КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 23rd, 2007, 03:49 PM   #81
Ventilator_BGD
BANNED

Likes (Received): 4

Jel moze neko da zaokruzi na karti o kojoj lokaciji tacno se radi, slabo poznajem nazive ulica u KGu. Inace, ne razumem taj poriv za rusenjem baraka, to je mogao da ostane muzejski kompleks, inace to je i nesto sto karakterise kompletnu istoriju postanka ovog grada, a arhitektonski i urbanisticki definitivno ima ogroman kvalitet.

Slike...

Tipske stambene jedinice iz 19tog veka

Ventilator_BGD no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 23rd, 2007, 03:51 PM   #82
Bulevarac
Industrial guru

Bulevarac's Avatar

Likes (Received): 47

Izgleda da Kragujevac dobija ipak samo 35000sqm, a BG 100000. Bar tako kazu na maticnom sajtu investitora.

http://www.plazacenters.com/serbia_plaza.php?id=52
Bulevarac no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 04:00 PM   #83
Ventilator_BGD
BANNED

pa malopre je bila druga firma navedena...

Inace, ova firma je izgleda kupila ovo u BGu... :

Sponsored Links
Advertisement

Old November 23rd, 2007, 04:00 PM   #84
Deki---KG

Likes (Received): 100

Quote:
Originally Posted by Bulevarac View Post
Izgleda da Kragujevac dobija ipak samo 35000sqm, a BG 100000. Bar tako kazu na maticnom sajtu investitora.

picka im materina,kad ce da prestane BG da se gradi a da kradu nase pare iz srbije. Moramo mi sumadinci na ulicu za autonomiju. ne vredi
Deki---KG no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 04:03 PM   #85
Ventilator_BGD
BANNED

Quote:
Originally Posted by Deki---KG View Post
picka im materina,kad ce da prestane BG da se gradi a da kradu nase pare iz srbije. Moramo mi sumadinci na ulicu za autonomiju. ne vredi

Beograd se ne gradi na ustrp niti jednog grada u Srbiji.
Old November 23rd, 2007, 04:09 PM   #86
Deki---KG

Quote:
Originally Posted by Ventilator_BGD View Post
Beograd se ne gradi na ustrp niti jednog grada u Srbiji.
ma ne interesuje me,ako se ne gradi onda nek nam daju autonomiju kao vojvodini. uopste me ne interesuje!!!

mozda cu letos da organizujem tako nesto videcu koliko bi ljudi posli samnom na put.
Old November 23rd, 2007, 04:13 PM   #87
Ventilator_BGD
BANNED

Ja sam za. I naravno, ja sam i za autonomiju Beograda.
Old November 23rd, 2007, 04:14 PM   #88
Deki---KG

Quote:
Svakako ce dobije autonomiju ako se cela srbija podeli na autonomska dela,ja bi bio za system kao u nemackoj. I oni imaju 16 pokrajine kao NRW,bavarska,nidersahsen itd.
Old November 23rd, 2007, 04:28 PM   #89
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Likes (Received): 0

Ali i mi posle jogurt-revolucije s kreja 80-tih imamo samo teorijsku i formalnu autonomiju tako da se nazalost nebi mnogo promenilo,ali da sam za decentralizaciju cele Srbije -jesam.
Samo sto je kostunicavi elergican na to-gori je od slobe po nekim pitanjim centralizacije drzave

www.rockserbia.net

Radukin no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 04:35 PM   #90
Deki---KG

Quote:
Originally Posted by Radukin View Post
Ali i mi posle jogurt-revolucije s kreja 80-tih imamo samo teorijsku i formalnu autonomiju tako da se nazalost nebi mnogo promenilo,ali da sam za decentralizaciju cele Srbije -jesam.
Samo sto je kostunicavi elergican na to-gori je od slobe po nekim pitanjim centralizacije drzave
ako ostale regione srbije nemaju teorijsku i formalnu autonomiju onda ne trebate ni vi. Svi ili niko. tako ja mislim.
Old November 23rd, 2007, 04:40 PM   #91
Radukin
Panonski mornar

Radukin's Avatar

Pa dobro da ne sirimo u off topic.Decentralizacija Srbije je potrebna a sto se tice Kragujevca,pozeleo sam ga posetiti.Nisam nikad bio-sramota

www.rockserbia.net

Radukin no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 04:47 PM   #92
Bulevarac
Industrial guru

Bulevarac's Avatar

Likes (Received): 47

I Nišlije su autonomaši

http://www.niscafe.com/content/view/94/154/
Bulevarac no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 05:17 PM   #93
Ventilator_BGD
BANNED

I novopazarci!
Old November 23rd, 2007, 05:19 PM   #94
marillion
zloderator

marillion's Avatar

Likes (Received): 419

lepo ja kazem da ce srbija jednog dana da se razbije kao staklo..
There are two questions you should never ask in life. One might be what goes into a Type O Negative song, and the other might be what goes into sausages. Because the answer is the same: You don't wanna know.
(Petrus Thomas Ratajczyk, April 8, 2008)
marillion no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 05:26 PM   #95
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 309

Quote:
Originally Posted by ivicasu View Post
Baš zbog toga će se verovatno taj centar graditi tek za jedno 3-4 god. kada se bude popravila situacija u zemlji, kada malo poraste kupovna moć građana itd.

Ili, ako se pak odluče da ga ipak izgrade u skorije vreme, verovatno će ga smanjiti na jedno 30.000 m2.

Da mi ne bi Deki rekao da sam ljubomoran vojvođanin, moram naglasiti da ovako mišljenje imam za svaki grad u Srbiji , mislim ako gledamo sa ekonomske strane i realno, pošto ima dosta stranih firmi koje su pokupovale parcele, pa već godinama ne grade ništa... . A to što se toliko ovaj projekat nadiže u lokalnim medijima, lako može biti da je to zbog lokalnih izbora, to je već uobičajena scena u našoj zemlji...
Necu nista reci, jer mi ni tata ni mama ne rade u Plazi, pa da znam da li ce ili nece da se gradi i kada ce. Nista u Srbiji nije sigurno. Kragujevac je prvi trebalo da dobije Mercator, a evo i u CA i NS se pre izgradio.
Ono sto cu naglasiti je sledece: Ako se bude gradio, njegova kvadratura ce iznositi 100 000 metara kvadratnih i bice na parceli od 2.5 hektara! To tvrdim sa 100postotnom sigurnoscu!!!
Kazes realno... da li imas neki uvid u ekonomsku situaciju Kragujevca ili Sumadije... neki pisani podatak, sem prosecne plate, koja je zbog velikih privrednih preduzeca niska.
Kragujevac ima 200 000 stanovnika, a sa okolinom (Sumadijski okrug) ima preko 300 000. Da kazemo da je 10% stanovnistva jako bogato i , neka bude i samo 20% srednjeg sloja (a ima ih vise) - to znaci da ima 90 000 koji bi jednom nedeljno ili dva-tri puta mesecno kupovali u ovom objektu! Da ne pricam o ostatku Srbije, posto sada u Kg Metro dolaze ljudi iz Pozarevca, Smedereva, Krusevca, Leskovca, Uzica, a o KV i CA da ne pricam....

Quote:
Originally Posted by hercegovac_nin0 View Post
BTW: Mercator ne izgleda tako lose ko sto neko ovde pise

Hoceli u ovome biti isto Intersport?
Quote:
Originally Posted by Naissus View Post
Zaboravio sam da kazem da i meni taj Merkator nije toliko los,ja mislim da ce bolje da ispadne nego u Nisu.
pa i ne izgleda... ali mogao je biti i lepsi!
Misli... sasvim solidan objekat!
Da... bice Intersport.
Ne znam kakav ce biti u Nisu... video sam samo konstrukciju, ne i projekat!

Quote:
Originally Posted by Naissus View Post
Deki ja bih najvise voleo da KG dobije trzni centar povrsine od 100000 qm
ali moram da se slozim sa Ivicom i ako mi tesko pada jer mu je Subotica svetinja
a u svim ostalim gradovima nalazi neku zvrcku i manu ali pogledaj sta kazu
nasa braca Hrvati 100000 treba da budu izgradjeni u BG a 20000 do 30000 u KG.
tako da neznam koliko je i to tacno.

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/p...evca,2160.html

Jonny sta kazes ti ?
Vec sam ti objasnio (ja mislim) u gornjem delu ovog posta. Video sam te informacije, ali kada direktor Plaze kaze da ce biti 100 000 m2, ja mu verujem jer je on... je li ... direktor!
Imaj u vidu da u tu kvadraturu ne ulazi samo prostor za shoping, vec i nekoliko bioskopskih sala, kuglana, restorani, kafici... mislim da nije preterano!
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 05:40 PM   #96
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 309

Quote:
Jel moze neko da zaokruzi na karti o kojoj lokaciji tacno se radi, slabo poznajem nazive ulica u KGu. Inace, ne razumem taj poriv za rusenjem baraka, to je mogao da ostane muzejski kompleks, inace to je i nesto sto karakterise kompletnu istoriju postanka ovog grada, a arhitektonski i urbanisticki definitivno ima ogroman kvalitet.

Slike...
Da... Kolonija je najstarije naselje u Kragujevcu. Veoma je mirno, puno zelenila i urbanisticki veoma dobro sredjeno. Sto se tice rusenja... ostavice Sokolanu i ceo taj trg oko nje, upravnikovu baraku i jos 1 ili 2 barake i to ce potati neki istorijski kompleks. Naravno... sve ce to biti obnovljeno.

Mozda je i bolje tako. Nikada se ne bi nasle pare za renoviranje baraka i celog tog kompleksa, da nem ovih investicija. Bolje da dobijemo dobre trzne centre, stambene objekte i druge sadrzaje i da obnovimo mali i najznacajniji deo Kolonije koji ce ostati, nego da velika Kolonija zuji zapustena!
Pa zar nije tako?

Quote:

Vec sam o tome pisao....

Quote:
Beograd vec ima autonomiju. On se u Ustavu, kao i u svim drzavnim aktima tretira kao posebna jedinica. Takodje, postoj i Zakon o glavnom gradu - Beogradu. Vojvodina ima, koliko toliko, autonomiju i Vojvodjani bi trebalo da budu zadovoljni, jer Deo Srbije izvan Vojvodine i Beograda je poznat kao... kao... kako je poznat? Kao No name podrucje!? Kao Centralna Srbija!!!???
I Kragujevac i Nis bi sto pre trebalo da dobiju autonomiju!!!Ali kao sto neko rece... Kostunjavi je tu....

Quote:
Originally Posted by Radukin View Post
Pa dobro da ne sirimo u off topic.Decentralizacija Srbije je potrebna a sto se tice Kragujevca,pozeleo sam ga posetiti.Nisam nikad bio-sramota
Sram te bilo.. nisi nam bio u gostima! Pozovi kad svratis!

Quote:
Originally Posted by marillion View Post
lepo ja kazem da ce srbija jednog dana da se razbije kao staklo..
Ovo je utopijsko misljenje i ono Srbiju vodi u sve veci raskol! Voleo bih da mozes da shvatis da bi bilo mnogo bolje da svako raspolaze svojom imovinom, novcem i ostalim dobrima i da nisu ljudi u Kragujevcu i Nisu glupi i da ne znaju da vode posao, vec neko iz Beograda mora da im prica. Kada bi svako vodio racuna o svojoj imovini i trosio sredstva koja je sam zaradi, ne bi bilo raskola! Znaci - centralizacija DELI Srbiju... ne regionalizacija!

Quote:
Pa naravno... Dok Kragujevac i Nis ne pokrenu inicijativu, nece biti napretka u Srbiji!!! Kragujevcani su tradicijonalno regionalisti (i monarhisti )!
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 09:20 PM   #97
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Likes (Received): 895

Johnny_kgc i Deki---KG, mislim da me niste dobro razumeli, iako sam naglasio da se moja tvrdnja ne odnosi samo na KG ili centralnu Srbiju, već celu Srbiju. Poenta je bila da je shopping centar te veličine malo preambiciozan čak i za BG, ekonomski najjači centar u nas, sa 2 miliona stanovnika...jednostavno je još uvek suviše mali prosek plata (u našoj zemlji), a samim tim je mala i kupovna moć građana....

A Johnny, ne znam koliko dugo pratiš projekte u zemlji....pitaj Beograđane šta znači kada jedan direktor firme izjavi šta će i kako graditi....imaš mali milion projekata koji su 5-6 puta potpuno menjani, ima koji su otkazani, ima i onih koji su svoje kupljene parcele prodali nekom drugom investitoru...navešću ti i dobar primer iz Subotice, jer je to meni ovako najbliže. Engleska firma Mayfield (ako se dobro sećam) je imala u planu da gradi shopping mall površine 50.000 m2, na 3 podzemne i 3 nadzemne etaže ispod i oko zgrade sokolskog doma...urađen je projekat, 3D modeli i makete, ugovoreni rokovi...ma znači sve 100%, i evo na kraju, projekat je očigledno mrak pojeo . O tome ti ja pričam!!! Samo što sam možda loš primer naveo jer će sad ispasti da sam ponovo ljubomoran, bolje je pomenuti projekte u BG-u poput zelenog venca, Verano towera, Basix-a, još i Deltin projekat na autokomandi nije siguran....ej ako do sada nisam napravio poentu neću nikad

A što se tiče Vojvodine i autonomije, stvarno ste dosadni, kao što je Raduka rekao, imamo jedino teritorijalnu autonomiju i neku navodnu ekonomsku samostalnost. Nemamo zakonodavnu i sudsku vlast, što vi očigledno mislite da imamo, a sem NS-a ni jedan drugi grad nema status grada, pa prema tome ni ekonomsku samostalnost, a ni pravo na upravljanje gradskom imovinom.....ja se slažem da je potrebna decentralizacija zemlje, možda bi najbolje bilo da se podeli na 15-tak županija od kojih će svaka imati ekonomsku samostalnost...mislim da o tome možemo samo da sanjamo....

Da rezimiram sa ovim mojim off topic-om, smatram da Kragujevac ima ogromne potencijale i da će sigurno u skorijoj budućnosti posatati industrijski centar Srbije, a regionalni shopping centar itd. Sve pohvale za projekte i nadam se da će ih biti što više
ivicasu no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 10:02 PM   #98
Boksa1

Quote:
Originally Posted by ivicasu View Post
Johnny_kgc i Deki---KG, mislim da me niste dobro razumeli, iako sam naglasio da se moja tvrdnja ne odnosi samo na KG ili centralnu Srbiju, već celu Srbiju. Poenta je bila da je shopping centar te veličine malo preambiciozan čak i za BG, ekonomski najjači centar u nas, sa 2 miliona stanovnika...jednostavno je još uvek suviše mali prosek plata (u našoj zemlji), a samim tim je mala i kupovna moć građana....

A Johnny, ne znam koliko dugo pratiš projekte u zemlji....pitaj Beograđane šta znači kada jedan direktor firme izjavi šta će i kako graditi....imaš mali milion projekata koji su 5-6 puta potpuno menjani, ima koji su otkazani, ima i onih koji su svoje kupljene parcele prodali nekom drugom investitoru...navešću ti i dobar primer iz Subotice, jer je to meni ovako najbliže. Engleska firma Mayfield (ako se dobro sećam) je imala u planu da gradi shopping mall površine 50.000 m2, na 3 podzemne i 3 nadzemne etaže ispod i oko zgrade sokolskog doma...urađen je projekat, 3D modeli i makete, ugovoreni rokovi...ma znači sve 100%, i evo na kraju, projekat je očigledno mrak pojeo . O tome ti ja pričam!!! Samo što sam možda loš primer naveo jer će sad ispasti da sam ponovo ljubomoran, bolje je pomenuti projekte u BG-u poput zelenog venca, Verano towera, Basix-a, još i Deltin projekat na autokomandi nije siguran....ej ako do sada nisam napravio poentu neću nikad

A što se tiče Vojvodine i autonomije, stvarno ste dosadni, kao što je Raduka rekao, imamo jedino teritorijalnu autonomiju i neku navodnu ekonomsku samostalnost. Nemamo zakonodavnu i sudsku vlast, što vi očigledno mislite da imamo, a sem NS-a ni jedan drugi grad nema status grada, pa prema tome ni ekonomsku samostalnost, a ni pravo na upravljanje gradskom imovinom.....ja se slažem da je potrebna decentralizacija zemlje, možda bi najbolje bilo da se podeli na 15-tak županija od kojih će svaka imati ekonomsku samostalnost...mislim da o tome možemo samo da sanjamo....

Da rezimiram sa ovim mojim off topic-om, smatram da Kragujevac ima ogromne potencijale i da će sigurno u skorijoj budućnosti posatati industrijski centar Srbije, a regionalni shopping centar itd. Sve pohvale za projekte i nadam se da će ih biti što više
ma kakve bre zupanije, izdeliti sredisnju srbiju na jos 2 pokrajine sumadija sa sedistem u kg i juzna srbija sa sedistem u nisu sa bg-om kao posebnom jedinicom i onda imamo 4 jedinice sa 2 miliona stanovnika svaka, mada i takva decentralizacija ne garantuje da nis i kg nece npr postati novi bg ali vredi probati, naravno i kim kao 5 jedinica sa oko 2 miliona stanovnika takodje
Boksa1 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 10:24 PM   #99
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Likes (Received): 895

Zato sam i rekao županije, jer ako se budemo podelili na svega 3-4 velike regije, opet će biti centralizacije u tim regijama. Dobar je primer Vojvodina....ako bismo pak podelili na manje delove, efekat bi bio daleko bolji jer bi su npr. Užice, Šabac, S. Mirovica, Zrenjanin...činili administrativna sedišta tih manjih regiona , ne bi se svet vrteo samo oko ovih "najvećih".
ivicasu no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2007, 11:21 PM   #100
nero
Space Lord

nero's Avatar

Ali to ti je skoro isto što i sadašnji okruzi. Ja sam za veće oblasti, tipa Bačka, Banat, Srem...
Advertisement

Reply

Tags
Крагујевац, Србија, Шумадија, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, kgc, kragujevac, projekti, serbia, srbija, urbanizam

Thread Tools

Posting Rules