[Bratislava] Jégého Alej 21 f - Page 67 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old January 9th, 2010, 11:59 PM   #1321
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 168

tehly su drahe
Advertisement

Old January 10th, 2010, 12:14 AM   #1322
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 3699

Tie dohody o nočnom kľude a víkendových vŕtaniach mi pripomenul takýto oznam v jednej pepíkovskej chalupárskej osade cca 30 km pred Prahou blízko Štěchovíc.

KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2010, 01:48 AM   #1323
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by mike256 View Post

Este mi chybaju cedulky s cislom poschodia na schodisku...ale predpokladam, ze ich coskoro dodaju...
u nas su aj tie
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2010, 03:14 PM   #1324
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Žilina/Handlová, Slovakia, these days Plaňany (central Bohemia - Czech Republic)
Likes (Received): 25

Quote:
Vysvetlí mi niekto, ako mohlo niekoho toto napadnúť, resp. kto to mohol povoliť?

No ale ta spodna cast nie je otvaracia podla fotky, na margo toho basejumpera. Ale tak ci onak, je to totalna magorina!
Old January 10th, 2010, 06:25 PM   #1325
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by Zolohoj View Post
No ale ta spodna cast nie je otvaracia podla fotky, na margo toho basejumpera. Ale tak ci onak, je to totalna magorina!
Dnes som sa o tom bavil s jednym architektom, a on si mysli, ze jednoducho pri stavbe pouzili zly panel a hotovo...chybicky sa stavaju vselijake...

Pripajam jednu nocnu Jegeho ulice v pozadi s Gloriou, Universom a Rozadolom.

Old January 11th, 2010, 12:21 PM   #1326
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Location: Žilina/Handlová, Slovakia, these days Plaňany (central Bohemia - Czech Republic)

No pekne, krasny zaber. Z tohto pohladu vyzeraju tie tri vyskovky dost blizko. Kolko je vlastne medzi nimi vzdusnou ciarou, pozeral to niekto?
Old January 11th, 2010, 10:02 PM   #1327
Kachle
Registered User

Likes (Received): 73

Su velmi blizko seba, par desiatok metrov
image hosted on flickr

Starsia fotka. Ked bude vhodne pocasie spravim novu, aj s jegeho, 3 vezami a trochu trciacimi polus vezami. Ak by sa postavila olympia a penta projekt, uz by to bol skoro az skyline.
Kachle no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2010, 10:07 PM   #1328
Zolohoj
The Earth Spectator

Zolohoj's Avatar

Pekne, som netusil, ze su az tak blizko. Naozaj to vyzera celkom slusne, ked su pri sebe. Skoda len, ze akurat Rozadol sa mi z toho paci a tie dve no k tomu sa moc nevyjadrujem Ale aspon nie su uplne osamotene niekde. Budem sa tesit na foto
Old January 12th, 2010, 10:18 PM   #1329
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 3699

Oni sú dokonca situované na jednej ulici a to v poradí: Glória-Universo-Rozadol.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2010, 10:52 PM   #1330
Dunco
Registered User

Likes (Received): 0

poplatok osvetlenie

Quote:
Originally Posted by xman66 View Post

este sa vratim k tym poplatkom, mna okrem tepla asi najviac zarazilo osvetlenie za 7 EUR, to akoze tych 10 min svietenia denne ktore vyuzijem na chodbe ( maximum) ma stat 7 EUR mesacne? ved za tie prachy by som ocakaval cernocha vo fraku s faklou, a este mi aj otvori dvere a vylesti a vyzuje topanky.
Dunco no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2010, 11:03 PM   #1331
Dunco
Registered User

hlucnost

Po necelom mesiaci byvania mam uz takmer zariadene a byva sa fajn. Zatial ma stvu len huciace radiatory, miestami to cloveka v noci zobudi. Zabavne su aj odkvapy, ked sa topil sneh, tak nam to za oknami krasne vyravalo. Dufam ze to je vsetko k nemilym prekvapeniam (a samozrejme uvidime ako dopadnu poplatky spravcovi)
Dunco no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 02:31 AM   #1332
nezabudka
Registered User

Rady

Momentalne som v stadiu vybavovania hypoteky a do zaciatku marca by som mala prebrat byt, teda aspon podla mojich prepoctov. Bola by som velmi povdacna, keby sa niekto podelil o svoje skusenosti, prip. poradil.

1. Ktora banka ponuka najvyhodnojsie uroky na SK trhu? Ake skusenosti mate so sluzbami hypocentra, ktore ponuka Finep?
2. Su tieto 'deadlines' spravne? - podpisanie zmluvy do 19.01.(90 dni od vyzvy), do 20 kalendarnych dni zaplatenie zvysnej ceny bytu a do 25 dni prebratie bytu?
3. Pred podpisanim zmluvy treba zaplatit 80€ spravcovskej spolocnosti a 189€ poplatok elektrarnam?
4. Ake su moznosti vyberu spolocnosti, ktore ponukaju elektricke zdroje a ako vopred sa treba zaregistrovat, aby pri preberani bytu vsetko fungovalo?
5. Pri preberani bytu, ked sa zistia nejake nedostatky, tak kluce budu vydane majitelovi az po ich odstraneni? A aka je lehota na ich odstranenie?

Kedze nejaky ten piatok uz zijem mimo SK, nemam prehlad o urcitych realitach a pomeroch, preto budem vdacna za akekolvek postrehy. Dakujem.
nezabudka no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 08:56 AM   #1333
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dunco View Post
este sa vratim k tym poplatkom, mna okrem tepla asi najviac zarazilo osvetlenie za 7 EUR, to akoze tych 10 min svietenia denne ktore vyuzijem na chodbe ( maximum) ma stat 7 EUR mesacne? ved za tie prachy by som ocakaval cernocha vo fraku s faklou, a este mi aj otvori dvere a vylesti a vyzuje topanky.
V tych 7 eurach mesacne je predpokladam aj nocne osvetlenie budovy, ale v kazdom pripade to je strasne vela. Moja teoria je ta, ze sumy, ktore su cele cisla (osvetlenie 7 €, OLO 4 €) su len tak zbrucha vymyslene spravcom...vsetky ostatne su totizto desatinne cisla, co dava tusit nejaky prepocet...

Nam na 11 NP napr. nezhasina chodba, ale vcera nam vratnik tvrdil, ze to uz reklamovali a dnes to maju prist dat do poriadku.

Ja sa urcite chystam reklamovat tie vypinace na chodbe (minimalne ten pri nasom byte), v ktorom by malo svietit svetielko upozornujuce na to, ze ide o vypinac na osvetlenie. Uz som videl vela vypinacov, ktore vobec nesvietia. U nas by to mohlo znamenat, ze nam budu ludia po nociach zvonit do bytu...
Old January 13th, 2010, 09:15 AM   #1334
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Tak napriklad OLO mam aj ja okolo 4 €, ale to sme samozrejme ovela mensia bytovka (19 bytov). A elektrika pre spolocne priestory nejakych 1,5 €... tych 7 co mate vy je nejako vela, zvlast ked sa to rozpocita na radovo viac bytov.
Old January 13th, 2010, 06:12 PM   #1335
xman66
Bart Simpson

xman66's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Ja sa urcite chystam reklamovat tie vypinace na chodbe (minimalne ten pri nasom byte), v ktorom by malo svietit svetielko upozornujuce na to, ze ide o vypinac na osvetlenie. Uz som videl vela vypinacov, ktore vobec nesvietia. U nas by to mohlo znamenat, ze nam budu ludia po nociach zvonit do bytu...
taketo skvele vypinace mame u nas dolu vo vchode pri vytahoch. vsade inde je tie orientacne svetielka vidiet ale tam nie. ludia z finepu ma previedcali ze tam svetielko je. nakoniec ked sa clovek v uplnej tme zohne k vypinacu nieco chabe tam naozaj uvidi - ale z dialky vypinac podla toho nenajde...

na druhu stranu tie plechove lavicky vo vchode su tak nekvalitne a skarede ze je mozno lepsie ist okolo po tme a nevidiet ich

Last edited by xman66; January 13th, 2010 at 06:29 PM.
xman66 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 10:22 PM   #1336
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Náhodou minule sme na nich sedeli a boli celkom v pohode...také vhodné do vstupných priestorov...nechceš predsa, aby tam ľudia vysedávali...
Old January 14th, 2010, 12:05 AM   #1337
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 2570

Quote:
Originally Posted by xman66 View Post

heating 85 euro per what?
Old January 14th, 2010, 08:47 PM   #1338
figliar
Registered User

Ľudia hlavne nebudte ticho a skúste niečo podniknúť. Tie poplatky sú nehorázne a je jasné akú hru s vami Finep hrá. Stačí si vynásobiť jednotlivé poplatky počtom bytov a dostanete sa k číslam ktoré by zodpovedali tak nákladom na prevádzku Disneylandu a nie Jégeho Aleje.
Ak ostanete ticho tak budete developerovi a jeho spojencom dotovať ušlé zisky za nepredané byty. V podstate budete popri banke platiť druhú hypotéku developerovi. Netreba sa nechať uspať číslami v eurách ako 1,50 alebo 4. Je to súčasť ich taktiky, veľmi dobre vedia do akého prostredia prišli. Fakt skúste nejaký spoločný postup (možno petíciu) a predložte Finepu jasné čísla...

Ak má byť neskôr celkový počet obývaných bytov v JA tuším 485 a mesačné platby za osvetlenie budovy a garáží 10,- EUR, znamená to že sa mesačne minie na osvetlenie verejných priestorov skoro 150 000,- Sk ??? To je potom v cene zahrnutá asi aj laserová show. Zobuďte sa.

Last edited by figliar; January 14th, 2010 at 08:55 PM.
figliar no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2010, 09:12 PM   #1339
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Vacsina poloziek je masivny tunel = kliatba snad vsetkych megaprojektov
Old January 14th, 2010, 09:16 PM   #1340
mike256
Registered User

mike256's Avatar

predpis z Karloveskeho ramena