[Piotrków Trybunalski] Inwestycje - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok | Łódź | Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 29th, 2007, 02:43 PM   #81
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Likes (Received): 21

Ale robią coś konkretnego czy tylko się snują z kąta w kąt ??

Quote:
Originally Posted by trup_tu_tupta14 View Post
poszedłbym sprawdzić dzisiaj, ale mi się nie chce.
No wiesz, mógłbyś się wysilić dla dobra naszej małej internetowej społeczności :P
Advertisement

Old May 29th, 2007, 07:06 PM   #82
trup_tu_tupta14
potato bucket challenge

trup_tu_tupta14's Avatar

Likes (Received): 371

Miałem sprawdzić, ale akurat burza była... może jutro
trup_tu_tupta14 no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2007, 09:09 PM   #83
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Na budowie "hotelowej" Wilka widać wyraźne postępy, jak byłem na weekend w domu to widziałem, że zbrojenia pod filary są już ponad ziemią czyli ostro zabrali się do roboty
Advertisement

Old June 24th, 2007, 03:06 PM   #84
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Doszły mnie słuchy (jako że nie ma mnie w tej chwili w mieście) że powstają jakieś nowe inwestycje przy firmie Polanik i przed wiaduktem na Łódzkiej. Czy ktoś ma może jakieś informacje na ten temat, albo mógłby siętam wybrać i dokładniej oblookać co i jak ??
Old July 10th, 2007, 04:53 PM   #85
trup_tu_tupta14
potato bucket challenge

trup_tu_tupta14's Avatar

Ale ruch w tym wątku....
Juto pójde cyknąć pare fot terenu pod focus park
Old July 12th, 2007, 12:40 AM   #86
Humbak
Registered User

Humbak's Avatar

Likes (Received): 95

Mamy pytanie, czy w Piotrkowie potrzebney jest klub, dyskoteka-porzadna, fajny wystroj i dobra muzyka - nie disco nachalne ale cos przyjemnego ???
Humbak no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2007, 12:49 AM   #87
trup_tu_tupta14
potato bucket challenge

trup_tu_tupta14's Avatar

Quote:
Originally Posted by Humbak View Post
Mamy pytanie, czy w Piotrkowie potrzebney jest klub, dyskoteka-porzadna, fajny wystroj i dobra muzyka - nie disco nachalne ale cos przyjemnego ???
taaaaaaak, u nas brakuje fajnych lokali

P.S popstrykałem pare fot powstających inwestycji, tylko wrzucac mi się nie chce:P
Old July 12th, 2007, 01:39 PM   #88
Humbak
Registered User

Humbak's Avatar

będzie to fila jednego z klubow lodzkich
Old July 12th, 2007, 04:46 PM   #89
wilczur257
Registered User

wilczur257's Avatar

Likes (Received): 81

wrzucaj, wrzucaj zdjęcia
to ja tak wtrące, nie ma mnie w Piotrkowie juz od dłuzszego czasu ale słyszałem, że remont Sienkiewicza wypadł po prostu tragicznie . nie wiem czy jest tak faktycznie ale jak wrócę do ocenię na mój gust
wilczur257 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2007, 08:31 PM   #90
trup_tu_tupta14
potato bucket challenge

trup_tu_tupta14's Avatar

Quote:
będzie to fila jednego z klubow lodzkich
a można wiedzieć jakiego i w którym miejscu powstanie?
Old July 13th, 2007, 12:15 AM   #91
Humbak
Registered User

Humbak's Avatar

na razie wolałbym nie, to jest kwestia myślę dopiero następnego roku, zastanawiam się czy w Piotrkowie jest zapotrzebowanie na klub w "angielskim" stylu z miejscem do tańca
Old July 15th, 2007, 01:53 PM   #92
zuperboy
helloFive

zuperboy's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
na razie wolałbym nie, to jest kwestia myślę dopiero następnego roku, zastanawiam się czy w Piotrkowie jest zapotrzebowanie na klub w "angielskim" stylu z miejscem do tańca
jest zapotrzebowanie.
byle było sporo miejsca, dobra muzyka (live?) i drinks (czytaj nie koniecznie/tylko GrupaŻywiec czy też KP).
zuperboy no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2007, 10:34 AM   #93
szch83
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
O tak, w Piotrkowie nie ma gdzie wyjść. O czymś takim marzę - dobry alkohol, muzyka i miejsce do tańczenia. Bez bydła jednak.
szch83 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2007, 12:57 PM   #94
wilczur257
Registered User

wilczur257's Avatar

z http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/
Quote:
Na zgliszczach stanie kamienica

Straszące od lat, wystające druty zbrojeniowe z postawionych dawno temu fundamentów znikną w końcu z placu na rogu ulic Grota-Roweckiego i Sienkiewicza. Właściciel terenu, piotrkowski przedsiębiorca Andrzej Matuszewski, zapowiada budowę eleganckiej kamienicy, nawiązującej stylem do starej zabudowy Piotrkowa, w której znajdą się 24 mieszkania na sprzedaż.

- W tym tygodniu zakończony plan składamy do Urzędu Miasta i w ciągu miesiąca ruszą pierwsze prace - mówi Andrzej Matuszewski. - Do końca roku budynek ma stanąć w stanie surowym, a w połowie przyszłego roku planowane jest zakończenie całej inwestycji. W międzyczasie całość sprzedam, bo zainteresowanie mieszkaniami o wysokim standardzie, w ścisłym centrum miasta, jest bardzo duże - dodaje Matuszewski.

Metr kwadratowy mieszkania w nowej kamienicy kosztować ma między 3 a 3,5 tys. złotych. - To jest cena, która powinna gwarantować normalny zysk i jednocześnie być ceną rynkową do przyjęcia - ocenia inwestor.
Old July 20th, 2007, 06:15 PM   #95
zuperboy
helloFive

zuperboy's Avatar

Likes (Received): 3

z tego akurat trudno się cieszyć. wystarczy wspomnieć ile inna inwestycja tego inwestora "wniosła" do krajobrazu miasta. a mam na myśli kamienicę "bez elewacji" na Słowackiego /matras/millenium/itd/, która już któryś-tam-rok straszy brzydotą. swoją drogą ktoś powinien coś z takim sposobem "renowacji" zabytków zrobić! obawiam się, że podobnie będzie przy Grota-Roweckiego.
zuperboy no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2007, 06:39 PM   #96
trup_tu_tupta14
potato bucket challenge

trup_tu_tupta14's Avatar

własnie, własnie, co z tą kamienica na słowaka? Czy ta barbarzyńska przebudowa nie była czasami samowolką? Powiedzcie mi kto na takie reczy pozwala? to co się dzieje z kamienicami na Słowackiego i Alejach III Maja przekracza wszelkie granice...
Old July 20th, 2007, 07:05 PM   #97
wilczur257
Registered User

wilczur257's Avatar

a właściwie to ta kamienica na Słowaka jest nowa czy została przebudowana ?? no i jeszcze jeden dziśejszy artykuł:
Quote:
Ciśnienie rośnie...

Czy niszczejący od wielu lat, sztandarowy budynek położony w ścisłym centrum miasta, ma szansę oczarować nowym blaskiem? Droga do tego jeszcze daleka, ale pojawiają się pierwsze jaskółki. Piotrkowską wieżą ciśnień interesuje się coraz więcej inwestorów, a władze miasta zleciły ekspertyzę, która określi, co trzeba zrobić, by przywrócić jej dawną świetność i ile to będzie kosztować.

- W sprawie wieży zgłosili się w ostatnim czasie dwaj piotrkowscy przedsiębiorcy, a także inwestor zewnętrzny - mówi Katarzyna Szokalska, kierownik biura planowania rozwoju miasta. - Chceiliby wykorzystać budynek pod kątem usługowym na gastronomię z minigalerią oraz punktem widokowym.

O ile wcześniej fachowcy przekonywali, że wszelkie koncepcje zagospodarowania wieży są nierealne z powodu metalowego zbiornika, który wypełnia wnętrze budynku i nie sposób go zdemontować, o tyle rozwiązanie problemu zdążyły podesłać przykład innych miast. W Giżycku na Mazurach podobną wieżę udało się zagospodarować z powodzeniem i dziś jest ona główną atrakcją miasta. Na parterze urządzono sklep z pamiątkami, gdzie można nabyć certyfikat zdobycia wieży z okolicznościową pieczęcią. Na szóstym poziomie znajduje się kawiarnia, a nad nią taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic. W pozostałej części wieży urządzono lokalne muzeum. Budynek z 1900 roku w 1996 roku kupił prywatny inwestor.

- Moglibyśmy skorzystać z tego przykładu, a lokalizacja naszej wieży jest wręcz idealna - dodaje Katarzyna Szokalska. - Myślę, że w grę wchodziłaby nie tyle sprzedaż obiektu przez miasto, ile raczej długoletnia dzierżawa. Sam remont budynku znakomicie wpisałby się w prace remontowe wykonywane w ramach Traktu Wielu Kultur.

Na razie władze miasta zwróciły się do piotrkowskich pracowni architektonicznych o opinię z wykazem niezbędnych prac remontowych elewacji budynku i sporządzenie kosztorysu. - Ocena powinna być znana lada dzień i jeśli okaże się, że remont nie jest bardzo kosztowny, to robimy - dodaje Elżbieta Jarszak z biura prasowego piotrkowskiego magistratu.

Optymizm studzi jednak drobny szczegół natury formalno-prawnej. Do tej pory nie uregulowano do końca sytuacji własnościowej terenu przy wieży ciśnień, który dla potencjalnego inwestora jest nie do przecenienia. Chodzi o działkę, na której obecnie znajduje się pętla służąca do zawracania autobusów PKS. Przedsiębiorstwo PKS już dawno dostało od wojewody łódzkiego decyzję uwłaszczeniową, ale swoje veto do części terenu przy ul. POW zgłosiło miasto. Poprzedni prezydent Waldemar Matusewicz zwrócił się o oddanie tego fragmentu terenu, bo w planie zagospodarowania miał być wykorzystany właśnie pod działalność związaną z wieżą ciśnień. Według PPKS władze miasta przypomniały sobie jednak o działce po czasie.

- Jeśli tylko uda się wyjaśnić sprawy własnościowe, miasto będzie mogło ogłosić przetarg na dzierżawę wieży - ma nadzieję kierownik Szokalska.

Wieża ciśnień powstała w latach 1925 - 1927. Na jej budowę pieniądze miastu pożyczył nowojorski "Ulen & Co.". Piotrków był jednym z czterech miast, którym firma pomogła sfinansować inwestycje podnoszące standardy sanitarno-zdrowotne. Wieża przez ponad 50 lat służyła mieszkańcom dostarczając do mieszkań wodę.
Marek Obszarny - Dziennik Łódzki
Old July 20th, 2007, 07:12 PM   #98
trup_tu_tupta14
potato bucket challenge

trup_tu_tupta14's Avatar

Quote:
Originally Posted by wilczur257 View Post
a właściwie to ta kamienica na Słowaka jest nowa czy została przebudowana ??
powiem szczerze ze nie wiem... ale ułożenie płyt gipsowych moze sugerowac ze pod nimi znajduje sie jakieś ciekawe detale. Ale przeciez to nie tylko o Madras chodzi... co z robili z pocztą, WSH, tele-punktem? Czy w piotrkowie nie ma jakiegoś konserwatura, który polnowałby o kamienice? No chyba że takie zabiegi są legalne
Old July 25th, 2007, 04:36 AM   #99
foka85
Registered User

foka85's Avatar

Likes (Received): 16

Witam wszystkich!Po długiej drodze w końcu mogę się dzielić swoją wiedzą na temat PT...
A co do tej kamienicy to jest ona przebudowana.Ktoś powinien zareagować na fakt,że elewacja nie została ukończona i tylko straszy przechodniów!
P.S Nie wie ktoś gdzie można składać podanie o prace do Poland Central???

Last edited by foka85; July 25th, 2007 at 04:46 AM.
foka85 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2007, 05:49 PM   #100
szch83
Registered User

Likes (Received): 0

Witam foka85.

Wracając do Focus Parku - teren jest grodzony Czyli niedługo rozpocznie się budowa
szch83 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódzkie, piotrków trybunalski

Thread Tools

Posting Rules