[Bratislava] Projects and Construction Updates VII - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old January 24th, 2008, 07:14 PM   #101
kamq26

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by alexander.27 View Post

http://reality.etrend.sk/124729/kome...hlavneho-mesta

sympatické je, že riešia aj dopravné riešenie vstupu náročnejšie ako je zvykom
tie MAXI mi pripadaju trochu low-cost projekty...ala skatule poskladane v celok
kamq26 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 24th, 2008, 08:12 PM   #102
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2758

Quote:
Originally Posted by Marek.kvackaj View Post
vsak v Bratislave chyba 80 000 bytov
odkial je preboha toto cislo??? keby v bratislave chybalo tolko bytov, tak by take Koloseo napriklad asi nebolo z 80% prazdne, vsak? mne to skor pripada, ze koncom tohto roka tu bude bytov prebytok...
Strummer no está en línea  
Old January 24th, 2008, 08:52 PM   #103
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 3081

Quote:
to ani nemusim citat aby som vedel ze je to blbost

vsak v Bratislave chyba 80 000 bytov ... a priemerne sa stavia AZ 3500 bytov rocne
Slovensko ma AKUTNY nedostatok bytov.....
tento rok pride na trh v BA 15-20 000 bytov, v BA chyba cca 40 000 bytov, ale stav, kedy sa trh stane trhom kupujuceho (bude si vyberat, stanovovat podmienky) nastane tak 2009, euro je negativne pre rast cien bytov, pretozr byty drzane v SKK cudzincami sa im zhodnocovali len samotnym posilnovanym koruny, co samozrejme s eurom skonci, takisto prenajmy idu v BA dole uz dobre 3 roky, ceny bytov v BAbudu stagnovat a selektivne klesat (najma novostavby stredny standard a "luxus"))
quama no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old January 24th, 2008, 08:57 PM   #104
portal
PortalIQue

portal's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
odkial je preboha toto cislo??? keby v bratislave chybalo tolko bytov, tak by take Koloseo napriklad asi nebolo z 80% prazdne, vsak? mne to skor pripada, ze koncom tohto roka tu bude bytov prebytok...
ono byty chybaju, ale zaroven existuju aj take, ktore su volne
na slovensku totiz chybaju vacsine ludom peniaze na tie sumy, co su za byty pozadovane

portalis.myminicity.com/

mame 10000 obyvatelov, zhasol som
portal no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:05 PM   #105
milan11

Likes (Received): 2

Quote:

Hm, zaujimava uvaha. Aj ked to Marekove cislo mi pripada, vzhladom na pocet obyvatelov Ba trochu prehnane, stale by ma zaujimalo, kolko novostavieb je potrebnych na nasytenie trhu. A to nielen v Ba, ale celkovo na Slovensku. V stvormilionovom Irsku sa za posledne roky kazdorocne ukoncovalo 70 - 90 000 domov a bytov. Az koncom minuleho roku sa zacalo hovorit o nasyteni trhu a stagnacii. Aj napriek tomu sa planuje tento rok dokoncit 50 000 novych byt. jednotiek. Spolu s immigrantami je to trh takmer velkostou porovnatelny s tym slovenskym. Rad by som sa dozvedel nejake statistiky z predchadzajucich rokov a prognozy na tie nasledujuce o Slovensku a Blave
milan11 no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:13 PM   #106
quama
Registered User

quama's Avatar

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
Hm, zaujimava uvaha. Aj ked to Marekove cislo mi pripada, vzhladom na pocet obyvatelov Ba trochu prehnane, stale by ma zaujimalo, kolko novostavieb je potrebnych na nasytenie trhu. A to nielen v Ba, ale celkovo na Slovensku. V stvormilionovom Irsku sa za posledne roky kazdorocne ukoncovalo 70 - 90 000 domov a bytov. Az koncom minuleho roku sa zacalo hovorit o nasyteni trhu a stagnacii. Aj napriek tomu sa planuje tento rok dokoncit 50 000 novych byt. jednotiek. Spolu s immigrantami je to trh takmer velkostou porovnatelny s tym slovenskym. Rad by som sa dozvedel nejake statistiky z predchadzajucich rokov a prognozy na tie nasledujuce o Slovensku a Blave
irsko bolo vzdy neuveritelna diera bez infrastruktury, ten nedostatok standardnych bytov tam bol o inom ako na slovensku. zober si len cesty v irsku, doteraz to je casto sranda tam stretnut v protismere autobus
quama no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:42 PM   #107
milan11

S tou dierou bez infrastruktury suhlasim, avsak aj tak by bolo zaujimave porovnat pocet bytov na obyvatelov tam a na Slovensku
milan11 no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:44 PM   #108
milan11

Mimochodom aspon ludia su tam ovela prijemnejsi ako Slovaci
milan11 no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:51 PM   #109
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 2047

lebo ono sa to tak globalne da posudit.
marish no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:51 PM   #110
Nido
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
prazdny byt neznamena nepredany byt
Nido no está en línea  
Old January 24th, 2008, 09:55 PM   #111
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

aj slachta sa zapaja do diskusie

http://ekonomika.sme.sk/c/3695489/Sl...remrstene.html

BRATISLAVA 24. januára (SITA) - Ceny bytov v Bratislave sú značne premrštené, tvrdí to architekt hlavného mesta SR Štefan Šlachta. V slovenskej metropole podľa neho nemôžu byť tieto ceny ako v Tokiu, Moskve či iných veľkomestách. "Bratislava by sa mala pohybovať na úrovni miest ako Innsbruck, Graz, Linz, čiže ani nie na úrovni Viedne.

Zatiaľ to stále funguje tak. Je to pre mňa trochu záhada," povedal Šlachta pre agentúru SITA. Zároveň dodal, že situácia, keď sú porovnateľné bytov v Bratislave neraz drahšie ako v susednej rakúskej metropole, sa nezmenila už skoro pätnásť rokov. Podľa neho je to zaujímavý fenomén. .....
hurahura no está en línea  
Old January 24th, 2008, 10:17 PM   #112
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

mno prakticky nepovedal nic co by sme uz nevedeli, ja som len zvedavy za par rokov na to kvilenie
Old January 24th, 2008, 10:22 PM   #113
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Hmm,som zvedavy ,ked byt v BA budu kulminovat a zacne stagnacia vystavby,pocitam niekedy po dokonceni South city,a ked prestanu byt byty z vacsej casti investiciou,ale zacne sa v nich byvat(asi po zavedeni Eura),o kolko stupne pocet obyvatelov.Ak by sa uz nikto z BA nevystahoval,a vsetky byty by sa zaplnili 3-4 ludmi ,mohlo by to byt aj o 200 000 nie?ale pri vystahovani,a inych faktoroch to bude podla mna 1 obyvatel na jeden byt,aj tak si myslim ze behom 10 rokov trochu BA porastie aj co sa obyvatelov tyka.
wuane no está en línea  
Old January 24th, 2008, 10:24 PM   #114
quama
Registered User

quama's Avatar

Quote:
Mimochodom aspon ludia su tam ovela prijemnejsi ako Slovaci
moze byt, o kvalite irskej infrastruktury mi rozpravali Iri, velmi prijemni ludia, hovorili mi, ze pred 25 rokmi neboli niektore vidiecke oblasti elektrifikovane, proste celkovo predtym ako sa stala ekonomickym tigrom to bola krajina zaostalejsia ako slovensko
quama no está en línea  
Old January 24th, 2008, 10:29 PM   #115
milan11

Quote:
Originally Posted by hurahura View Post
http://ekonomika.sme.sk/c/3695489/Sl...remrstene.html

BRATISLAVA 24. januára (SITA) - Ceny bytov v Bratislave sú značne premrštené, tvrdí to architekt hlavného mesta SR Štefan Šlachta. V slovenskej metropole podľa neho nemôžu byť tieto ceny ako v Tokiu, Moskve či iných veľkomestách. "Bratislava by sa mala pohybovať na úrovni miest ako Innsbruck, Graz, Linz, čiže ani nie na úrovni Viedne.

Zatiaľ to stále funguje tak. Je to pre mňa trochu záhada," povedal Šlachta pre agentúru SITA. Zároveň dodal, že situácia, keď sú porovnateľné bytov v Bratislave neraz drahšie ako v susednej rakúskej metropole, sa nezmenila už skoro pätnásť rokov. Podľa neho je to zaujímavý fenomén. .....

Ha-ha-ha. S tymi cenami v Tokiu a Moskve to riadne prehnal. Inac ale s tymi premrstenymi cenami suhlasim, platit rovnake ceny za byty ako vo Wie pri styrikrat nizsej zivotnej urovni je teda sila. Myslim, ze ta cenova politika v Ba je dost ovplyvnena tamojsimi nanazratymi developermi a dost velkym nedostatkom novych bytov tej nizsej cen. kategorie. Hlavne, ze sa kazdu chvilu objavuje novy projekt s cenami zacinajucimi od 60 000 Sk nahor. Som zvedavy na buducnost tychto projektov. Zrejme to skonci ako v Litve, Lotyssku a Polsku
milan11 no está en línea  
Old January 24th, 2008, 10:34 PM   #116
milan11

Quote:
Originally Posted by quama View Post
moze byt, o kvalite irskej infrastruktury mi rozpravali Iri, velmi prijemni ludia, hovorili mi, ze pred 25 rokmi neboli niektore vidiecke oblasti elektrifikovane, proste celkovo predtym ako sa stala ekonomickym tigrom to bola krajina zaostalejsia ako slovensko

Ak budes mat moznost, pozri si film Angela's ashes
milan11 no está en línea  
Old January 24th, 2008, 10:45 PM   #117
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2758

Quote:
Originally Posted by Nido View Post
prazdny byt neznamena nepredany byt
predany byt, ktory je prazdny, navyse v situacii naznacujucej stagnaciu/pokles cien, znamena zlu investiciu

tie byty tu su, a nakoniec v nich niekto byvat bude, preto som to pisal. nikto nebude vlastnit 20 rokov prazdny byt.
Strummer no está en línea  
Old January 25th, 2008, 04:01 AM   #118
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 3646

Quote:
to ani nemusim citat aby som vedel ze je to blbost

vsak v Bratislave chyba 80 000 bytov ... a priemerne sa stavia AZ 3500 bytov rocne
Slovensko ma AKUTNY nedostatok bytov.....
And 80,000 Ferraris too...
Old January 25th, 2008, 09:46 AM   #119
Marek.kvackaj
Registered User

Marek.kvackaj's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
predany byt, ktory je prazdny, navyse v situacii naznacujucej stagnaciu/pokles cien, znamena zlu investiciu

tie byty tu su, a nakoniec v nich niekto byvat bude, preto som to pisal. nikto nebude vlastnit 20 rokov prazdny byt.
pri minimalnom 10 % rocnom raste nehnutelnosti v Bratislave ...je to najlepsia investicia jaku mozes na Slovensku urobit..
jednoducha matematika ponuky a dopytu...zatial je ponuka mensia...tak preto stoja byty take neuveritelne ciastky ...dalsi problem su pozemky v Bratislave skupene najvacs. developermi a predavane za tucny zisk a dalsi problem Bratislavy je malo pozemkov okolo Bratislavy (Karpaty, hranice) a to zenie ceny hore tiez...a taktiez jestvujuca infrastruktura okolo Bratislavy

nieco naznacovat je jedna vec ale realita je ina ...o rok budem mudrejsi ...ale ceny bytov Urcite dolu nepojdu ..

PS>za za rok 2007 sa dokoncilo v Bratislave 3500 bytov

tych 80 000 bytov ...cital som to na Etrende.sk asi tak 6 mesiacov dozadu...
Marek.kvackaj no está en línea  
Old January 25th, 2008, 11:04 AM   #120
zetem
Registered User

zetem's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Rad by som sa dozvedel nejake statistiky z predchadzajucich rokov a prognozy na tie nasledujuce o Slovensku a Blave
pozri a preklikaj sa cez:
http://www.ueos.sk/mvrr.sr/isvov/
zetem no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules