[Lublin] Inwestycje mieszkaniowe - Page 425 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 74 votes, 5.00 average.
Old October 16th, 2019, 06:44 PM   #8481
kotelmo
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by bista View Post
Co konkretnie jest głupotą w tym co napisałem?
Rudnik już dawno wyprzedany, a reszta to jakieś "leżaki" z tego co patrzyłem. Kupowałeś ostatnio mieszkanie? Chcesz coś fajnego, żeby spełniało twoje kryteria, to musisz niestety kupić przysłowiową "dziurę w ziemi" przygotować się na około 6k/m2
kotelmo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 16th, 2019, 08:37 PM   #8482
uranium
she's my wolf

uranium's Avatar

Likes (Received): 3207

To może ja się wypowiem, bo jestem na bieżąco - pisze o cenach dziur w ziemi, bo nie chciałem czekać.
Cena poniżej 6k była jedynie osiągalna przy "torach" na os. Nowy Świat. Niestety wszystko poszło. Pozostałe lokalizacje w już wybudowanych budynkach od 6,1K do 7,7K za mieszkanie prawie wybudowane lub już oddane.
Najtaniej nad zalewem i w okolicach Dożynkowej. Najdrożej Czechów, Czuby.
Generalnie ciężko coś było znaleźć w cenie poniżej 6K o określonym przez mnie metrażu (60m2).

ania331 liked this post
uranium no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 09:36 AM   #8483
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Likes (Received): 305

Jeszcze pare miesięcy temu były na Felinie mieszkania TBV w cenie 4200/4400 zł za metr. Oczywiście mówię o mieszkaniach, które są do oddania w 2021 r. Z tych kolejnych, które TBS ma tam budować to już nie wiem w jakiej cenie, ale chyba nie mają pozwoleń na budowę jeszcze. Może nie będzie znacznie więcej. Jeżeli komuś pasuje ta strona miasta to ja bym się tam interesował.

Last edited by myszoman; October 18th, 2019 at 01:41 PM.
myszoman no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 18th, 2019, 01:12 PM   #8484
kotelmo
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by myszoman View Post
Jeszcze pare miesięcy temu były na Felinie mieszkania TBS w cenie 4200/4400 zł za metr. Oczywiście mówię o mieszkaniach, które są do oddania w 2021 r. Z tych kolejnych, które TBS ma tam budować to już nie wiem w jakiej cenie, ale chyba nie mają pozwoleń na budowę jeszcze. Może nie będzie znacznie więcej. Jeżeli komuś pasuje ta strona miasta to ja bym się tam interesował.
TBS to raczej wynajem, a nie własność.
kotelmo no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2019, 01:41 PM   #8485
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Quote:
Originally Posted by kotelmo View Post
TBS to raczej wynajem, a nie własność.
AAAAA Sory, pomyłka, TBV oczywiście, już poprawiam
Old October 18th, 2019, 08:29 PM   #8486
FromLublin
('U')

FromLublin's Avatar

Likes (Received): 853

Osiedle Morwowa

1.

2.

3.

4.

5.

6.

kotelmo, tomek146, LeszekLBN liked this post
FromLublin no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2019, 01:16 PM   #8487
FromLublin
('U')

FromLublin's Avatar

Likes (Received): 853

Hvile Park wyłączono z ruchu chodnik i przystanek - rozpoczęły się prace przy wjeździe.

1.

2. Trwają prace nad drugą kondygnacją budynku usługowego.

3. Stara kostka została rozebrana.

4. Budynki mieszkaniowe w rusztowaniach.

[email protected] liked this post
FromLublin no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 03:39 AM   #8488
tomek146
Registered User

Likes (Received): 4

mieszkania przy głębokiej

Witam czy coś wiadomo o działce którą sprzedał UMCS, miały powstać akademiki - potem deweloper zmieniła na mieszkania - już długo cicho o tej inwestycji.
tomek146 no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 11:11 AM   #8489
ania331
Registered User

Likes (Received): 12

To jeszcze Hvile Park od strony zachodniej:

FromLublin liked this post
ania331 no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 02:32 PM   #8490
kacz-sacz
Registered User

kacz-sacz's Avatar

Likes (Received): 404

Słuchajcie mam jedno pytanie. Chcę zacząć chodzić po deweloperach orientować się konkretniej i wreszcie wybrać jakieś mieszkanie. Czy w tej chwili jest możliwość negocjacji ceny? Ewentualnie dostania za darmo miejsca w garażu? O ile można stargować jeśli w ogóle?

Proszę o opinie jeśli ktoś osobiście ostatnio kupował. Według wielu opinii teraz znikają w co lepszych inwestycjach wszystkie mieszkania zanim projekt wyjdzie z etapu dziury w ziemi i wydaje mi się że w takiej sytuacji nie ma żadnego powodu do schodzenia z ceny dla deweloperów.

Czy ewentualnie w tej sytuacji jest zagrożenie że tam gdzie będą chcieli zejść z ceny to jest jakiś feler z danym mieszkaniem?

Dodam tylko, że prawdopodobnie nie będę gadać z biurami sprzedaży sam tylko przy pomocy szwagra i żony bo osobiście jestem zupełnie niehandlową osobą, mam jakieś zahamowania w tym zakresie, targowanie się sprawia że czuję zażenowanie i upokorzenie. Starałem się to przełamać parę razy, ale bez skutku, nie wiem dlaczego... od zawsze kojarzy mi się z czymś wschodnim i nieprzyjemnym, bazarowym. Wiem że wielu ludzi uwielbia to i czują się jak ryba w wodzie próbując uzyskać niższą kwotę. Kiedy ktoś chciał ze mną targować się w sprawie ceny świadczonej przeze mnie usługi to też czułem się skrajnie niekomfortowo i musiałem podziękować klientowi bo w ten sposób straciłem dla niego zaufanie.

Edit: Właśnie moja żona i szwagier twierdzą że wszystko da się stargować i że osobiście są w tym świetni, stąd ustąpiłem i powiedziałem żeby w takim razie udowodnili to osobiście. Szczególnie szwagier mnie wkurwia bo jest jednym z tych ludzi co zawsze powiedzą że daną rzecz kupiliby taniej i że przepłaciłem. Kiedyś nawet udowadniał że Snickers po 2 złote to przepłacanie, bo on by kupił za 1,20. Właśnie ta presja ze strony szwagra i żony żeby nie dać się wyr**** jeszcze bardziej wzmocniła moją fobię przed targowaniem.

chr.is, dgi21 liked this post

Last edited by kacz-sacz; October 21st, 2019 at 05:35 PM.
kacz-sacz no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 04:38 PM   #8491
Jankes80
Lubelskie

Jankes80's Avatar

Likes (Received): 2156

Z mojego doświadczenia sprzed dwóch lat to nie ma szans na wytargowanie miejsca parkingowego. Co najwyżej komórkę lokatorską wytargujesz Ale u mnie deweloper powiedział, że komórka jest za darmo więc i tak mam lepiej bo nie muszę targować
Old October 21st, 2019, 04:59 PM   #8492
chr.is
Lublin walker

Likes (Received): 753

Za darmo raczej nie jest, prędzej w cenie mieszkania
chr.is no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 05:44 PM   #8493
bista
Registered User

bista's Avatar

Likes (Received): 653

Quote:
Originally Posted by kacz-sacz View Post
Słuchajcie mam jedno pytanie. Chcę zacząć chodzić po deweloperach orientować się konkretniej i wreszcie wybrać jakieś mieszkanie. Czy w tej chwili jest możliwość negocjacji ceny? Ewentualnie dostania za darmo miejsca w garażu? O ile można stargować jeśli w ogóle?

Proszę o opinie jeśli ktoś osobiście ostatnio kupował. Według wielu opinii teraz znikają w co lepszych inwestycjach wszystkie mieszkania zanim projekt wyjdzie z etapu dziury w ziemi i wydaje mi się że w takiej sytuacji nie ma żadnego powodu do schodzenia z ceny dla deweloperów.

Czy ewentualnie w tej sytuacji jest zagrożenie że tam gdzie będą chcieli zejść z ceny to jest jakiś feler z danym mieszkaniem?

Dodam tylko, że prawdopodobnie nie będę gadać z biurami sprzedaży sam tylko przy pomocy szwagra i żony bo osobiście jestem zupełnie niehandlową osobą, mam jakieś zahamowania w tym zakresie, targowanie się sprawia że czuję zażenowanie i upokorzenie. Starałem się to przełamać parę razy, ale bez skutku, nie wiem dlaczego... od zawsze kojarzy mi się z czymś wschodnim i nieprzyjemnym, bazarowym. Wiem że wielu ludzi uwielbia to i czują się jak ryba w wodzie próbując uzyskać niższą kwotę. Kiedy ktoś chciał ze mną targować się w sprawie ceny usługi to też czułem się skrajnie niekomfortowo i musiałem podziękować klientowi bo w ten sposób straciłem dla niego zaufanie.

Edit: Właśnie moja żona i szwagier twierdzą że wszystko da się stargować i że osobiście są w tym świetni, stąd ustąpiłem i powiedziałem żeby w takim razie udowodnili to osobiście. Szczególnie szwagier mnie wkurwia bo jest jednym z tych ludzi co zawsze powiedzą że daną rzecz kupiliby taniej i że przepłaciłem. Kiedyś nawet udowadniał że Snickers po 2 złote to przepłacanie, bo on by kupił za 1,20. Właśnie ta presja ze strony szwagra i żony żeby nie dać się wyr**** jeszcze bardziej wzmocniła moją fobię przed targowaniem.
Mieszkania sprzedają się obecnie bardzo dobrze, niekiedy jeszcze przed ogłoszeniem sprzedaży więc po co deweloper ma obniżać swoją marżę skoro i tak wie że sprzeda? W niektórych przypadkach są tworzone listy rezerwacyjne na które można się zapisać w sytuacji kiedy poprzednik nie otrzyma kredytu.

W przypadku zakupu hurtowego mieszkań (tak m.in było w budynku przy ul. Krętej) jest szansa na negocjację w innym przypadku życzę powodzenia

Inwestycje deweloperskie które obecnie sprzedają się poniżej oczekiwań: Litevski, Plażowa, Apartamenty Sławinkowskie. Dwie pierwsze z racji wysokich cen i tutaj owszem jest pole do negocjacji
bista no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2019, 07:22 PM   #8494
kacz-sacz
Registered User

kacz-sacz's Avatar

Quote:
Mieszkania sprzedają się obecnie bardzo dobrze, niekiedy jeszcze przed ogłoszeniem sprzedaży więc po co deweloper ma obniżać swoją marżę skoro i tak wie że sprzeda? W niektórych przypadkach są tworzone listy rezerwacyjne na które można się zapisać w sytuacji kiedy poprzednik nie otrzyma kredytu.

W przypadku zakupu hurtowego mieszkań (tak m.in było w budynku przy ul. Krętej) jest szansa na negocjację w innym przypadku życzę powodzenia

Inwestycje deweloperskie które obecnie sprzedają się poniżej oczekiwań: Litevski, Plażowa, Apartamenty Sławinkowskie. Dwie pierwsze z racji wysokich cen i tutaj owszem jest pole do negocjacji

No tak, ja to w pełni rozumiem.
Old October 22nd, 2019, 02:44 PM   #8495
Luka4
Registered User

Likes (Received): 6

Ciężko jest coś teraz utargowac. Zazwyczaj jesli juz to koncowkę z ceny.
Ale tak to jest że ludzie trochę żyją swoimi wspomnieniami i innymi czasami.

Rok temu LUK sprzedawał na Diamentowej koło Herbapolu po 4700/m .

Rudnik na Kwarcowej już wyprzedany? :O
To sie znajomi nie ucieszą .
Luka4 no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2019, 10:38 AM   #8496
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Kupiliśmy mieszkanie w TBV o jakieś 5 tys poniżej ceny wynikającej z cennika. Także jakieś tam pole jest. Zawsze to jakieś pieniądze.

Ja bym się @kacz-sacz zastanowił jednak czy nie wykorzystać okazji żeby utrzeć nosa szwagrowi
Old October 23rd, 2019, 10:54 AM   #8497
bista
Registered User

bista's Avatar

Likes (Received): 653

Quote:
Kupiliśmy mieszkanie w TBV o jakieś 5 tys poniżej ceny wynikającej z cennika. Także jakieś tam pole jest. Zawsze to jakieś pieniądze.
Kiedy i na jakiej inwestycji bo na Metropolitanie na niskich piętrach można było do 5000zł/m2 zejść.

Quote:
Rudnik na Kwarcowej już wyprzedany? :O
To sie znajomi nie ucieszą .
Tak pytałem w piątek, mogą kupić najwyżej z drugiej ręki za odstępnym.
bista no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2019, 11:55 AM   #8498
kacz-sacz
Registered User

kacz-sacz's Avatar

Quote:

Ja bym się @kacz-sacz zastanowił jednak czy nie wykorzystać okazji żeby utrzeć nosa szwagrowi

Hehe no tak, ale jeśli to było zejście z 300k na 295k to właśnie on by to wyśmiał, że nie umiem negocjować i w życiu nie można być dupą bo wtedy cię wszyscy wyruchają. On by powiedział że trzeba domagać się obniżki o 20% a potem w celu zawarcia porozumienia łaskawie zejść do obniżki o 10% czyli z 300k na 270k.
Old October 23rd, 2019, 12:00 PM   #8499
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 8904

czyli to taki przedstawiciel nosacza olx powiedz mu że on też jest wyśmiewany przez dużą grupę społeczeństwa
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2019, 12:09 PM   #8500
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Quote:
Kiedy i na jakiej inwestycji bo na Metropolitanie na niskich piętrach można było do 5000zł/m2 zejść.

Tak pytałem w piątek, mogą kupić najwyżej z drugiej ręki za odstępnym.
Lisbona na Felinie, na parterze za 4200zł/m2 i w sumie od ogólnej ceny z komórką lokatorską i miejscem parkingowym na zewnątrz zeszli 5000 zł, ale ja specjalnie nie negocjowałem, sami tak dali.

Quote:
Originally Posted by kacz-sacz View Post
Hehe no tak, ale jeśli to było zejście z 300k na 295k to właśnie on by to wyśmiał, że nie umiem negocjować i w życiu nie można być dupą bo wtedy cię wszyscy wyruchają. On by powiedział że trzeba domagać się obniżki o 20% a potem w celu zawarcia porozumienia łaskawie zejść do obniżki o 10% czyli z 300k na 270k.
Kolego, jedyna rada jaką mam dla Ciebie to znajdź jakiś sposób na wyładowywanie frustracji. Bo nigdy nie będziesz "wystarczająco" zaradny żeby spełnić takie oczekiwania.

P.S. Daj im negocjować a po cichu sam sprawdzaj ceny. Będziesz wiedział ile oni "wynegocjowali".

Last edited by myszoman; October 23rd, 2019 at 12:16 PM.
myszoman no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lublin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules