[Bratislava] Zwirn - Page 36 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old November 4th, 2019, 05:16 PM   #701
VisitorBoy1212
Registered User

Likes (Received): 294

Myslíte si, že vedia, že im na vrchole NT chýba zopár fragmentov fasády? Alebo to bol nadajbože zámer? 😮
VisitorBoy1212 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 6th, 2019, 12:25 AM   #702
norway.today
Registered User

Likes (Received): 30

Quote:
Originally Posted by VisitorBoy1212 View Post
Myslíte si, že vedia, že im na vrchole NT chýba zopár fragmentov fasády? Alebo to bol nadajbože zámer? 😮
Tam bol uchytený žeriav, takže asi o tom vedia...
norway.today no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2019, 07:04 PM   #703
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4790

10.11.2019

hraby no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 15th, 2019, 06:47 AM   #704
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1753

Odvolanie proti Zwirnu zamietli, prvá etapa projektu v Ružinove má zelenú

Quote:
Veľký ružinovský projekt Zwirn, ktorý v areáli bývalej Cvernovky pripravuje YIT Slovakia, sa posunul bližšie k realizácii. Okresný úrad zamietol odvolanie voči územnému rozhodnutiu, týkajúceho sa výstavby podzemných garáží a námestia. Stavebný úrad zároveň vydal povolenie pre prvú etapu v rámci rezidenčného komplexu.
https://reality.etrend.sk/byvanie/od...ma-zelenu.html

hraby, greed, OscarNiemeyer, SVGA, dezeen, Edmos, petzav liked this post
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 09:49 AM   #705
slavx
Registered User

Likes (Received): 138

a da sa niekde dopatrat kto je ta mila spominana "susedka", ze by som sa jej isiel osobne podakovat za polrocne prietahy ktore sposobia dost razantne zvysenie cien bytov v tomto projekte?
slavx no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 09:57 AM   #706
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6836

Na ružinovskej úradnej tabuli

YIM.BA.

dezeen liked this post
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 10:41 AM   #707
OscarNiemeyer
Registered User

OscarNiemeyer's Avatar

Likes (Received): 7418

Old November 20th, 2019, 04:20 PM   #708
peterthegreat
Registered User

peterthegreat's Avatar

Likes (Received): 83

Quote:
Originally Posted by slavx View Post
a da sa niekde dopatrat kto je ta mila spominana "susedka", ze by som sa jej isiel osobne podakovat za polrocne prietahy ktore sposobia dost razantne zvysenie cien bytov v tomto projekte?
https://www.ruzinov.sk/data/MediaLib...2019145543.pdf

Ivanka, Ivanka... inzinirka )))))))) a pozeram ze tam bola aj dalsia pani inzinirka, ktora sa sice potom stiahla, ale kolaudaciu nadstavby na kosickej 20-26 blokuje uz viac ako 10 rokov... na take panie mam len jedno pomenovanie, ale vychova mi neda sklznut do oplzlych vylevov na socialnych sietiach... len im prajem, nech sa im dobre spi, svedomie a karma je svina

slavx, JamesonSK, dezeen, Arnoldino liked this post
peterthegreat no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 05:26 PM   #709
slavx
Registered User

Presne tak, kvôli nejakým pičiam si nebudeme znevažovať toto pekné fórum neslušnými slovami 😀
Takže teraz už iba čakať aké prekvapenie v podobe cien nám pripraví YIT na prelome rokov.

ejo liked this post
Old November 20th, 2019, 11:13 PM   #710
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5191

vyzera, ze vallo oficialne povolil investorovi ignorovat zavazne stanovisko ... to su take precedensy jak hovado. alebo nebodaj vydalo mesto nove zavazko ?

https://bratislava.sme.sk/c/22264840...ojprudova.html
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 11:50 PM   #711
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 4461

No hlavne aby nezabudli v YIT posunúť uličnú čiaru fasady 6 m od cesty ako sľubovali ako príspevok na električku.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2019, 12:07 AM   #712
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5191

takze kosicka bude nakoniec vyzerat takto ..

a tu je povodny

ale aj tak sa mi viac pozdaval "moj" navrh

Old November 21st, 2019, 10:12 AM   #713
petoBA
Registered User

petoBA's Avatar

Likes (Received): 61

aka je informacia o predaji bytov v zwirne? ake su ceny v “predpredaji”? z toho co vnimam z okolia mam pocit ze uz je to rozchytane
petoBA no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2019, 11:39 AM   #714
slavx
Registered User

pokial viem tak zatial sa nic nedeje, oficialna informacia je spustenie predaja na prelome rokov (co moze znamenat aj koniec decembra, ale aj zaciatok januara)
Dost pochybujem ze by bol nejaky predpredaj alebo ze by uz daco bolo rozchytane (to nie je J&T ktori ponukaju klientom privatneho bankovnictva).
Uz pred rokom a pol som sa viacnasobne uistil ze budem kontaktovany v pripade zaciatkov predaja ci predpredajov, zatial sa nikto neozval.
A teraz kvoli roznym inzinierkam Ivankam uz mam obavy ze ceny budu tak nadsadene, ze sa o to ludia nebudu AZ TAK trhat.
Navyse, ked si uvedomime ze aj po vybudovani I. a III. budu novi obyvatelia dalsie 3 roky byvat na stavenisku (a ak to chce niekto na prenajom, kto mu tam pojde byvat?), kedze II. ktora je v strede, sa bude stavat do 2025.

dezeen liked this post
Old November 21st, 2019, 03:28 PM   #715
petoBA
Registered User

petoBA's Avatar

pytam sa prero lebo uz som zachytil informacie ze “podpultovy predpredaj” uz davno bezi a ze vela rozkov uz neostalo no mozno su to len hoaxy
Old November 21st, 2019, 05:36 PM   #716
paradajka
paradajka

paradajka's Avatar

Likes (Received): 1247

Quote:
Originally Posted by petoBA View Post
pytam sa prero lebo uz som zachytil informacie ze “podpultovy predpredaj” uz davno bezi a ze vela rozkov uz neostalo no mozno su to len hoaxy
To isté si tvrdil, keď začínali predávať Sky Park a nakoniec bolo rožkov dostatok. Netreba sa stresovať.
paradajka no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2019, 05:38 PM   #717
slavx
Registered User

Mne to nedava zmysel. V prvej etape (Zwirn 1) ma byt 268 bytov. Ak by to nejaki zamestnanci chceli ponuknut svojim znamym, ktorych je tiez obmedzeny pocet, muselo by sa najst dostatok takych znamych ktori by o tie byty mali zaujem, za cenu aku to bude mat. A tych bude mozno na prstoch dvoch ruk. A tiez by to museli spravit netransparentne, co si nie som tak isty, ci vo firme ako YIT je zrovna realne. Zrejme pojde o hoax.
A tiez mi nepride logicke, ze by v nejakom tajnom predpredaji mali poskytnut niekomu vyraznejsie zlavy.
Old November 21st, 2019, 06:02 PM   #718
petoBA
Registered User

petoBA's Avatar

Quote:
Originally Posted by paradajka View Post
To isté si tvrdil, keď začínali predávať Sky Park a nakoniec bolo rožkov dostatok. Netreba sa stresovať.

keby tych bytov v skyparku bolo dostatok, tak tam ten byt kupeny mam. A ak sa nejaky objavil/uvolnil neskor tak uz mal teda mastnu prirazku. Lebo v temer kazdom projekte su byty a Byty. V Skyparku nebol problem s dvojizbakmi ci bytmi na vychodnu stranu. Problem clovek ma, ak mu nie je jedno co kupuje a za kolko kupuje.
Old November 21st, 2019, 06:10 PM   #719
petoBA
Registered User

petoBA's Avatar

Quote:
Originally Posted by slavx View Post
Mne to nedava zmysel. V prvej etape (Zwirn 1) ma byt 268 bytov. Ak by to nejaki zamestnanci chceli ponuknut svojim znamym, ktorych je tiez obmedzeny pocet, muselo by sa najst dostatok takych znamych ktori by o tie byty mali zaujem, za cenu aku to bude mat. A tych bude mozno na prstoch dvoch ruk. A tiez by to museli spravit netransparentne, co si nie som tak isty, ci vo firme ako YIT je zrovna realne. Zrejme pojde o hoax.

A tiez mi nepride logicke, ze by v nejakom tajnom predpredaji mali poskytnut niekomu vyraznejsie zlavy.

rozumiem, budem rad ked sa ti to podari. Pytal som sa len preto, ze kolega to celkom aktivne riesil a s takou informaciou to ukoncil. tak preto sa pytam tu ci to ma nejaky zaklad resp mu mam poradit co robit? Ale ked vidim a sledujem ako vsetci kupuju/nekupuju byty, tak by ma to neprekvapilo. cize len tolko k tomu
Old November 21st, 2019, 06:43 PM   #720
paradajka
paradajka

paradajka's Avatar

Likes (Received): 1247

Quote:
Originally Posted by petoBA View Post
keby tych bytov v skyparku bolo dostatok, tak tam ten byt kupeny mam. A ak sa nejaky objavil/uvolnil neskor tak uz mal teda mastnu prirazku. Lebo v temer kazdom projekte su byty a Byty. V Skyparku nebol problem s dvojizbakmi ci bytmi na vychodnu stranu. Problem clovek ma, ak mu nie je jedno co kupuje a za kolko kupuje.
No neviem, viacerí tu písali, že ich normálne oslovili na základe toho poradovníka po spustení predaja a pokúpili aj trojizbáky (a teraz nemyslím toho truhlíka, ktorý s kamarátmi kúpil celé poschodie).
paradajka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules