[Łódź ●] Osiedle Diasfera Łódzka | U/C - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 22nd, 2018, 11:06 PM   #61
misieq666
Registered User

Likes (Received): 563

Wczoraj na targach oglądałem to co proponują. Lokalizacja super, rozkłady niezłe wcale, mało komórek i drogo w cholerę 5 piętro z 7 - 6300 z metra.
Natomiast Pani mówiła koleżance o 15 rezerwacjach, więc chyba im dobrze targi poszły i zgadza się to z tym co w necie mniej więcej.
misieq666 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 23rd, 2018, 11:10 AM   #62
hipis
Registered User

Likes (Received): 38

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
Właściwie są jakieś dane kto kupuje mieszkania i w jakim celu? Bo często jak patrzę na nowe budynki w Łodzi wieczorem to mało świateł się świeci, a potem mijam blok z PRLu i rozświetlony jak choinka.
Też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Wydaje mi się, że zdecydowanie więcej mieszkań w Łodzi jest sprzedawanych inwestycyjnie. Podczas rozmowy z jednym działem sprzedaży utwierdziłem się w mym mniemaniu. Niby to rozkręca rynek, ale podnosi ceny zwykłym ludziom, którzy chcą po prostu kupić sobie mieszkanie i mieszkać. Dlatego mnie taki obrót sprawy nie cieszy. Kiedyś budowało się dla ludzi, teraz dla lokaty.
Old April 25th, 2018, 11:43 AM   #63
marzec
Live slow - Ride fast

marzec's Avatar

Likes (Received): 1515

Piłsudzki pozdrawia na stronie inwestycji

A tak w ogóle postawili budkę sprzedaży.

fanfix, LodzSpot, Matticitt, lukoo, SEQUIN liked this post
marzec no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2018, 01:24 AM   #64
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 8310

Chyba nas czytają
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2018, 01:14 PM   #65
Matticitt
Lodzermensch

Likes (Received): 1694

Zgłosiłem im na fb.

lodzer.m liked this post
Matticitt no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2018, 01:10 PM   #66
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

Likes (Received): 515

Quote:
Też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Wydaje mi się, że zdecydowanie więcej mieszkań w Łodzi jest sprzedawanych inwestycyjnie. Podczas rozmowy z jednym działem sprzedaży utwierdziłem się w mym mniemaniu. Niby to rozkręca rynek, ale podnosi ceny zwykłym ludziom, którzy chcą po prostu kupić sobie mieszkanie i mieszkać. Dlatego mnie taki obrót sprawy nie cieszy. Kiedyś budowało się dla ludzi, teraz dla lokaty.
Może to jakiś nieśmiała próba powtórzenia bańki spekulacyjnej z USA sprzed 10 lat. Ale prędzej pewnie będą całe osiedla gdzie właściciele z Norwegii będą zaglądać raz na rok, żeby umyć okna i odkurzyć wycieraczkę.

Co do nowych budynków, to dobrze że w centrum miasta. Ale czy musi do tego powstawać nowa ulica? Przecież, czasy Ziemii Obiecanej dawno już minęły.

Last edited by Niebałhaus; May 1st, 2018 at 01:28 PM.
Niebałhaus está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 1st, 2018, 01:14 PM   #67
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 18611

Ta ulica to ma być z tego co wiem przedłużeniem Nowotargowej. Jeśli tak jest to nic złego się nie stanie jeśli ta ulica powstanie, bo ona jest zapisana w studium.
Old May 1st, 2018, 01:39 PM   #68
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
Ta ulica to ma być z tego co wiem przedłużeniem Nowotargowej. Jeśli tak jest to nic złego się nie stanie jeśli ta ulica powstanie, bo ona jest zapisana w studium.
Przyznam, że wolałbym żeby raz stało się coś dobrego, zamiast nie stawania się złego. Ale może chociaż architektonicznie Diasfera będzie czymś naprawdę dobrym. Bo wizki wizkami a karawana jak wiadomo jedzie dalej.

A co będzie, lub zostało ostatnio wyburzone pod tę budowę. Jest jakiś bilans zysków / strat ? Bo ja tam widzę jakiś pałacyk przy Kilińskiego.
Old May 1st, 2018, 01:51 PM   #69
MiBac
Registered User

MiBac's Avatar

Likes (Received): 11135

Pałacyk a raczej 3 kondygnacyjna kamienica ze stromym dachem od Kilińskiego to już inna działka i nie będzie ruszana. Na tej działce pod Diasferę oprócz magazynów, parterowych baraków i niewykorzystanej pustej przestrzeni nic nie było.

lodzer.m liked this post
MiBac no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2018, 02:20 PM   #70
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

No tak, teraz dostrzegłem ten "pałacyk-kamienicę" na wizualizacji. Czyli jednak będzie po łódzku. Ale czemu niby miałbym być zdziwiony, jeśli zaraz obok biegnie zgwałcona kilkukrotnie ulica Główna.
Old May 1st, 2018, 03:10 PM   #71
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2337

Quote:
Originally Posted by Niebałhaus View Post
Może to jakiś nieśmiała próba powtórzenia bańki spekulacyjnej z USA sprzed 10 lat. Ale prędzej pewnie będą całe osiedla gdzie właściciele z Norwegii będą zaglądać raz na rok, żeby umyć okna i odkurzyć wycieraczkę.

Co do nowych budynków, to dobrze że w centrum miasta. Ale czy musi do tego powstawać nowa ulica? Przecież, czasy Ziemii Obiecanej dawno już minęły.
A co ci przeszkadza ta nowa ulica? Kwartały w Łodzi są tak absurdalnie duże, że takie przebicia i to od razu zabudowane pierzeją są potrzebne. To co mieliśmy dotąd, czyli przejścia przez podwórka to inna bajka, bo nie są oczywiste i zazwyczaj znają je tylko autochtoni. Dzięki tej ulicy wreszcie będzie sensowne przejście do filmówki i placu zwycięstwa kaczyzmu od zachodu. Także o ile ta ulica będzie ogólnodostępna dla pieszych i rowerzystów, to będzie wręcz wybawieniem dla tego kwartału.

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2018, 03:38 PM   #72
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

Quote:
Originally Posted by AlfaQuarto View Post
A co ci przeszkadza ta nowa ulica? Kwartały w Łodzi są tak absurdalnie duże, że takie przebicia i to od razu zabudowane pierzeją są potrzebne.
Kwartały można pootwierać na wiele innych sposobów. Łódź ma je takie duże między innymi dlatego, że połowa miasta to były fabryki, manufaktury czy magazyny. Życzę powodzenia nowym przedsięwzięciom, ale warto pamiętać, że to już nie druga połowa XIX wieku.

Poza tym, to wszystko jest "po łódzku", czyli "na jeźdźca bez głowy". Była pierzeja na Głównej, rozpieprzono wszystko w drobny mak. Teraz będzie pierzeja od d strony przy nowej ulicy. Przecież Piłsudskiego to jest koszmar.
Old May 1st, 2018, 03:59 PM   #73
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 15040

Przecież Piłsudskiego na odcinku Sienkiewicza, a Kilińskiego zyska 3 ogromne budynki, choć niewiadomą jest jak rozwiązać zamierza dużego Piłsudskiego Echo, czy będzie o jeden duży budynek czy kilka mniejszych pierzejowo, za 5 lat śladu nie zostanie tam po braku miasta, dojdzie jeszcze lodz2 w głębi kwartału
Old May 1st, 2018, 04:26 PM   #74
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2337

Quote:
Originally Posted by Niebałhaus View Post
Kwartały można pootwierać na wiele innych sposobów. Łódź ma je takie duże między innymi dlatego, że połowa miasta to były fabryki, manufaktury czy magazyny. Życzę powodzenia nowym przedsięwzięciom, ale warto pamiętać, że to już nie druga połowa XIX wieku.

Poza tym, to wszystko jest "po łódzku", czyli "na jeźdźca bez głowy". Była pierzeja na Głównej, rozpieprzono wszystko w drobny mak. Teraz będzie pierzeja od d strony przy nowej ulicy. Przecież Piłsudskiego to jest koszmar.
No dobra, ale jaką inną opcję widzisz w tym miejscu? Jak nie droga/pasaż pieszy to co? Co do Piłsudskiego to rozpieprzyli ja komuniści, a nie inwestor czy obecne władze, więc do kogo masze pretensje? Do miasta, które powoli sprzedaje działki pod inwestycje biurowe wzdłuż Piłsudskiego? A może do inwestora, który miał możliwość kupna działki wewnątrz kwartału, a nie przy Piłsudskiego, więc zamiast robić wąski front i podwórka-studnie postanowił otworzyć kwartał dla ludzi? Serio, jakie inne opcje, bo tam były/są zwykłe komórki i garaże? Jak dla mnie inwestycja bardzo fajna, wprowadzająca trochę życia w dotąd zamkniętą przestrzeń.

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2018, 04:49 PM   #75
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
Przecież Piłsudskiego na odcinku Sienkiewicza, a Kilińskiego zyska 3 ogromne budynki, choć niewiadomą jest jak rozwiązać zamierza dużego Piłsudskiego Echo, czy będzie o jeden duży budynek czy kilka mniejszych pierzejowo, za 5 lat śladu nie zostanie tam po braku miasta, dojdzie jeszcze lodz2 w głębi kwartału
Piłsudskiego/Mickiewicza to jest prezent od planistów mający nam za jednym zamachem osłodzić brak rzeki i brak toru wyścigowego. Odkąd pamiętam to była Łódź na północ i Łódź na południe od tego martwego pasa. Czekam na choć jeden ciekawy budynek przy tej miejskiej drodze krajowej lub w jej okolicy, który postawiony będzie po wojnie. Bo sam DH Central to trochę mało.

Quote:
Originally Posted by AlfaQuarto View Post
Serio, jakie inne opcje, bo tam były/są zwykłe komórki i garaże? Jak dla mnie inwestycja bardzo fajna, wprowadzająca trochę życia w dotąd zamkniętą przestrzeń.
Oby tak było. Chciałbym się skutecznie zarazić takim optymizmem. Budynki musiałby być na dobrym poziomie (a prawie że nie ma takich od lat pięćdziesiątych w Łodzi). Spójrz na tą wizualizację i tę schowaną przez nią zabytkową kamienicę. Chciałbym wierzyć, że to będzie kiedyś ładny i spójny kwartał (także od strony Piłsudskiego).
Old May 6th, 2018, 10:39 PM   #76
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 4798

Trochę kolegi nie rozumiem, bo akurat Piłsudskiego od Kilińskiego do Targowej ma w największym stopniu zachowaną pierzeję ul. Głównej. Fakt faktem, że jej nie uzupełniono, tam, gdzie wyrwy, ale to przecież właśnie jedyny fragment, gdzie się wszystko uchowało. Więc o co chodzi?

Darek Yoker liked this post
Depeche no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2018, 11:36 PM   #77
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Depeche View Post
Trochę kolegi nie rozumiem, bo akurat Piłsudskiego od Kilińskiego do Targowej ma w największym stopniu zachowaną pierzeję ul. Głównej. Fakt faktem, że jej nie uzupełniono, tam, gdzie wyrwy, ale to przecież właśnie jedyny fragment, gdzie się wszystko uchowało. Więc o co chodzi?
Tak, masz rację, po tej stronie jest kilka pierzei zachowanych, dlatego napisałem, że chciałbym wierzyć, że to będzie ładny i spójny kwartał. Ale widziałeś te kamienice od strony Piłsudzkiego ? Wybrałbyś się tam na spacer czy zakupy ? Kupiłbyś tam mieszkanie ? Podobnie kamienica widmo, na centralnym skrzyżowaniu miasta, parę przecznic wcześniej. To co zostało z Głównej jest w opłakanym stanie. To wszystko między innymi efekt, poprowadzenia toru wyścigowego przez środek miasta. Tak, tak ludzie tam jeżdżą i po 160 km/h.
Old May 7th, 2018, 08:17 AM   #78
Koofra
Padawan entropii

Koofra's Avatar

Likes (Received): 2311

Kamienica widmo przy skrzyżowaniu Mickiewicza z Kościuszki to akurat nie efekt trasy WZ, a właściciela. Bardziej mu się opłacało wywalić lokatorów i wywieszać wielkoformatowe reklamy, przy okazji doprowadzając budynek do bardzo złego stanu technicznego, niż o budynek dbać jak prawdziwy gospodarz.

Czy lotnisko w Łodzi przeszkadza w wysokiej zabudowie?
Otóż nie.

Darek Yoker, nowy1212, fanfix, misiek-lodz liked this post
Koofra no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2018, 11:44 AM   #79
Niebałhaus
Registered User

Niebałhaus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koofra View Post
Kamienica widmo przy skrzyżowaniu Mickiewicza z Kościuszki to akurat nie efekt trasy WZ, a właściciela. Bardziej mu się opłacało wywalić lokatorów i wywieszać wielkoformatowe reklamy, przy okazji doprowadzając budynek do bardzo złego stanu technicznego, niż o budynek dbać jak prawdziwy gospodarz.
No tak, słyszałem o tym. Wiadomo, że przyczyn jest zawsze kilka. Podobnie jak DH Central stracił już dawno swoją pozycję z różnych powodów. Ale tak natężony, zupełnie niepotrzebnie, ruch w tamtej okolicy i wyrąbany szeroki martwy pas, wpłynął znacznie na obniżenie atrakcyjności tych terenów. Zrozumiałe jest też dlaczego mieszkaniowa Diasfera, schowa się w nowej uliczce tyłem do Piłsudskiego. Ale to jest trochę schizofrenia. Tu u nas ekskluzywna mieszkaniówka a 100 metrów w stronę centrum, dystopia.
Old May 7th, 2018, 02:34 PM   #80
Mieczysława Płaśko
Registered User

Likes (Received): 3666

Prawdopodobnie biuro sprzedaży

Om101, Eyk88, jaceq, MalinkaJa, t24ldz, SEQUIN liked this post
Mieczysława Płaśko no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags