SkyscraperCity Forum banner

BUDAPEST | Tervek és építkezések / Projects and Construction Updates

5M views 23K replies 434 participants last post by  HerrBismarck 
#1 ·
Please use this thread to inform us about what's going on along the Danube metropolis
 
#321 ·
Íme a leendő kormányzati negyed asszem összes látványterve:

Podmaniczky-ferdinánd felől:

Shot at 2007-08-03

Podmaniczky-Körút felől:

Shot at 2007-08-03

Földszint 1:

Shot at 2007-08-03

Földszint 2:

Shot at 2007-08-03

Legfelső emelet:

Shot at 2007-08-03

Nyugati-eiffel csarnok:

Shot at 2007-08-03

És a metszete:

Shot at 2007-08-03

Podmanicky-Dózsagy. út állatkerti kapcsolat:

Shot at 2007-08-03

Podmanicky-dózsagy. út állatkert kapcsolat belső:

Shot at 2007-08-03

Sajnos két légifotót nem sikerült valamiért feltöltenem.de legalább ezeket sikerült azzal a sz@r imageshack-el.
Forrás:BA sajtóanyaga.
 
#322 ·
Azt hiszem hogy ez az épület egy jó válasz joce23 korábbi hozzászólására.
Budapesten nem épülnek felhőkarcolók (legalábbis egyenlőre). Budapest más irányban indult el, a magamutogató, öntelt magasházépítő beruházók középszerű vagy rosszabb magasházai helyett, egy városi léptékű, fenntartható, élhető várost akar tovább építeni, sok-sok zöldfelülettel. Ez sokkal inkább a jövőbe mutat mint a felhőkarcolóverseny.

Bízom benne hogy ez az épület egy mérföldkő lesz, a jövőben remélhetőleg minden beruházó hasonló elvek szerint kívánja felépíteni a beruházásait.

Ebben a versenyben a Közép-Európában úgy tűnik elsők vagyunk, a magasházakban pedig utolsók.

Azt hiszem az utódain sokkal büszkébbek lesznek ránk mint a Pozsonyiak, Bécsiek, Varsóiak és Bukarestiek, akik még sok évig a magasházak bűvöletében fognak élni.

A hétvégén egyébként Bécsben voltam és megnéztem a magasháznegyedet a Duna partján. Javaslom mindenkinek hogy látogasson el oda, nagyon tanulságos.
Ez egy igazi falanszter. Élettelen teliburkolt utcák és terek, néhol csenevész fácskákkal, semmi üzlet, semmi kirakat és teljes kihaltság munkaidő után. Komolyan mondom hogy egy emberrel sem találkoztam. Ilyet én még sehol nem láttam, szörnyű volt.

a hiányzó lépek:



 
#325 ·
Azt hiszem hogy ez az épület egy jó válasz joce23 korábbi hozzászólására.
Budapesten nem épülnek felhőkarcolók (legalábbis egyenlőre). Budapest más irányban indult el, a magamutogató, öntelt magasházépítő beruházók középszerű vagy rosszabb magasházai helyett, egy városi léptékű, fenntartható, élhető várost akar tovább építeni, sok-sok zöldfelülettel. Ez sokkal inkább a jövőbe mutat mint a felhőkarcolóverseny.

Bízom benne hogy ez az épület egy mérföldkő lesz, a jövőben remélhetőleg minden beruházó hasonló elvek szerint kívánja felépíteni a beruházásait.

Ebben a versenyben a Közép-Európában úgy tűnik elsők vagyunk, a magasházakban pedig utolsók.

Azt hiszem az utódain sokkal büszkébbek lesznek ránk mint a Pozsonyiak, Bécsiek, Varsóiak és Bukarestiek, akik még sok évig a magasházak bűvöletében fognak élni.

A hétvégén egyébként Bécsben voltam és megnéztem a magasháznegyedet a Duna partján. Javaslom mindenkinek hogy látogasson el oda, nagyon tanulságos.
Ez egy igazi falanszter. Élettelen teliburkolt utcák és terek, néhol csenevész fácskákkal, semmi üzlet, semmi kirakat és teljes kihaltság munkaidő után. Komolyan mondom hogy egy emberrel sem találkoztam. Ilyet én még sehol nem láttam, szörnyű volt.

a hiányzó lépek:



Szerintem Budapest egy törénelmi város és nem tenne jót neki ha elárasztanánk jellemntelen felhőkarcolókkal.Most jobb ha nem a nagy "trendet" követjük hanem a magunk feje után megyünk.Remélem Budapest egy élhető, zöld területben gazdag és nyugodt város lesz mire visszajövök Floridából :master:

Jah és New York-ban még a napot se lehet látni.És nem a legbarátságosabb város a felhőkarcolók miatt... ;) remélem nem ilyet akarunk :D
 
#326 ·
Szerintem Budapest egy törénelmi város és nem tenne jót neki ha elárasztanánk jellemntelen felhőkarcolókkal.Most jobb ha nem a nagy "trendet" követjük hanem a magunk feje után megyünk.Remélem Budapest egy élhető, zöld területben gazdag és nyugodt város lesz mire visszajövök Floridából :master:

Jah és New York-ban még a napot se lehet látni.És nem a legbarátságosabb város a felhőkarcolók miatt... ;) remélem nem ilyet akarunk :D
:applause:
 
#327 ·
Azt hiszem hogy ez az épület egy jó válasz joce23 korábbi hozzászólására.
Budapesten nem épülnek felhőkarcolók (legalábbis egyenlőre). Budapest más irányban indult el, a magamutogató, öntelt magasházépítő beruházók középszerű vagy rosszabb magasházai helyett, egy városi léptékű, fenntartható, élhető várost akar tovább építeni, sok-sok zöldfelülettel. Ez sokkal inkább a jövőbe mutat mint a felhőkarcolóverseny.

Bízom benne hogy ez az épület egy mérföldkő lesz, a jövőben remélhetőleg minden beruházó hasonló elvek szerint kívánja felépíteni a beruházásait.

Ebben a versenyben a Közép-Európában úgy tűnik elsők vagyunk, a magasházakban pedig utolsók.

Azt hiszem az utódain sokkal büszkébbek lesznek ránk mint a Pozsonyiak, Bécsiek, Varsóiak és Bukarestiek, akik még sok évig a magasházak bűvöletében fognak élni.

A hétvégén egyébként Bécsben voltam és megnéztem a magasháznegyedet a Duna partján. Javaslom mindenkinek hogy látogasson el oda, nagyon tanulságos.
Ez egy igazi falanszter. Élettelen teliburkolt utcák és terek, néhol csenevész fácskákkal, semmi üzlet, semmi kirakat és teljes kihaltság munkaidő után. Komolyan mondom hogy egy emberrel sem találkoztam. Ilyet én még sehol nem láttam, szörnyű volt.

a hiányzó lépek:



Szerintem Budapest egy törénelmi város és nem tenne jót neki ha elárasztanánk jellemntelen felhőkarcolókkal.Most jobb ha nem a nagy "trendet" követjük hanem a magunk feje után megyünk.Remélem Budapest egy élhető, zöld területben gazdag és nyugodt város lesz mire visszajövök Floridából :master:

Jah és New York-ban még a napot se lehet látni.És nem a legbarátságosabb város a felhőkarcolók miatt... ;) remélem nem ilyet akarunk :D
 
#329 ·
Világos... Nem kellenek ide azok a felhőkarcolók, max a Hungárián túlra... De miért kell nekünk mindíg dobozolni? Nekem már nagyon unalmas...
Jó lesz ez Qtya, még ha ilyen kocka is:)
A tervnek egy eddig kevéssé taglalt része az a park, ami a Nyugatitól a Ligetig fog tartani. Azt hiszem hogy ez egy igazán nagyvonalú, városi léptékű fejlesztés. Én ezt tekintem a hiányolt jelképnek. Ez a terv tényleg a városlakókért van. Remélem meg is fog valósulni ez a park, mert azért ezzel kapcsolatban komoly félelmeim vannak...

A felhőkarcolókról meg annyit hogy szerintem nem lehet hosszú távon megakadályozni hogy építsenek néhányat. Ez önmagában nem is baj. Baj akkor lenne ha a mennyiség dominálna a minőség helyett. Nem szeretném ha a bécsihez hasonló magasháznegyedek épülnének, de a pozsonyi sem tűnik túl ígéretesnek, és a varsói is egy urbanisztikai katasztrófa.

Ha már szükség van magasházakra, mert a befektetői kívánságnak valahol teret kell engedni, akkor legyen olyan komplettek mint a Dunacity tervében, és legalább olyan minőségűek! Egyébként a bécsi is hasonló, még a neve is (Donaucity), és a telepítése is (Soroksári-Duna, bécsi Duna-ágak). A sok hasonlóság ellenére a bécsi mégis nagyon rossz lett.

Azt hiszem egy ilyen magasháznegyed értéke a városrendezők térképein dől el. Egy ekkora sűrítményben fokozottan jelentkeznek a közlekedési, bevásárlási, szórakozási igények és a zöld területek utáni vágy. Ha ezt nem oldják meg kellőképpen, akkor a problémák is sűrítetten fognak jelentkezni.

Szóval én hiszek abban hogy meg lehet ezt csinálni rendesen is, és nem vagyok magasház ellenes, de nagyon okosan és szépen lassan kell ezt csinálni, mert nagyon el lehet rontani.
És ne szálljunk be a magasház versenybe, mert ugye a kevesebb az gyakran több...
 
#330 ·
Nem tudom, hogy ezek a látványtervek mennyire kidolgozottak, de ahogy elnézem őket, a park mindenképpen a Westend tetőkertje alá kerül, mármint szintben... Én ebből arra következtetek, hogy a Nyugati vágányrendszerét beássák a földbe. Én ezt a megoldást támogatom, mert már elegem van a föld fölé épített mű parkokból. Mintha csak vmi felső kaszt számára építenék, hogy elkülönüljenek a "proliktól". De nagyon kíváncsi vagyok, hogy ebből mi valósul meg...
 
#332 ·
Nekem tetszik a leendő kormányzati épületegyüttes, remélem hogy a környék is sokat fog nyerni vele. Egyetlen dolog szúrja a szememet:
Tényleg eltűnik a Ferdinánd-híd? :(
Ha a vasútat lenyomják a föld alá,akkor a ferdinánd-híd értelmét veszti. Sztem egy alagútba kerül az épületbe.
 
#335 ·
Nekem csak most tűnt fel...a légifotón a sínek a hungáriáig eltűntek. Lehet,hogy azt a területet megkapja az állatkert és a vidámpark?
Ha már így nekikezdenek a nagy elásásnak,igazán eldughatnák a vasútat zuglóban és még tovább is.
 
#337 ·
Nekem csak most tűnt fel...a légifotón a sínek a hungáriáig eltűntek. Lehet,hogy azt a területet megkapja az állatkert és a vidámpark?
Nagyon jó lenne... Egy ekkora parkban békésen elférne az állatkert és a vidámpark is. Jelenleg az állatkert csak a Vidámpark rovására bővíthető, viszont ha tényleg valahogy így fog kinézni a környék, akkor megszünne az az áldatlan állapot, hogy a vasút egyszerűen megfojtja a két neves szórakoztató intézményt. Ki lehetne alakítani a bécsi Prater mintájára egy tényleg modern, családi szórakozást biztosító akár közös, nem közös (összevont) élményparkot. A magánbefektetők is jobban harapnának rá... Méltó körülmények Budapest szívében... Én még egy London EYE koppintást is el tudnék képzelni... Na de most már nagyon szárnyalnak a gondolatok... Csak reménykedni tudok, hogy a kormány is hasonlóban gondolkodik... A választásokat Budapesten kell és lehet megnyerni, kell ennél jobb lehetőség?
 
#339 · (Edited)
Ha a vasútat lenyomják a föld alá,akkor a ferdinánd-híd értelmét veszti. Sztem egy alagútba kerül az épületbe.
Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ha tényleg lenyomják a sineket a föld alá, akkor a "Ferdinánd híd" a föld felszinére kerül,de a park közepén egy dombot képezve (lankás lejtővel) mégis alagútban futna... Parkrendezők álljanak startra készen! Lehetőség a kreativitásra...

Egyébként a lejtő szerencsés lenne a későbbi növényzet kialakítása szempontjából is. Nem tudom milyen mélyre ássák be a sineket, ha egyáltalán beássák, de a lejtőn kézenfekvően nagyobb lenne az értékes termőtalaj vastagsága, amely ideális a nagyobb gyökérzetet eresztő fák megmaradásához.

Na de most már tényleg elszálltak a gondolataim. Mondjuk a parkban több lehetőség van számunkra, mint a kormányzati negyed kapcsán...
 
#340 ·
Szóval remélem, hogy amikor a kormányzati szócsövek azt szajkózták, hogy a pályázatok elbírálásánál a "zöld" megoldásokat részesítik előnyben, akkor nem arra gondoltak, hogy az épületek színe legyen az... Mert az már megvan...
 
Top