BRATISLAVA | Projects and Construction Updates XXV | 2019 - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 4.00 average.
Old February 11th, 2019, 11:12 PM   #101
MBPA
Registered User

MBPA's Avatar

Likes (Received): 364

Ak by tam ta radiala isla tak fajn ale nieco mi v podvedomi hovori ze JT si poriesi svoju elektricku k Eurovei a napoji to cez Kosicku na Ruzinovsku. A vsetko ostatne (smer Biskupice, Slovnaft...) sa bude diat az vtedy ked si sprivatizuju pristav. Co moze trvat roky.
MBPA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 11th, 2019, 11:39 PM   #102
Krumpi

Krumpi's Avatar

Likes (Received): 790

Quote:
Originally Posted by BHT View Post
Ja by som sa skôr pýtal: potrebuje vôbec mesto Inchebu? Na konanie kultúrnych podujatí by mal byť určený samostatný priestor a výstavisko ako také je viac-menej zbytočné (resp. mať veľký hangár iba na to, aby tam bol raz za rok autosalón je sprostosť).
Hovorí ti niečo pojem kongresový a konferenčný cestovný ruch?

Quote:
Originally Posted by MBPA View Post
Ak by tam ta radiala isla tak fajn ale nieco mi v podvedomi hovori ze JT si poriesi svoju elektricku k Eurovei a napoji to cez Kosicku na Ruzinovsku. A vsetko ostatne (smer Biskupice, Slovnaft...) sa bude diat az vtedy ked si sprivatizuju pristav. Co moze trvat roky.
Pán starosta Chren má predsa jasno v tom kadiaľ pôjde električka
https://chren.blog.sme.sk/c/450726/n...lektricka.html
Krumpi no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2019, 12:13 AM   #103
ado.prvy
Registered User

Likes (Received): 1419

Quote:
Originally Posted by Krumpi View Post
Hovorí ti niečo pojem kongresový a konferenčný cestovný ruch?
Kongresove centrum chce postavit J&T pri Panorame (na mieste byvaleho Verzusu) takze ked to bude hotove tak sa vyznam Incheby este zmensi...
ado.prvy no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 12th, 2019, 12:26 AM   #104
BrunoBA
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!

BrunoBA's Avatar

Likes (Received): 679

Mimo ineho incheba ma aj vacsiu koncertnu salu a tych je v meste jak safranu...
BrunoBA no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2019, 12:24 PM   #105
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4408

Quote:
Originally Posted by MBPA View Post
Toto nie je relevantný argument. J&T "si" v prvom rade nepostaví nič, J&T môže tak maximálne prispieť na výstavbu trate, zase až také banánové mesto nie je ani Bratislava, aby tu súkromný developer staval električkovú trať sám o sebe.

Biskupická radiála nemá nič s developmentom prístavu a vôbec jej trasovanie v dotyku s prístavom je len nápad J&T, ktorý nemá žiaden podklad v územnom plánovaní. Biskupická radiála má viesť po Mlynských Nivách. Samozrejme J&T sa nepôjdu pretrhnúť, aby financovali akúkoľvek radiálu, to nikdy ani netvrdili, oni si len nakreslili možné radiály na mapu, ako pokračovanie/vetvenie "ich" tangenty, reálne sa vyjadrili len k príspevku na tangentu po Košickej ulici.

Biskupická radiála by pre mesto mala byť prioritou číslo dva hneď po petržalskej. Jej realizácia nie je vecou tohto volebného obdobia, ale nejaké kroky na prípravu by sa podniknúť určite mali. Súvislosť s developmentom prístavu nie je žiadna. Ale na druhej strane táto radiála, keďže bude prechádzať teraz prázdnym územím v oblasti Slovaftskej, na sebe zrejme naviaže development tejto oblasti, ktorou bude prechádzať. A tento development by bolo treba zregulovať, tak aby mal zmysel a nebol len živelný.

V tejto oblasti zaťaženej diaľnicami, železnicami, prístavom a ťažkým priemyslom si neviem veľmi predstaviť kvalitné bývanie. Naopak vzhľadom na excelentné dopravné napojenie by som si tu vedel predstaviť napríklad kombináciu kongresové stredisko - výstavisko - multifunkčná hala - hotel - záchytné parkovisko.

aquila liked this post
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2019, 08:02 PM   #106
Milanino
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Keby som bol majiteľom Incheby, tak by som sa z tej lokality snažil vyťažiť maximum. Ak by tam vybudoval napríklad byty, tak by na tom vyryžoval oveľa viac, než ryžuje na výstavách, ktoré by navyše mohol hostiť naďalej, len na inom mieste. Blbý hangár, kde je výstavisko, sa dá postaviť hocikde, ale lukratívny pozemok priamo oproti hradu a blízko centra mesta len tak hocikde nie je.
Presne tak, uplne zbytocne plochy v strede mesta...ja by som postavil parkovaci dom do rohu a cele to zastaval ako pises... ale tak ked si pozries hospodarenie incheby... to su kuzelnici urobit hrubu marzu 70% a rok dozadu este viac na cisty zisk 2,5 miliona eur... to by si mal na haku asi aj ty a nechal to tak ako to je.

Last edited by E499.3056; February 16th, 2019 at 11:27 AM. Reason: oprava citacie
Milanino no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 11:05 AM   #107
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 862

vcera mal na fakulte architektury prednasku chlapik z MVRDV (moj oblubeny atelier ) a hovoril ze momentalne robia aj na niecom v bratislave, ale ze zatial o tom nemoze hovorit, ze mozno tak do pol roka sa to zverejni. som zvedavy, ze co to bude

jozefst liked this post
J1mbo no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 11:13 AM   #108
SVGA
Registered User

SVGA's Avatar

Likes (Received): 542

Quote:
Originally Posted by J1mbo View Post
vcera mal na fakulte architektury prednasku chlapik z MVRDV (moj oblubeny atelier ) a hovoril ze momentalne robia aj na niecom v bratislave, ale ze zatial o tom nemoze hovorit, ze mozno tak do pol roka sa to zverejni. som zvedavy, ze co to bude
Pokiaľ to nie je niečo iné, MVRDV má robiť budovu, ktorá bude stáť na mieste "bieleho domu" pod Slavínom a bude to tuším rodinno-firemné sídlo Trnkovcov (opravte ma, ak s mýlim). Aj môj obľubený ateliér btw

J1mbo, Krumpi liked this post
SVGA no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 11:22 AM   #109
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 862

moze byt, dufal som, ze to bude nieco vacsie mne osobne by sa napriklad velmi pacilo, keby robia nove centrum petrzalky, alebo dostavbu kamenneho namestia, to by bolo podla mna v ich podani super
Old February 15th, 2019, 11:52 AM   #110
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4477

Pozrel som si ten link na tých architektov. No vážne parádne návrhy a projekty robia. Petržalka alebo Kamenné by niekoho takého potrebovali.

Qwert liked this post
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 01:42 PM   #111
jozefst
Registered User

Likes (Received): 421

Táto budova v Tirane je fakt nenórmálna. V Tirane. Albánskej Tirane.

https://www.mvrdv.nl/projects/388/downtown-one-tirana

Pred chíľkou som si pozrel vo co go, takže MVRDV, holadnské architektonické štúdio. Robili mimochodom aj rotterdamský Markthall, tak už sa ničomu nedivím. Vyšší level architektúry.

https://en.wikipedia.org/wiki/Market_Hall_(Rotterdam)

Zaujímavá stavba od nich je aj Mirador building v Madride. Dopozeral som ich prezentácie a len som si povzdychol.

yoggy52 liked this post

Last edited by jozefst; February 15th, 2019 at 01:58 PM.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 02:27 PM   #112
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4408

Quote:
Originally Posted by jozefst View Post
Táto budova v Tirane je fakt nenórmálna. V Tirane. Albánskej Tirane.
Vôbec by som tou Tiranou nebol prekvapený. Širšie centrum Tirany vyzerá rádovo lepšie ako Bratislava, resp. hociktoré väčšie slovenské mesto. Je to tam čisté, upravené, dláždené chodníky (žiadne slovenské rozdrbané asfaltové), ktoré navyše nie sú súvisle obparkované autami, rádovo menej reklamného smogu, bližšie k centru prakticky žiaden reklamný smog.

A to už nehovorím o urbanistických kvalitách, premyslený urbanizmus, široké bulváre so zeleňou...

Bratislava oproti tomu je len živelne prerastené provinčné mesto bez hlbšej koncepcie či myšlienky, navyše totálne špinavé, zanedbané a prepchaté zbytočným nevkusom.

Keby sa konečne zakázalo parkovanie na chodníkoch a prašivé J&T a spol. čo zasviňujú celú republiku reklamou by konečne dostali po prstoch, tak by estetický zážitok zo slovenských miest stúpol na úplne inú úroveň

aquila liked this post
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 02:30 PM   #113
mkodaj
Registered User

mkodaj's Avatar

Likes (Received): 527

Výstavba na rohu Dobšinského a Palárikova

Qwert, JamesonSK, FMI, Amrafel liked this post

Last edited by mkodaj; February 15th, 2019 at 02:35 PM.
mkodaj está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 02:47 PM   #114
Krumpi

Krumpi's Avatar

Likes (Received): 790

Keď sa tak pozriem na Mirador, Parkrand alebo Wozoco a potom na Octopus a Viktóriu od Grido architektov, mám také podozrenie, že viem odkiaľ brali inšpiráciu

jozefst liked this post
Krumpi no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 02:59 PM   #115
jozefst
Registered User

Likes (Received): 421

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
Vôbec by som tou Tiranou nebol prekvapený.
Mňa len prekvapilo, od akého ateliéru sa tam má stavať tá budova v porovnaní s Bratislavou. Vlastne Ty si porovnal Bratislavu s Tiranou a docela zaujímevé postrehy a aj s nimi súhlasím. Mnohé veci by sa mali regulovať, ako napríklad reklama, alebo parkovanie. Čo sa týka toho ostatného čo si spomenul, netvrdím, že to tam vyzerá zle, napríklad sa mi docela páčil Mostar, alebo Banja luka, ktoré som navštívil a to sú podobné končiny, no na druhej strane človek od týchto častí sveta nejaké "architektonické terno" neočakáva. Len sa mi vybavilo v súvislosti s Tiranou to, že za komunizmu boli na tom oveľa horšie ako my, ale od pádu režimu prešlo už dosť rokov, takže sa to tam určite v mnohých veciach pohlo.

Qwert liked this post

Last edited by jozefst; February 15th, 2019 at 03:09 PM.
jozefst no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 03:05 PM   #116
yale99
Registered User

Likes (Received): 2239

V ITB sú zjavne tiež fanúšikovia "urob si sám MVRDV"

jozefst liked this post
yale99 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 03:13 PM   #117
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4794

15.02.2019 Vajnorska 21:

JamesonSK, FMI, Amrafel liked this post
hraby no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2019, 03:23 PM   #118
hraby
Registered User

hraby's Avatar

15.02.2019 Proxenta:

JamesonSK, KLEPETO, Qwert, FMI, Amrafel liked this post
Old February 15th, 2019, 03:29 PM   #119
hraby
Registered User

hraby's Avatar

15.02.2019 Metropolitan:

JamesonSK, KLEPETO, Qwert, FMI, Amrafel, yoggy52 liked this post
Old February 15th, 2019, 04:28 PM   #120
FMI
Registered User

Likes (Received): 102

Na Šustekovej začali tento týždeň nové výkopy a čistenie pozemku. som zvedavý, čo tam vyrastie.

TU

a zatiaľ iba takto

pohľad pozdĺž Lužnej. Táto rožná budova bude tá červená keď bude hotová. pred lgbt vlajkou už je otvorené parkovisko aj chodníky a otvárajú sa prevádzky

čistia to hneď od okraja pôvodnej budovy, ale nemslím si, že to úplne nalepia. vodotika zvykne pokračovanie naznačiť takým obrázkom, čo znázorňuje...vlastne ani neviem čo...vtáka? navyše táto budova je hore na 6.np ukončená veľkou terasou
EDIT: pozerám, že to nemá okná, ako na druhom konci a nie je to nejako extra ukončené, al ena druhej strane garáže v podzemí sú na tejto strane ukončené...uvidíme

Amrafel, Qwert, hraby, KLEPETO, pt82 liked this post
FMI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules