[Warszawa] Blue City - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 25th, 2003, 10:30 PM   #61
Adiks
I am the Tramping Man !

Likes (Received): 55

thx

TrampingMan.com

Discover the most beautiful places without leaving your couch!

San Francisco, Tokyo, Melbourne, Barcelona, Dublin, Los Angeles, Doha, Cape Town, Sydney, Dubai.
Adiks no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 28th, 2003, 10:06 PM   #62
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 51

No to popatrzcie jak zmieniają sie Blue City . Widać , że nowy inwestor zmienia dosyć szybko kiczowaty zewnętrzny wygląd tego centrum na nowa jakość - jak mu się to uda jeszcze zobaczymy ? Zdjęcia z dzisiaj !

zdj. 1
zdj. 2
zdj. 3
zdj. 4
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2003, 10:35 AM   #63
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Likes (Received): 7571

Quote:
Originally posted by cudak

No to popatrzcie jak zmieniają sie Blue City . Widać , że nowy inwestor zmienia dosyć szybko kiczowaty zewnętrzny wygląd tego centrum na nowa jako�ć - jak mu się to uda jeszcze zobaczymy ? Zdjęcia z dzisiaj !

A jaki to teraz będzie miało kolor

PS. I chyba w koncu nie pojechałes na Prage Pld.?
SoboleuS no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 29th, 2003, 12:13 PM   #64
bajbus
Guest

Likes (Received):

faktycznie zmienia się oblicze Blue City, tylko niestety już nie wiele można zmienić w pierwotnym projekcie, pomimo szczerych chęci inwestora. A tak na marginesie, to Blue City wygląda znacznie lepiej z lotu ptaka...
  Reply With Quote
Old September 29th, 2003, 08:01 PM   #65
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 51

@Soboleus - byłem na Pradze i zrobiłem zdjęcia , ale je przez przypadek skasowałem w niedziele . Mamy w firmie taki specjalny program , kupiony zagranica do odzyskiwania skasowanych zdjęć , a nawet z sformatowanych kart , ale dzisiaj byłem w delegacji w Rzeszowie i Lublinie i dopiero jutro będę w pracy i na pewno fotki jeszczę pokaże !
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2003, 01:12 AM   #66
msweb

Likes (Received): 0

Quote:
Originally posted by bajbus

faktycznie zmienia się oblicze Blue City, tylko niestety już nie wiele można zmienić w pierwotnym projekcie, pomimo szczerych chęci inwestora. A tak na marginesie, to Blue City wygląda znacznie lepiej z lotu ptaka...
i lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach
msweb no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2003, 12:18 PM   #67
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Quote:
Originally posted by cudak

@Soboleus - byłem na Pradze i zrobiłem zdjęcia , ale je przez przypadek skasowałem w niedziele . Mamy w firmie taki specjalny program , kupiony zagranica do odzyskiwania skasowanych zdjęć , a nawet z sformatowanych kart , ale dzisiaj byłem w delegacji w Rzeszowie i Lublinie i dopiero jutro będę w pracy i na pewno fotki jeszczę pokaże !
Juz sie nie moge doczekać
Old September 30th, 2003, 12:57 PM   #68
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

Co prawda gdy przejezdzalem z kolezanka z Amsterdamu kolo Blue City kilka miesiecy temu, to ze zdziwieniem powiedziala: "Wow, look at this big factory! And so close to the centre of Warsaw!". Coz nie jest to piekny obiekt, ale jak juz zaistnieje w swiatlach i reklamach, to moze sie jakos dotrze. No i bedzie to dobre miejsce na dlugie polskie zimy.
Marco Polo no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2003, 05:18 PM   #69
Misiek
Call me grizzly ;)

Likes (Received): 341

Quote:
Originally posted by Marco Polo

Co prawda gdy przejezdzalem z kolezanka z Amsterdamu kolo Blue City kilka miesiecy temu, to ze zdziwieniem powiedziala: "Wow, look at this big factory! And so close to the centre of Warsaw!". Coz nie jest to piekny obiekt, ale jak juz zaistnieje w swiatlach i reklamach, to moze sie jakos dotrze. No i bedzie to dobre miejsce na dlugie polskie zimy.
A jak ogólne wrażenia "koleżanki" z Warszawy??
Misiek no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2003, 10:56 PM   #70
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

troche blizej centrum powiedziala " Wow, look at this big Palace"
martin no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2003, 04:16 PM   #71
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 3

Moja ex-"koleżanka" rodem z Dublina jak była pierwszy raz w Wawie, jak jej wytłumaczyłem co to jest ta ugly thing w ¶rodku miasta (to było pare lat temu, wtedy pajac byl znacznie bardziej ugly niż teraz) i kto to zbudowal i po co to stwierdzila ze im też brytyjczycy wstawili w ¶rodek miasta jak±¶ kolumne Nelsona czy kogo¶. I że pierwsze co zrobili po odzyskaniu niepodleglo¶ci to wysadzili j± w powietrze. I że sie dziwi że polacy generalnie tacy podobni do irlandczyków we wszystkim a takiej przyjemno¶ci w 89tym sobie nie sprawili ;-)))
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2003, 04:27 PM   #72
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

