[Bratislava] Dóm sv. Martina | St. Martin's Cathedral - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 45 votes, 5.00 average.
Old September 10th, 2009, 12:34 PM   #121
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
Nový most rozoberú jedine v prípade, že by bol celý z azbestu, alebo by so ho vybral za ciel terorista alebo by sa stal miestom dopadu meteoritu.

Za normálnych okolností je to neuskutočniteľné lebo :

1. Obrovská finančná náročnosť, a cieľovým nulovým ziskom, čo vylučuje súkromný sektor
Podľa mňa by sa možno investori mohli zaujímať o postavenie, a samozrejme vlastnenie budov (replík) na území, ktoré vznikne odstránením mosta a jeho príjazdov na strane starého mesta. Mne to príde dosť veľké územie, a teda mohol by existovať nejaký fond, ktorý by slúžil na odstránenie telesa mosta. Čím by sa odstránila aj doprava do centra, čo by bolo super.
Advertisement

Old September 10th, 2009, 12:39 PM   #122
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2757

jezisikriste, futuros, ty mas nejake casove pocitadlo, ktory ti hovori, v akych casovych intervaloch mas znova a znova vytiahnut tuto sialenu temu zburania mosta???
Old September 10th, 2009, 12:43 PM   #123
Aurelius
Registered User

Aurelius's Avatar

Likes (Received): 11

Aurelius no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 10th, 2009, 01:13 PM   #124
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
Podľa mňa by sa možno investori mohli zaujímať o postavenie, a samozrejme vlastnenie budov (replík) na území, ktoré vznikne odstránením mosta a jeho príjazdov na strane starého mesta. Mne to príde dosť veľké územie, a teda mohol by existovať nejaký fond, ktorý by slúžil na odstránenie telesa mosta. Čím by sa odstránila aj doprava do centra, čo by bolo super.
Aby sa to oplatilo akémukoľvek investorovi vo vesmíre ale v nám známom priestore, muselo by sa na tom území nachádzať obrovské ložisko ropy, plynu a zlata zároveň. Ináč žiaden investor by nešiel do tak rizikového projektu, kde je tak vysoká vyvolaná investícia len na vytvorenie pozemku. Následné priestory v replikách by musel predávať za 500 000 sk za m2, alebo postavať aspoň 10 mrakodrapov na tom mieste, čo by sa zámerne krížilo s tvojou predstavou. Kto to kúpi, ?, kolónia termitov ?

Jedine že by si sa dopredu zaviazal, že odkúpiš po postavení všetky repliky, alebo splašiť investora z Marsu. A aj keby taký bol, len 50 rokov by si vybavoval búracie povolenie, o stavebných ani nehovorím.
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 01:57 PM   #125
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 443

A stale zabudame na jeden podstatny artikel, ktorym je "verejny zaujem". A v nom je, aby tam ten most stal, kedze je to:
a, hlavna nosna dopravna tepna medzi Petrzalkou a Starym mestom
b, technicka pamiatka (Novy most ako taky)
c, architektonicky skvost (nech si vravi kto chce co chce, krajsi most min v SR nenajdeme)
d, najblizsie spojnice su az most Apollo a most Lafranconi - pochybujem ze by tieto dokazali zastupit co i len z 50% Novy most v jeho dopravnej funkcii.
e, vyziadalo by si to enormne investicie v celkovom preorganizovani dopravy v celom Starom meste a Petrzalke, nie len v bezprostrednom okoli Noveho mosta. Ani jedna mestska cast nema dimenzovane cesty na takyto zasah.

Obnovenie Vydrice - Ok, kludne, ale s buranim Noveho mosta je potrebne sa rozlucit. Aj keby ho nejaky fundamentalista odpali, tak skor ocakavam jeho znovupostavenie, nez stavanie replik toho co tam bolo. Zaroven striktny regulativ vystavby replikovanych budov, s limitovanou priestorovou kapacitou, by ich spravil nekonkurencieschopnymi a dlhe roky by zivali prazdnotou. Nebudem vraviet o tom, v akom strasnom stave je uz dnes stojaca cast Stareho mesta. Cize najskor si opravme tu ...

Last edited by kaxno; September 10th, 2009 at 02:34 PM.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 02:25 PM   #126
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Nebudem vraviet o tom, v akom strasnom stave je uz dnes stojaca cast Stareho mesta. Cize najskor si opravme tu ...
presne tak. bavit sa o rekonstrukcii Vydrice v situacii, ked napriklad Esterhaziho palac je v takom stave v akom je, je prinajmensom komicke.
Old September 10th, 2009, 02:44 PM   #127
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
jezisikriste, futuros, ty mas nejake casove pocitadlo, ktory ti hovori, v akych casovych intervaloch mas znova a znova vytiahnut tuto sialenu temu zburania mosta???
Samozrejme. Keď mám pocit, že by si sa mal ozvať. (Inak, nemám sa vôbec chuť s Tebou rozprávať. Ak sa nevieš fakticky, tak mi daj pokoj. Ja som uviedol prečo to tak chcem, bolo to v nadväznosti na inú debatu, a vnej sme sa neosočovali. Takže ak chceš k tej debate pridať, tak buď vecný, a prehltni emócie.)
Old September 10th, 2009, 02:53 PM   #128
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
Aby sa to oplatilo akémukoľvek investorovi vo vesmíre ale v nám známom priestore, muselo by sa na tom území nachádzať obrovské ložisko ropy, plynu a zlata zároveň.
Ja nechcem aby sa to postavilo hneď. Stačilo by mi, keby moje deti videli, že sa začína obnovovať historická Vydrica.

A neargumentuj len peniazmi. To je ako keď naša vláda miluje Čínu, lebo s ňou chce mať kšefty. Ja chápem, že si veci na seba musia zarábať, som pravičiar, ..., ale krásny stred hlavného mesta, ktorí sme my slováci zbúrali, lebo

- tam bola buržoázne maďarské stavby
- židovská synagóga
- a nebol tam prostý slovenský ľud

tak budem vždy za to, že tento krok bol chybný, a treba zjednať nápravu. Ako som už povedal, nechcem to hneď, ..., môže sa to robiť aj sto rokov. Ale aspoň to pôjde dobrým smerom.
Old September 10th, 2009, 03:05 PM   #129
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Tak ma napada.Po tom archeologickom naleze na hrade,zburajme hrad,a vybudujme tam keltske opidium a tie rimske stavby,ved to tam bolo predtym,ako tam niekto navalil tu opachu velku.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 03:06 PM   #130
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
Samozrejme. Keď mám pocit, že by si sa mal ozvať. (Inak, nemám sa vôbec chuť s Tebou rozprávať. Ak sa nevieš fakticky, tak mi daj pokoj. Ja som uviedol prečo to tak chcem, bolo to v nadväznosti na inú debatu, a vnej sme sa neosočovali. Takže ak chceš k tej debate pridať, tak buď vecný, a prehltni emócie.)
vzdy ked s touto temou zacnes, nasleduju desiatky prispevkov, kde ti ludia vysvetluju preco je to nezmysel. preco si myslis, ze ked s nou budes zacinat zas a znova, nieco sa zmeni? vecna diskusia moze byt o niecom novom...k tomuto uz bolo vsetko vecne povedane niekolko krat a je to podobnej rovine ako milanove navhry "zburajte Ruzinov". a znova...je nezmysel zaoberat sa Vydricou*, ked uz len v Starom meste exstuju desiatky budov a miest, ktore treba zrekonstruovat. ked budu vsetky v tip-top stave, potom ma zmysel bavit sa, ako Stare Mesto pripadne zvacsit.

* = v zmysle burania mosta, nie pripadnym obstavanim, to je nieco ine.

Quote:
Ale aspoň to pôjde dobrým smerom.
"dobrym" podla teba. sudiac podla reakcii si skor v mensine.

Last edited by Strummer; September 10th, 2009 at 04:14 PM.
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 05:04 PM   #131
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post

"dobrym" podla teba. sudiac podla reakcii si skor v mensine.
Áno, máš pravdu. V skupine ľudí, ktorí sú za maximálnu obnovu je veľmi málo ľudí.

Najväčší kompromis čo tu zatiaľ bol je zapustenie Staromestksej ulice čím skôr do tunela.

