Niemieckie lotniska walczą o polskich turystów - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 3rd, 2016, 06:10 PM   #61
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 33935

@johny.f Dzięki za info-im bliżej będzie jesieni 2017 tym się wyjaśni czy uda się otworzyć bo przecież we wrześniu 2017 nie ogłoszą" a jednak nie damy rady" tylko z pewnym wyprzedzeniem(pół roku?).

Przy rosnącym ruchu-(w sporej mierze efekt uruchomienia bazy Ryanaira) rzeczywiście opcja pozostawienia terminali na SXF dla LCC a reszty do BER byłaby sensowna- zawsze to parę mln przepustowości "pod ręką" i czas na rozbudowę BER.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 3rd, 2016, 06:16 PM   #62
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Likes (Received): 11856

Historia pokazuje, ze otwarcie moga przelozyc nawet na miesiac przed planowanym terminem W zasadzie dopiero pierwszy odprawiony samolot pokaze na 98%, jaka bedzie ostateczna data otwarcia.

We are escalator walkers
In the brand new temple
johny.f no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2016, 09:36 AM   #63
mlodyy1985
Registered User

Wygląda, że na otwarcie w 2017 nie ma szans a z co najmniej pół roku później:
Quote:
Berliński port lotniczy im. Willy'ego Brandta zostanie najprawdopodobniej otwarty dopiero w 2018 roku, a nie w 2017 roku, jak dotąd planowano - podała agencja dpa, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą.

Także gazeta "Bild" pisała ostatnio, że termin otwarcia tego berlińskiego lotniska zostanie przesunięty po raz piąty, tym razem na wiosnę 2018 roku. Dpa przyznaje, że oficjalnie nikt tego na razie nie potwierdził, ale przewiduje, że nastąpi to w styczniu, a nowy termin będzie podany do wiadomości wiosną. "Bild" przypuszcza, że tym nowym terminem będzie przełom kwietnia i maja 2018 roku.
Berliński port lotniczy

Budowa portu lotniczego Berlin-Brandenburg (BER) im. Willy'ego Brandta w Schoenefeld w południowo-wschodniej części stolicy Niemiec rozpoczęła się w 2006 roku. Pierwsze samoloty miały wystartować na jesieni 2011 roku. Z powodu licznych technicznych usterek, w tym niesprawnej instalacji przeciwpożarowej, termin otwarcia lotniska kilkakrotnie przesuwano.

Nowy port lotniczy obliczony jest na obsługę 27 mln pasażerów rocznie. Już teraz wiadomo, że pojemność portu będzie wkrótce zbyt mała, a liczba pasażerów może wzrosnąć do 37 mln.
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/niem...ny,703060.html

Już teraz berlińskie lotniska mając mieć ponad 30 mln ruchu a do 2018 to się zbliży do tych 37 mln i niech już szykują rozbudowę albo zostawią infrę SXF.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
Sponsored Links
Advertisement

Old December 29th, 2016, 09:42 AM   #64
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 34964

Dobrze, że mają jeszcze Tegel, którego jednak chyba nigdy nie zamkną
Old December 30th, 2016, 11:30 AM   #65
Tom68relo
SkyGuy

Tom68relo's Avatar

Likes (Received): 1865

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Wygląda, że na otwarcie w 2017 nie ma szans a z co najmniej pół roku później:
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/niem...ny,703060.html

Już teraz berlińskie lotniska mając mieć ponad 30 mln ruchu a do 2018 to się zbliży do tych 37 mln i niech już szykują rozbudowę albo zostawią infrę SXF.
Dokladnie. Nowy, rodzacy sie w koszmarnych bolach BER bedzie w obecnym ksztalcie na starcie za maly.
Mam nadzieje, ze albo rusza szybko z rozbudowa, albo niech zostawia jeszcze na jakis czas po oddaniu BER Tegel.
Tom68relo no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2017, 02:06 AM   #66
tomasz777
Registered User

Likes (Received): 316

Na pewno nie zostawią TXL, bo to lotnisko od dawna jest przygotowywane do zamknięcia. Zostanie SXF i to z pewnością na długo, bo nie bez powodu prowadzą inwestycje przy rozbudowie terminala C, przebudowują drogi dojazdowe i parkingi. Planów budowy nowego pieru jeszcze nie ma - wiadomo tylko, że będzie zbudowany prostopadle do aktualnych dróg startowych. Nie ma nawet decyzji o rozpoczęciu projektowania, więc nie mamy o czym rozmawiać. Kiedyś czytałem że zamknięcie SXF będzie możliwe dopiero około 2025.
tomasz777 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 6th, 2017, 01:42 PM   #67
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Zanim ten nowy pier zbuduja, to znow ruch wzrosnie na tyle, ze Schönefeld trzeba bedzie zostawic. W zasadzie powinni zbudowac od razu dwa, na tyle jest tam chyba miejsce.

We are escalator walkers
In the brand new temple
Old January 10th, 2017, 02:12 PM   #68
Remiba
Registered User

Likes (Received): 174

A uwzględniliście to, że Air Berlin ma się zwijać? Już obcina siatkę.
Remiba no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2017, 07:54 AM   #69
Tom68relo
SkyGuy

Tom68relo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Remiba View Post
A uwzględniliście to, że Air Berlin ma się zwijać? Już obcina siatkę.
Na razie zwiększa połączenie np z Berlina TXL do USA. Ale generalnie to ja nie sądzę by oni bez jakiegoś cudu przetrwali.
Old January 12th, 2017, 06:08 PM   #70
mlodyy1985
Registered User

Póki co berlińskie lotniska mają kolejne rekordy:
Quote:
32.906.881 +11,43%
http://www.berlin-airport.de/en/pres...2016#tab_1_tab

Z tego TXL 21,25 mln (1,2% więcej) a SXF 11,65 mln (36,4% wzrostu!)

Także nawet jakby doszły problemy AirBerlin to i tak nie grozi "pusty terminal" a z pewnością znajdą się inni chętni wchodząc w ich miejsce( i to tylko pewne trasy). A ten rok też dalszy wzrost chociażby o 6% to i tak blisko będzie 35 mln-dużo ponad łączną przepustowość BER. SXF długo jeszcze posłuży tanim liniom...
Old January 22nd, 2017, 07:39 PM   #71
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 17738

Masz racje berlinśkie lotniska biją kolejne rekordy. Własnie przesunięto kolejny raz termin BER. Teraz na 2018.

Pierwszy termin przypomnę 2007.

Tu mała historia
http://www.tagesspiegel.de/berlin/di...-/7094354.html

Tu informacja o przesunięciu
http://www.rbb-online.de/politik/Flu...nung-2017.html

Powód na teraz - niedziałające drzwi automatyczne i zraszacze przeciwpożarowe.
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2017, 10:29 PM   #72
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Mam wrażenie, że niektórym w Niemczech bardzo zależy, żeby BER szybko nie ruszyło.

Problem na dziś: Niemiecka kontrola lotów (DFS) stwierdziła, że musi przeszkolić na BER nowych pracowników, bo dotychczasowi (przygotowani na otwarcie w 2012r. i zatrudnieni 'tymczasowo' na TXL i SXF) przeszli na emeryturę

W związku z tym możliwe jest przeniesienie otwarcia na... 2020r. Jak co pół roku będą przekładać otwarcie o rok, to prędzej otworzą CPL.

http://www.berliner-zeitung.de/berli...egern-26155644

We are escalator walkers
In the brand new temple

dkzg, potwo-or, tomasz777 liked this post
Old March 8th, 2017, 04:07 PM   #73
kacpi2532
Registered User

Likes (Received): 723

Proponuje zmianę tytułu na coś w stylu "Lotnictwo w Niemczech" albo "Niemiecki lotniska" bo w sumie to dyskusja tutaj jest bardziej ogólna, niż tylko plany Niemców, jak obrabować Polaków z paxów
kacpi2532 está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 26th, 2017, 03:26 PM   #74
Tom68relo
SkyGuy

Tom68relo's Avatar

http://www.morgenpost.de/berlin/arti...bindungen.html

Lato 2017 z TXL i SXF

Last edited by Tom68relo; March 26th, 2017 at 03:37 PM.
Old March 26th, 2017, 04:17 PM   #75
mlodyy1985
Registered User

Za rok pewnie znowu będzie, że S'18 też z TXL/SXF.Szanse na otwarcie do końca 2018 są minimalne.
Czy ja dobrze doczytałem w wątku o BER że jest przetarg na budowę pirsu północnego(z uruchomieniem w 2020)?
Quote:
Originally Posted by General_FrKr View Post
Was die langfristigen Ausbauvorhaben angeht, so will man bis Dez 2017 einen Masterplan vorlegen.

Die aktuell wichtigste Erweiterung ist bereits in Planung.

Ausschreibung für den neuen Terminal am Nordpier:

* für 8.000.000 Passagiere
* Gebäudeabmessungen: ca. 240,00 Meter Länge und ca. 66 Meter Breite
* BGF von ca. 45 000 qm und ein BRI von ca. 280 000 m3
* sechs stationäre Fluggastbrücken an das Gebäude angeschlossen
* Inbetriebnahme geplant in 2020

(Auf dem Bild links soll der Terminal entstehen)

8 mln przepustowości powinno pomóc w działaniu lotniska.
Old March 26th, 2017, 04:48 PM   #76
Tom68relo
SkyGuy

Tom68relo's Avatar

To przetarg na rozszerzenie. I nie dziwi to. Wiadomo, ze w obecnej formie BER jest juz za maly.
W 2016 Tegel i Schönefeld obsluzyly prawie 33 mln pasazerow i ruch ciagle rosnie.
Niech juz nie podaja jakis dat, tylko w koncu ten burdel skoncza.
Old March 26th, 2017, 05:23 PM   #77
mlodyy1985
Registered User

Rośnie, rośnie, na "szczęście" strajk trochę zmniejszy tempo wzrostu Da to koło 35 mln przepustowości a tyle berlińskie lotniska będą miały w tym lub przyszłym roku. Niech zaczną myśleć i o pirsie południowym bo jeśli np. w 2019-20 otworzą lotnisko z przepustowością 35 mln a ruch już wtedy będzie zbliżał się do 40 mln to będą ugotowani(zostaje zawsze SXF).

Dat może nie będą podawać, jedynie, że otwarcie "w przyszłym roku". W 2018 podtrzymają stanowisko , że "nadal uważają, że otwarcie będzie w przyszłym roku" i może się okazać, że otwarcie pirsu północnego będzie niewiele później niż otwarcie reszty lotniska.
Old March 26th, 2017, 06:01 PM   #78
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 17738

Może się też okazać że wcześniej
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2017, 01:09 PM   #79
pozy
Registered User

Likes (Received): 862

Orientuje się ktoś, jakie duże porty lotnicze, budowano od (prawie) zera w ostatnich np. 20 latach? Interesuje mnie ich średni koszt i czas budowy w porównaniu do BER.
pozy no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2017, 01:29 PM   #80
eu01
Registered User

Likes (Received): 516

Quote:
Originally Posted by pozy View Post
Orientuje się ktoś, jakie duże porty lotnicze, budowano od (prawie) zera w ostatnich np. 20 latach?
No chociażby Ciudad Real Central Airport w Hiszpanii, cytowana angielska Wikipedia mówi o kosztach przekraczających miliard euro. W innym (polskim) tekście podawana suma jest mniejsza.

pozy liked this post
eu01 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules