[Wrocław] Miasto spotkań - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 14th, 2010, 09:16 PM   #1
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

Likes (Received): 88

[Wrocław] Miasto spotkań

Witam. Mam nadzieję, że miło będzie oglądać zdjęcia.

Quote:
Originally Posted by Mroberto View Post
Wrocław miasto spotkań to słowa Jana Pawła II wypowiedziane na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, podczas mszy świętej w 1997 r. na placu pomiędzy Hotelem Wrocław, a Poltegorem.

1. Widok na Politechnikę Wrocławską (dokładnie na budynki D1(lewy) oraz D2(prawy), natomiast w tle widać budynek C5) od strony Placu Grunwaldzkiego.

2. Widok chodniczka z Wrocławskiego `Manchattan'u`.

3. Wrocławska Politechnika, Budynek A1 ,Wybrzeze Wyspiańskiego.

4. Pomnik na terenie kampusu;
Dionizy Smoleński (ur.1902 - zm. 1984) – profesor Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej, specjalista z zakresu teorii spalania, materiałów wybuchowych oraz balistyki wewnętrznej.

5.

6. Budynek A4 ul. Smoluchowskiego.
Na początku naszego wieku, za czasów Technische Hochschule Breslau, w obecnym budynku A-4 mieściła się elektrociepłownia. Wytwarzano tam parę na cele grzewcze i technologiczne oraz prąd stały z napięciem 110 V, zasilający instalacje oświetleniowe i silniki elektryczne. Pod koniec lat sześćdziesiątych, gdy instalacje centralnego ogrzewania Politechniki Wrocławskiej zostały podłączone do sieci miejskiej, stara kotłownia przestała pracować. Na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęto modernizację tego obiektu zakończoną w 1998 r. Powstały piękne, nowocześnie urządzone sale dydaktyczne, laboratoria i pomieszczenia pracownicze. Obecni użytkownicy tego obiektu - pracownicy Instytutu Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów - postanowili wyrazić swą wdzięczność tym wszystkim, którzy znacząco przyczynili się do odbudowy tego obiektu, poprzez ufundowanie dwóch tablic pamięci. [pryzmat.pwr.wroc.pl]

7.

Na zewnątrz budynku umieszczono tablicę zawierającą wykaz instytucji, które pomogły przy odbudowie "Starej Kotłowni", a wewnątrz tablicę z wykazem osób wybitnie zasłużonych w tym przedsięwzięciu. Obie tablice zostały zaprojektowane przez mgr Dariusza Godlewskiego i wykonane pod nadzorem dr Juliusza Błońskiego.23 września nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablic.

Last edited by inez071; April 5th, 2011 at 01:15 AM.
inez071 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 14th, 2010, 10:02 PM   #3
jasiek67
Registered User

jasiek67's Avatar

Likes (Received): 938

Trochę inaczej pokazane miasto jak dotychczas, ale ciekawie się zapowiada
jasiek67 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 15th, 2010, 04:17 PM   #4
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

A dziękuję, forum znam od b.dawna, jednak dopiero teraz postanowiłam dodać parę zdjęć od siebie. Niestety nie posiadam aparatu, moje zdjęcia sa jedynie robione iPhonem Z braku czasu nie bywam także na wędrówkach zeby robić zdjęcia, ot tak czasem jak coś zwróci moją uwagę to fotografuję :-)

8.

9. Zima rok temu, początek ul. Trzebnickiej.

10.Także zima. Tabliczka przy kościele ul. Kasprowicza która prowadzi do parafii.

11. Bajkobus; Teatr Lalek, ławeczka obok Katedry.

12. Wytwórnia Filmów Fabularnych (WFF)

13. Nowa tablica rozkładów jazd, obok kina Helios.

14. Wyspa Słodowa. Niedźwiedzi jeszcze tutaj nie spotkałam

Last edited by inez071; December 25th, 2010 at 11:22 PM.
Old December 9th, 2010, 05:12 PM   #5
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

Zima.

Park Stanisława Staszica we Wrocławiu, to park położony na osiedlu Nadodrze, o powierzchni około 5,5 ha. Park powstał w miejscu dawnego targu końskiego (Rossplatz). Pierwotne powstanie parku i jego urządzanie przeprowadzono w latach 1905-1908. [wikipedia]

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

Last edited by inez071; December 25th, 2010 at 11:23 PM.
Old December 9th, 2010, 06:19 PM   #6
monitom
Registered User

Likes (Received): 0

świetne zdjęcia
monitom no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2010, 06:28 PM   #7
skansen
wartości

skansen's Avatar

Likes (Received): 2722

iPhone to popularne narzędzie używane spontanicznie nawet przez profesjonalistów, nie jest zły jak na "komórkę". Myślę, że wątek spokojnie mógłby mieć tytuł [Wrocław] w moim iPhone. Wtedy +20 do lansu! Życzę powodzenia w rozwijaniu wątku, będę zaglądał.
Old December 9th, 2010, 07:18 PM   #8
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 24162

Przyjemne kadry, które może warto byłoby zarzucic w większej rozdzielczości?
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2010, 08:53 PM   #9
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5404

No, fajnie, fajnie - niektóre kadry całkiem ciekawe .

Quote:
Originally Posted by skansen View Post
iPhone to popularne narzędzie używane spontanicznie nawet przez profesjonalistów, nie jest zły jak na "komórkę". Myślę, że wątek spokojnie mógłby mieć tytuł [Wrocław] w moim iPhone. Wtedy +20 do lansu! Życzę powodzenia w rozwijaniu wątku, będę zaglądał.

No taaaak, ale jak ja wrzucam coś ze swojej komórki - też 5 MPix to źleeeee
Pawelski no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2010, 08:42 AM   #10
skansen
wartości

skansen's Avatar

Gdzie tam Twoja komórka, Pawelski, do iPhone... ta jakość poraża! Sorry inez071 za OT, ale fajnie sobie czasem pogadać w nowym wątku.
Old December 11th, 2010, 12:59 AM   #11
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

Ależ nie ma sprawy, dziękuję za komentarze.
Heheh, no w sumie iPhone nie jest zły, aczkolwiek najlepsze zdjęcia robi jak jest słońce, bo jak jest szarówka to już kiepsko wychodzą, nie wspominając, że w ogole nie da się robić zdjęc poznym wieczorem.
Może niedługo sprawie sobie jakiś aparacik, jakby nie było i świetą idą i urodziny. :-)
Old December 11th, 2010, 04:02 PM   #12
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

22. Baro-knajpka niedaleko rynku, ul. Kuźnicza.

23. Mimik.

Wrocław to nie tylko piękne centrum i zabytkowe budynki.

24. Podwórko, dzielnica Brochów.

Last edited by inez071; December 25th, 2010 at 11:24 PM.
Old December 17th, 2010, 05:43 PM   #13
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

Old December 18th, 2010, 02:24 AM   #14
Offspring
Nie(bo) Szczecin

Offspring's Avatar

Likes (Received): 9121

Quote:
Originally Posted by dmblive View Post
Inez..do zdjęć też trzeba mieć odrobinę talentu
pozdrawiam, zażenowany.

Załóż więc własny wątek zdjęciowy i pokaż nam swój talent. Albo krytykuj merytorycznie.

Bo widzisz, pisanie pierdół w wątkach inwestycyjnych (głównie okołostadionowych) talentu z pewnością nie wymaga.

Offspring no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2010, 03:24 AM   #15
alsen strasse 67
Registered User

alsen strasse 67's Avatar

Bardzo ciekawe zdjęcia, Brochów - może nie widać na zdjęciu, ale te TBSy to jedno z najbardziej przemyślanych osiedli jakie powstały w ciągu ostatnich kilkunastu lat we Wrocławiu. Zdjęcia z ostatniego postu - w klimacie Breslau, szczególnie to z tramwajem.
alsen strasse 67 no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2010, 02:17 PM   #16
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

Quote:
Originally Posted by dmblive View Post
Inez..do zdjęć też trzeba mieć odrobinę talentu
pozdrawiam, zażenowany.
W porządku, przecież nie mówię, że każdemu muszą podobać się moje zdjęcia. :-)Jeśli nie chcesz, to nie oglądaj, każdego to indywidualny wybór. Pzdr.

Quote:
Originally Posted by alsen strasse 67 View Post
Bardzo ciekawe zdjęcia, Brochów - może nie widać na zdjęciu, ale te TBSy to jedno z najbardziej przemyślanych osiedli jakie powstały w ciągu ostatnich kilkunastu lat we Wrocławiu. Zdjęcia z ostatniego postu - w klimacie Breslau, szczególnie to z tramwajem.
Oczywiście dziękuję. :-) Zamieszczam jeszcze dwa zdjęcia z Brochowa.

28.

29.

Last edited by inez071; December 25th, 2010 at 11:24 PM.
Old December 19th, 2010, 07:40 PM   #17
josip
Gabitz

josip's Avatar

Likes (Received): 213

Inez nie przejmuj się tą bezpodstawną krytyką. Działaj dalej ze swoim Iphonem Podoba mi się sesja old-photo. Szkoda tylko, że jest ten tandetny napis.

Pozdrawiam
josip no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2010, 07:47 PM   #18
skansen
wartości

skansen's Avatar

Popieram i chcę więcej zdjęć Wrocławia zrobionych przez ineza iPhonem w tym wątku.
Old December 19th, 2010, 08:09 PM   #19
Patryczek1
Registered User

Patryczek1's Avatar

Location: Calisia Ptolemeuszowa 1850 lat na Bursztynowym szlaku
Likes (Received): 0

Dziwne. Ja robiłem jeszcze gorsze zdjęcia i nikt mnie nie krytykował.

Ze zdjęć najbardziej podoba mi się to z latarnią i rzeźbą.

Trzymaj tak dalej.

Aha, a ta wytwórnia filmów fabularnych to nie jest czasem koło tych pokazów fontanny ? To sie chyba nazywało hala 50-lecia. Tak ?

Uwolnić się od Poznania- to jest marzenie...

Włocławek fotogeniczny,
Ostrów bardzo wielkopolski,
Police-Gmina zielona,
Piotrków Trybunalski obfotografowany...

4 wspaniałe tematy.Trzymać tak dalej ! Uwielbiam Was!

Zapraszam do tematu Calisia Ptolemeuszowa by Patryczek1
Patryczek1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2010, 01:24 PM   #20
inez071
urban explorer.

inez071's Avatar

Quote:
Originally Posted by josip View Post
Inez nie przejmuj się tą bezpodstawną krytyką. Działaj dalej ze swoim Iphonem Podoba mi się sesja old-photo. Szkoda tylko, że jest ten tandetny napis.

Pozdrawiam
Dziękuję :-) Nie umiem niestety tego napisu w jakiś sposób zlikwidować

Nigdy nie zajmowałam się fotografią, bardziej malowaniem i myślę, że cudów nie zrobię z iPhonem, (pomimo jego ogromnych możliwości dzięki wielu dodatkowym programom), dlatego założyłam własny temat, aby od czasu do czasu pokazać jakieś zdjęcia z różnych miejsc z Wrocławia, bo wiadomo, że każdy zwróci uwagę na na coś innego.

Quote:
Originally Posted by Patryczek1 View Post

Aha, a ta wytwórnia filmów fabularnych to nie jest czasem koło tych pokazów fontanny ? To sie chyba nazywało hala 50-lecia. Tak ?
Ojej, Patryczek.. hm.. Nie posiadam zbyt dużo zdjęc odnośnie pergoli i całego tamtego zakątku, więc mogę dodać tylko to co mam, reszte znajdziesz w innych wątkach albo google.

(dojechać można tramwajami nr 1, 2, 4, 10 oraz autobusami miejskimi 145, 146.)

* informacje z wikipedii.

1. Iglica - charakterystyczny stalowy słup (maszt, wieża) wysokości 96 metrów (pierwotnie 106 metrów) ustawiony 3 lipca 1948 na terenach wystawowych koło Hali Ludowej (Stulecia) we Wrocławiu w związku z rozpoczynającą się tam wówczas "Wystawą Ziem Odzyskanych". Wrocławska Iglica, obok Hali Ludowej i wrocławskiego ratusza, jest obecnie jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych miasta; jej żebrowana konstrukcja w mniej lub bardziej stylizowanej formie występuje w znakach firmowych licznych wrocławskich organizacji, a nazwa Iglica pojawia się w niemniej licznych nazwach wrocławskich firm.

30.

(w tle widać obiekt numer 4, czyli hale stulecia)

2. Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu – jedna z największych wytwórni filmowych w Polsce. Odegrała ogromną rolę w rozwoju polskiego filmu po drugiej wojnie światowej. Powstała 29 marca 1952 w części obiektów i terenów byłych Targów Wrocławskich. W wytwórni nakręcono ¼ wszystkich filmów nakręconych w Polsce po II wojnie światowej. Ogółem wyprodukowano we Wrocławiu 426 filmów, w tym 126 dla telewizji, zaś 260 to filmy fabularne. Wytwórnia posiada 16 tysięcy kostiumów i 7 tysięcy rekwizytów.

31.

3.Pergola we Wrocławiu – pergola w kształcie połowy elipsy, wybudowana na początku XX wieku wokół sztucznego (również pół-eliptycznego) stawu z fontanną na terenach wystawowych we wschodniej części Wrocławia. 4 czerwca 2009 uruchomiono Fontannę Multimedialną wyposażoną w blisko 300 dysz i wykorzystującą efekty świetlne oraz dźwiękowe. W bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiej Pergoli znajduje się Ogród Japoński i pozostała część Parku Szczytnickiego.

32.

33.

4.Hala Stulecia, Hala Ludowa (niem. Jahrhunderthalle, ang. Centennial Hall) – hala widowiskowo-sportowa położona w Parku Szczytnickim we Wrocławiu. Wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga, w stylu wczesnomodernistycznym. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

34.

Last edited by inez071; February 19th, 2011 at 08:06 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
breslau, dolny śląsk, silesia, wrocław, wroclaw

Thread Tools

Posting Rules