[Bratislava] Projekty spojenia hradu a Starého mesta - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 12 votes, 5.00 average.
Old August 7th, 2008, 11:38 AM   #101
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Rozumiem, tak si porovnaj postupne návrhy, ktoré vznikali, a myslím že tam nájdeš trend zlepšovania. Rovnako ešte chcem podotknúť, že historické repliky pri letisku by nikdy nenabrali duch historického centra, ale na mieste priamo pod hradom, vedľa dómu, ..., v centre mesta ... by ich veľmi ľakho pohltil Astrálny historický duch. Inými slovami, tento Astrálny historický duch by ich po nociach strašil, až by sa zbláznili (historizujúca replika) a stali by sa po rokoch regulérnym starým mestom.

Ale teraz už k tomu vývoju:
1. Toto boli nedávne návrhy obnovy Vydrice. Myslím, že je to dosť hrozné.

2. Toto je niečo novšie, o hodne menej skla, resp. modernej architektúry.

Trend sa podľa mňa jednoznačne zlepšuje.

3. A takto by to mohlo nejako dopadnúť.
Advertisement

Old August 7th, 2008, 11:43 AM   #102
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Ten prvy navrh,s tym som ani ja nesuhlasi.Ale ta dvojka sa mi paci z hladiska toho,ze by to mohol byt pekny kompromis,a zaroven aj vyzva pre architektov.Spravit nieco moderne,velke,a zaroven nerusive.Coho sa ale bojim,ze sa to cele odflakne,a bud z toho vznikne nudne staronove mesto,alebo nejake nevkusne skatule,ako vidime pri jednotke.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2008, 11:50 AM   #103
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Ten prvy navrh,s tym som ani ja nesuhlasi.Ale ta dvojka sa mi paci z hladiska toho,ze by to mohol byt pekny kompromis,a zaroven aj vyzva pre architektov.Spravit nieco moderne,velke,a zaroven nerusive.Coho sa ale bojim,ze sa to cele odflakne,a bud z toho vznikne nudne staronove mesto,alebo nejake nevkusne skatule,ako vidime pri jednotke.
Ten kompromis, resp. takéto budovy by som skôr videl na Projekte zuckermandel, pretože bude medzi Starým mestom a Riečnym parkom (moderna). Pretože Vydrica je vlastne hneď ešte pod hradom, to nie je nejaká okrajová časť mesta.
Advertisement

Old August 7th, 2008, 02:51 PM   #104
.oreo.
Registered User

.oreo.'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
No a tebe, Lemonovi a Oreovi sa tento prístup nepáči, pretože už začínate cítiť, že kam som smeroval je, že historizujúca Vydrica je lepším riešením pre ľudí ako moderna. (dôkaz tohto tvrdenia je nespokojnosť verejnosti s poslednou súťažou). A ak tu nechcete diskutovať, nemusíte, je mi to jedno. A už ani nebudem a nechce sa mi diskutovať o mne, o vás.
Nebola to nespokojnost so sucasnou architekturou a jej navrhmi ako takymi, ale skor s jej kvalitou a zivelnostou.
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 12:17 PM   #105
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Likes (Received): 50

Talking R-tov (raucova teoria obnovy vydrice)

Dovol mi, futuros prezentovat svoj navrh...

Kedze nezdielam Tvoj nazor rozobratia Noveho mostu rozhodol som sa vymysliet teoriu pri kt. by najmenej "zavadzal."
1.) Iste si vsimnes modre ciary kt ukazuju ako by som vyriesil dopravu.
A to bokom zostupia pod samotny most kde plynule vstupia do tunelu.
2.) Samotnu vydricu by som bral aj taku ako je na poslednom navrhu ale ak
bude krajsia budem len rad...

3.) Vyriesenim dopravy vznika na staromestkej volny priestor pre pešiu zónu a obnovenie starých hradieb. Zónu s hradbami si kazdy predstavi aj sam...

4.) bude možné pokročiť k obnove rybneho námestia...

5.) tunel začne pod mostom a vyústi za hodžkom

Jediny problem tejto teorie je to ze neviem kde by som umiestnil konecnu autobusov pod Novym mostom. BTW: ak by to niekoho napadlo taq povedzte...
rauCO? no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 01:02 PM   #106
wuane
Registered User

wuane's Avatar

noo,toto sa aj mne paci rauco,a myslim ze by to bolo aj tecnicky mozne.S tou konecnou,co tak niekde medzi Riverparkom a tymi troma bytovkami?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 8th, 2008, 01:54 PM   #107
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

rauCO, dobry napad.. ja by som konecnu autobusov laicky umiestnil do stredu medzi tu rampu z mosta do tunela, ale neviem ci by potom nebol problem sa tam pohybovat s busmi..
Old August 8th, 2008, 01:56 PM   #108
wuane
Registered User

wuane's Avatar

A ako by si sa tam dostal?Z ktorej strany?

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 8th, 2008, 02:03 PM   #109
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 296

Vjazd a vyjazd by bol od nabrezia, ale ako tak na to pozeram, to je mozno este mensia plocha ako pod Novym mostom..
Old August 8th, 2008, 02:04 PM   #110
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

RauCo, výborne, presne takto nejako by som si to predstavoval aj ja. A myslím že s tou konečnou busov by nemal byť až taký problém, veď Nový most je tam dosť vysoko... Ak by sa znížil ten nájazd o nejaké tri metre kvôli tomu tunelu, tak sa stratí len menšia časť toho parkoviska podľa mňa... Ak by bolo treba, tak by som ešte nejaké parkovacie miesta hodil do toho trojuholníka, kde je číslo 1... Prišli by sme o pár metrov trávy, ale z tejto zelene sa i tak nikto neteší, keďže je veľmi izolovaná, takže by som ju zredukoval, prípadne plne nahradil...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 02:18 PM   #111
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by palsoft View Post
Vjazd a vyjazd by bol od nabrezia, ale ako tak na to pozeram, to je mozno este mensia plocha ako pod Novym mostom..
Tam by uz ale ta rampa musela byt dost nizko na to,aby pod nu presli autobusy,ved len par metrov dalej by sa uz cesta stacala pod most.Myslim ze pri takejto variante by sa ta konecna musela zrusit a presunut.Ale to je podl amna to najmenej,v kazdom pripade,raucov napad je vynikajuci,uz len ci by sa toho niekto chopil.Inac tunel by stacil hlbeny,takze by to ani nemuselo byt financne velmi narocne.Este ide o to,ci by sa muselo robit aj nieco so satikou mosta,alebo ci by sa dal proste zrezat ten koniec pri Dome a len pristavit tu rampu k nemu.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old August 8th, 2008, 02:19 PM   #112
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

mne tam chyba ina vec. ako sa zo smeru od safka dostanem na most? Keby tam mali byt riesene vetky potrebne smery, tazko by sa dodrzali potrebne polomery otacania, potrebne sirky komunikacii atd.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 03:20 PM   #113
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Smile

neboj myslel som aj na to...

na pravej strane je staršia odbočka v jednom smere ak by sa dala zdvojiť tak by bol vjazd s toho smeru pri hoteli Danube (na pravej strane)
Old August 8th, 2008, 03:23 PM   #114
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Smile

Dakujem chlapci na vnutro toho trojuholnika som myslel aj ja ale dopravne by to uz asi bolo moc zlozite, BTW: nieje to take jednoduche ako sa zda ta konecna je pre MHD velmi dolezita je v centre, lahko dostupna, na skok stoja elektricky... je to asi take ako zrusit safko...

Last edited by rauCO?; August 8th, 2008 at 03:35 PM.
Old August 8th, 2008, 03:39 PM   #115
zuzana
AA

zuzana's Avatar

no vjazd do tunela, ale co opacny smer? dalej nezabudaj na konfliktny autobusovy pruh a nenahraditelne zastavky autobusu - apropo, kam sa podeje najvytazenejsia zastavka Zochova? bude v tuneli? ako si predstavujes zastavku autobusu v tuneli? bezpecnost pesich, rozsirenie pre zastavku, vertikalne komunikacie s hornou urovnou, atd. Pre auta by to bolo este mozno vyhodne riesenie, ale nie pre MHD.
Old August 8th, 2008, 08:59 PM   #116
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
no vjazd do tunela, ale co opacny smer? dalej nezabudaj na konfliktny autobusovy pruh a nenahraditelne zastavky autobusu - apropo, kam sa podeje najvytazenejsia zastavka Zochova? bude v tuneli? ako si predstavujes zastavku autobusu v tuneli? bezpecnost pesich, rozsirenie pre zastavku, vertikalne komunikacie s hornou urovnou, atd. Pre auta by to bolo este mozno vyhodne riesenie, ale nie pre MHD.
zo safka na most? tak ako doteraz odbocis pred vodnou vezou prejdes popod druhy smer (ten bude nad tvojim smerom) a pokracujes rovno na most...
tunel nieje môj nápad ale nápad mesta, nezaoberal som sa teda jeho riesenim...
A co sa tyka veci ako autobusovy pruh neviem porozmyslam o rieseni...
Zastavku v tuneli nieje tazke predstavit odbocka z hlavneho tahu na nastupisko na kt. by viedli eskalatory priamo z pesej zony...
Old August 8th, 2008, 09:29 PM   #117
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by rauCO? View Post
zo safka na most? tak ako doteraz odbocis pred vodnou vezou prejdes popod druhy smer (ten bude nad tvojim smerom) a pokracujes rovno na most...
tunel nieje môj nápad ale nápad mesta, nezaoberal som sa teda jeho riesenim...
A co sa tyka veci ako autobusovy pruh neviem porozmyslam o rieseni...
Zastavku v tuneli nieje tazke predstavit odbocka z hlavneho tahu na nastupisko na kt. by viedli eskalatory priamo z pesej zony...
V starom meste plnom podzemnych priestorov, kde bola hlavna cesta vybudovana v povodnej mestskej priekope to problem je. Jedine ze by v ramci "obnovy Rybneho namestia" zlikvidovali aj to, co este povodne zostalo. Takisto nieco popod a ponad je problem, pri potrebnom sklone komunikacie a pozadovanych svetlych vyskach.
Old August 9th, 2008, 01:27 PM   #118
feudal
Registered User

feudal's Avatar

Likes (Received): 1

uz som to raz postol, ale kedze sa tu znova o tom bavime, tak pripomeniem aj moj navrh davnej minulosti, ktory navrhoval zapustenie staromestskej pod zem. Sucastna funkcnost komunikacii by bola plne zachovana a ziskalo by sa maximum priestoru. Zltym je naznaceny tunel. Moznost odpocenia z petrzalky na PKO by zabezpecoval tunel, ktory by oblukom isiel popod tunel na staromestskej.
feudal no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2008, 02:28 PM   #119
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 81

Fuh - no ten tunel popod tunel neviem či by fungoval, keďže je toto jeden z hlavných ťahov tak sa tam musia zmestiť aj kamióny - t.j. dosť vysoká svetlá výška (neviem presne, ale 4,5m min. podľa mňa) a pri takej výške by bolo treba na ten oblúk omnoho omnoho viac priestoru, aby sa zachoval rozumný sklon vozovky a nebola ohrozená plynulosť premávky... Zjazd z Noveého mosta na smer PKO by sa podľa mňa mohol zachovať tak ako je, prípadne mierne upravil, ak by bola po znížení mosta v mieste križovania nedostatočná svetlá výška...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2008, 09:19 PM   #120
feudal
Registered User

feudal's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Fuh - no ten tunel popod tunel neviem či by fungoval, keďže je toto jeden z hlavných ťahov tak sa tam musia zmestiť aj kamióny - t.j. dosť vysoká svetlá výška (neviem presne, ale 4,5m min. podľa mňa) a pri takej výške by bolo treba na ten oblúk omnoho omnoho viac priestoru, aby sa zachoval rozumný sklon vozovky a nebola ohrozená plynulosť premávky... Zjazd z Noveého mosta na smer PKO by sa podľa mňa mohol zachovať tak ako je, prípadne mierne upravil, ak by bola po znížení mosta v mieste križovania nedostatočná svetlá výška...
tam slo skor o ten princip. riesenia dopravy. samozrejme ten tunel by mohol mat aj iny polomer obluku...
feudal no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules