[Budapest] Budai Várnegyed | Buda Castle District Developments - Page 411 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 512 votes, 4.99 average.
Old April 19th, 2016, 06:59 PM   #8201
hmphoto
Registered User

hmphoto's Avatar

Likes (Received): 2194

Quote:
Originally Posted by dottore75 View Post
Nem hiszem,hogy az az évi öt milliárd forint,amit a felújításra szánnak,az hiányozna máshonnan.Te úgy gondolod?

De szomorú,ha egy építészeti fórumon azon siránkoznak a tagok,hogy milyen sokba kerül egy beruházás az adófizetőknek.
Annál is inkább, hogy az aggódók egy része még tanul,tehát nem is adófizető.De az eredményt mindenki élvezni fogja.És ez így van jól.
Az évi ötmilliárd nálad hogy jön ki?
És igen, közben meg más, ezeknél fontosabb, hiszen a város élhetőségét befolyásoló BERUHÁZÁSokra nem jut pénz, pl metrófelújítás, vagy ötös metró, vagy villamos a bajcsyn/kossuth-rákóczin, vagy 4-es metró meghosszabbítása hogy legyen értelme, vagy körvasút menti körút kialakítása, vagy 1-es villamos meghosszabbítása mindkét végén, vagy lánchíd felújítása és még lehetne sorolni a beruházásokat amiknél egy rossz szót sem szólnék ha ezer milliárdokat is költenének rá. Félreértés ne essék, én örülök a várnegyed rehabilitáció tervének, a megvalósítása módja és elemei, valamint az ezek miatt háttérbe szoruló, sokkal fontosabb projektek kiesése töltenek el aggodalommal, ami sajnos beárnyékolja az egyébként projekttámogatói hozzáállásomat.

És egyébként: egy egyetemista ugyan miért ne fizetne adót?

Old April 19th, 2016, 07:02 PM   #8202
follow me
Registered User

Likes (Received): 508

Quote:
Igen,tudod,ha valamit rendbe kell tenni az mindig nagyon sokban kerül.
Ha valamit végre rendbe tesznek, azt képféleképpen lehet lereagálni.Vagy örülni a megújulásnak,vagy siránkozni a költségek miatt...

Az adófizetők pénzéről annyit,hogy a várhegyre szánt forrást,ötven éve nem sikerült kigazdálkodni.A jelenlegi kormánynak igen.Miért baj ez?
Én nem sajnálok 5 milliárd forintot évente, sőt 10-et sem a vár rendbetételére. Kifejezetten örülök, hogy hozzákezdtek a munkákhoz. Vannak koncepcionális problémáim, de le tudom nyelni ezeket a gombócokat.

DE

azért én örülnék, ha az egészségügynek is szorítana egy kis helyet abban a hatalmas szívében, amibe beleférnek a stadionok és várhegy épületei is. Nem kell messzire menni: János kórház. Keleti szomszédaink is szégyellnék magukat miatta.
A pszichiátriai intézetek állapotáról nem is beszélve (jó, tudom, neki csak grazi tapasztalatai vannak ezen a téren )

hmphoto, MatteoFTC, Mr.Mojo Risin liked this post
follow me no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 07:08 PM   #8203
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Likes (Received): 7572

Quote:
Originally Posted by hmphoto View Post
Eddig azt hittem a foci a szívügye... Az a baj, hogy ami a miniszterelnök szívébe belopja magát az az adófizetőknek nagyon sok pénzébe kerül.
Ez itt a Vár felújításával foglalkozó thread. Tényleg be akarod ide hozni a "mennyi lélegeztetőgépet lehetne ezen venni" érvelést?

Remélem nem.
"If only you were here for a moment to see with me the dead silver of the Danube, the dark mountains against the pale- red background and the lights of Pest glittering up to me; Vienna would go down in your appreciation compared with Buda-Pest" (Otto von Bismarck)

Kronosz, Rtibi, Hmelnickij, Ultra84, johny25 liked this post
Tímea89 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 19th, 2016, 08:12 PM   #8204
elbong
Registered User

elbong's Avatar

Likes (Received): 3869

Sehogy máshogy nem lehetne ezt a beruházást véghez vinni, mint egy erős akarat következményeként. Ez az akarat hiányzott az elmúlt húsz évben és volt meg a hatvanas években (közintézményi funkció a palotának), ahogy a ötvenesekben is (középkor megőrzése és előtérbe helyezése). A probléma az, hogy az említett két korszakban szakmai vita zajlott és finomította az elképzeléseket (igaz, olykor le is tört tolerálható szándékokat). Most ez totálisan hiányzik és ennek következménye, hogy a várnegyed kapcsán az elmúlt hatvan év koncepcióit nem veszik figyelembe és nem annak 80-90%-ban kisvárosias, elsősorban turisztikai és kulturális meghatározottságú környezetéhez igazodó projektben gondolkodnak a negyed területén, hanem ormótlan paloták (BM, PÜ) és egykori funkciójuk reaktiválásán.

Ha lenne szakmai kontroll, akkor legkeményebben itt támadna és legmegértőbb a palota helyreállításával és annak politikai/múzeumi redefiníciójával kapcsolatban lenne. A népi demokrácia művelni és nevelni akart, ehhez igazította a palotát, a demokrácia reprezentálni akar, ehhez a legtökéletesebb helyszín a palota és a polgárváros felé átmenetet képező közvetlen környezete (Szent György tér). Szakmailag alapvetően nem támadható a palota helyreállítása. Hogy nemcsak azért nincs szakmai reakció, mert a FIDESZ felszámolta a műemlékvédelmet azt jól mutatja, hogy akik támadják a projektet, azok jobbára totálisan elmebeteg politikai érvekkel teszik ezt (elmegyógyintézetben a helye a retardáltnak aki horthyzmust emleget a XXI. században, pláne az Orbán-rendszer kapcsán!).

Az építészetben, régészetben, várostervezésben egyszerűen nem létezik kellően felkészült szakmai lobbi. Így az "erős akarat" kegyelmére, józan belátására vagyunk bízva, hogy képes korrigálni a saját elsietett döntéseit (BM, PÜ). Sajnos a kormányzásuk ilyen előrehaladott állapotában ennek egyre kevesebb jelét adják, de azért a helyzet korántsem reménytelen. A Kossuth tér jó példa volt arra, hogy tudják ezt példamutatóan csinálni, ha akarják!

ps. A pénzügyi kérdések harmadlagosak, nem jelentenek igazán jelentős kiadást ezek a projektek. Már feltéve, hogy a projektgazdák kijelentései tarthatóak!

Keremart, JackFrost liked this post

Last edited by elbong; April 19th, 2016 at 08:19 PM.
elbong no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 08:17 PM   #8205
dottore75
Registered User

Likes (Received): 9873

Quote:
Originally Posted by follow me View Post
DE

azért én örülnék, ha az egészségügynek is szorítana egy kis helyet abban a hatalmas szívében, amibe beleférnek a stadionok és várhegy épületei is. Nem kell messzire menni: János kórház. Keleti szomszédaink is szégyellnék magukat miatta.
A pszichiátriai intézetek állapotáról nem is beszélve (jó, tudom, neki csak grazi tapasztalatai vannak ezen a téren )
2010 óta 6800 milliárd forintot költöttek az egészségügyre.Stadionokra a kormány 160 milliárd forintot költött.A Hauszmann tervre eddig mennyi pénzt fizettek ki?
A válaszokat a Politika threadbe kéretik küldeni,mert oda való.

Kronosz, Tímea89, Rtibi, Ultra84, johny25 liked this post
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 08:39 PM   #8206
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2600

Quote:
Originally Posted by hmphoto View Post
Hűha, hát azért az első Orbán-kormány és a 15 évvel ezelőtti Viktor meg a mostani kormányzat és OV között kb annyi a hasonlóság mint Bajnai Gordon és Vona Gábor között. Az első orbán-kormány megerősített a műemlékvédelmet, a második és a harmadik pedig teljesen szétverte. Ez mindent elmond a hozzáállás megváltozásáról. A Sándor-palotánál még volt műemlékvédelmi hatóság ami ellenőrizhette a dolgokat, most semmi sem szab korlátokat.
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 08:43 PM   #8207
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 2600

Quote:
Nem hiszem,hogy az az évi öt milliárd forint,amit a felújításra szánnak,az hiányozna máshonnan.Te úgy gondolod?

De szomorú,ha egy építészeti fórumon azon siránkoznak a tagok,hogy milyen sokba kerül egy beruházás az adófizetőknek.
Annál is inkább, hogy az aggódók egy része még tanul,tehát nem is adófizető.De az eredményt mindenki élvezni fogja.És ez így van jól.
Én úgy próbálom felfogni a dolgot, hogy az a jó, hogy az építésen megy a siránkozás és nem bontásokról.
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:00 PM   #8208
kisshu
Registered User

Likes (Received): 346

Azért itt kellene leállnia egyeseknek... Már csak azt nem értem, hogy mit keresnek ezen a fórumon olyan embekek, akik képesek az olyan populista lózungokat is ide írni mint az, hogy "juthatna az egészségügyre is" csak, hogy ellent tudjanak mondani a másik fórumtársnak... Miközben bizonyára értelmes emberekről van szó... Van még lejjebb egy ilyen fórumon? :/

Tímea89, Rtibi, Ultra84, JackFrost liked this post
kisshu no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:15 PM   #8209
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Likes (Received): 3676

Quote:
Igen,tudod,ha valamit rendbe kell tenni az mindig nagyon sokban kerül.
Ha valamit végre rendbe tesznek, azt képféleképpen lehet lereagálni.Vagy örülni a megújulásnak,vagy siránkozni a költségek miatt...

Az adófizetők pénzéről annyit,hogy a várhegyre szánt forrást,ötven éve nem sikerült kigazdálkodni.A jelenlegi kormánynak igen.Miért baj ez?
Quote:
Originally Posted by kisshu View Post
Azért itt kellene leállnia egyeseknek... Már csak azt nem értem, hogy mit keresnek ezen a fórumon olyan embekek, akik képesek az olyan populista lózungokat is ide írni mint az, hogy "juthatna az egészségügyre is" csak, hogy ellent tudjanak mondani a másik fórumtársnak... Miközben bizonyára értelmes emberekről van szó... Van még lejjebb egy ilyen fórumon? :/
Még mindig nem sikerült megérteni, hogy nem egyféle, szent és kőbe vésett koncepció létezik a várnegyeddel kapcsolatban?

Pont ugyanaz a helyzet, mint a Városligetnél. Tapsikoltok mindennek, amit a kormány kiböfög, miközben válaszra sem méltatjátok vagy elbagatellizáljátok az azzal szemben felvetett érdemi, szakmai kérdéseket. Mert nem tudtok érveket hozni. Mert nincsenek ilyenek. A fórum lényege a vita, de az szinte minden esetben elszabotáljátok.

Miért szükségszerű a várnegyed felújításához, hogy minisztériumokkal zsúfolják tele? Miért szükségszerű a Városliget felújításához, hogy múzeumokat pakoljanak bele? Az alapkoncepcióban, azaz abban, hogy a jelenlegi állapotok rosszak és szükséges a felújítás mindenki egyet ért, de hadd ne legyen már evidencia ilyen óriási közpénzmennyiség ilyen hosszú idő alatt történő eltapsolásakor, hogy az aktuális kormányé az egyedüli szó.

hmphoto, Bikes, Mr.Mojo Risin liked this post
MatteoFTC no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:19 PM   #8210
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 7459

Quote:
Originally Posted by kisshu View Post
El kell keserítselek, itt nem lesz olyan, hogy bárki ne mondhatná el amit gondol - egész addig, amíg nem megy át a dolog személyeskedésbe.

Kicsit emlékeztet a hozzáállásod azokra az amerikai egyetemistákra, akik olyan pontokat követelnek maguknak, ahol senki sem tehet olyasmit, ami megzavarná lelkük nyugalmát - és az ő lelkük olyan, hogy MINDEN megzavarja. Szegénykéim, pedig az éj sötét, és tele iszonyattal

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.

follow me, hmphoto liked this post
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:25 PM   #8211
Rtibi
Registered User

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by MatteoFTC View Post
Még mindig nem sikerült megérteni, hogy nem egyféle, szent és kőbe vésett koncepció létezik a várnegyeddel kapcsolatban?

Pont ugyanaz a helyzet, mint a Városligetnél. Tapsikoltok mindennek, amit a kormány kiböfög, miközben válaszra sem méltatjátok vagy elbagatellizáljátok az azzal szemben felvetett érdemi, szakmai kérdéseket. Mert nem tudtok érveket hozni. Mert nincsenek ilyenek. A fórum lényege a vita, de az szinte minden esetben elszabotáljátok.

Miért szükségszerű a várnegyed felújításához, hogy minisztériumokkal zsúfolják tele? Miért szükségszerű a Városliget felújításához, hogy múzeumokat pakoljanak bele? Az alapkoncepcióban, azaz abban, hogy a jelenlegi állapotok rosszak és szükséges a felújítás mindenki egyet ért, de hadd ne legyen már evidencia ilyen óriási közpénzmennyiség ilyen hosszú idő alatt történő eltapsolásakor, hogy az aktuális kormányé az egyedüli szó.

Mitől érdemi,és szakmai kérdés a Budai várnegyed topicban,az egészségügy,ötös metró,villamosok,meg a pszichiátriai intézetek állapotára?

johny25 liked this post
Rtibi no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:28 PM   #8212
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Quote:
Még mindig nem sikerült megérteni, hogy nem egyféle szent és kőbe vésett koncepció létezik a várnegyeddel kapcsolatban?

Pont ugyanaz a helyzet, mint a Városligetnél. Tapsikoltok mindennek, amik a kormány kiböfög, miközben válaszra sem méltatjátok vagy elbagatellizáljátok az azzal szemben felvetett érdemi, szakmai kérdéseket. Mert nem tudtok érveket hozni. Mert nincsenek ilyenek. A fórum lényege a vita, de az szinte minden esetben elszabotáljátok.

Én csomó mindenhez nem tapsikolok. Például a stadionépítésekről lesújtó véleménnyel vagyok, és ennek többször is hangot adtam. De nem megyek be a stadion-threadekbe trollkodni és letörni az oda írogató fórumtársak lelkesedését.

A kórházak ügyét iderángatni, és azt sejtetni, hogy Hauszmann Terv miatt nem jut pénz az egészségügyre....ez egyrészt mocskos nagy hazugság, másrészt tényleg ennek a threadnek a mélypontja. Ez a 444-es kommentek színvonala.

Akár fel is függeszthetnék a threadet azzal a kiírássál, hogy "demagógia miatt zárva".
"If only you were here for a moment to see with me the dead silver of the Danube, the dark mountains against the pale- red background and the lights of Pest glittering up to me; Vienna would go down in your appreciation compared with Buda-Pest" (Otto von Bismarck)
Old April 19th, 2016, 09:29 PM   #8213
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rtibi View Post
Mitől érdemi,és szakmai kérdés a Budai várnegyed topicban,az egészségügy,ötös metró,villamosok,meg a pszichiátriai intézetek állapotára?
Ha huzamosabb ideje követed a fórumot, akkor pontosan tudnod kell, hogy miről beszéltem. Btw, én is feltettem egy kérdést a hivatkozott hozzászólásomban, de úgy veszem észre, hogy megint nem kapok rá választ egyikőtöktől sem.

Old April 19th, 2016, 09:35 PM   #8214
kisshu
Registered User

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
El kell keserítselek, itt nem lesz olyan, hogy bárki ne mondhatná el amit gondol - egész addig, amíg nem megy át a dolog személyeskedésbe.

Kicsit emlékeztet a hozzáállásod azokra az amerikai egyetemistákra, akik olyan pontokat követelnek maguknak, ahol senki sem tehet olyasmit, ami megzavarná lelkük nyugalmát - és az ő lelkük olyan, hogy MINDEN megzavarja. Szegénykéim, pedig az éj sötét, és tele iszonyattal
Nem keserítettél el, mivel nem is gondoltam arra, hogy itt majd valaki elkezdi cenzúrázni a topicot... De ha téged nem zavar az, hogy a béka feneke alá viszik egyesek ennek az építészeti fórumnak a szinvonalát a napi politikai lózungok idecincálásával... A Hauszmann terv támogatók folyamatos "kormány fannak" titulásával azt viszont sajnálom. /Mint ha valami rossz lenne ha valaki egyetért a Fidesszel vagy a jelenlegi kormánnyal és úgy már a véleménye sem ér semmit.../ Mi a támogatók is elkezdhetjük folyamatosan "bélyegezni" az "ellentáborban" lévő fórumtársainkat, de azt hiszem a hasonló viták nem ide valóak... Azt mindenki élje ki az index vagy a 444 fórumokon, akinek igénye van rá...
Old April 19th, 2016, 09:41 PM   #8215
Rtibi
Registered User

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post

Windblower,én nagyon tisztelem a munkádat,moderátornak lenni nem lehet könnyű.Én tisztelem a szabályokat,de nem egyszer nem kétszer volt olyan hogy pont Te raktad át a nem ide való hozzászólásokat,máshova.Teljesen jogosan,mert nem kapcsolódtak a témához.Pedig nem az egészségügy ,meg a stadionok voltak terítéken ,hanem a várral legalább érintőleges dolgok.A legnagyobb jóindulattal kérdezem,akkor most már bármilyen témát elő lehet vezetni?És az egészégügy meg Bajcsy villamosa felhozása jogos érv lehet a várral kapcsolatban?

Windblower liked this post
Rtibi no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:43 PM   #8216
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Quote:

Engem nem a minisztériumok felköltözése lelkesít, hanem költözéssel együtt járó rekonstrukciók és fejlesztések. Ha a kormány úgy döntene, hogy Pénzügyminisztérium épületét rekonstruálja, de nem költözik bele a minisztérium, hanem minden marad úgy, ahogy van, én annak is ugyanúgy örülnék. Engem a politika meg minisztériumok nem érdekelnek, csak a Vár fejlesztése érdekel.

Városligettel ugyanígy vagyok. Ott a Közlekedési Múzeum rekonstrukciója a szívügyem.

Egyébként sokat elárul rólatok, hogy el sem tudjátok képzelni azt, hogy valaki nem politikai okok miatt támogat valamit, hanem azért, mert hisz benne, fontosnak és hasznosnak tartja.

Nyilván magatokból indultok ki...

kisshu, Ultra84, johny25, JackFrost liked this post
Old April 19th, 2016, 09:54 PM   #8217
dottore75
Registered User

Likes (Received): 9873

Quote:
Originally Posted by Tímea89 View Post
Én csomó mindenhez nem tapsikolok. Például a stadionépítésekről lesújtó véleménnyel vagyok, és ennek többször is hangot adtam. De nem megyek be a stadion-threadekbe trollkodni és letörni az oda írogató fórumtársak lelkesedését.

A kórházak ügyét iderángatni, és azt sejtetni, hogy Hauszmann Terv miatt nem jut pénz az egészségügyre....ez egyrészt mocskos nagy hazugság, másrészt tényleg ennek a threadnek a mélypontja. Ez a 444-es kommentek színvonala.

Akár fel is függeszthetnék a threadet azzal a kiírássál, hogy "demagógia miatt zárva".
Tökkéletes!
Ja, és majd lesznek érvek,ha egyesek túl tudnak lépni az aktuálpolitikán,nem a gyermekéhezés miatt aggódnak a Hauszmann tervvel kapcsolatban.

kisshu, johny25 liked this post
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 10:00 PM   #8218
follow me
Registered User

Likes (Received): 508

Quote:

Jogod van kiolvasni azt a hozzászólásokból, amit szeretnél. Ha Te ezt olvastad ki...

Éppen azt írtam le, hogy szerintem helyesen költünk el 5-10 milliárdot évente a várra, mert az állapota miatt ez szükséges. Mellesleg megjegyeztem, hogy jó lenne, ha még néhány ügyet fel lehetne így karolni. Kétség kívül, ez utóbbi megjegyzés hangnemében volt rosszallás / cinizmus is, hogy ez nem történik meg. Ha ez sértette a threadet, akkor elnézést kérek.

Egyébként ha még ellentétbe is állítottam volna a kettőt (nem állt szándékomban), az sem lett volna demagógia.

A politikai élt pedig azért engedtem meg magamnak, mert szerettem volna, ha észreveszitek, hogy csak akkor fontos a témánál maradni, amikor nem Ti politizáltok éppen ezen a fórumon, vagy fogalmaztok meg sarkos véleményt neves építészekről, akik nem osztják a véleményedet. (Én sem osztom a véleményüket, de tiszteletben tartom a személyüket, a véleményüket és a munkásságukat is)

Egyébként a nem politikai tartalmú hozzászólásaidat, megosztásaidat nagy érdeklődéssel és élvezettel szoktam olvasni.

MatteoFTC, Gyurma13, Mr.Mojo Risin liked this post
follow me no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 10:02 PM   #8219
kisshu
Registered User

Quote:
Engem nem a minisztériumok felköltözése lelkesít, hanem költözéssel együtt járó rekonstrukciók és fejlesztések. Ha a kormány úgy döntene, hogy Pénzügyminisztérium épületét rekonstruálja, de nem költözik bele a minisztérium, hanem minden marad úgy, ahogy van, én annak is ugyanúgy örülnék. Engem a politika meg minisztériumok nem érdekelnek, csak a Vár fejlesztése érdekel.

Városligettel ugyanígy vagyok. Ott a Közlekedési Múzeum rekonstrukciója a szívügyem.

Egyébként sokat elárul rólatok, hogy el sem tudjátok képzelni azt, hogy valaki nem politikai okok miatt támogat valamit, hanem azért, mert hisz benne, fontosnak és hasznosnak tartja.

Pontosan, ahogy írod! Csinálja ezt egy balos kormány, annak is ugyan úgy örülnék, mint annak, hogy most ez a jobboldali kormány fogott neki a várnak és a ligetnek! Pl. tetszett a Szabadság híd rekonstrukiója is a Demszky érában és sorolhatnám...
Old April 19th, 2016, 10:07 PM   #8220
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Quote:

De miért KELL, hogy egy elhanyagolt terület felújításához pluszban valamit odategyenek? Szemellenzős viselkedés és a tények figyelmen kívül hagyása, ha nem gondolod végig a következményeket. Teljes mellszélességgel támogatod a Liget Projektet, mert visszaépül a Közlekedési Múzeum. Ez a történet így nem kerek, abban a topicban is felvetődött egy rakat kérdés, észrevétel, ellenérv, amikre semmiféle válasz sem született. Itt pontosan ugyanez a helyzet.

Nem érdekel a pártszimpátiád, te se vonj le túl komoly következtetéseket az enyémről, pl. a várbéli lakóházak gombamód szaporodó felújításáért áldom a lakók/önkormányzat/kormány támogatását; a parkolás tervezett kitiltása miatt szintúgy. DE van egy rakás olyan pont is tervben, amikhez kritikusan állok, mert két oldala van mindennek, csak Te az egyikről nem akarsz tudomást venni (hurrá, megújul a PM - és kész, az érvek nem számítanak)...

A "vár fejlesztése" nem jelent szükségképpen egyet egy nagy csomag torkunkon való lenyomásával.

Quote:
Tökkéletes!
Ja, és majd lesznek érvek,ha egyesek túl tudnak lépni az aktuálpolitikán,nem a gyermekéhezés miatt aggódnak a Hauszmann tervvel kapcsolatban.
Na neee! A projekt melletti érvelés Neked nem érdeked? Ha van bármilyen észérv a Hauszmann terv egyes, kifogásolt részeivel kapcsolatban a tarsolyodban, kérlek, hogy add elő.

hmphoto, Gyurma13 liked this post

Last edited by MatteoFTC; April 19th, 2016 at 10:20 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules