[Lublin] Budowa Lublin Plaza - wątek II - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 26th, 2007, 01:50 PM   #121
nikmin
Owce

nikmin's Avatar

Likes (Received): 5323

gosc cały czas podkresl misyjnosc tvp lublin w przeciwienstwie do komercyjnych srodków przekazu,ale przeciez w tvp lublin ludzie nie pracuja charytatywnie.
Maja po prostu bardziej zaawaluowane zrodła finansowania niz fakt (bo z naszych pieniedzy) co nie znaczy , ze nie biora udziału w wyscigu ogladalnosci a wiec staraja sie na rowni z mediami komercyjnymi zaprezentowac jak najlepsze materiały aby byc atrakcyjnymi.
Wiec skoro chcieli przedstawic fotografie popierajaca teze artykulu to mieli 2 wyjscia. Albo posadzic tam kogos z aparetem i ja wykonac albo zakupic od kogos , kto ja zrobil.
a czy tvp lublin pod kazdym swoim materialem zamieszcza pasek, ze emitowane przez nia programy sa na sprzedaz (chyba nie) , idac wiec dalej: moge sobie je komercyjnie odtwarzac podajac tylko zrodło??
nikmin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2007, 02:04 PM   #122
krek

Likes (Received): 0

buuuu .... dlaczego 2a połowa czerwca ... wcale mnie sie to nie podoba ...
krek no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 02:20 PM   #123
kasiaa
Registered User

kasiaa's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by pawelM View Post
Z poważaniem -
Krzysztof Wasilewski,
Redakcja TeleGazety i Internetu TVP3 Lublin
Facet ma tupet, przeslij mu ustawe, niech sobie poczyta, bo nie wie o czym pisze.
kasiaa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2007, 03:23 PM   #124
Mika'el
Czasy Wielkiej Depresji

Mika'el's Avatar

Likes (Received): 194

Quote:
Originally Posted by kasiaa View Post
Facet ma tupet, przeslij mu ustawe, niech sobie poczyta, bo nie wie o czym pisze.
DokładnieSciemnia jak nic.Misja TVP nie zwalnia z obowiazku przestrzegania prawa, a te jest jednakowe dla wszystkich.No przynajmniej teoretycznie
Old April 26th, 2007, 03:40 PM   #125
radamer
Registered User

Likes (Received): 23

Plaza zaktualizowała swoje www i nadal informuje o 25 maja. Dodali nowy folder, ale w sumie żadnych sensacji poza dostępnymi wcześniej schematycznymi planami. A aktualnościach są linki do planów kondygnacji, ale coś nie działają. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że budują centra w Suwałkach, Zgorzelcu i Toruniu - pewnie tak samo jak w Lublinie przez kilka lat

Edit:
P.S. Dziś na Radziszewskiego dostałem ulotkę zapowiadającą tegoroczne Juwenalia, których generalnym sponsorem jest czerwony trójkącik z zielonym kółeczkiem

Last edited by radamer; April 26th, 2007 at 03:47 PM.
radamer no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 04:41 PM   #126
elbeen
Registered User

Quote:
Originally Posted by radamer View Post
A aktualnościach są linki do planów kondygnacji, ale coś nie działają.
Jak nie działają, wszystko jest ok, otwieraj przez Adobe Reader.
A z planu poziomu 0, wynika że przy samym wejściu, po lewej stronie ma być sklep Hugo Bossa Pierwsze słyszę, aż dzisiaj zobaczę, czy w tym pomieszczeniu jest karteczka mówiąca o tym.
elbeen no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 04:52 PM   #127
Milling
iHala Madrid!

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
Mają czas.Planowane otwarcie jest na drugą połowę czerwca.

Skąd te info. Pewnie od kolegi kolegi z budowy itd.
Old April 26th, 2007, 05:39 PM   #128
foofighter
sztukmistrz z lublina

foofighter's Avatar

Likes (Received): 27

mnie tam w sumie bije data otwarcia bo napewno jest blisko, ale bardzo chciałbym zobaczyć Piratów w Cinema City
Old April 26th, 2007, 06:39 PM   #129
pawelM
BANNED

Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by kasiaa View Post
streszczaja mojego maila napisalem zeby wyslal mi ustawe na ktora sie powolal biorac moje fotki
W piatek ide po porade prawna wiec wydrukuje to co ten pan mi pisze

Kasiu ten art 79.1 mam mu wyslac czy cos jeszcze jest??
pawelM no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 07:14 PM   #130
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 211

A tak sie nie ktorzy smieli ze robisz nie wyrazne zdjecia,a tu popatrz jaka furora
btw:gdzie idziesz po te porady?
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 08:14 PM   #131
radamer
Registered User

Likes (Received): 23

Z tych planów wynika, że będą 3 "piony" schodów. Gdzie są jakieś windy? Czy cały ten korytarz nie jest zbyt wąski jak na tak długi obiekt? Pytam oczywiście tych, którzy bywają wewnątrz
radamer no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 08:29 PM   #132
kasiaa
Registered User

kasiaa's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
streszczaja mojego maila napisalem zeby wyslal mi ustawe na ktora sie powolal biorac moje fotki
W piatek ide po porade prawna wiec wydrukuje to co ten pan mi pisze

Kasiu ten art 79.1 mam mu wyslac czy cos jeszcze jest??
Prześlij mu całą ustawę, niech sobie poczyta chłopina. I niech sam powoła kokrenty artykuł.
Może to ci się przyda:
http://www.prawnik.net.pl/pwi/faq2.htm
kasiaa no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 08:52 PM   #133
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 211

Ja bym mu ustawy nie wysylal raczej bym probowal mu cos udowodnic ,ale napewno bym cos napisal, Sam sie mecze z jednym takim twardoglowym
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 09:33 PM   #134
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

Likes (Received): 352

szkoda, że nie będzie Zary. Też korytarze robią wrażenie małych... ale ogólnie, będzie to chyba przyjemne centrum handlowe.
earth intruder no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 11:17 PM   #135
[email protected]
Registered User

Cz@rek's Avatar

Likes (Received): 1373

Quote:
Originally Posted by milling View Post
Skąd te info. Pewnie od kolegi kolegi z budowy itd.
PRZEPRASZAM Was za zamieszanie, z powodu późnej pory pochrzaniły mi się wątki!Pisałem o Gali,a nie o Plazie.Mam nadzieję tak jak Wy, że maj w przypadku Plazy będzie dotrzymany
Cz@rek no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2007, 01:56 AM   #136
miracleboy
...

miracleboy's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by mrbee View Post
Cisnie sie pytanie na usta
Specjalnie dodalem: "durnym" ale skoro juz sie przyczepiliscie to tak, czasami wpada mi tez do rak taki wynalazek jak Fakt - w koncu trzeba wiedziec, dlaczego Doda rzucila Radzia albo i z kim wozi sie Tuskowna... :rotfl:

Sory za OT.

Zeby sie troche zrehabilitowac i wypowiedziec na temat Plazy, moge przytoczyc pewna anegdote Ze 2 tygodnie temu jak przechadzalem sie razem z dziewczyna kolo naszego nowego centrum, natknelismy sie na dwie Panie, wyraznie zdegustowane rozwojem calej akcji budowalnej. A chodzilo mniej wiecej o to, ze jedna z Pan - mieszkanka bloku obok - twierdzila, ze miedzy Plaza a tym wlasnie budynkiem mial byc podobno pas zieleni. A zamiast tego walneli tam - jak pewnie widzieliscie - pas betonu. // Z jednej strony niby w porzadku, no bo w koncu jakos przejsc na druga strone Plazy trzeba bedzie - a przeciez ani Sklodowska, ani tym bardziej cmentarzem ludzie nie beda chodzic. Nie zmienia to jednak faktu ze oprocz zwyklego chodnika mogli tez zasadzic pare drzewek czy jakiejs innej zieleni. // Koniec koncow - druga z Pan poradzila tej pierwszej (mieszkance), zeby ta zaskarzyla Plaze i zarzadala odszkodowania

No i zamykajac w swego rodzaju klamry n/t odszkodowan moje wypowiedzi dziekuje za uwage i zycze udanego dluuuuugiego weekendu Dobranoc.

Ps. Zary ma nie byc? A przeciez bylo mowione ze jednak tak, eh...
miracleboy no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2007, 01:59 AM   #137
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 716

Quote:
Originally Posted by bizi View Post
szkoda, że nie będzie Zary. Też korytarze robią wrażenie małych... ale ogólnie, będzie to chyba przyjemne centrum handlowe.
fakt szkoda ze zary nie bedzie bo ma dobre ubrania choc nie najtansze ale mam nadzieje ze w feli beda mieli duzy lokal ,co do pasazy juz to kiedys pisalem jak ktos zamiecil fotke ze srodka ze pasaze wydaja sie strasznie waskie i ciasne to mowiliscie ze nie mam racji i jest ok ,przestrzen arkadi to to noie bedzie,oby tylko wxzwiazku z euro wybudoewali tego radissona i centrum kongresowe to to wszystko co wymiewnilem zejdzie na drugi plan
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2007, 10:54 AM   #138
LUB
BANNED

Lubelska tradycja

Oczywiscie zgodnie z lubelska tradycja stary ochydny sracz przycmentarny z czasow PRL-u zostaje obok Plazy?
LUB no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2007, 12:08 PM   #139
pawelM
BANNED

Likes (Received): 50

poniewaz jestem uparty jak osiol to tak latwo nie odpuszcze
A oto co odpisal mi ( zestresowany chyba pan K z TV )

K: To już robi się nudne, ale odpowiem Panu po raz trzeci (i ostatni).

JA : Pańskie argumenty nie przekonywyja mnie ale zauwazylem ze maja na celu zbicie mnie z tropu Zasypuje mnie Pan argumentami nie popartymi w zaden sposob.
prosze znalezc paragraf ktory zezwala na upublicznianie cudzych fotografii bez zgody autora.

Pan SAM je upublicznił, umieszczając w ogólnodostępnym (na cały świat!) serwisie, i zrezygnował ze swoich praw autorskich, NIE PODPISUJĄC ich ani NIE ZASTRZEGAJĄC warunków ich wykorzystania.

JA : Galeria na ktorej zamiescilem fotki nie musi miec napisane ze wszelkie prawa zastrzezone tak samo jak sklep spozywczy w ktorm nie jest napisane ze nie wolno krasc.
Nie jest to trafna analogia; odwracając sprawę, można zauważyć, że w sklepach z bronią nie ma wywieszek "nie zabijaj", chociaż w takim ostatecznie celu została zaprojektowana i tak też bywa używana. Skoro Galeria nie zasztrzega praw, to się ich wyzbywa, inaczej mówiąc - UPUBLICZNIA swoje zbiory. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dziełami autorskimi, wystawionymi na sprzedaż (książki, płyty, filmy), ZAWSZE pojawia się zapis: "Wszystkie prawa zastrzeżone" - z podaniem OSOBY lub INSTYTUCJI, właściciela praw autorskich. Wiele dzieł jednak jest wolnych od zastrzeżeń - taki status ma np. większość filmów prezentowanych w serwisie www.youtube.com czy piosenki i utwory muzyczne wielu muzyków, tak też upublicznia swoje zasoby wikipedia.org; autorzy (twórcy) są znani, ale nie zastrzegają swoich praw. Z tych dzieł można szeroko korzystać, dobry obyczaj nakazuje tylko podawanie ŹRÓDEŁ i AUTORÓW. W przypadku Pana fotografii były na nim Pańskie inicjały (sam wybrał Pan taką formę podpisu) i było podane źródło.
Naganne byłoby, gdybym czyjeś dzieło podpisał INNYM nazwiskiem - a tak się NIE STAŁO.

JA: Panstwo nie pracuja charytatywnie bierzecie udzial w " wyscigu " o najwieksza ogladalnosc a to wiaze sie z konkurencja.
Działamy na wolnym rynku mediów elektronicznych, ale róznimy się od innych, komercyjnych podmiotów, z którymi konkurujemy. Z woli ustawodawcy Telewizja Polska SA jest spółką prawa handlowego, której właścicielem jest Skarb Państwa - w tym sensie jesteśmy nadawcą PUBLICZNYM, działającym w oparciu o PUBLICZNE środki (abonament). Jednak prawo handlowe nakłada na taką spółkę także obowiązek generowania zysku - przy czym nasz zysk jest pożytkowany na polu publicznym poprzez poszerzanie oferty TVP.
Działający w ramach TVP system witryn internetowych jest natomiast CAŁKOWICIE NIEKOMERCYJNY: nie zamieszczamy żadnych reklam, nie sprzedajemy powierzchni, na całkowicie WŁASNY KOSZT prowadzimy natomiast szeroką pracę informacyjną i wspieramy działania prospołeczne - edukacyjne, kulturalne, wychowawcze, szkoleniowe, zdrowotne...

JA: Chcac zaprezentowac artykul z fotografia mieliscie 2 wyjscia zatrudnic fotografa i mu zaplacic lub samemu wykonac zdjecie.
Zatrudniamy operatorów i płacimy im za PRACĘ, nie za ujęcia (bo prawa do nakręconych materiałów ma TVP). Jeśli chodzi o INTERNET, to czasem także sami robimy fotografie (za co jednak nikt nie płaci). Często korzystamy z przekazanych nam materiałów (fotografii, plakatów, skanów okładek książek, różnych materiałów graficznych itp.). Korzystamy także z ogólnodostępnych materiałów (skoro jest Pan naszym uważnych czytelnikiem, pewnie Pan zauważył, że często CYTUJEMY obszerne fragmenty z serwisu WIKIPEDIA.PL, łącznie z ilustracjami).

JA: Ponadto inna sprawa jest sciaganie zdjec dla uzytku wlasnego a co innego dla powszechnego odbioru.
Tak, rzeczywiście. Jednak serwis www.lublin-art.pl jest OTWARTY, aby z niego korzystać, nie trzeba się rejestrować ani logować, Galerie nie są zabezpieczone hasłami ani w żaden inny sposób. Do użytku własnego to ma Pan dysk swojego domowego komputera i kartę pamięci Pana aparatu; wprowadzając swoje fotografie do serwisu, SAM czyni je Pan OGÓLNODOSTĘPNYMI. Względy społeczne i edukacyjne (wskutek zaniedbań z zakresu BHP na budowie zginął człowiek) zadecydowały o skorzystaniu z adekwatnej, NIEZASTRZEŻONEJ ilustracji.

JA: Powolujac sie na wypowiedz jednego z kolegow kieruje do Pana pytanie czy tvp lublin pod kazdym swoim materialem zamieszcza pasek, ze emitowane przez nia programy sa na sprzedaz (chyba nie) ,
Nasze programy nie tylko NIE są na sprzedaż, lecz odwrotnie: są - jak wiadomo - jak najszerzej dostępne (a wręcz darmowe w sieciach kablowych).

JA: idac wiec dalej: moge sobie je komercyjnie odtwarzac podajac tylko zrodło??
Komercyjnie - oczywiście NIE może Pan ich odtwarzać (czyli np. udostępniać w sieci osiedlowej programów TVP bez licencji, ale za opłatą). Ale CYTOWANIE ich i niekomercyjne prezentowanie ich fragmentów obwarowane jest TYLKO podaniem źródła (powołanie się na nadawcę oryginalnego).

JA: PS prosze przeslac mi ustawe na ktora Pan sie powoluje i ktora upowaznia do wykorzystania cudzych materialow autorskich.
Nie powołuję się na żadną 'ustawe', lecz DZIAŁ PRAWA - PRAWO AUTORSKIE. W największym skrócie wygląda to tak: dzieło należy do jego autora i on ma do niego wszelkie prawa, chyba że powierzył jego ochronę wskazanej instytucji. Publikacji dzieła powinno towarzyszyć wskazanie jego autora i odpowiednich zastrzeżeń. Dzieło OPUBLIKOWANE i niepodpisane (lub podpisane w sposób uniemożliwiający identyfikację - np. nickiem lub inicjałami) oraz NIEZASTRZEŻONE - NIE JEST CHRONIONE.

Dalsza korespondencja w tej sprawie nie będzie z mojej strony kontynuowana.

Z poważaniem -
Krzysztof Wasilewski,

a dzisiaj ide do poradni prawniczej !! wiec zasiegne informacji od bardziej kompetentnych osob
pawelM no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2007, 12:51 PM   #140
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Likes (Received): 1076

Quote:
Dalsza korespondencja w tej sprawie nie będzie z mojej strony kontynuowana.

Z poważaniem -
Krzysztof Wasilewski,
Znaczy Pan zaprasza Cię do swojego pokoju osobiście, by wyjaśnić sprawę.
/// AKJ www.akj.archi
kylo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
centrum handlowe, lublin

Thread Tools

Posting Rules