Ogolnie kolezanka byla pod wielkim wrazeniem. Najbardziej podobaly jej sie kina: "wow, so many, and so new and modern!". No i centra handlowe - w Amsterdamie ich praktycznie nie ma, jest jedynie kilka domow towarowych: "wow, so American !". Jakmowie, ogolnie bardzo pozytywnie. Jedynie nie podobaly jej sie nieskonczone bloki tu i owdzie, no i tkanka ludzka jeszcze troche do tylu....
Old October 1st, 2003, 06:36 PM   #73
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4421

Nie chcialem byc zlosliwy, ale skoro wyszlo szydlo z worka...jak ostatnio wjezdzalem pociagiem do Warszawy to tez nasunela mi sie mysl ze to jaks fabryka chemikali lub zbiornik na nawozy, choc oczywiscie wiedzialem ze to Blue City. Sadze ze ta kopula jest po prostu zbyt ciemna i banalna aby przypominala kopule, w obecnej formie raczej przypomina zbiornik przemyslowy.

Pzdr.
Old October 1st, 2003, 09:23 PM   #74
adelmus
Guest

Likes (Received):

Blue City to jedna z dziwniejszych inwestycji w Warszawie
Pamietam , ze jak ogladalem to z okien pociagu , gdy jeszcze to bylo w budowie i widoczne byly tylko zebrowania kopuly to robilo to wrazenie . Potem kopule i reszte zabudowano i juz wygladalo to zupelnie inaczej ....
  Reply With Quote
Old October 1st, 2003, 10:17 PM   #75
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3499

Quote:
Originally posted by adelmus

Blue City to jedna z dziwniejszych inwestycji w Warszawie
Pamietam , ze jak ogladalem to z okien pociagu , gdy jeszcze to bylo w budowie i widoczne byly tylko zebrowania kopuly to robilo to wrazenie . Potem kopule i reszte zabudowano i juz wygladalo to zupelnie inaczej ....
Gdy jechałem na poczatku września do W-wy, również tą inwestycję wypatrzyłem z okna pociągu. Początkowo myślałem ,że to jakaś świątynia, dopiero później Cudak mnie uświadomił
PB no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2003, 01:27 AM   #76
SoboleuS
Homo Masoviensis

SoboleuS's Avatar

Quote:
Originally posted by PB

Gdy jechałem na poczatku września do W-wy, również tą inwestycję wypatrzyłem z okna pociągu. Początkowo myślałem ,że to jakaś świątynia, dopiero później Cudak mnie uświadomił
To świątynia konsumpcjonizmu
Old October 2nd, 2003, 01:43 PM   #77
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

A moglby to byc potezny turecki meczet.... Nic, trudno, niech beda sklepy...
Old October 2nd, 2003, 02:00 PM   #78
DocentX
Registered User

DocentX's Avatar

Likes (Received): 3786

Rzeczywiscie budowla jest dziwna, ale przynajmniej wzbnudza kontrowersje i sklania do dyskusji- jest po prostu inna
DocentX no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2003, 02:26 PM   #79
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

Quote:
Originally posted by PB

to jest swiatynia komercji w stylu bizantyjskim a'la Vahap Toy

a propo ostatnio mowili w TV ze Vahap Toy nie tylko nie ma pozwolenia na przebywanie w Polsce ale jeszcze sciga go prokuratura, jego firma co miala budowac w Bialej Podlasce ma sporo dlugow m.in. wzgledem miasta, podobno zabrano mu tez lotnisko, naobiecywal ludziom takie rzeczy a Ci naiwnie w to uwierzyli...
martin no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2003, 05:57 PM   #80
discoWAW

Likes (Received): 2

BC nie jest za piękne, ale dobrze że będzie zrobi0one bardziej na biało, a nie na ten ohydny niebieski. Kolejny mall, lecz ja uważam ze i tego potrzeba. Handel w centrum odżywa, mamy crentra handlowe niczym amerykańskie miasta (kto powiedział ze to złe?- ja się cieszę), brakuje mi tylko porządnego domu towarowego, coś jak KaDeTe. Dom towarowy jeśli chodzi o książki, muzykę i prasę mamy w Trafficu w kamienicy Braci Jabłkowskich(BTW, ostatnio zakończył się remont bramy domu nowojorskiego (tak go nazywam, bo jest żywcem wyjęty z NYC - szyld legendarnego baru z pizzą, okna, cegła - po prostu 100% Nowego Jorku) i brama ta wygląda świetnie, światło i piaskowiec, zobaczcie kiedyś - to jest już na Chmielnej, obok tego miejsca co czeka na plombe.
Wracając do traffica to marzy mi sie taki dom towarowy. Predzej czy później powstanie w jakimś zabytku (lub awangardowym budynku) - kilka pieter na zakupy w centrum miasta. Klasyk.
discoWAW no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, warszawa

Thread Tools

Posting Rules