БИЈЕЉИНА - праћење градилишта | BIJELJINA - construction updates - Page 75 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Република Српска > Исток

Исток Podrinje, Semberija and East Herzegovina

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 19th, 2020, 03:13 PM   #1481
Bijeljina123
Registered User

Likes (Received): 91

MIhajlovic-invest DOO, Knjeginje Milice

Izvor: https://www.facebook.com/Mihajlovic-invest-doo

Jaroxxx, KALENIC liked this post
Bijeljina123 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 19th, 2020, 03:17 PM   #1482
Bijeljina123
Registered User

Hotel 55 ulaz u grad iz pravca Komitske ulice

Izvor: https://www.facebook.com/projekat.ba/

demijanrs, Jaroxxx, Kobii, KALENIC liked this post
Old January 19th, 2020, 08:00 PM   #1483
demijanrs
Registered User

demijanrs's Avatar

Likes (Received): 237

Као прво, Бијељина123 лајкови за најаве пројеката који нам слиједе у наредном периоду.

Као друго, десио се помак, какав такав, у архитектури. Ако ништа бар је другачије и сигурно неће проћи неопажено.

Као треће, занимљиво ми је да Римакс одустаје од свог принципа да објекте гради искључиво у екстра зони. И ни мање ни више него у Српске добровољачке зграде. Биће то прва стамбена зрада у тој улици.

Као четврто, ево овај објекат у СДГ и Хотел 55 на Равној гори. Центар нам је попуњен можда са 8% новоградњом а ми правимо зграде по периферији. Немамо ни један крштени блок или низ зграда.

Као пето, Михајловић инвест у Кнегиње Милице ми дјелује веома сумњиво што се тиче величине дворишта и удаљености од околних објеката. Исто то је видљиво и на претходном рендеру. Да ли је то због нове регулације блоковских саобраћајница па је сад мало чудно док се не поруше околни објекти или је једноставно "нагурао" зграде видјећемо у току ове године. Мислим да су јуче бетонирали темељну плочу првог објекта.

Као шесто, не могу више ничега да се сјетим...

Jaroxxx, Bijeljina123 liked this post
demijanrs no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2020, 04:38 PM   #1484
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Likes (Received): 1671

Бијељина ће бар у мојим очима постати прави град кад се појаве блокови ламела као например ове у Источном Сарајеву.

Jaroxxx no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2020, 11:36 AM   #1485
demijanrs
Registered User

demijanrs's Avatar

Није ти ни ово горе нека срећа.
Old January 21st, 2020, 12:07 PM   #1486
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Ово је старија слика, сад их има дупло оволико. ИС је таман мерило за Бијељину, с обзиром колико је Бијељина усисала бивших сарајлија чуди ме како још архитектонски тавори.

KALENIC, Mare93 liked this post
Old January 21st, 2020, 03:39 PM   #1487
Bijeljina123
Registered User

demijanrs. Ovo sto pravi Rimax nije prva stambena u toj ulici.Ako ja imam dobru informaciju ovo sto Rimax gradi je kod nekadasnje pekare Evropa.

Jaroxxx. Nece se ni Istocno Sarajevo usreciti samo sa ovim lamelama.Kad se sve to naseli a naselice se hvala Bogu,na ovakvu infrastrukturu eto vama malo nase guzve.Svaka cast za lamele ali arhitektura tih zgrada u tim lamelama se meni nimalo ne dopada(previse me podsjecaju na socijalisticke zgrade) jos kad se stave klime kao sto se svugdje stavljaju...

Imamo mi mjesta za ovakvih lamela i previse,samo sto kod nas i dalje vazi parola ako mi nije 5 min hoda do centra necu ni uzimati stan.Grad Bijeljina kao grad tj gradska zona je pregusto naseljena,a ta gradska zona je mala za taj broj stanovnika.Ako su tacne informacije koje su dostupne na internetu Bijeljina je po pribliznom km2 najgusce naseljena posle Starog Grada Sarajeva.
Old January 21st, 2020, 03:48 PM   #1488
Bijeljina123
Registered User

Jaroxxx O ovome ti pricam, volio bi da svi nasi gradovi nikada vise ovo ne rade.Milion prozora plus klime koje su naravno sakrivene od ociju javnosti, dobijemo Frankestajna 21 vijeka.

Old January 22nd, 2020, 10:15 AM   #1489
demijanrs
Registered User

demijanrs's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bijeljina123 View Post
demijanrs. Ovo sto pravi Rimax nije prva stambena u toj ulici.Ako ja imam dobru informaciju ovo sto Rimax gradi je kod nekadasnje pekare Evropa.
Онда је ОК. Сад видим на гугл мапама да Српске добровољачке гарде почиње од кружног тока код Гаруље. Био сам убијеђен да та улица почиње од кружног тока код Саборне цркве.
Ако је код бивше пекаре Европа онда не да није прва зграда у тој улици него је десета.
Old January 22nd, 2020, 01:35 PM   #1490
Lazarevo
Registered User

Lazarevo's Avatar

Likes (Received): 265

Quote:
Originally Posted by Jaroxxx View Post
Бијељина ће бар у мојим очима постати прави град кад се појаве блокови ламела као например ове у Источном Сарајеву.

Ljudi u Istočnom Sarajevu su navikli da žive u ovakvim blokovima.
Ljudi iz Bijeljine nisu.
Napraviti ovakve blokove u Bijeljini bi bilo totalno neprirodno i u neskladu sa gradom i njegovim stanovništvom.
Bijeljina se perfektno razvija. Moderne zgrade (arhitektonski sve ljepše i ljepše) zamjenjuju neugledne straćare a oblik i duh grada ostaje.
Bravo!
Old January 22nd, 2020, 01:38 PM   #1491
Lazarevo
Registered User

Lazarevo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bijeljina123 View Post
Jaroxxx O ovome ti pricam, volio bi da svi nasi gradovi nikada vise ovo ne rade.Milion prozora plus klime koje su naravno sakrivene od ociju javnosti, dobijemo Frankestajna 21 vijeka.

Ovo je horror i ne može se porediti sa modernim i humanim blokovima Istočnog Sarajeva. Srećom u RS imamo malo ili nimalo ovih komunističkih blokova.
Old January 22nd, 2020, 02:58 PM   #1492
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Па морају се навићи ако се жели од раштрканог села направити град средње величине. Сваки почетак је тежак.
Old January 22nd, 2020, 03:27 PM   #1493
bojanst
me

Likes (Received): 87

ja nikada ne bih živio u blokovima, pa mi se ni ovo u ISA ne sviđa. U tom smislu, ja volim što je centar bijeljine zbijen jer se mora praviti gradsko jezgro, međutim imam problem sa tim što se gradi previsoko (sve preko 4 sprata + potkrovlje je za mene previše i van naše infrastrukture) i što je gradnja višeprodičnih objekata data na preširokom području (trebalo je ograničiti, kako bi se prvo pristojno napunio centar, pa onda dalje). Blokovi kao u ISA su uvijek spavaonice, koji su dizajnirani sa automobilima u glavnom planu, a ne pješacima. Iako je to jedno vrijeme bio trend, sada moderni gradovi Evrope bježe od takve izgradnje. Da ne kažem i da je takva pravilnost vještačka i dosadna za moje pojmove, ali to je ipak stvar estetike.
bojanst no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2020, 04:37 PM   #1494
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Па баш блокови одговарају месту као што је Бијељина, простора и равнице има, а градe се у небо често страшила од неколико спратова. Не мора цели град бити у блоковима, има простора за све.

POLET liked this post
Old January 22nd, 2020, 11:24 PM   #1495
Lazarevo
Registered User

Lazarevo's Avatar

Quote:
Па морају се навићи ако се жели од раштрканог села направити град средње величине. Сваки почетак је тежак.
Naravno da ne moraju.
Da je tako svi gradovi bi bili isti.
Jos jednom bravo za Bijeljinu.
Old January 23rd, 2020, 01:53 PM   #1496
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Само не знам зашто браво, за грађевински хаос и кичеријаду.
Old January 23rd, 2020, 10:56 PM   #1497
Bijeljina123
Registered User

Quote:
Само не знам зашто браво, за грађевински хаос и кичеријаду.
Nije bas tako crno,mislim da kiceraja i nema vise u poslednjih nekoliko godina podigla se malo i svijest investitora.Nece niko vise ni da kupuje stan a da ga ispred ulaza u zgradu docekuju labudovi ili mali patuljci.

Ipak je mnogo teze graditi po Bn gdje moras da srusis minimum 1 do 2 kuce da bi nesto uradio(o centru grada ne bi ni da pricam jer svako dvoriste je 300 kvadrata plafon 500).Mnogo je lakse krenuti od nule kao Istocno Sarajevo i na ledini.S obzirom na nas mentalitet i razmisljanje dobro je sto imamo i ovo,a da samo malo gledamo dalje i Bijeljina i IS i svi veci gradovi u Republici Srpskoj bi bili bar 3 ranga bolji i ljepsi za zivot nego danas.

Jaroxxx liked this post
Old January 23rd, 2020, 11:03 PM   #1498
Jaroxxx
Registered User

Jaroxxx's Avatar

Слажем се, делује да иде набоље и код вас, али не треба сад скакати у небеса јер има још пуно посла да се Бијељина претвори у град. Битно да школовани и поштени људи раде на томе, а то је на нашим просторима и највећи проблем.
Old January 25th, 2020, 08:19 PM   #1499
DrzavljaninSrpske
Registered User

Likes (Received): 22

Bijeljina ima kakav takav centar , problem su stracare ,koje treba rusiti i graditi nebodere od najmanje 10 spratova u centru . SRPSKO Sarajevo je druga prica ,grad koji planski nastaje na ledini i treba izgraditi centar .
DrzavljaninSrpske no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2020, 08:51 PM   #1500
demijanrs
Registered User

demijanrs's Avatar

Творза у Бијељини

Извор Херцградња

Last edited by demijanrs; January 26th, 2020 at 03:41 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules