[Łódź ●] Osiedle Diasfera Łódzka | U/C - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 13th, 2018, 05:27 PM   #41
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Likes (Received): 1073

Drugiej Piotrkowskiej nie będzie... a szkoda! Łódź to nie tylko jedna ulica... Jak się zlikwiduje Rynki to może usługi wejdą do kamienic.
Advertisement

Old April 13th, 2018, 06:11 PM   #42
da_JJ
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by dawidny View Post
Drugiej Piotrkowskiej nie będzie... a szkoda! Łódź to nie tylko jedna ulica...
Ależ Kilińskiego nie ma szans na bycie drugą Piotrkowską, zresztą, żadna ulica w Łodzi nie ma, takie jest moje zdanie. Spójrz jak ulice na planie miasta ciążą ku Piotrkowskiej - Piotrkowska, Rzgowska, Wojska Polskiego (Brzezińska), Limanowskiego, Lutomierska, ale także Przybyszewskiego i Dąbrowskiego. (EDIT: nie Piotrkowska tylko Pabianicka, zapomniałem wspomnieć o Pojezierskiej i Łagiewnickiej.) Jak opiłki metalu ku magnesowi . Musimy dbać po prostu o to co mamy bo tworzenie innej jest skazane na porażkę .

Co do samej Kilińskiego, ja sam nie mam wątpliwości, że odżyje, chociaż spodziewałem się artykułu to wieszczącego gdzieś w październiku zeszłego roku. Buduje sie teraz na bardzo krótkim odcinku Ilumino (274 mieszkania ~750 mieszkańców), Brama Miasta (~4000 pracowników), teraz to i czekamy na ogłoszenie kolejnych inwestycji (Echo z dwiema inwestycjami, tuż obok były niedawno prace rozbiórkowe - ktoś mówił o mieszkaniówce, wspomniana sprzedana niedawno działka obok Ambasadora). To nie jest wróżenie z fusów tylko twarde liczby, które przełożą się na rzeczywistość.

A co do tego, że Łódź to nie tylko jedna ulica i inne też muszą zostać zadbane, żeby chociaż przypominały normalne miasto - pełna zgoda .

Quote:
Jak się zlikwiduje Rynki to może usługi wejdą do kamienic.
Możesz rozwinąć myśl?

nowy1212 liked this post

Last edited by da_JJ; April 13th, 2018 at 07:18 PM.
da_JJ no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2018, 07:10 PM   #43
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Likes (Received): 1073

Kilińskiego ma potencjał większy niż np. Sienkiewicza. Choćby Prorevita zakładała na jednej lokalizacji jakiś budynek dla studentów. Jest kilka działek do zagospodarowania. Jest Park Sienkiewicza. Będzie Ilumino, blisko być może biurowce po obu stronach narożników z Piłsudskiego. Wierzę że "Elea" czy jak jej tam padnie. Myślę że jest perspektywa że okolica odżyje. 3 narożnik na Pd - Wsch też woła o inwestycję. Jest Fabryczny, jest Włókiennicza, Jaracza. Hotel Polonia i Teatr Jaracza. Bulwar Narutowicza. Jest moc.

Rynek Zielony na Polesiu, może i Bałucki kiedyś tam w przyszłości...

Place (dzisiaj Rynki) powinny stać się miejscem spotkań itp. jak na Wolności.

Łódź ma potencjał na kilka deptaków zawsze i przy każdej okazji będę przypominał Deptak Jaracza! Rynek sukien ślubnych ma większy potencjał na tej ulicy jak choćby na targowiskach.

lodzer.m liked this post

Last edited by dawidny; April 13th, 2018 at 07:24 PM.
dawidny no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 13th, 2018, 08:58 PM   #44
Funky Koval
Since 1910

Funky Koval's Avatar

Likes (Received): 6404

W zeszłym tygodniu, na działce harcowała koparka. ;-)

Mieczysława Płaśko, SEQUIN liked this post
Funky Koval no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2018, 10:03 PM   #45
SurowyOjciec
Registered User

SurowyOjciec's Avatar

Likes (Received): 2101

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
Dzisiaj w Henryku Ilustrowanym krótki artykuł o Kilińskiego - umierającej ulicy, dotyczy odcinka wyremontowanego. Ponoć handel i usługi praktycznie padły.
Przed remontem nieraz przejeżdżałem Kilińskiego i zatrzymywałem się, żeby coś kupić.
Po remoncie i zakazie omijam tę ulicę. Zamykanie dla ruchu takich ulic, które w żaden sposób nie kojarzą się
z dobrymi miejscami na spacer czy deptakami niestety nie odbija się dobrze na kondycji lokalnych biznesów.
Sytuacja się na pewno zmieni, kiedy okolice zapełnią się nowymi lokalsami.
Gdzie jest dużo w miarę majętnych ludzi tam nie jest źle.
SurowyOjciec no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 12:36 AM   #46
Turqs
Registered User

Turqs's Avatar

Likes (Received): 9111

Quote:
Originally Posted by SurowyOjciec View Post
Po remoncie i zakazie omijam tę ulicę. Zamykanie dla ruchu takich ulic, które w żaden sposób nie kojarzą się
z dobrymi miejscami na spacer czy deptakami niestety nie odbija się dobrze na kondycji lokalnych biznesów.
Z drugiej strony mieszkańcy mają większy spokój, a tramwaje nie stoją w korku. Żeby przeprowadzić jakąś zmianę, musi być do tego bodziec - a taki już jest, nowe inwestycje, uspokojenie ruchu. Z czasem ulica odżyje na nowo w innej formie. Umówmy się, na razie nadal jest obleśna, ale to się zmieni.

nowy1212, SurowyOjciec, szerpa liked this post
Turqs no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 01:18 AM   #47
offoff
Registered User

Likes (Received): 1702

Quote:
Originally Posted by SurowyOjciec View Post
Przed remontem nieraz przejeżdżałem Kilińskiego i zatrzymywałem się, żeby coś kupić.
Może pamięć mnie myli, ale chyba na Kilińskiego od Północnej do Piłsudskiego poza zatoczką przy Nawrot był zakaz zatrzymywania się jeszcze przed remontem.
offoff no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 01:51 AM   #48
4pietrowydrapaczchmu
Registered User

4pietrowydrapaczchmu's Avatar

Likes (Received): 2529

Panowie...
trochę offtop
Proponuje sie przenieść DO TEGO WĄTKU

Miasto lumpów i złodziei. Dlaczego Polska nienawidzi Łodzi?

Czy JOWy w Polsce to dobry pomysł?

misiek-lodz liked this post
4pietrowydrapaczchmu no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 11:22 AM   #49
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 8199

Quote:
Originally Posted by jaceq View Post
Dzisiaj w Henryku Ilustrowanym krótki artykuł o Kilińskiego - umierającej ulicy, dotyczy odcinka wyremontowanego. Ponoć handel i usługi praktycznie padły.
Handel i usługi na Kilińskiego upadły bo były słabe, a klient w okolicy coraz bardziej wymagający (np. tysiące mieszkańców Illumino). Sorry, takie są fakty. Jest tam choć jeden porządny, duży spożywczy (np. Lewiatan czy jakiś mniejszy market)? Jakieś znane na całą Łódź usługi? Rynek z lokalnymi produktami?
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 12:01 PM   #50
misieq666
Registered User

Likes (Received): 563

Monopol u Jadzi, u Stefana, i parę innych. Jest też sklep z AGD i jakimiś gratami przy skrzyżowaniu z Tuwima (serio wnętrze wygląda żałośnie biednie nawet jak na wczesny PRL)

Ogólnie racja.
Brakuje wszystkiego, spożywczaka z prawdziwego zdarzenia, fryzjera, jakiegoś lokalu z szybkim tanim żarciem. Myślę że urzedasy z PUPy i studenciaki by się ucieszyli. Jakiejś małej kafe z ciastkiem, też brakuje.
To tak na początek.

Z drugiej zaś strony każdy łatwo ocenia. Bliskość Galerii i Piotrkowskiej na pewno nie ułatwia prowadzenia biznesu.
Choć z trzeciej strony, ale Sienkiewicza jakoś ma jeszcze bliżej i tam lokale mają się dobrze.

Last edited by misieq666; April 14th, 2018 at 12:12 PM.
misieq666 no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 12:16 PM   #51
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 18545

Nie oszukujmy sie te monopolowe też wcześniej lepiej prosperowały, bo w tych kamienicach mieszkało sporo ludzi, którzy często bywali w takich sklepach... Dzisiaj właściwie już powymierali.

Poza tym te lokale ledwo działały przed remontem i remont na pewno im nie pomógł, ale to i tak by była kwestia lat i te sklepy i tak by upadły. Dzisiaj ludzie jak idą do sklepu to chcą by miał ładne okna, a poza tym by w środku było czysto, jasno, by działała klimatyzacja, by nie było smrodu no i oczywiście by ceny były akceptowalne.

A teraz to dopiero te nowe mieszkania powstają, więc wiadomo, ze na efekty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Rewitalizacja, bo przecież o tym tu mowa nie trwa rok czy dwa tylko to wieloletni proces, ale uważam, ze za jakiś czas będzie już dobrze.

Choć tez nie ma co przesadzać w drugą stronę. Nie sadzę by powstała nam tu za kilka lat druga Piotrkowska, nie będzie to tez druga Narutowicza, ale z każdym rokiem powinno być coraz lepiej, bo tez coraz bardziej atrakcyjne jest mieszkanie w centrum Łodzi zwłaszcza, że obszar na zachód od Kilińskiego będzie się już dobrze prezentował.

Najważniejsze, ze trend się odwrócił. Ulica Kilińskiego osiągnęła poziom dna i teraz na szczęście sie to zmienia.
Old April 14th, 2018, 01:03 PM   #52
jaceq
Registered User

jaceq's Avatar

Likes (Received): 4804

podobny komentarz z UM był w tym artykule - tzn. Kilińskiego odżyje dzięki różnorodnym inwestycjom, które w okolicy się lokują
jaceq está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 14th, 2018, 01:32 PM   #53
Radomszczanin
Registered User

Radomszczanin's Avatar

Likes (Received): 1699

Myślę, że nie ma się co martwić o Kilińskiego, a już na pewno nie o fragment między Piłsudskiego a Narutowicza. Powstanie tunel średnicowy, kolejne biurowce i mieszkania, to ruch z automatu zrobi się większy i powstaną jakieś ciekawsze lokale.

Niestety wielu właścicieli w wieku powyżej 50 lat myśli głównie o tym, żeby dociągnąć do emerytury i nie dokonują żadnych zmian w lokalu. Czasem nawet z uprzejmością bywa problem. Ostatnio potrzebowałem kupić jedną małą rzecz w rejonie Ronda Solidarności i zaszedłem do sklepiku na Pomorskiej. Właściciel właśnie z grupy przeze mnie opisanej. Nie można było płacić kartą, więc grzecznie podrałowałem przez kilka sygnalizacji świetlnych do bankomatu na Rondzie Solidarności w tą i z powrotem. Wróciłem do sklepiku, a właściciel nie omieszkał skomentować, że za grubo wypłaciłem i z wielką łaską wydał resztę. I już wiem, że więcej tam nie wrócę.

Wolę małe sklepy w pawilonach czy kamienicach niż hipermarkety, ale jednak wypada zadbać o jakość lokalu i obsługi, a z tym często bywa ciężko.

AlfaQuarto liked this post
Radomszczanin está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 21st, 2018, 11:12 AM   #54
yareq
"udaję niewinne zwierzę"

yareq's Avatar

Likes (Received): 1280

Ruszyła strona inwestycji. Są rozkłady mieszkań i cennik + trochę nowych (ale niezbyt czytelnych) ujęć. Po majówce zapowiadają otwarcie biura sprzedaży - Kilinskiego 138 (na przeciwko Ambasadora)

http://www.diasfera.pl/
Old April 21st, 2018, 12:01 PM   #55
doom91
Registered User

Likes (Received): 995

Oby te wysokie ceny nie odstraszyły ewentualnych kupców. Sukces tego projektu jest warunkiem budowy kolejnych obiektów tej klasy. A potrzebujemy ich wielu - poza dalszą rewitą kamienic i porządną zielenią miejską - by centrum miasta w końcu stało się przestrzenią atrakcyjną do życia.
doom91 está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 21st, 2018, 12:32 PM   #56
pawelczyk
Registered User

Likes (Received): 2503

Przede wszystkim - oby lokale nie zostały od razu wykupione przez firmy chcące zrobić dobry biznes i próbujące potem odsprzedać je za 150% wartości. Bo to się skończy pięknymi pustostanami, albo kolejnymi mieszkaniami na krótkoterminowy najem.

nowy1212 liked this post
pawelczyk no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2018, 08:05 PM   #57
snake.eyes
Registered User

snake.eyes's Avatar

Likes (Received): 1810

Quote:
Originally Posted by yareq View Post
Ruszyła strona inwestycji. Są rozkłady mieszkań i cennik + trochę nowych (ale niezbyt czytelnych) ujęć. Po majówce zapowiadają otwarcie biura sprzedaży - Kilinskiego 138 (na przeciwko Ambasadora)

http://www.diasfera.pl/
Rano wszystkie mieszkania były wolne. Teraz już kilkanaście zarezerwowanych. Jeśli dobrze policzyłem to 12 w rezerwacji.

Mieczysława Płaśko liked this post
snake.eyes no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2018, 11:41 PM   #58
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 8199

Bardzo drogo, przeciętne układy, ale zapewne pójdzie równie szybko co Illumino. Z jednej strony dobrze to świadczy o potencjale łódzkiego rynku i dobrze rokuje na przyszłość, a z drugiej chyba już skończyły się tanie mieszkania w śródmieściu...
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2018, 11:24 AM   #59
Interrogate
Registered User

Likes (Received): 599

Ale Ilumino 2 wcale już tak dobre nie idzie, męczę się z kupnem mieszkania tam.. Ceny mają horendlne, wejść i zobazyć mieszkań przed odbiorami nie pozwalają, zmian wewnątrz wykonać nie można już, dopiero po odbiorach i na własny koszt. Zupełnie inne doświadczenie miałem z Atalem na Pienistej, bardzo fajny i ugodny deweloper. Mota mnie wnerwia strasznie
Do tego część mieszkań w Ilumino 2 została kupiona przez spekulantów którzy teraz odsprzedają je w internecie.
Interrogate no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2018, 12:19 PM   #60
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 18545

Właściwie są jakieś dane kto kupuje mieszkania i w jakim celu? Bo często jak patrzę na nowe budynki w Łodzi wieczorem to mało świateł się świeci, a potem mijam blok z PRLu i rozświetlony jak choinka.

Radomszczanin, misiek-lodz liked this post
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules