[LK 132/133/134/136/137/138] Wrocław - Katowice - Kraków (E-30) - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 31st, 2008, 12:44 AM   #101
Dzwonsson
Neen, man!

W tunelu opolskiego dworca, owszem są ekrany LCD... Co zaś do Holandii. W większości miast i miasteczek na dworcach i stacjach można spotkać tablice jak ta poniżej (Utrecht). LCD to rzadkość.
Klik
Swoją drogą, mam nadzieję, że po renowacji na trasie Opole-Wrocław w trakcie jazdy nie będę miał wątpliwej przyjemności słuchania jak "ten hak" napierdziela w tory.

Last edited by Dzwonsson; August 31st, 2008 at 12:53 AM.
Dzwonsson no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 31st, 2008, 01:07 AM   #102
flush2
Registered User

flush2's Avatar

Likes (Received): 0

Super pomysł z tym filmikiem Teraz czekamy na Brzeg i remont od Opola Zachodniego na wschód.
Old August 31st, 2008, 02:55 AM   #103
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 50189

Quote:
Originally Posted by bartekmk View Post
Stacja w Brzegu będzie wielkim wyzwaniem. Trzeba będzie zmodernizować 11 obiektów mostowych. Ciekawe co zastanie wykonawca po wykonaniu odkrywki na takich obiektach - może być różnie. Plotki mówią, że ta inwestycja może potrwać grubo ponad 2 lata...

Jak wyjdzie w rzeczywistości - zobaczymy
11 obiektow mostowych? Kurcze nie pamietam zeby az tyle ich tam bylo.
Czekam na ten remont bo po modernizacji reszty linii z Wrocka do Opola to stacja w Brzegu straszy swoim wygladem
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 31st, 2008, 10:25 AM   #104
krystek4846
Registered User

krystek4846's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by geogregor View Post
11 obiektow mostowych? Kurcze nie pamietam zeby az tyle ich tam bylo.
Czekam na ten remont bo po modernizacji reszty linii z Wrocka do Opola to stacja w Brzegu straszy swoim wygladem
Ja właśnie też się zastanawiałem, dlaczego 11. Mieszkam w Brzegu, ale znam tylko 5 (w porywach 6, ale to już wiadukt na DK 94). Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tejże inwestycji. Możecie liczyć na fotki.

Bartekmk, mógłbyć napisać, o jakie dokładnie obiekty mostowe chodzi?
krystek4846 no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2008, 11:08 AM   #105
bartekmk
Registered User

Likes (Received): 2244

O tych 11 obiektach mówił mi inżynier budowy w Oławie - może chodziło mu o jakieś rozbicie na różne części obiektów mostowych. Często się zdarza, że pod różnymi grupami torów leżą niezależne przęsła (tak jest np w Katowicach). Aż tak nie znam stacji w Brzegu, więc może tę sprawę pozostawię do zbadania miejscowym
bartekmk no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2008, 12:39 AM   #106
Clash_tekin
Registered User

Clash_tekin's Avatar

W Brzegu będą się paprać długo. Zapowiada się jeszcze batalia z konserwatorem zabytków. Bo przedmiotowe wiadukty są zabytkowe.
Clash_tekin no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2008, 12:53 AM   #107
Clash_tekin
Registered User

Clash_tekin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dzwonsson View Post
Swoją drogą, mam nadzieję, że po renowacji na trasie Opole-Wrocław w trakcie jazdy nie będę miał wątpliwej przyjemności słuchania jak "ten hak" napierdziela w tory.
"Ten hak" nie napierdziela wcale w tory. To tylko złudzenie. Gdy pociąg zmienia prędkość ten dźwięk się ujawnia. To jest coś na wzór skrzyni biegów.

Tutaj pomoże tylko i wyłącznie modernizacja taboru.
Old September 1st, 2008, 01:01 AM   #108
Dzwonsson
Neen, man!

Według mnie dźwięk ten towarzyszy nam przez zdecydowaną większość podróży, którą mamy okazję organizować wraz z PKP. Wątpię więc, by pociąg zmieniał swą prędkość aż tak często.
Zawsze myślałem, że "stukanie" jest wyniekiem nieodpowiednio wyszlifowanych szyn, co powodowało, iż podczas przejazdu z jednego odcinka szyn na następny na spawie stukało, co zresztą wiele osób potwierdzało, aczkolwiek mogę się mylić.
Old September 1st, 2008, 02:35 AM   #109
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 50189

Quote:
Originally Posted by krystek4846 View Post
Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tejże inwestycji. Możecie liczyć na fotki.
Ok trzymam za slowo z tymi fotkami
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2008, 11:57 AM   #110
flush2
Registered User

flush2's Avatar

Mam takie pytanie- czy ukończenie remontu stacji w Oławie wpłynie teraz na skrócenie czasu jazdy między Opolem, a Wrocławiem? Można się spodziewać krótszej podróży razem z nowym rozkładem?
Old September 2nd, 2008, 12:14 AM   #111
Clash_tekin
Registered User

Clash_tekin's Avatar

Przecież za chwilę Brzeg zaczynają

Teraz niby pociągi powinny jeźdźić bez opóźnień, a czas podróży ma ulec skróceniu. Taka sytuacja nie potrwa długo.
Old September 2nd, 2008, 12:16 AM   #112
Clash_tekin
Registered User

Clash_tekin's Avatar

Quote:
Według mnie dźwięk ten towarzyszy nam przez zdecydowaną większość podróży, którą mamy okazję organizować wraz z PKP. Wątpię więc, by pociąg zmieniał swą prędkość aż tak często.
Zawsze myślałem, że "stukanie" jest wyniekiem nieodpowiednio wyszlifowanych szyn, co powodowało, iż podczas przejazdu z jednego odcinka szyn na następny na spawie stukało, co zresztą wiele osób potwierdzało, aczkolwiek mogę się mylić.
O ten dźwięk Ci chodzi Wszystko co napisałeś to prawda, dodałbym jeszcze tylko, że na taki stan rzeczy wpływa również stan techniczny podkładów.
Old September 7th, 2008, 01:39 AM   #113
Dzwonsson
Neen, man!

Swoją drogą, sprawdziłem na stronie Deutsche Bahn połączenie z Wrocławia do Opola... Istnieje takie i obsługuje je produkt D 63102... Ni cholery nie mam pojęcia co to jest. Może jakiś znawca kolei będzie mógł wyjaśnić czy niemieckie składy obsługują tę trasę, jeżeli tak, jakie są to maszyny.
Old September 7th, 2008, 04:01 PM   #114
marborek
Registered User

marborek's Avatar

Likes (Received): 137

Quote:
Swoją drogą, sprawdziłem na stronie Deutsche Bahn połączenie z Wrocławia do Opola... Istnieje takie i obsługuje je produkt D 63102... Ni cholery nie mam pojęcia co to jest. Może jakiś znawca kolei będzie mógł wyjaśnić czy niemieckie składy obsługują tę trasę, jeżeli tak, jakie są to maszyny.
D to w Niemczech oznaczenie pociągu pospiesznego lub przyspieszonego (tak jak np. IC to Intercity, itd.), a numer 63102 to pospieszny "Pogórze" Wrocław Gł. - Kraków Gł. (wyjazd z Wrocławia o 12.15):
http://rozklad-pkp.pl/bin/traininfo....29.1220792005&
To polski pociąg opisany wg niemieckich oznaczeń.
marborek no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2008, 08:42 PM   #115
Dzwonsson
Neen, man!

Dzięki wielkie. Czyli mam rozumieć, że niemieckie pociągi nie zapuszczają się aż tak daleko w głąb Polski? :>
Old September 7th, 2008, 09:41 PM   #116
marborek
Registered User

marborek's Avatar

Likes (Received): 137

Quote:
Dzięki wielkie. Czyli mam rozumieć, że niemieckie pociągi nie zapuszczają się aż tak daleko w głąb Polski? :>
Całe pociągi nie, ale wagony w Eurocity (prowadzone przez polskie lokomotywy na terenie Polski), tak.
marborek no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2008, 03:07 PM   #117
mattismat

E30 na Górnym Slasku

Czy ktos ma konkretny harmonogram prac na odcinku w Aglomeracjii Śląskiej czyli Gliwice-Zabrze-Katowice?? Może jest inny wątek o tym odcinku E30?
mattismat no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2008, 11:39 PM   #118
flush2
Registered User

flush2's Avatar

Na Opolu Zachodnim jakieś roboty- wbijają słupy dla ekranów akustycznych, a obok leżą pakiety kostki Bauma. W Brzegu ciągle nic się nie dzieje (chyba mieli zacząć modernizację w tym roku?).
Old November 11th, 2008, 06:26 PM   #119
bartekmk
Registered User

Likes (Received): 2244

Tak - wykonują ekrany akustyczne w Opolu Zachodnim. Jako ciekawostkę podam, że w jednym miejscu ekran będzie znajdował się w międzytorzu
bartekmk no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2008, 06:34 PM   #120
flush2
Registered User

flush2's Avatar

A ta kostka z jakiego powodu?? Będą robić jakieś nowe dojście??
Advertisement

Reply

Tags
jaworzno, katowice, kraków, mysłowice, opole, trzebinia, wrocław

Thread Tools

Posting Rules