Toto je jediná kompromisná vec, na ktorej sme sa zhodli. Ale aj v rámci tejto skupiny sú ešte dve frakcie, a to tá, čo chce

A. historickú Vydricu, historickú obnovu Staromestskej, vytvorenie námestia pre Dómom
B. modernu, ako napr. Mestské zásahy (hoci oni nechcú až tak skoro zapúšťať Staromestskú).

Samozrejme reálne podporujem frakciu A, ale viem si predstaviť aj oveľa extrémnejšie riešenie, a to je celková obnova. Nie ale preto, že som extrémista, naopak rovnáha je mojim cieľom, ..., a to čo sa udialo v Podhradí za komunizmu chcem vyvažovať. Nestačí mi len, že bohužiaľ, stalo sa, už sa neodstane. Ale nejdem hlavou proti múru, preto som za kompromis, subfrakcie A.
Old September 10th, 2009, 05:47 PM   #132
lukaas
Bratislava´s fan

lukaas's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Ja chápem, že si veci na seba musia zarábať, som pravičiar,
vsetko si na seba nemusi zarabat. v tomto state existuje viac veci ktore si na seba nezarabaju ako naopak. staci len namatkovo, zsr, cargo, stv, divadla, mosty... ked jedneho dna bude vola a bratislava bude mat viac penazi a beznym ludom bude viac zalezat na svojom meste ako na peniazoch a novy most bude na rozpadnutie tak je to realne
lukaas no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 05:51 PM   #133
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 1996

zburanie mosta ... 150mio €
prestavanie ufa tak, aby staticky vyhovelo aj bez mostneho telesa ... 75mio €
postavenie noveho mosta/tunela par sto metrov od zburaneho ... 400-600mio €
prebudovanie celej cestnej infrastruktury na novy dopravny uzol ... 100mio €
futuros prechadzajuci sa po novej vydrici ... na nezaplatenie
marish no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 05:54 PM   #134
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Quote:
Originally Posted by marish View Post
zburanie mosta ... 150mio €
prestavanie ufa tak, aby staticky vyhovelo aj bez mostneho telesa ... 75mio €
postavenie noveho mosta/tunela par sto metrov od zburaneho ... 400-600mio €
prebudovanie celej cestnej infrastruktury na novy dopravny uzol ... 100mio €
futuros prechadzajuci sa po novej vydrici ... na nezaplatenie
toto si geniálne vystihol
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 05:59 PM   #135
alexander.27
Registered User

Likes (Received): 4

del

Last edited by alexander.27; November 25th, 2011 at 03:54 PM.
alexander.27 no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 06:40 PM   #136
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by alexander.27 View Post
image hosted on flickr
Krása.

Last edited by futuros; September 10th, 2009 at 06:49 PM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 06:42 PM   #137
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by alexander.27 View Post
image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr
A aj toto.

Last edited by futuros; September 10th, 2009 at 06:49 PM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2009, 06:59 PM   #138
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 173

futuros, ak uz nemas co povedat, aspon popri tom nequotuj fotky
Old September 10th, 2009, 07:26 PM   #139
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by default View Post
futuros, ak uz nemas co povedat, aspon popri tom nequotuj fotky
A ty máš čo zase povedať. Vložil som tu najskôr text, lenže ten patril do iného vlákna (nechcel som tu už ďalej rozpisovať debatu o Vydrici), tak aby tu niečo bolo, tak som to quotol. Takže tak.

A ešte som zabudol. Ty vlastne patríš medzi zakladateľov tohto fóra, a tak patríš medzi tých, ktorí vedia, čo kde majú povedať. Takže, ospravedlňujem sa Ti, že som to presunul inde. Môžem ešte chodiť na fórum? Za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem. Pane.
Old September 10th, 2009, 08:03 PM   #140
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Quote:
A ešte som zabudol. Ty vlastne patríš medzi zakladateľov tohto fóra, a tak patríš medzi tých, ktorí vedia, čo kde majú povedať. Takže, ospravedlňujem sa Ti, že som to presunul inde. Môžem ešte chodiť na fórum? Za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem. Pane.
quotovanie fotiek sa povazuje za neslusne vsade, hlavne ked forum dava ku quotam automaticky link na quotovany post.
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules