[Sosnowiec] Budowa centrum handlowo-usługowego Sosnowiec Plaza - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 4th, 2006, 10:57 PM   #61
pimys
Registered User

pimys's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by milczacy View Post
Nie tylko warszawka - z resztą wątpię żeby otworzyli drugiego IMAXa w stolicy, to trochę bez sensu.
Od kilku lat się ciągle zastanawiam czemu nie zbudują IMAXa w 3mieście - dużo ludzi, do tego w lecie mnóstwo urlopowiczów. Czy oni nie zauważają północy na swoich mapach inwestycji??

Chociaż z drugiej strony już dwa razy byłem w Warszawskim IMAXie i dwa razy się bardzo zawiodłem. Wg mnie IMAX jest przereklamowany.
o drugim imaxie w wawie słyszałem juz jakiś czas temu z tym ze to podobno kwestia kilku jeszcze lat. co do imaxu w 3miescie to kiepsko to widze. takie kino stawia się razem z multipleksem a tych chyba w 3miescie jest juz kilka. z imaxami to sie chyba obecnie koncentrują raczej w innych krajach swrodkowoeuropejskich.
pimys no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 5th, 2006, 05:02 PM   #62
milczacy
Registered User

milczacy's Avatar

Likes (Received): 44

Quote:
Originally Posted by pimys View Post
o drugim imaxie w wawie słyszałem juz jakiś czas temu z tym ze to podobno kwestia kilku jeszcze lat. co do imaxu w 3miescie to kiepsko to widze. takie kino stawia się razem z multipleksem a tych chyba w 3miescie jest juz kilka. z imaxami to sie chyba obecnie koncentrują raczej w innych krajach swrodkowoeuropejskich.
Jakby na to patrzeć z tej strony to w stolicy szanse na drugiego IMAXa są jeszcze mniejsze, bo tam multiplexów jest o wiele więcej niż w 3city.
milczacy no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2006, 11:52 AM   #63
pimys
Registered User

pimys's Avatar

Quote:
Originally Posted by milczacy View Post
Jakby na to patrzeć z tej strony to w stolicy szanse na drugiego IMAXa są jeszcze mniejsze, bo tam multiplexów jest o wiele więcej niż w 3city.
spodziewałem się tego argumentu
w warszawie ludzie tez dużo częsciej chodzą do kina niż w reszcie polski
Sponsored Links
Advertisement

Old November 6th, 2006, 05:54 PM   #64
milczacy
Registered User

milczacy's Avatar

Quote:
Originally Posted by pimys View Post
spodziewałem się tego argumentu
w warszawie ludzie tez dużo częsciej chodzą do kina niż w reszcie polski
A to fakt, chociaż kłóciłbym się czy akurat "dużo" czy tylko "trochę częściej" niż w reszcie Polski
Old November 6th, 2006, 06:23 PM   #65
Bodrum
Ale głupi ci Rzymianie

Bodrum's Avatar

Likes (Received): 147

Co do IMAX-a w Tricity -> jest miejsce na kolejny multipleks w Trójmieście - drugi w Gdyni, w kilku rejonach miasta znalazłbym dla niego miejsce, ewentualnie nawet w Sopocie...

Ale mam wrażenie, że to totalny offtop. To skomentuję foty A więc: na razie SP wygląda jak wielki bunkier

Gdańsk Wrzeszcz // Kraków Salwator // Berlin Friedrichshain // Warszawa Powiśle // Praha Dejvice
Bodrum no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2006, 07:47 PM   #66
pimys
Registered User

pimys's Avatar

tak, bunkier to dobre określenie!

i już ostatni raz wracając do ot powiem tak:
mam nadzieję ze w 3 city imax kiedyś jednak powstanie, chetnie odwiedzilbym te strony przy okazji szkolenia pracownikow nowego kina
Old November 6th, 2006, 10:54 PM   #67
milczacy
Registered User

milczacy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bodrum View Post
Co do IMAX-a w Tricity -> jest miejsce na kolejny multipleks w Trójmieście - drugi w Gdyni, w kilku rejonach miasta znalazłbym dla niego miejsce, ewentualnie nawet w Sopocie...

Ale mam wrażenie, że to totalny offtop. To skomentuję foty A więc: na razie SP wygląda jak wielki bunkier
Och ja też znam pare dobrych miejsc na drugie kino w Gdyni
A kontynuując OT to podobno Hossa na Morenie ma w planach prócz mieszkaniówki wybudować część usługową właśnie z multikinem. Może Cinema-city się skusi

A Plaza w Sosnowcu aż takim wielkim bunkrem znowu nie jest. Zwróćcie uwagę na te fantazyjne kolumienki
Old November 24th, 2006, 12:19 AM   #68
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3398

Nadszedł czas na najnowsze zdjęcia. Znowu troszkę się pozmieniało, prace cały czas posuwają się do przodu. Patrzcie ludziska

O, ptaszek przeleciał

Od strony Piłsudskiego może nie będzie to tak najgorzej wyglądać jednak, te krągłości dają jakąś nadzieje na w miarę sensowną formę.

A wy co o tym sądzicie? Ja z każdym dniem się coraz bardziej ciesze że coś nowego w centrum powstaje, tylko najbardziej mnie ciekawi jaki będzie to miało wpływ na okolice - i vice versa - jaki okolica będzie miała wpływ na Plaze. Pozdrawiam
esce no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2006, 06:02 PM   #69
esce
.

esce's Avatar

Widzę że nikt nie zagląda do tego wątku, ale mimo to zapostuje jeszcze raz... Przecież Sosnowiec ma ponad 200 tys. mieszkańców, czy naprawdę nikogo nie interesuje to co się tu dzieje? Odezwijcie się! Niektóre mniejsze miasta mają aktywniejszych userów od nas... Szkoda. No, ulżyło mi, a teraz do rzeczy.

Na Plazie pojawiła się pierwsza elewacja z płytek w kolorze turkusowo-stalowym, chociaż wrażenie stalowości mogło być spowodowane chmurną pogodą

Uwaga, starają się zatrzeć wrażenie bunkrowatości i nabrać nas, dają ukośne filary które chyba mają być w zamyśle "finezyjne". Nieźle, rozbawili mnie nieco

sorry za jakość.

Ciekawe jak to wykończą ze stron od ulicy Dekerta i Szklarnianej, z tego co pamiętam to nie było żadnych wizualek...

Pozdrawiam
Old December 11th, 2006, 07:22 PM   #70
milczacy
Registered User

milczacy's Avatar

Jak to nikt nie zagląda!! Wchodze tu za każdym razem gdy pojawiają się jakieś nowe fotki. O właśnie... jestem
Old December 11th, 2006, 10:09 PM   #71
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

Likes (Received): 2685

Właśnie już jestem i czekam na fotosy i info co to za okładzina!? Jakieś nowe rendery, zbliżenia, wnętrza i jak okolica na to reaguje
tomasz32 no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2006, 12:02 AM   #72
esce
.

esce's Avatar

O, to naprawdę miło Dodam może jeszcze że mimo niedzieli robotnicy pracowali co widać na pierwszym zdjęciu w lewym górnym rogu. Praca powoli przenosi się do wnętrza, robią też już drogi dojazdowe i chodniki (rondko na skrzyżowaniu Szklarniana-Warszawska). Przy budowie widać elementy wentylacji, dużo już zamontowane w środku oraz pojemniki z kostką granitową. Zastanawiam się gdzie jej użyją Może następnym razem spytam robotników, bo chyba trudno o lepsze źródło informacji. Pozdrawiam
Old December 12th, 2006, 09:26 AM   #73
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Likes (Received): 305

Ja oglądam, pozdrowienia z Lublina
Old December 12th, 2006, 10:59 PM   #74
biglyk
Registered User

Likes (Received): 9

Ja również regularnie zaglądam, esce wiesz może co będzie z tym targowiskiem od ul. Szklarnianej? Bo w końcu nie wiem czy to zostaje czy odremontują... Ja bym to wszystko wypierdzielił stamtąd tyle jest targowisk w Centrum że o to jedno mogłoby być mniej.
Dzięki za zdjęcia ty jedyny chyba dbasz o obfocenie stolicy zagłębia, o co do ilości i aktywności forumowiczów z Sosnowca to się zgadza.

Zaraz zaraz czy z fotek wynika ze już nie ma tego targowiska ?? Dawno tamtędy nie przejeżdżałem i może jestem nie na czasie? (chciałbym żeby tak było) KTOŚ WIE?

Last edited by biglyk; December 12th, 2006 at 11:07 PM.
biglyk no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2006, 11:33 PM   #75
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Likes (Received): 94

Quote:
Ale fuszerka. Takie krzywe kolumny
Wśród równin nigdy, choćbyś się wściekł,
Choć dzień po dniu szczęściem się ciesz,
Nie znajdziesz ani cześci piękna tych gór.

W. Wysocki
sonnenkind no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2006, 12:59 AM   #76
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

@sonnenkind
to powtórka z parabolicznych kolumn Gaudiego, nie znasz się

Jak się podoba? Jaki będzie miało wpływ na okolice? Że cicho w wątku? To litościwe milczenie, bo chcąc powiedzieć cokolwiek, już otwierajac usta się odechciewa. Ręce opadają. Tragedia. Żeby się chociaż wysilili na tyle, żeby podnieść ten bunkier o dwa-trzy metry - przynajmniej wysokością by nawiązywał do okolicznych budynków - e, gdzie tam, będzie kurnik w centrum jak się patrzy. Godny sąsiad EuropyII (czy jak się ta to cudo nazywa) po drugiej stronie Piłsudskiego. Zmarnowany i zepsuty kolejny fragment miasta.
jedyna pozytywna rzecz, jak mi do głowy przychodzi, to to, że dzięki temu przez parę miesięcy mieliśmy dźwigi w centrum miasta a to rzadki widok.
Old December 13th, 2006, 02:13 PM   #77
pimys
Registered User

pimys's Avatar

jeśli chodzi o wpływ plazy na okolicę to taki też już można zauważyć.
po drugiej stronie Piłsudskiego, obok Europa2 jest sobie parking - jego właściciel zwąchał chyba ze do plazy troche ludzi moze zjechac a parking centrum handlowego może ich nie pomieścić - postawił na swoim szlaban i zaczął pobierać myto za parkowanko
Old December 13th, 2006, 02:52 PM   #78
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

No prawdziwy kapitalizm i prawdziwy BYZNESNAN!
Polska w najlepszym wydaniu! Nic tylko brać przykład z takiej przedsiębiorczości. Pięknie nasz kraj się rozwija, parking, galeria, Mc Donalds,
od Moża po Tatry! BOLANDA!
Old December 13th, 2006, 06:09 PM   #79
esce
.

esce's Avatar

Quote:
Originally Posted by hermit View Post
Żeby się chociaż wysilili na tyle, żeby podnieść ten bunkier o dwa-trzy metry - przynajmniej wysokością by nawiązywał do okolicznych budynków - e, gdzie tam, będzie kurnik w centrum jak się patrzy.
No bez przesady - plaza będzie dorównywać sąsiadującej zabudowie, co widać choćby na tym zdjęciu, a jeszcze nie ma dachu zdaje mi się:

Quote:
Originally Posted by hermit View Post
Zmarnowany i zepsuty kolejny fragment miasta.
jedyna pozytywna rzecz, jak mi do głowy przychodzi, to to, że dzięki temu przez parę miesięcy mieliśmy dźwigi w centrum miasta a to rzadki widok.
Sądzę że nie jedyna, ja jednak wolę Plaze od targu, na który po prostu bałem się wejść bo do Plazy chyba jednak się nie będę bał. Kolejne plusy to to że centrum się zaktywizuje a menele mieszkają w kamieniczkach z pomalowanymi fasadami Są gorsze przykłady zmarnowania przestrzeni w centrum, jak chociażby w Warszawie hala Marcpolu

Pozdrawiam i życzę więcej optymizmu - narzekać umie każdy, dostrzegać plusy nieliczni
Old December 13th, 2006, 08:08 PM   #80
tomasz32
Registered User

tomasz32's Avatar

Tak, racja, narzekanie to polska plaga ale głupota to już jest polska choroba. Takie kwiatki jak z tym pseudo prywatnym parkingiem po drugiej stronie ulicy rozbrajają. Chętnie widze nowe inwestycje w centrum miast, nawet GALERIE, których osobiście nie lubie, tylko proszę o lepszą architekture! Jednak zdecydowanie w centrum jestem zwolennikiem tzw. DOMÓW HANDLOWYCH! Substancji miastotwórczych! Ale teraz widać od morza po góry budujemy GALERIE I MAC- ŚWIAT. Szkoda tego terenu który inwestor mógł fajnie rozparcelować w niewielkim stopniu tracąc powierzchnie na korzyść nowych uliczek SOSNOWCA.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe

Thread Tools

Posting Rules