp. z Poznaniem i najbliższymi okolicami, wielkość jednostek podobna. Jeżeli jednak mowimy o aglomeracji
jako szerszym pojeciu, to polecam spojrzec na opracowanie Urzedu Wojewodzkiego w Poznaniu nt. aglomeracji poznanskiej. Chociaż ja uwazam, ze najlepiej porownywac jednostki zorbanizowane a nie jakies wielkie polacie terenow oddalonych od miasta.
Wrzucam czesc skanow:
Mapa 1
Mapa 2
Mapa 3
Mapa 4

Quote:
heh Poznan ma wiecej turystow chyba na tych targach jak juz wspomniales bo miasto nie ma do zaoferowania raczej specjalnych atrakcji (bylem w te wakacje przejazdem i w porownaniu do Gdanska Gdyni i Sopotu ma sie nijak)
zreszta liczby nawet mowia za siebie gdansk obsluzyl wiecej pasazerow, czemu wczesniej w poznaniu tak to krucho wygladalo?
Poznań nadrabia targami; z finansowego punktu widzenia, czy kasę zostawi gosc targowy czy zwykly turysta nie robi żadnej różnicy.
Oczywiscie Gdańsk ma wiecej "zwykłych" turystow. Tutaj zgodzę się, sam przeciez mieszkalem w Gdansku 2 miesiące wiec conieco zobczyłem.
Nie zgodzę sie jednak, że P-ń nie ma nic do zaoferowania, owszem ma, tylko nie chce tego wykorzystać (czyt. władze). P-ń nie jest nastawiony na turystykę lecz na targi, handel,naukę i business; ubolewam nad tym, ze nie wykorzystuje sie mozliwosci turystycznych miasta. Bo kto wie, ze P-ń fortami stoi, ze są tu 2 zamki, 2 ogrody Zoologiczne, najstaryszy Ostrow Tomski z najstarsza w kraju katedrą. Tyle rzeczy jest do odbudowania, ze głowa boli, ale niestety tego sie nie robi

Quote:
no dobra ta dyskusja do niczego nie prowadzi, wiadomo ze kazdy chwali swoje, cieszmy sie z tego ze mimo roznych trudnosci nasze miasta sie rozwijaja
Old October 26th, 2004, 12:05 AM   #32
bladyrunner
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by PB
Poznań nadrabia targami; z finansowego punktu widzenia, czy kasę zostawi gosc targowy czy zwykly turysta nie robi żadnej różnicy.

Jak to nie?
Przeciez przeciętny gość targowy może mieć X razy więcej kasy od 100 przeciętnych turystów. Goście targowi to przeważnie biznesmeni a co za tym idzie większe zapotrzebowanie na samo latanie i inne linie - nie tanie - to tłumaczy częsciowo też brak tanich lini w Poznaniu.
Old October 26th, 2004, 12:29 AM   #33
BTY
Registered User

Likes (Received): 2

to Katowic nie chcecie ścigać, że się tylko sobą zajmujecie? jeszcze zeszłym roku zdaje się, że Katowice były za wami (to do poznania i gdańska)
BTY no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2004, 12:35 AM   #34
PB
Projekt Inwestor

Quote:
Originally Posted by BTY
to Katowic nie chcecie ścigać, że się tylko sobą zajmujecie? jeszcze zeszłym roku zdaje się, że Katowice były za wami (to do poznania i gdańska)
co się odwlecze to nie uciecze
Old October 26th, 2004, 12:45 AM   #35
Kubster
Future expert

Kubster's Avatar

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by PB
co się odwlecze to nie uciecze
Ja znam inne powiedzonko:
Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic..
Kubster no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2004, 01:03 AM   #36
PB
Projekt Inwestor

Quote:
Originally Posted by Kubster
Ja znam inne powiedzonko:
Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic..
heh, ciekawe kiedy niewykorzytano sytuacji?
no i nie wiem kto ma się mścić, mając na uwadze, że pasażerów szybko przybywa przy niezmienionej siatce połączeń;
Ławica jeszcze Wam pokaże
Old January 3rd, 2005, 01:01 AM   #37
BTY
Registered User

Likes (Received): 2

Rok sie skonczyl pora na podsumowanie, moze ktos ma juz jakies dane
ja mam o balicach, tylko nie wiem czemu podaja dwie rozne liczby
840386
745930
BTY no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2005, 12:19 PM   #38
erni

Likes (Received): 0

Dane z Wrocławia za rok 2004 - 363 244 tys. pasażerów.

Last edited by erni; January 16th, 2005 at 11:35 AM.
erni no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2005, 12:30 PM   #39
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 308

Quote:
Originally Posted by BTY
840386
745930
Tak czy inaczej pozycja nr 2 w Polsce obroniona. Bez obaw o spadek na poz.3 i bez szans na 1. Takie mocne 2. A w tym roku przekroczymy 1 mln!
1Marek1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 3rd, 2005, 12:47 PM   #40
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by BTY
840386
745930
Rzeczywiscie, na stronie lotniska w Balicach sa dwie rozne liczby. Ciekawe... Moze jedna jest z uwzglednieniem charterow, a druga nie? A moze po prostu ta wyzsza jest prognoza na rok 2005? Trudno powiedziec, do miliona to chyba nie da sie doplynac w tym roku. Tak czy owak, miejsce na najwyzszym podium murowane, oczywiscie wykluczajac Okecie z tej zabawy

Gdansk, po 10 miesiacach ma tylko 387 tysiecy. Cieniutko... Na koniec roku mozna sie wiec spodziewac liczby oscylujacej wokol 450 tysiecy. Katowice takze sporo przed trojmiejskim Rebiechowem. Pewnie okolo 550 000 pax'ow. Taka oto mamy pierwszy trojke lotnisk regionalnych w Polsce.
Advertisement

Reply

Tags
Łódź, bydgoszcz, gdańsk, katowice, kraków, lotniska, lotniska w polsce, lublin, modlin, olsztyn, polska, poznań, rzeszów, statystyki, szczecin, warszawa, wrocław, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules