[Warszawa] Metamorfoza wokół Pałacu Kultury - Page 9 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Wieżowce i Panoramy

Wieżowce i Panoramy Statystyka i zdjęcia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 17th, 2005, 11:47 PM   #161
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Likes (Received): 73

Jasne, że nie było. Wielkie dzieki! Pozatym uświadomiołeś mi, że zapomniałem o tym, że na paste mozna wejsć i pocykać fotki.

Jestem ciekaw kiedy zaczna tu inwestycję, płot stoi juz z rok ale postęp żaden. Postawienie tu czegokolwiek nada temu miejscu znaczne zagęszczenie, ten rejon zaczyna wracać do porządku. Z drugiej strony widać na tych fotkach potwierdzenie mojej tezy, że należy zabudowywać przestrzenie między blokami żelaznej, to na prawdę da efekt.

EDIT: Kolego pozatym zapostuj gdzieś reszte swoich fotek!Nie ukrywam, że zajrzałem do adresu zdjęcia i jestem pod więcej niż miłym wrażeniem.
Stompi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 18th, 2005, 01:11 AM   #162
MAR_tm

Likes (Received): 5

gwoli wyjaśnienia - 'niestety' owe zdjęcia nie są mojego autorstwa, natomiast źródło jest TUTAJ
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 01:33 AM   #163
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Quote:
Originally Posted by MAR_tm
gwoli wyjaśnienia - 'niestety' owe zdjęcia nie są mojego autorstwa, natomiast źródło jest TUTAJ

A możę masz coś więcej wspólnego z firmami rezydującymi w PASTA i niewiesz co się dzieja na tyłach? To odnośnie moich dywagacji o ponad rocznym płocie na podwórku.

EDIT:Jednak sadzę, że nie masz jeśli twój podpis o "ex" jest prawdziwy
Old February 18th, 2005, 03:09 AM   #164
Krzycho
Registered User

Krzycho's Avatar

Pierwszy raz widze zdiecia z Pasty. Wielkie dzieki!
Krzycho está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 09:57 AM   #165
MAR_tm

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Stompi
EDIT:Jednak sadzę, że nie masz jeśli twój podpis o "ex" jest prawdziwy
nie wiem, wydawało mi się jasne, ale co mi zależy - to mój nowy nick poprostu, starego 'konta' nie używam, czyli 'martm' - dobrze się domyśliłeś hehe, a zmieniłem, bo poczytałem sobie dział Na Zdrowie - sam wiesz ocb... i teraz postaram się pisać tylko tam, gdzie wniosę cokolwiek do tematu/dyskusji :_)
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2005, 11:43 AM   #166
JPS
Expert

JPS's Avatar

Czy ktoś wie dlaczego ten trzeci blok jest w innych kolorach niż dwa pozostałe? Zabrakło farby?
Old February 18th, 2005, 11:56 AM   #167
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Quote:
Originally Posted by JPS

Czy ktoś wie dlaczego ten trzeci blok jest w innych kolorach niż dwa pozostałe? Zabrakło farby?
Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że były one ocieplane w rozbierznych terminach stąd ta róznica. Pozatym na tych fotkach idać jak brakuje temu miejscu gęstości.
Old February 18th, 2005, 12:25 PM   #168
JPS
Expert

JPS's Avatar

Quote:
Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że były one ocieplane w rozbierznych terminach stąd ta róznica. Pozatym na tych fotkach idać jak brakuje temu miejscu gęstości.
No tak, poczucie estetyki jest jak zwykle spółdzielniom obce...

A co do dogęszczania, to się zgadzam, że jest to w tej chwili jedyna metoda "oswajania" tych bloków. Można się rozwodzić na wątpliwym pięknem i usytuowaniem nowych budynków przy Grzybowskiej, ale ta ulica i tak o wiele lepiej wygląda obecnie niż kiedyś, właśnie poprzez dogęszczenie zabudowy...
Old February 18th, 2005, 12:32 PM   #169
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Quote:
Originally Posted by JPS
No tak, poczucie estetyki jest jak zwykle spółdzielniom obce...

A co do dogęszczania, to się zgadzam, że jest to w tej chwili jedyna metoda "oswajania" tych bloków. Można się rozwodzić na wątpliwym pięknem i usytuowaniem nowych budynków przy Grzybowskiej, ale ta ulica i tak o wiele lepiej wygląda obecnie niż kiedyś, właśnie poprzez dogęszczenie zabudowy...

Zgadza się. Gęstość to podstawa dla żelaznej. Pozatym nie zpominajmy o modernizacjach, każdy budynek można zmodernizować żeby pasował do reszty, czy żeby stanowił jakaś dominantę.
Old February 18th, 2005, 03:44 PM   #170
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 23911

O ile same bloki ZŻB nie są brzydkie. Naprawdę mają większy "urok" aniżeli inne wielkopłytowe, to najgorsze że stoją gdzie stoją... bez żadnego ładu i składu. Żeby choć równomiernie coś jak te mneijsze na Pańskiej... a tu porozstawiane bez żadnego smaku.... i teraz nawet nie wiadomo jak się za to zabrać jak to ugryźć...
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2005, 12:00 AM   #171
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Quote:
Originally Posted by filosss
O ile same bloki ZŻB nie są brzydkie. Naprawdę mają większy "urok" aniżeli inne wielkopłytowe, to najgorsze że stoją gdzie stoją... bez żadnego ładu i składu. Żeby choć równomiernie coś jak te mneijsze na Pańskiej... a tu porozstawiane bez żadnego smaku.... i teraz nawet nie wiadomo jak się za to zabrać jak to ugryźć...

Wbrew pozorą one sa poukładane składnie, mianowice stoją obok Grzybowskiej (te co widać) a ona skręca stąd ten efekt. Czy koncepcja ustawiania ich przy ulicy w ten sposób jest słuszna to inna sprawa.
Old February 19th, 2005, 04:22 PM   #172
Krzycho
Registered User

Krzycho's Avatar

Quote:
Bloki nigdy nie stworza zwartej tkanki czyli zadne zageszczanie niestety nie da nam prawdziwego miejskiego klimatu. Takie zageszczenie na sile jest nawet bez sensu bo za 30 lat bloki trzeba bedzie zburzyc i znowu zostanie nam szczerbata chaotyczna zabudowa takze niestety na najblizsze kilkadziesiat lat warszawskie city skazane jest na bloki ale za to pozniej bedzie mozna budowac cale miejskie parcele od nowa Tyle, ze my juz bedziemy mieli po 60 lat i chyba nie bedzie nas to krecilo tak jak teraz
Old February 19th, 2005, 06:07 PM   #173
JPS
Expert

JPS's Avatar

Quote:
Originally Posted by Krzycho
Tyle, ze my juz bedziemy mieli po 60 lat i chyba nie bedzie nas to krecilo tak jak teraz
Będzie, będzie... Jedyna różnica to taka, że w dziale na zdrowie przybędzie wątków o prostacie...
Old February 19th, 2005, 08:50 PM   #174
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 10328

Na pocieszenie, skleiłem fotkinocne choć nie było to łatwe bo były z różnych punktów strzelane. Pomniejszyć i mamy baner.

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2005, 09:11 PM   #175
Krzycho
Registered User

Krzycho's Avatar

Super robota ale z banerem to poczekajmy na R1 i ZT
Old February 19th, 2005, 09:43 PM   #176
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:

Jestem ciekaw kiedy zaczna tu inwestycję, płot stoi juz z rok ale postęp żaden. Postawienie tu czegokolwiek nada temu miejscu znaczne zagęszczenie, ten rejon zaczyna wracać do porządku. Z drugiej strony widać na tych fotkach potwierdzenie mojej tezy, że należy zabudowywać przestrzenie między blokami żelaznej, to na prawdę da efekt.
Mam pytanie o ten konkretny kawałek. Idealnie pasuje tu niewielki wieżowiec o kwadratowej podstawie. Jakie musi spełniać zasady, jeżeli chodzi o odległość od bloków po lewej i kamienic po prawej? Czy ma tu zastosowanie zasada minimum 3 godzin nasłonecznienia w dniu równonocy? Jaką może mieć wysokość - to zależy od MPZP czy można uzyskać indywidualną decyzję? Dzięki.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2018, 01:10 AM   #177
Robert Maciejowski
BANNED

Likes (Received): 6

Zastanawia mnie czemu MPZP wokół PKiN jest świętością która paraliżuje realizację tam czegokolwiek ?

Przecież te tereny można zagospodarować bardzo prosto i bez problemów uwzględniając obecny stan działek i wyznaczając bardzo prostą siatkę ulic wokół PKiN. Dziesiątki lat planowania zamienić w prosty plan inwestycji. Wszyscy nadęli się na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej i jakieś porządki nad linią średnicową. Nam trzeba NOWY DWORZEC KOLEJOWY (a nie "WIELKĄ WIATĘ PRZYSTANKOWĄ"jako dworzec w centrum jak do tej pory)a co za tym idzie NOWY PLAC WARSZAWIAKA (jak mówią centralny) z nowymi przyciągającymi oko miejscami w ścisłym centrum(a nie wciskać PLAC CENTRALNY przed PKiN Warszawiakom) .
https://www.salon24.pl/u/maciejowski...mfalny-centrum
Robert Maciejowski no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2018, 01:41 AM   #178
Robert Maciejowski
BANNED

Likes (Received): 6

upss ten wątek o fotografii Można się pogubić To chyba gdzie indziej można wkleić raczej
Edit:
Tu https://www.skyscrapercity.com/showp...ostcount=13949

Last edited by Robert Maciejowski; June 19th, 2018 at 01:57 AM.
Robert Maciejowski no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules