[Bratislava] Top15 Highrises - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old February 12th, 2009, 11:02 AM   #21
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Plaňany (near Kolín - central Bohemia - Czech Republic) / originaly Handlová, Slovakia
Likes (Received): 30

Mne sa hrozne pacia tie stare, ktore nie su osarpane a musim uznat, ze budova STV a Technopol mi pripominaju take tie typicke starsie americke mrakodrapy a fakt u mna vedu. Napriklad Gloria je grc a NBS je sice pekna, ale je u mna na poslednom mieste. Len by to chcelo zahustit tie medzery, nech su vzdy aspon tri pri sebe, nie po jednej. Ked uz na ten cluster ej neskoro, ked je vseko roztahane po meste.
Zolohoj no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 12th, 2009, 01:33 PM   #22
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 903

NSB je super budova, ma dobru polohu a mal by to byt taky stred mesta podla mna, ale okolie NBS je otrasne, rozdrbane(sorry) chodniky cesty, trat

budovy ako STV, rozhlas su super, lenze tym ze sa budova postavit neznamena ze nepotrebuje udrzbu, polka STVcky uz ani nefunguje, a je v takom otrasnom stave ez by som tam nechcel pracovat, rozhlas taktiez osarpany, hrdzavy, ani si este nevsimli ze im nesvietia niektore pismena po dobu niekolkych mesiacov, je to ubohe ze vsetky peniaze idu do vacku, hlavne ze ked im za to platime, platime ich premie a vysoke vyplaty

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea  
Old February 13th, 2009, 10:26 AM   #23
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Plaňany (near Kolín - central Bohemia - Czech Republic) / originaly Handlová, Slovakia

No skoda je ze to co si napisal je pravda, tak ale snad sa to niekedy zmeni. Ta budova STV sa mi fakt paci, ale videl som ju len zvonku, detaily nepoznam a mrzi ma, ze je v takom stave.
Zolohoj no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 13th, 2009, 11:48 AM   #24
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

Quote:
Originally Posted by Zolohoj View Post
No skoda je ze to co si napisal je pravda, tak ale snad sa to niekedy zmeni. Ta budova STV sa mi fakt paci, ale videl som ju len zvonku, detaily nepoznam a mrzi ma, ze je v takom stave.
Kamarat ma raz previedol po STV. Budova je to uzasna, extremne priestranna a je z nej citit ze nebola stavana pre potreby dnesnej doby. Cca od polovice nahor je opustena a schatrala, z niekdajsej vyhliadkovej kaviarne na streche toho moc neostalo (podla vrstvy prachu v nej uz dlho nikto ani nebol). V prevadzke je len cast vytahov (boli vymenene za nove, ThyssenKrupp), ostatok sa pouziva z bezpecnostnych dovodov len v urcitych pripadoch. K buove samotnej platri aj obrovsky areal studioveho bloku (nizsie prizemne budovy okolo). Raz som pocul o STV vtipnu historku. Za bacovania Rybnicka sa hladal pre STV kapitalovy partner a zevraj tu boli japonci. Ked im ukazovali budovu "tak tu sidlime" spytali sa ... Wow, and which floor is yours ?... Ked sa dozvedeli ze cela budova, otocili sa a odisli. To je aj problem STV. Aktualne nema rozpocet aby takeho molocha udrzala a je skoda ze minimalne vyskovu vezu uz davne neopustila (kludne by sa zmestila aj do mensej budovy postavenej na ostatnych pozemkoch TV). Studiove boloky by bola skoda zrusit, kedze maju technicke vybavenie ktore moze aj Markiza zavidiet.
kaxno no está en línea  
Old February 14th, 2009, 10:17 AM   #25
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

No skoda, je to fakt pekna budova a najrozumnejsie by ju bolo prenajimat alebo predat. Podla mna by na tom STV mohla celkom zarobit a aspon by ta budova nechatrala.
Zolohoj no está en línea  
Old February 14th, 2009, 01:37 PM   #26
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4349

Quote:
Originally Posted by Zolohoj View Post
No skoda, je to fakt pekna budova a najrozumnejsie by ju bolo prenajimat alebo predat. Podla mna by na tom STV mohla celkom zarobit a aspon by ta budova nechatrala.
V rámci šetrenia by to budovy STV mohli presťahovať nejaké to ministerstvo či iný úrad.
Qwert no está en línea  
Old February 14th, 2009, 05:08 PM   #27
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2055

pri tom, ake ma stv v poslednom case problemy naozaj nerozumiem, naco drzia tie m^2, ktore nepouzivaju a ani nebudu.
marish no está en línea  
Old February 14th, 2009, 05:27 PM   #28
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by marish View Post
pri tom, ake ma stv v poslednom case problemy naozaj nerozumiem, naco drzia tie m^2, ktore nepouzivaju a ani nebudu.
...akoze naco??? predsa pre:

STV4
STV5
STV6
STV7
STV8
a STV9

proste myslia dopredu to je cele
carbonkid no está en línea  
Old February 14th, 2009, 05:38 PM   #29
marish
Registered User

marish's Avatar

hej hej, su to velki pragmatici. hlavne, ze trojku budu rusit, takze pomaly mozu vysielat aj z prenosoveho vozu na parkovisku.

http://spravy.pravda.sk/niznansky-vr..._sk_domace_p12

Quote:
Riaditeľ STV Štefan Nižňanský nevidí inú cestu vpred ako smerom vzad. Po tom, čo jeho návrh rozpočtu a programu na tento rok neuspel pred Radou STV, predložil v podstate to isté. Teda prepúšťanie, reprízy repríz a zrušenie športovej Trojky.
...
"Objem vlastnej výroby oproti roku 2008 zaznamená pokles. Zároveň dôjde k radikálnemu zníženiu hodín vysielania. Športový vysielací okruh 3 bude vysielať iba v mesiacoch január a február 2009," dodáva Nižňanský.
marish no está en línea  
Old February 14th, 2009, 07:38 PM   #30
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4349

Quote:
Neviem čo jej bráni tie priestory prenajať. Aj keď by si to asi vyžiadalo nejakú rekonštrukciu v konečnom dôsledku by z toho prenájmu mohli plynúť celkom slušné peniaze.
Qwert no está en línea  
Old February 15th, 2009, 01:38 PM   #31
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

Likes (Received): 0

Budova STV je celkom zaujímava na to ako davno bola postavena. Poloha NBS sa mi vobec nepaci. Mohla stat niekde na Mlynskych Nivach alebo v Novom meste. Posobi zvlasne v Starom meste a hlavne ked tam stoji tak osamotene. Onedlho k nej pribudne este PREMIERE ale to bude asi posledna vyskovka v Starom meste. Na CBC ste zabudli ci co? Chyba tu!
Pederaz no está en línea  
Old February 15th, 2009, 05:15 PM   #32
marish
Registered User

marish's Avatar

nestoji tam osamotene, vedla je este STU (tiez stare mesto). a kym pridubne premere, tak mozno aj sekyra group postavi vyskovu vedla NBS.
marish no está en línea  
Old February 15th, 2009, 05:17 PM   #33
Nido
Registered User

Likes (Received): 55

NBS az tak moc osamotene nestoji, kedze je tam aj budova STU na druhej strane ulice a Sekyra by tam tiez rada vyskovku.
Nido no está en línea  
Old February 15th, 2009, 05:22 PM   #34
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

Ja som pocul ze by mala byt PREMIERE jedinou a poslednou ktoru tam povolili. STU je v porovnani s NBS dost nizka
Pederaz no está en línea  
Old February 15th, 2009, 05:25 PM   #35
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 903

Quote:
hej hej, su to velki pragmatici. hlavne, ze trojku budu rusit, takze pomaly mozu vysielat aj z prenosoveho vozu na parkovisku.

http://spravy.pravda.sk/niznansky-vr..._sk_domace_p12
uz ani neviem ze STV existuje, sak stale tie reprizy a po tom co zrusili pod lampou som sa na nich nahneval, nieje tam nic co by ma ako divaka mohlo zaujat, spravi si pozrem aj inde a lepsie, serialy pomaly najtrapnejsie, myslim ze jej uz nic nepomoze, platime ju a ide este ku tomu dole vodou, mozno bude najlepsie lepsie ak ju zredukuju na 1 vlakno a nejako uz doziju

hlavne ze ine stanice stymto problem nemaju

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea  
Old February 16th, 2009, 05:06 PM   #36
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

To si neviem predstavit aby mala zaniknut Slovenska Televizia. To sa este asi nestalo v ziadnej krajine aby zanikla narodna televizia. Co keby sa radsej pozviechala ako by mala dozit. Dvojka je celkom v pohode
Pederaz no está en línea  
Old March 4th, 2010, 09:24 PM   #37
SureThing_II
Registered User

SureThing_II's Avatar

Likes (Received): 158

nazdar!
Neviem kam to dat tak skusim sem.. rozbieham mensi projekt venovanym BA vyskovkam. Kedze na tomto fore sa najdu podla mna ti najpovolanejsi chcem sa spytat: nasli by sa u niekoho dake fotky Technopolu z vystavby.. informacie o samotnej budove, pikosky.. atd?
SureThing_II no está en línea  
Old March 6th, 2010, 03:39 PM   #38
ADIHASH
Registered User

ADIHASH's Avatar

Likes (Received): 21

Forgot the highest highrise:

ADIHASH no está en línea  
Old March 13th, 2010, 07:15 AM   #39
Henrich37
Registered User

Henrich37's Avatar

Likes (Received): 216

Čas beží a teda reálne je TOP 15 Highrises v Bratislave takýto:

1. NBS - Národná banka Slovenska - 111,6 metrov a 33 podlaží (2002)
2. Budova STV - 108 metrov a 28 podlaží (1975)
3. CBC - City Buisness centrum - 107 metrov a 24 podlaží (2006)
4. Tower 115 (predtým Presscentrum) - 104 metrov a 28 podlaží (1988) (115 metrov má s vysielačom a ten sa neráta do výšky budovy. Odkaz na Wikipediu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Tower_115
5. Glória - 100 metrov a 29 podlaží (2005)
6. Aupark tower - 96 metrov a 22 podlaží (2007)
7. Technopol I - 90 metrov a 20 podlaží (1984)
8. Technopol II - 90 metrov a 20 podlaží (1984)
9. VÚB centrála - 88 metrov a 23 podlaží (1996)
10. Obydick - 86 metrov a 26 podlaží (2009/2010)
11. Incheba - 85,6 metra a 19 podlaží (1985)
12. Lakeside Park - 85 metrov a 20 podlaží (2008)
13. Millenium Tower II - 85 metrov a 23 podlaží (2003)
14. Hviezda (ľudovo Kukurica) - 82 metrov a 25 podlaží (1977)
15. Rozadol - 82 metrov a 21 podlaží (2006)

Zdroj je Wikipedia: http://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_...v_v_Bratislave

Predošlá fotografia chce povedať že vysielač Kamzík je najvyššia budova ale nie je to tak. Vysielače sa za výškovú budovu nepovažujú a sú poavažované za výškovú konštrukciu či stavbu. Stránka Toweru 115 sa chváli že je to najvyššia budova na Slovensku, ale nie je to pravda lebo jej výška po strechu je len 104 metrov a vysielač postavený na streche sa do výšky budovy neráta. To sú medzinárodné pravidlá a ani J&T s tým nič neurobia. Preto Tower 115 klesol až na 4 miesto. Ak sa podarí postaviť RETRO vo výške 25 podlaží tak jeho výška môže byť okolo 80 až 85 metrov a zaradil by sa do prvej 15ky. Taktiež Trinity by mohlo zamiešať po dokončení poradie prvej 15ky najvyšších budov v Bratislave a teda aj na Slovensku. Prvé miesto asi dlhodobejšie ostane NBSke lebo nič vyššie sa zatiaľ v Bratislave nestavia a asi ani v najbližšej dobe stavať nebude.

Last edited by Henrich37; March 13th, 2010 at 09:18 PM.
Henrich37 no está en línea  
Old March 13th, 2010, 12:59 PM   #40
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1679

neviem odkiaľ je ten ľudový názov že Kukuričňák
vždy sa Hviezda volala Kukurica
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread