[Nowy Sącz] Inwestycje - Page 1127 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków | Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 11th, 2019, 02:11 PM   #22521
paweł1
Registered User

Likes (Received): 19

Tak, Sądeckie Wodociągi coś tam robią.
paweł1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 11th, 2019, 03:12 PM   #22522
BSG
Registered User

BSG's Avatar

Likes (Received): 714

Quote:
A wiadomo może co się dzieje na tzw. „Dzikim rondzie” przy I Brygady?
Skrzyżowanie Piłsudskiego z 1 Brygady opanowały Sądeckie Wodociągi – trwa modernizacja sieci kanalizacyjnej co powoduje utrudnienia w ruchu.

https://www.sadeczanin.info/wiadomos...a-skrzyzowaniu
BSG no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2019, 10:51 PM   #22523
tedecom
Registered User

Likes (Received): 142

Ehh.... Tak sobie czytam te Wasze komentarze na temat ul Kilińskiego i nie wiem co myśleć. Niby forum inwestycyjne i ludzie, którzy wiedzą trochę więcej na ten temat, a z wiekszosci waszych wypowiedzi przebija niemoc, wysmiewanie, i coś w stylu: "ej, cy ty pier...isz, puknij się w glowe".

A mam pytanie do Szanownych rozmówców. Czy słyszeliście kiedyś o budowie drog koło rzek, albo, o zgrozo, pod dnem rzeki, jezioro czy morza? Jak nie, to zapraszam do użycia czegoś takiego jak "Google " i zapoznania się z możliwościami budowy budynków, dróg, parkingów, tuneli, lotnisk ,estakad i innych budowli w otoczeniu wody. Nasza rzeczka Kamienica to nie jest problem, co zresztą pokazuje parking pod galerią 3 Korony. Problemem zdaja sie tu być jakies ograniczenie osobiste.

Dziękuję za inwentaryzację budynków przy Kilińskiego. Tylko nie wiem po co liczyć koszt ich wykupienia. Ja pisałem o wykupie 3 domów po stronie, po której jest teraz stadion, żeby było jasne.

Poza tym widzę, że również coś takiego jak drogi dwupoziomowe nie są tu znane. Kiepsko, naprawdę kiepsko z wiedzą i z tym jak sobie radzić z takimi sytuacjami.

Radzę poszerzyć trochę horyzonty - będzie łatwiej wpaść na dobry pomysł, w celu rozwiązania jakiegoś problemu. Czasem trzeba wyjść poza schemat i wymyślić coś nowego, a nie mówić, że się nie da.

paweł1 liked this post
tedecom no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 11th, 2019, 10:54 PM   #22524
tedecom
Registered User

del

Last edited by tedecom; December 11th, 2019 at 11:00 PM.
Old December 12th, 2019, 12:12 AM   #22525
BSG
Registered User

BSG's Avatar

Po 1. Wybudować można wszystko łącznie z estakadą od ronda pod szpitalem do ronda pod białym klasztorem. Tylko powstaje pytanie po co ładować x milionów dla przyspieszenia o jakieś max 60 sekund ?. Jak już będziemy bardzo bogatym miastem to sobie możemy na to pozwolić, obecnie są ważniejsze inwestycje niż robienie DTŚ w nie opłacalnym do tego miejscu.

Po 2. Wypisałem Ci wszystkie kolizyjne obiekty które trzeba jakoś wykupić by zrobić 2x2, ponieważ od strony rzeki ma być stadion, parking oraz nowy ratusz wiec raczej tam każdy metr będzie się liczył pod inwestycję. Dlatego oceniłem REALNIE i jakby ktoś miał tam robić 2x2 to jednak trzeba wycinać z lewej strony (jadąc od Białego Klasztoru pod szpital)a to by sporo kosztowało

Po 3. Znane nam tutaj są różne metody budowy dróg, ale oprócz metod ważne też są koszty i racjonalność a tutaj koszty były by duże a racjonalność zerowa

Po 4. Problemu na Kilińskiego wielkiego nie ma, zrobić środkowy pas do lewoskrętów i to starczy. Problem stwarzasz Ty a dokładniej marzy Ci się autostrada w centrum miasta na odcinku 1 km. Nie trafiają do Ciebie racjonalne uzasadnienia typu: nie jest to tam potrzebne, w tym konkretnym miejscu. Wiec w kontrze obrażasz innych ze są ograniczenie i się na niczym nie znają. Zaskoczę Cię znamy się - przynajmniej Ja. Ale tez umiem mierzyć siły na zamiary.

Zamiast wydawać 200 albo i więcej milionów na robienie autostrady na Kilińskiego lepiej zrobić inne (nowe ) drogi które udrożnią ruch.

p.s polecam trochę pokory i szacunku do rozmówców, bo Ciebie nikt nie obraża. Ale jak mówią kulturę się nabywa nie kupuje
Old December 12th, 2019, 12:15 AM   #22526
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 501

A nie uważasz że i taniej, i prościej (nie mówiąc o ekologii) jest wyprowadzić ruch poza miasto jednocześnie zwiększając komunikację publiczną niż budować czteropasmówki w centrum miasta? Wszytko można zrobić, tylko po co? Komu ma służyć miasto, mieszkańcom czy autom?
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 09:41 AM   #22527
yolan
Bayern Polaken

yolan's Avatar

Likes (Received): 2747

Szkoda, że nie jestem przy kompie, ale post kolegi @tedecom jak nic nadaje się do najlepszych cytatów.
Niektórzy w swoim przyrośnięciu 4 liter do fotelu samochodowego nie mają już żadnego umiaru.
Ja zaproponuje za to estakadę pod zamkiem albo tunel, a co - @tedecom se śmignie raz dwa i Sącz zostanie metropolią.
Old December 12th, 2019, 12:25 PM   #22528
mk89
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by tedecom View Post
Ehh.... Tak sobie czytam te Wasze komentarze na temat ul Kilińskiego i nie wiem co myśleć. Niby forum inwestycyjne i ludzie, którzy wiedzą trochę więcej na ten temat, a z wiekszosci waszych wypowiedzi przebija niemoc, wysmiewanie, i coś w stylu: "ej, cy ty pier...isz, puknij się w glowe".

A mam pytanie do Szanownych rozmówców. Czy słyszeliście kiedyś o budowie drog koło rzek, albo, o zgrozo, pod dnem rzeki, jezioro czy morza? Jak nie, to zapraszam do użycia czegoś takiego jak "Google " i zapoznania się z możliwościami budowy budynków, dróg, parkingów, tuneli, lotnisk ,estakad i innych budowli w otoczeniu wody. Nasza rzeczka Kamienica to nie jest problem, co zresztą pokazuje parking pod galerią 3 Korony. Problemem zdaja sie tu być jakies ograniczenie osobiste.

Dziękuję za inwentaryzację budynków przy Kilińskiego. Tylko nie wiem po co liczyć koszt ich wykupienia. Ja pisałem o wykupie 3 domów po stronie, po której jest teraz stadion, żeby było jasne.

Poza tym widzę, że również coś takiego jak drogi dwupoziomowe nie są tu znane. Kiepsko, naprawdę kiepsko z wiedzą i z tym jak sobie radzić z takimi sytuacjami.

Radzę poszerzyć trochę horyzonty - będzie łatwiej wpaść na dobry pomysł, w celu rozwiązania jakiegoś problemu. Czasem trzeba wyjść poza schemat i wymyślić coś nowego, a nie mówić, że się nie da.
Eh tak sobie czytam twój komentarz i mam pytanie do szanownego rozmówcy. Niby inwestycje, wiedza na poziomie eksperta...Czy rozmówca słyszał kiedyś coś o budżecie miasta na pewne rzeczy i o tym że rzeczywistość to nie gra komputerowa z trybami "nieograniczonego budżetu" oraz "walić warunki terenowe". Pewnie, walnijmy na Kilińskiego dwa mosty, trzy tunele pod rzeką, pod stadionem oraz nowym ratuszem i wszystko będzie cacy Kiepsko, naprawdę kiepsko z wiedzą na temat budżetu i o tym jak działają jednostki samorządowe i jak radzić sobie z takimi sytuacjami. Radzę Ci poszerzyć trochę horyzonty - łatwiej będzie ocenić rzeczywistość, wpaść na dobrym pomysł skąd wziąć miliardy z budżetu aby rozwiązać "jakiś" problem. Czasem będziesz musiał wyjść poza schemat i postawić drukarkę do drukowania pieniędzy i wtedy powiesz wszystkim innym w kraju że "się da"
mk89 no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 12:46 PM   #22529
Aurii
Registered User

Likes (Received): 12

Dyskusja na temat Kilińskiego znowu się toczy po pomyśle, że zrobią tam urząd miasta (w moim odczuciu to nadal zły pomysł/lokalizacja). Jakiekolwiek pomysły 2x2, estakady itd. to bajki. Nie ma na to pieniędzy i nigdy nie będzie, a przede wszystkim nie ma takiej potrzeby i miejsca na takie rozwiązania, największym problemem Kilińskiego jest rondo pod szpitalem które jest niewydajne w szczycie. Trzeba czekać na konkretne propozycje ze strony miasta (gotowe już plany) jak chcą to wszystko rozwiązać. Ja bardziej bym się cieszył z parkingu wielopoziomowego pod maślanym rynkiem.

A długoplanowo to Witosa 2x2, szczególnie jak się popatrzy na propozycje sądeczanki która zakłada przebudowę tej ulicy na krótkim odcinku.
http://dk75.pl/wp-content/uploads/20...IEC2000-C3.pdf
Aurii no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 01:38 PM   #22530
qqqNS
Registered User

qqqNS's Avatar

Likes (Received): 16

Kilinskiego musi zostac przebudowana jesli ma tam stanac urzad miasta i nowy stadion, ale na pewno nie do 2x2, bo tam zwczajnie nie ma miejsca. Poza tym, aby dwupasmowka miala sens to potrzebne by tez byly lewoskrety, a wiec w niektorych miejscach bylyby 3 pasy. Jaki jest sens robienia 2x2 z czego lewy pas bylby ciagle zakorkowany przez samochody chcace skrecic w lewo?

Moim zdaniem najlepszym wyjsciem jest:

1) zrobienie lewoskretow
2) likwidacja drogi rowerowej (powinna byc razem z chodnikiem)
3) budowa nowej drogi/nowych drog, ktore wyprowadzilyby ruch tranzytowy

Miasta nie stac na zadne dwupasmowki (ostatnia taka droga zostala wybudowana jeszcze w tamtym wieku), wykupy gruntow, estakady, nowoczesne rozwiazania. Zyjemy w zacofanym miescie, gdzie polozenie 100m nowego asfaltu jest uwazane za sukces. W NS nie buduje sie praktycznie w ogole nowych drog. Tutaj jest problem. Radze zejsc na ziemie.

A co do komunikacji miejskiej? Ludzie, dajcie spokoj. Kto z niej korzysta? Dzieci i emeryci. I zadne nowe autobusy, nowe linie tego nie zmienia. Nikt nie przesiadzie sie na MPK. NS jest malym miastem i dojazd samochodem do centrum to 10-15 minut. Jedziemy kiedy chcemy w komfortowych warunkach. Komunikacja miejska? Autobusy co 40-50 minut, dojazd 2x dluzszy niz samochodem (brak buspasow, na ktorych nie ma po prostu miejsca; dojscie na przystanek/z przystanku), wrzeszczace dzieciaki, miejsca pozajmowane przez emerytow, cygany robiace burdy, ostatnie kursy o 20-21. Chcac jechac z jednego konca miasta na drugi czlowiek traci 2 godziny (liczyc z dojsciem, przesiadka na inny autobus, na ktory zazwyczaj znowu trzeba czekac 20-30 minut). Ta sama trasa przy jezdzie samochodem to 20-25 minut. Strata czasu i zszargane nerwy. Nic wiecej. Dotowanie nowych "cudownych" pomyslow MPK to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Kilka lat temu wprowadzili "nocne" autobusy (do polnocy bodajze). Woza 2 osoby na krzyz.

Miasto musi postawic na nowe drogi, nowe rozwiazania komunikacyjne sprawdzone w innych osrodkach miejskich podobnych do NS, parkingi. Nie pompowanie milionow w dwupasmowki na Kilinskiego, ktore nie rozwiaza problemow, nie marnowanie kolejnych grubych pieniedzy na bezuzyteczne ronda na Grodzkiej/Jagiellonskiej czy Sucharskiego/Barska, ktore w zaden sposob nie usprawniaja ruchu, bo jest tam znikomy. Nigdy tam nie bylo korkow! To wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jest kilkanascie innych newralgicznych miejsc i to tam trzeba wprowadzach nowe rozwiazania! Chociazby skrzyzowanie Wyspanskiego/Zielona, ktore generuje korki. Problem jest widoczny od lat i NIKT z tym nic nie zrobil. Miasto doskonale wiedzialo, ze bedzie remont torowiska i juz dawno powinny byc plany, aby rownoczesnie zaczac przebudowe skrzyzowania. Ale u nas po prostu sie nie mysli... Za kilka lat (daj Boze) cos beda gmyrac i znowu wylacza to miejsce na rok. Nie dalo sie w tym samym czasie robic dwoch inwestycji? Wszedzie sie da tylko nie u nas.

Last edited by qqqNS; December 12th, 2019 at 01:52 PM.
qqqNS no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 01:58 PM   #22531
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 501

Quote:
Jedziemy kiedy chcemy w komfortowych warunkach.
I narzekamy na korki i problemy z parkowaniem bo każdy chce do centrum jechać samochodem...

Porobić parkingi Park and ride, zwiększyć kursy (co i tak będzie konieczne jak komunikacja będzie za darmo), ograniczyć miejsca parkingowe w centrum, rozplanować to z głową i może coś to da.

Ja już zarejestrowałem się na Kartę Nowosądeczanina.
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 02:13 PM   #22532
qqqNS
Registered User

qqqNS's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by SebastianNS View Post
I narzekamy na korki i problemy z parkowaniem bo każdy chce do centrum jechać samochodem...

Porobić parkingi Park and ride, zwiększyć kursy (co i tak będzie konieczne jak komunikacja będzie za darmo), ograniczyć miejsca parkingowe w centrum, rozplanować to z głową i może coś to da.

Ja już zarejestrowałem się na Kartę Nowosądeczanina.
Dlatego pisze: nowe drogi, nowe parkingi, nowe rozwiazania komunikacyjnej na istniejacych ulicach. Na tym trzeba sie skupic. Nie na komunikacji miejskiej, z ktorej i tak wiekszosc nie bedzie korzystac, nie na zmniejszaniu parkingow w centrum.

I jeszcze jedno: nie ma czegos takiego jak darmowa komunikacja miejska. Ktos za to i tak bedzie placil. Kto? My! Wszyscy! Nawet ci co nie jezdza komunikacja i tak beda musieli placic za tych co jezdza. Przeciez to jest chore! Rozwow komunizmu w Polsce w ostatnich latach jest niesamowity. I najgorsze w tym jest to, ze sa ludzie co przyklaskuja temu

kris_ liked this post
qqqNS no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 02:30 PM   #22533
Scarlock
Registered User

Scarlock's Avatar

Likes (Received): 76

Quote:
Originally Posted by qqqNS View Post
I jeszcze jedno: nie ma czegos takiego jak darmowa komunikacja miejska. Ktos za to i tak bedzie placil. Kto? My! Wszyscy! Nawet ci co nie jezdza komunikacja i tak beda musieli placic za tych co jezdza. Przeciez to jest chore! Rozwow komunizmu w Polsce w ostatnich latach jest niesamowity. I najgorsze w tym jest to, ze sa ludzie co przyklaskuja temu
ekhm… nie mogę się powstrzymać

I jeszcze jedno: nie ma czegos takiego jak darmowe parkingi. Ktos za to i tak bedzie placil. Kto? My! Wszyscy! Nawet ci co nie jezdza samochodami i tak beda musieli placic za tych co jezdza. Przeciez to jest chore! Rozwow komunizmu w Polsce w ostatnich latach jest niesamowity. I najgorsze w tym jest to, ze sa ludzie co przyklaskuja temu
Scarlock no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 02:35 PM   #22534
pedro_kosz
Dzień dobry!

Likes (Received): 2181

Quote:
Chore jest to, że niektórzy nie rozumieją że transport samochodowy (indywidualny) również kosztuje. Bezpośrednio w wydatkach na utrzymanie dróg i ich budowę, pośrednio w kosztach ekologicznych, społecznych, zdrowotnych... I dotyka to wszystkich mieszkańców, nie tylko tych mających samochody.
pedro_kosz no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2019, 03:20 PM   #22535
BSG
Registered User

BSG's Avatar

dlatego trzeba budować nowe drogi oraz udrażniać istniejące.
Pociąg do SS/Piwnicznej miał się nie sprawdzać a w godzinach szczytu miejsca brak - bo ludzie zauważyli że szybciej i taniej dojadą do pracy w Saczu pociągiem niż autem przez węgierską.

Tak samo będzie z MPK jeżeli będzie dobry i szybki dojazd to ludzie będą korzystać z MPK nawet jakby mieli zapłacić i 100 zł za miesięczny.

Kolega qqqNS ma tutaj rację. Ludzie nie korzystają z MPK bo po 1 trwa to długo a po drugie jest jeden autobus na 30 minut - godzina (Poza liniami 41, 7 oraz 23). Jeżeli zrobią częste kursy z możliwością częstych przesiadek (jak w Krakowie: ucieka Ci autobus to do 5 minut masz inny którym się przesiądziesz gdzieś dalej, a ten sam jedzie za kolejne 10-15 minut) do tego zrobią buspasy w newralgicznych punktach to ludzie się przekonają do MPK. Obecnie ludziom pracującym nie opłaca się jechać MPK bo jak np. ucieknie mi autobus to następny mam za 40 minut i do pracy człowiek spóźniony.
Ja w Krakowie jakoś nie jeżdżę autem (fakt do Krakowa autem), auto zostawiam pod mieszkaniem i dalej MPK i jest: szybciej, taniej i nie ma problemu z parkingiem. Ale jak pisałem wyżej mam wybór: multum autobusów bezpośrednich czy z przesiadkami w Saczu tego nie ma.
Old December 12th, 2019, 07:30 PM   #22536
Aurii
Registered User

Pomarzyć zawsze można, MPK w Nowym Sączu to żart poza liniami które wymieniłeś. Za mała ilość autobusów, swoją drogą co z tymi dwoma elektrykami skoro Ursus upadł. qqqNS ma racje , a 'darmowa' komunikacja tego nie zmieni
Old December 12th, 2019, 07:44 PM   #22537
BSG
Registered User

BSG's Avatar

obecnie świadczony produkt przez MPK nawet jak będzie za darmo nie będzie miał efektów. Ludzie (pomijam patologię i tzw. pasożytów którym się należy "dej") są skłonni bez problemu zapłacić za bilet miesięczny byle siatka połączeń był bardzo dobra. To nie cena tylko dostępność jest problemem.
Old December 13th, 2019, 12:23 AM   #22538
Piter_29
Registered User

Piter_29's Avatar

Likes (Received): 377

Quote:
Kilinskiego musi zostac przebudowana jesli ma tam stanac urzad miasta i nowy stadion, ale na pewno nie do 2x2, bo tam zwczajnie nie ma miejsca. Poza tym, aby dwupasmowka miala sens to potrzebne by tez byly lewoskrety, a wiec w niektorych miejscach bylyby 3 pasy. Jaki jest sens robienia 2x2 z czego lewy pas bylby ciagle zakorkowany przez samochody chcace skrecic w lewo?

Moim zdaniem najlepszym wyjsciem jest:

1) zrobienie lewoskretow
2) likwidacja drogi rowerowej (powinna byc razem z chodnikiem)
3) budowa nowej drogi/nowych drog, ktore wyprowadzilyby ruch tranzytowy

Miasta nie stac na zadne dwupasmowki (ostatnia taka droga zostala wybudowana jeszcze w tamtym wieku), wykupy gruntow, estakady, nowoczesne rozwiazania. Zyjemy w zacofanym miescie, gdzie polozenie 100m nowego asfaltu jest uwazane za sukces. W NS nie buduje sie praktycznie w ogole nowych drog. Tutaj jest problem. Radze zejsc na ziemie.

A co do komunikacji miejskiej? Ludzie, dajcie spokoj. Kto z niej korzysta? Dzieci i emeryci. I zadne nowe autobusy, nowe linie tego nie zmienia. Nikt nie przesiadzie sie na MPK. NS jest malym miastem i dojazd samochodem do centrum to 10-15 minut. Jedziemy kiedy chcemy w komfortowych warunkach. Komunikacja miejska? Autobusy co 40-50 minut, dojazd 2x dluzszy niz samochodem (brak buspasow, na ktorych nie ma po prostu miejsca; dojscie na przystanek/z przystanku), wrzeszczace dzieciaki, miejsca pozajmowane przez emerytow, cygany robiace burdy, ostatnie kursy o 20-21. Chcac jechac z jednego konca miasta na drugi czlowiek traci 2 godziny (liczyc z dojsciem, przesiadka na inny autobus, na ktory zazwyczaj znowu trzeba czekac 20-30 minut). Ta sama trasa przy jezdzie samochodem to 20-25 minut. Strata czasu i zszargane nerwy. Nic wiecej. Dotowanie nowych "cudownych" pomyslow MPK to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Kilka lat temu wprowadzili "nocne" autobusy (do polnocy bodajze). Woza 2 osoby na krzyz.

Miasto musi postawic na nowe drogi, nowe rozwiazania komunikacyjne sprawdzone w innych osrodkach miejskich podobnych do NS, parkingi. Nie pompowanie milionow w dwupasmowki na Kilinskiego, ktore nie rozwiaza problemow, nie marnowanie kolejnych grubych pieniedzy na bezuzyteczne ronda na Grodzkiej/Jagiellonskiej czy Sucharskiego/Barska, ktore w zaden sposob nie usprawniaja ruchu, bo jest tam znikomy. Nigdy tam nie bylo korkow! To wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jest kilkanascie innych newralgicznych miejsc i to tam trzeba wprowadzach nowe rozwiazania! Chociazby skrzyzowanie Wyspanskiego/Zielona, ktore generuje korki. Problem jest widoczny od lat i NIKT z tym nic nie zrobil. Miasto doskonale wiedzialo, ze bedzie remont torowiska i juz dawno powinny byc plany, aby rownoczesnie zaczac przebudowe skrzyzowania. Ale u nas po prostu sie nie mysli... Za kilka lat (daj Boze) cos beda gmyrac i znowu wylacza to miejsce na rok. Nie dalo sie w tym samym czasie robic dwoch inwestycji? Wszedzie sie da tylko nie u nas.
Najbliższa przyszłość i pomysły

Co konkretnie byś proponował jakie nowe rozwiązania gdzie nowe drogi...?

1. wałkuje się temat nowego mostu tzw. Południowego przez Dunajec oby powstał i szybko się dogadali bo to kawał drogi dla miasta i odciążenia tych zapchanych Biegonic, takie przepychanki głupie kłótnie są bezsensu patrząc pod kątem strategi miasta na najbliższe lata.

2. 2020 i 2021 dalsza kontynuacja budowa ul. Smolika tak aby połączyć Grunwaldzką i 29Listopada

3. przebudowa Pieczkowskiego i Witosa na 2x2 miejsce jest w przypadku Witosa korekta trasy rowerowej

4. obwodnica tzw. po wałach Dunajca projekt mocno forsowany przez Stawiarskiego czyli trasy od Południowej Obwodnicy ( jeśli powstanie ) do Północnej Obwodnicy-dalsza kontynuacja tej trasy to początek Sądeczanki idącej dalej trasy w kierunku mostu do Kurowa. Obecnie projekt wspólny z Gminą Chełmiec zobaczymy co z tego będzie wszystko zależy od władz wojewódzkich.

5. budowa przebicia Pieczkowskiego do Lwowskiej

6. odciążenie Prażmowskiego najlepiej poprzez kontynuację Pieczkowskiego od Lwowskiej do tzw. dzikiego ronda , zadanie wymagające zangażowania miasta i znalezienia srodków na niedługi tunel pod górą której początkiem jest cmentarz Gołąbkowicki i most przez Kamienice.

5. odciążenie Zawady i gminy Nawojowa jako współny projekt z tą gminą budowy nowego obejścia drogowego kontynuacji al. Piłsudskiego wzdłuż Kamienicy i wylotu tej drogi już za Nawojową.

6. likwidacja tych małych debilnych rondek przy Trzch koronach i Barskiej wrócić do skrzyżowań lub ronda typu trbinowego, to na Helenie sprawdza się idealnie.

7. ucywilizować i przerobić rondo pod szpitalem, skrzyzowanie Nawojowska - Piłsudskiego przebudować na Rondo nie rondko typu wiejskiego, skrzyżowanie Prusa - Piłsudskiego sygnalizacja świetlna
Piter_29 no está en línea   Reply With Quote
Old December 13th, 2019, 12:23 AM   #22539
tedecom
Registered User

Gdybym był poprawny politycznie, to pewnie bym powiedział niektorym rozmowcom na forum przepraszam i mea culpa. Ale mowię co myślę, a to, że to czasem niektorym nie odpowiada, to trudno.

Pierwsza uwaga: nigdzie nie napisałem, że 4 pasy mają być obok siebie.

Druga uwaga: jako, że niektorzy tu uważają, że fantazjuję, powiem tylko w wielkim skrocie, że piszę na podstawie swojego wykształcenia w tym zakresie oraz doświadczenia zawodowego. Przez kilka lat zajmowałem się JST, a przez ostatnie kilka lat zajmuję się w praktyce realizacją lub wspołrealizacją, inwestycji budowlanych dla inwestorow indywidualnych lub JST.

Aha, jeszcze jedna uwaga odnośnie tego, że mi tyłek przyrosł do samochodu. Mam niepełnosprawne dziecko, ktore musi być przewożone w specjalnym fotelu codziennie na rehabilitacje. Komuś się to nie podoba?
Old December 13th, 2019, 07:50 AM   #22540
Aurii
Registered User

Quote:
Originally Posted by Piter_29 View Post
Najbliższa przyszłość i pomysły

6. likwidacja tych małych debilnych rondek przy Trzch koronach i Barskiej wrócić do skrzyżowań lub ronda typu trbinowego, to na Helenie sprawdza się idealnie.
Tu się nie zgodzę, te ronda się sprawdzają dobrze i są tańsze w utrzymaniu niż klasyczne skrzyżowania ze światłami.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
małopolskie, nowy sącz

Thread Tools

Posting Rules