[Lublin] Przebudowa Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 14th, 2018, 12:49 PM   #121
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8897

Jak można pisać o zieleni za wszelką cenę w mieście Lublin kto tak robi i kto tak planuje robić? rżnie się na potęgę, zero szacunku a gdy pojawi się jakiś nieśmiały głos ocalenia zieleni to zaraz komentarze, że niemożna zieleni wpychać za wszelką cenę gdzie się da ekhm, ok
Konstruktor está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 15th, 2018, 01:07 AM   #122
reig
FRL

reig's Avatar

Likes (Received): 1065

Nie znam się ale się wypowiem. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem byłby remont weekendowy Racławickich. Przynajmniej zachowalibyśmy charakter alei jako ulicy obsadzonej drzewami. Do tego wymalować buspasy, wymienić nawierzchnię chodników i jest dobrze. Ale ja jestem minimalistą, a nie wielkim inwestorem z wizją budującym bezkolizyjne skrzyżowanie w centrum miasta, podczas gdy budujemy wiadukty na potęgę na obwodnicy śródmieścia (nowe BMC, Solidarności).

rml- liked this post
reig no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2018, 08:30 AM   #123
Kuba120000
Registered User

Likes (Received): 278

może od razu połóżmy tam destrukt będzie jeszcze szybciej i taniej
tam są problemy z podbudową i musi ona być wymieniona sądzisz, że w ZDiM palą się do tej przebudowy? Też najchętniej by wymienili asfalt i na kilka lat by starczyło
Kuba120000 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 15th, 2018, 01:11 PM   #124
reig
FRL

reig's Avatar

Likes (Received): 1065

stąd pierwsze zdanie, bo nie wiem jak wygląda to w przypadku Racławickich. A co do ZDiM to jednak tam nie przyjęły się remonty weekendowe. Jedyny taki remont jaki kojarzę to Piłsudskiego, ale też trwał dosyć długo.
Old May 15th, 2018, 01:32 PM   #125
rml-
Registered User

rml-'s Avatar

Likes (Received): 1465

Był też bodaj na Ruskiej i tam chyba faktycznie błyskawicznie się wyrobili.

I faktycznie, wobec braku pieniędzy na kompleksową przebudowę z wyrżnięciem setek drzew, robieniem ulic od nowa, budową tuzina sygnalizacji i przebudową wszystkich skrzyżowań, aż prosi się o szybką i tanią wymianę nawierzchni z zachowaniem zieleni
rml- no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2018, 06:55 PM   #126
michal lbn
Registered User

michal lbn's Avatar

Likes (Received): 223

Po co komu ten remont Raclawickich? Dostawmy jeszcze 2 wiadukty więcej na Grygowej. Ma być 4 to niech będzie 6, a co?!

A tak serio jeśli ten remont wypadnie to pokaże kompletny brak umiejętności nadawania priorytetów inwestycjom. W budowie są niepotrzebne wiadukty na Grygowej, wiadukt nad rondem łączącym nieistniejąca drogę z nieplanowaną, oba zadania w sumie za 130 mln, a brakuje kasy na Raclawickie, nowy dworzec, a z kasą na szkołe udało się tylko dzięki nietypowemu sposobowi jej finansowania. Z 5 duzych inwestycji, realizowane są obecnie 2 najmniej potrzebne i ważne, jedna się ślizneła, a z 2 jest problem. Po-ra-żka!
michal lbn no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2018, 09:22 PM   #127
mario1967
Registered User

Likes (Received): 2304

Quote:
Originally Posted by michal lbn View Post
A tak serio jeśli ten remont wypadnie to pokaże kompletny brak umiejętności nadawania priorytetów inwestycjom. W budowie są niepotrzebne wiadukty na Grygowej, wiadukt nad rondem łączącym nieistniejąca drogę z nieplanowaną, oba zadania w sumie za 130 mln, Z 5 duzych inwestycji, realizowane są obecnie 2 najmniej potrzebne i ważne,
a ja się bardzo cieszę, że w mieście jednak nie myślą jedynie w kategoriach tu i teraz, a wykazują się umiejętnościami bardziej perspektywicznego spojrzenia.
Te niby wg Ciebie niepotrzebne inwestycje są bardzo istotne dla układu komunikacyjnego miasta, który nie został skreślony rok temu na kolanie, tylko przewidywany od co najmniej 4 dziesięcioleci. Tyle, że do epoki unijnych dotacji dla najbiedniejszych regionów było nas stać na realizację jedynie małych fragmentów tego układu i niestety z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że w przyszłości, za góra dekadę sytuacja wróci "do normy". Dlatego teraz powinniśmy budować z tego zakładanego układu komunikacyjnego wszystko, co tylko da się podciągnąć pod dotacje, w ilości pozwalającej na maksymalną absorpcję dostępnych funduszy. I to bez oglądania się na obecny ruch na danym kawałku ulicy, bo ruch ten bez efektu synergii (który może dać jedynie kompletny ciąg komunikacyjny lub przynajmniej duży jego fragment) z definicji nie może być obecnie duży. A już w szczególności powinniśmy starać się w epoce dotacji budować fragmenty bardzo kapitałochłonne, takie jak wiadukty i skrzyżowania wielopoziomowe. Dlatego ja na przykład mam do miasta pretensję o zlikwidowanie w planach budowy wiaduktu (i zastąpienie go rondem)w ciągu przedłużenia Zana nad fragmentem LL 80, który ma być budowany w przyszłym roku. Uważam, że to marnowanie niebywałej okazji, a nasze wcześniejsze doświadczenia z wieloetapową. rozłożoną na dekady budową skrzyżowania i wiaduktu w ciągu Poniatowskiego nie napawają optymizmem na przyszłość.
Old May 15th, 2018, 09:38 PM   #128
wssk8
Registered User

wssk8's Avatar

Likes (Received): 1278

Quote:
Originally Posted by mario1967 View Post
[...] Dlatego ja na przykład mam do miasta pretensję o zlikwidowanie w planach budowy wiaduktu (i zastąpienie go rondem)w ciągu przedłużenia Zana nad fragmentem LL 80, który ma być budowany w przyszłym roku.
Reszty nawet nie chce mi się komentować ale powiedz gdzie Ty odleciałeś z tym, że w przyszłym roku ma być budowane przedłużenie Zana? Przecież nawet nie ma pewności kiedy powstanie przedłużenie LL80 do Krochmalnej a Ty snujesz jakieś opowieści o nowym moście...I tu nie chodzi o budowę czy nie np. Grygowej tylko o priorytety. Skoro i tak jest dofinansowanie to można było jej budowę odłożyć np. na 2020 rok bo perspektywa jest i tak do 2022. Droga bez której jakoś miasto funkcjonuje nie jest NIEZBĘDNA na TU i TERAZ. Za to Racławickie owszem. Po pierwsze ze względu na stan tej drogi po drugie ze względu na znajdujące się przy niej instytucje pełni ona również rolę reprezentacyjną (tzn. powinna pełnić). Nawet nie wiesz ile razy ze wstydem tłumaczyłem znajomym i rodzinie (żony ) z innych części kraju dlaczego tak wygląda i tak przyjemnie się jeździ po jednej z najważniejszych ulic w mieście.

michal lbn, reig, wigrus13 liked this post
wssk8 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2018, 09:57 PM   #129
mario1967
Registered User

Quote:
Originally Posted by wssk8 View Post
powiedz gdzie Ty odleciałeś z tym, że w przyszłym roku ma być budowane przedłużenie Zana? Przecież nawet nie ma pewności kiedy powstanie przedłużenie LL80 do Krochmalnej.
napisałem
Quote:
nad fragmentem LL 80, który ma być budowany w przyszłym roku.
skąd Zana?
A przetarg na przedłużenie LL 80 wg planów ma ruszyć w przyszłym roku. Pewności nie ma, bo nigdy nie ma.

edit;
Jak na zamówienie właśnie przed chwilą ukazał się artykuł w Kurierze
Quote:
- Budowa nowego odcinka Trasy Zielonej jest przewidziana do realizacji wspólnie z nowym autobusowym dworcem metropolitalnym przy ul. Dworcowej – dodaje Kieliszek. Przy czym prace przy budowie drogi ruszą wcześniej niż samego dworca. – To wyprzedzenie może wynieść ok. pół roku – ocenia Kieliszek. Budowę dworca ratusz planuje rozpocząć pod koniec 2019 roku. – Prace drogowe związane z powstaniem nowego fragmentu Lubelskiego Lipca zajmą dwa lata – wskazuje Kieliszek.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/motofak...lnej,13175173/
wynika z powyższego, że prace budowlane związane z przedłużeniem TZ do Krochmalnej mają ruszyć w połowie przyszłego roku.

kondorpa liked this post

Last edited by mario1967; May 15th, 2018 at 10:45 PM.
mario1967 no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2018, 11:52 AM   #130
rml-
Registered User

rml-'s Avatar

Likes (Received): 1465

Quote:
Originally Posted by mario1967
Dlatego ja na przykład mam do miasta pretensję o zlikwidowanie w planach budowy wiaduktu (i zastąpienie go rondem)w ciągu przedłużenia Zana nad fragmentem LL 80, który ma być budowany w przyszłym roku.
Quote:
Originally Posted by wssk8
Reszty nawet nie chce mi się komentować ale powiedz gdzie Ty odleciałeś z tym, że w przyszłym roku ma być budowane przedłużenie Zana?
Fragment LL80, "który ma być budowany".

Gdyby chodziło o przedłużenie Zana, to byłoby "które ma być budowane".

mario1967 liked this post
rml- no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2018, 12:26 PM   #131
mario1967
Registered User

jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż jeśli budowa ostatniego fragmentu Trasy Zielonej ruszy w przyszłym roku, to odbędzie się to dokładnie w 60 rocznicę wprowadzenia tej ulicy do planów miejskich. W roku 1959 postanowiono o budowie Trasy Parkowej, którą obecnie nazywamy właśnie Trasą Zieloną. Pierwotnie trasa miała być dłuższa, biec wzdłuż Bystrzycy od skrzyżowania Turystyczna/Mełgiewska do Krochmalnej. Obecnie ostał się jedynie fragment od ronda na klinie. Blisko 3 km drogi i nawet po 6 dekadach nadal nie będziemy jeździć.
Wpis ten dedykuję do przemyślenia przed snem młodszym kolegom, którym po ostatniej dekadzie lubelskich inwestycji wydaje się, iż tak będzie już zawsze. Nie będzie.
Old May 16th, 2018, 01:35 PM   #132
Onufryy
Registered User

Likes (Received): 92

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
W sumie to nawet i lepiej, bo choć nawierzchnia jezdni jest w stanie agonalnym, to projekt samej przebudowy był niestety zły. Światła na każdym możliwym skrzyżowaniu i buspasy - ja się z tym nie zgadzam, przynajmniej jeszcze nie teraz.
A jak laseczka w drżącym ręku i zakaz jazdy samochodem ze względu na starość cię dopadnie to wtedy już zgodzisz się na buspasy?
Onufryy no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2018, 01:40 PM   #133
Martwy_Kogut
Registered User

Likes (Received): 180

Przez 60 lat wiele się zmieniło...
Tak naprawdę to dynamicznym i wielokrotnym przemianom ulegały praktycznie wszystkie czynniki mogące w jakikolwiek sposób wpływać na realizację tych planów.

Ostatnie 60 lat nie jest w jakikolwiek sposób miarodajne statystycznie. Liczyć można i porównywać inwestycje mniej więcej od wejścia PL do UE, bo przed przystąpieniem brak dotacji nie był jedynym problemem przechodzącej dopiero transformacje Polski.
Martwy_Kogut no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2018, 02:08 PM   #134
mario1967
Registered User

Quote:
Originally Posted by Martwy_Kogut View Post
Przez 60 lat wiele się zmieniło...
Tak naprawdę to dynamicznym i wielokrotnym przemianom ulegały praktycznie wszystkie czynniki mogące w jakikolwiek sposób wpływać na realizację tych planów.
Ostatnie 60 lat nie jest w jakikolwiek sposób miarodajne statystycznie.
w pewnym zakresie oczywiście tak - kryzys lat 80-tych i transformacja w 90-tych na pewno miały duży wpływ. Aczkolwiek pozostaje jednak jeszcze te kilkadziesiąt lat.
Poza tym Trasa Parkowa to nie jest skrajny przykład. Na przykład przedłużenie Muzycznej figuruje jako projektowana ulica na planie Lublina z 1932 roku.

Quote:
Liczyć można i porównywać inwestycje mniej więcej od wejścia PL do UE, bo przed przystąpieniem brak dotacji nie był jedynym problemem przechodzącej dopiero transformacje Polski.
właśnie uważam, iż tych inwestycji, tego poziomu nie możemy odnosić do przyszłości (poza może najbliższą dziesięciolatką), bo przy unijnym dofinansowaniu sięgającym 85% możemy obecnie budować nawet 6x więcej niż pozwala na to miejska kasa. Dodatkowo inwestycje zwiększa zachęta w postaci dotacji, która powoduje większą akceptację poziomu zadłużenia miasta w celu sfinansowania tych działań. Więc z budżetu miasta wydajemy znacznie więcej niż byśmy wydawali bez tej zachęty. Niestety długi trzeba kiedyś spłacić, więc jak już pojawi się brak możliwości dotacji inwestycje wyhamują bardzo gwałtownie.
Przynajmniej takie jest moje zdanie, ale obym się mylił.

skimble, pavvel, Robzak liked this post
Old May 16th, 2018, 04:46 PM   #135
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3543

Quote:
Originally Posted by Onufryy View Post
A jak laseczka w drżącym ręku i zakaz jazdy samochodem ze względu na starość cię dopadnie to wtedy już zgodzisz się na buspasy?
Pytasz mnie kolego co bedzie za 40-50 lat? Myślę, że wtedy buspasy nie będą już nikomu potrzebne.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2018, 10:12 PM   #136
Onufryy
Registered User

Likes (Received): 92

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Pytasz mnie kolego co bedzie za 40-50 lat? Myślę, że wtedy buspasy nie będą już nikomu potrzebne.
Myślę że jak będziemy w Unii to ona na nas wymusi że te buspasy będą.W obecnej chwili mamy 2 razy więcej samochodów na 1000 mieszkańców niż w innych krajach Europy i biedne Lubelskie jest w czołówce. Unia to wie i już ponagla nas o zmniejszenie tego trendu.
Onufryy no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2018, 10:15 PM   #137
Mister_MR.
Registered User

Mister_MR.'s Avatar

Likes (Received): 665

Quote:
Originally Posted by Onufryy View Post
Myślę że jak będziemy w Unii to ona na nas wymusi że te buspasy będą.
A nie jesteśmy przypadkiem w Unii od 14 lat?

Tak dla S17!

Leming Lubelski liked this post
Mister_MR. no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2018, 07:32 AM   #138
zysio
Registered User

Likes (Received): 345

Co nie znaczy, że musimy być tam za lat 40 czy 50.
zysio no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2018, 12:16 PM   #139
mario1967
Registered User

nie musimy?
Bardzo ciekawy pogląd, bo jak dla mnie to im bardziej w przyszłość, to tym bardziej musimy. Unia to wcale nie jest jedynie kasa jak niektórym się wydaje, tylko głównie szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
Za 30 lat Chiny będą takim mocarstwem, że żaden mały kraj ekonomicznie nie będzie w stanie im się oprzeć, zostanie zjedzony na śniadanie. Zresztą to już powoli się dzieje. Nawet takie kraje potężne gospodarczo jak Niemcy czy Francja nie mają innego wyjścia jak integracja, a co tu mówić o Polsce.
Old May 20th, 2018, 12:45 PM   #140
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 3543

Miej na uwadze, że starasz się to wytłumaczyć adwersażowi, który ledwo co ogarnia swoim pojęiem swój dom, obejście, oborę i (jeśli świeci słońce) resztę wsi. Dla takich Chiny to kraina znajdująca się gdzieś pozna Układem Słonecznym a zagrożenie z ich strony to to prawda porównywalna do baśni Andersena.

Leming Lubelski liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
drogi miejskie, inwestycje drogowe, lublin

Thread Tools

Posting Rules