[Katowice] Gdzie kupić mieszkanie - dyskusja i porady - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Katowice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old February 22nd, 2017, 02:11 PM   #41
sky's_the_limit
tararam

sky's_the_limit's Avatar

Likes (Received): 1138

Tak, Paderewa i okolice mogą również pasować, choć IMO ładniejszy (tak to bardzo subiektywne pojęcie) jest Tauzen.

@Łosiu
szkoda, te budynki zam tylko z zewnatrz, ale okolica jest swietna

Molibden, Łosiu liked this post
sky's_the_limit no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 22nd, 2017, 02:43 PM   #42
hehehehehe
BANNED

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit View Post
IMO ładniejszy (tak to bardzo subiektywne pojęcie) jest Tauzen.
Mogę się zgodzić, z drugiej strony, im mniejszy blok, tym dla mnie lepszy, jeśli już ktoś chce/musi mieszkać w bloku.
Paderewa ma lepsze położenie pod wieloma względami, dojazd do Brynowa to pikuś, z Tauzena gorsza sprawa. Park chorzowski jest fajny, ale z Paderewy można na chwilę wyskoczyć na Sztauwajery, albo podjechać rowerem kawałek dalej i aż do Tychów mamy las. Dodatkowo można z buta pójść do Centrum, wypić wino i spacerkiem wrócić, Tauzen to już tramwaj/taxi.

sky's_the_limit, Łosiu, Luki_SL, Molibden liked this post
hehehehehe no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2017, 10:25 PM   #43
mysiauek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by hehehehehe View Post
Mogę się zgodzić, z drugiej strony, im mniejszy blok, tym dla mnie lepszy, jeśli już ktoś chce/musi mieszkać w bloku.
Paderewa ma lepsze położenie pod wieloma względami, dojazd do Brynowa to pikuś, z Tauzena gorsza sprawa. Park chorzowski jest fajny, ale z Paderewy można na chwilę wyskoczyć na Sztauwajery, albo podjechać rowerem kawałek dalej i aż do Tychów mamy las. Dodatkowo można z buta pójść do Centrum, wypić wino i spacerkiem wrócić, Tauzen to już tramwaj/taxi.
Paderewa ma jeden spory minus. Dużo większy szum od autostrady. Taki typowy szum wielkomiejski. Na Tausenie jest z tym dużo lepiej, nie licząc bloków zwróconych frontem do DTS. Od Chorzowskiej nie jest tak głośno.

Quote:
Originally Posted by sky's_the_limit View Post
raczej dolne

a to w ogóle moja ulubiona część, choć jakie tam są konkretnie mieszkania, o nie wiem

https://www.google.pl/maps/@50.27506...8i6656!6m1!1e1
Górne. Lepsze układy mieszkań, zawsze kuchnia z oknem.
Co prawda na polpietrach, ale co jedno piętro staje winda.
IMHO więcej możliwości parkingowych.
Z mojego doświadczenia, ściany tak samo krzywe ale wszystko wykonane w jednej przewidywalnej technologii.
Jeśli już Dolne. W blokach nad Marokiem wybieralbym mieszkania z oknami na północ. Obawiam się, że południowa wystawa i szum od DTS oraz -mimo wszystko- niedaleko przejeżdżające pociągi, mogą przeszkadzać.

Last edited by mysiauek; February 22nd, 2017 at 10:33 PM.
mysiauek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 23rd, 2017, 06:46 PM   #44
hehehehehe
BANNED

Paderewa to szum samochodów, ale także lotnisko na Muchowcu potrafi dać popalić. Czy Tauzen jest sporo cichszy, nie wiem, kiedyś także tramwaje potrafiły zawyć na zakręcie . Ogólnie jak ktoś szuka ciszy, to będzie miał problem.
Old February 23rd, 2017, 10:23 PM   #45
mysiauek
Registered User

Quote:
Paderewa to szum samochodów, ale także lotnisko na Muchowcu potrafi dać popalić. Czy Tauzen jest sporo cichszy, nie wiem, kiedyś także tramwaje potrafiły zawyć na zakręcie . Ogólnie jak ktoś szuka ciszy, to będzie miał problem.
Którym zakręcie?
Dodatkowo: całe torowisko wzdłuż Tausena -opricz zjazdu na pętlę- jest po odbudowie.
Old February 23rd, 2017, 10:27 PM   #46
hehehehehe
BANNED

Były tam kiedyś pętle, jedna koło stadionu, druga bliżej żyrafy, nie wiem jak teraz, dlatego użyłem czasu przeszłego Tak czy inaczej, oaza ciszy to nie jest, nie wiem jeszcze jak obecnie daje popalić oczyszczalnia, ale kiedyś na Tauzenie nieźle capiło.
Old February 23rd, 2017, 10:34 PM   #47
Łosiu
Decomposed User

Łosiu's Avatar

Likes (Received): 7489

Pętle są nadal, ale one nie były nigdy aż takim problemem. Największy hałas był zasługą liniowego odcinka torowiska między zjazdem na stadion a przystankiem Chorzów Stadion Śląski. W tramwaju można było ogłuchnąć, więc podejrzewam, że podobny problem mieli mieszkańcy górnego Tauzena. Na szczęście torowisko jest już wyremontowane i jedzie się tam naprawdę cicho.
Za to swoje donoszą cały czas samochody na Chorzowskiej.

Molibden liked this post
Łosiu no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2017, 10:59 PM   #48
Molibden
Registered User

Likes (Received): 19163

jazda tym odcinkiem kilka lat temu to były atrakcje co najmniej porównywalne, do tych dostępnych w ŚWM obok kilka lat temu. Na szczęście wszystko wraca do normy - torowisko jest normalne, a w ŚWM buduje się prawdziwy rollercoaster.

Łosiu liked this post
Molibden no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2017, 11:01 PM   #49
Łosiu
Decomposed User

Łosiu's Avatar

Likes (Received): 7489

No tak, nie wspomniałem o tym, że nawet trzymając się mocno uchwytów, można było stracić uzębienie.

Molibden liked this post
Łosiu no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2017, 02:03 PM   #50
mysiauek
Registered User

Quote:
Były tam kiedyś pętle, jedna koło stadionu, druga bliżej żyrafy, nie wiem jak teraz, dlatego użyłem czasu przeszłego Tak czy inaczej, oaza ciszy to nie jest, nie wiem jeszcze jak obecnie daje popalić oczyszczalnia, ale kiedyś na Tauzenie nieźle capiło.
Oczyszczalnia została zmodernizowana. Nie śmierdzi.
Old February 24th, 2017, 09:12 PM   #51
szokuspokus
Registered User

szokuspokus's Avatar

Likes (Received): 2344

Ehehe, drzewiej mówiło się, że łatwiej wylecieć z bany niż z Akademii Ekonomicznej
Coś w tym jest.

Na górnym Tysiącleciu w drugiej linii zabudowy jest naprawdę cicho i sympatycznie.
Jeno my mieliśmy straszne jazdy: mieszkanie na tym wysokim parterze, a pod nami piekarnia. W lato o 5. rano pobudka przy wyładunku bułeczek. Potem po siódmej dobijała śmieciarka...

I tak najgorszy był jakiś żul bar, też pod balkonem. Straszne menelstwo się zbierało... Bar zlikwidowano na jakieś 2 miesiące przed naszą wyprowadzką...
szokuspokus no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2017, 09:26 PM   #52
spoogie
Registered User

Likes (Received): 151

Pod uwagę warto wziąć tez osiedle Ducha (między Koszutką a SCC) jedyny problem to taki, że ciężko tam znaleźć mieszkania większe niż 50 metrów no i miejsca parkingowego ostatnio ubyło (po dwa auta w rodzinie ).
spoogie no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2017, 12:15 PM   #53
mysiauek
Registered User

Quote:
Originally Posted by szokuspokus View Post
Ehehe, drzewiej mówiło się, że łatwiej wylecieć z bany niż z Akademii Ekonomicznej
Coś w tym jest.

Na górnym Tysiącleciu w drugiej linii zabudowy jest naprawdę cicho i sympatycznie.
Jeno my mieliśmy straszne jazdy: mieszkanie na tym wysokim parterze, a pod nami piekarnia. W lato o 5. rano pobudka przy wyładunku bułeczek. Potem po siódmej dobijała śmieciarka...

I tak najgorszy był jakiś żul bar, też pod balkonem. Straszne menelstwo się zbierało... Bar zlikwidowano na jakieś 2 miesiące przed naszą wyprowadzką...
Który blok?
Old February 25th, 2017, 08:39 PM   #54
szokuspokus
Registered User

szokuspokus's Avatar

Ułańska 11.
Old February 25th, 2017, 11:37 PM   #55
mysiauek
Registered User

Quote:
Originally Posted by szokuspokus View Post
Ułańska 11.
Nic się więc tam nie zmieniło
Dodatkowo w lato jak otworzysz okno słyszałem dzwony z kościoła i k**wy z boiska
Old February 26th, 2017, 02:43 PM   #56
szokuspokus
Registered User

szokuspokus's Avatar

Coś się jednak zmieniło, bo ten speluno-bar się zamknął a i kontenery na śmieci przeniesiono w szczyt bloku, tj. od strony boiska.

Mieliśmy kawalerkę z oknami na deptak, więc dzwony nie dokuczały. Boisko zresztą też niespecjalnie. Ja tam zresztą lubie jak słychać, że ktoś np. gra w piłkę (mam taki wewnętrzny spokój, że jest ciepło i jest co robić na dworze )

Molibden liked this post
Old February 26th, 2017, 08:12 PM   #57
Molibden
Registered User

Likes (Received): 19163

miasto żyje .
Molibden no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2017, 04:26 PM   #58
Salet
Registered User

Likes (Received): 31

Z innej beczki - co sądzicie o inwestycji Twoja Dolina na Pułaskiego 17/19? Będę tam oglądać mieszkanie i zastanawiam się na co zwrócić uwagę. Kluczowa jest dla mnie lokalizacja blisko centrum, ale nie w ścisłym śródmieściu (Paderewskiego, południowe śródmieście, Koszutka, Brynów, ew. może Bogucice).

Przymierzam się do zakupu w połowie roku, rozważam rynek pierwotny i wtórny, ale jeśli chodzi o ten ostatni to nie za bardzo wiem jak szukać, żeby coś znaleźć.
Salet no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2017, 07:05 PM   #59
Trishelle
Registered User

Trishelle's Avatar

Likes (Received): 4141

Co sądzicie o Brynowie jeśli chodzi o mieszkanie?
Old March 13th, 2017, 08:05 PM   #60
ormi
Registered User

Likes (Received): 4570

Quote:
Originally Posted by Trishelle View Post
Co sądzicie o Brynowie jeśli chodzi o mieszkanie?
Wystarczy zerknąć już choćby tylko na poprzednie posty, by zorientować się jak różnymi nieprzystającymi do siebie kryteriami ludzie się kierują w swoich ocenach.
Przy takim sądzie trzeba by wiedzieć coś więcej o preferencjach kogoś wyrażającego swoje zdanie, albo też poinformować o swoich własnych różnych preferencjach, by inni mogli lepiej ocenić wyrażone zdanie.
Krótka opinia, pospiesznie rzucona, na tak czy na nie, od strony praktycznej ma niewiele wartości - chyba że ktoś chce uzyskać średnią statystyczną z wielu różnych opinii.
Brynów ogólnie uważany jest za "lepszą" dzielnicą do zamieszkiwania niż wiele innych katowickich dzielnic, ale to niewiele mówi.
Sam Brynów jest rozległy i rodzajów zamieszkiwania jest tam bez końca o bardzo różnych wartościach, nie tylko w aspektach finansowych.
Przez układy życiowe miałem przez długie lata ładny duży dom na Ptasim, ale z ulgą się go pozbyłem i bardzo jestem zadowolony ze zwykłego mieszkania na Koszutce, zawsze gotowego, by wracać do niego na jakiś czas.
Przed kupnem tego mieszkania przez kilka lat wraz z rodziną przeczesywałem katowicki rynek nieruchomości zanim podjąlem zadowalającą decyzję.
ormi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
katowice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules