Najlepszy skyline poza Warszawą w Polsce! - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Wieżowce i Panoramy

Wieżowce i Panoramy Statystyka i zdjęcia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Które miasto ma lepszy skyline?
Łódź 256 46.63%
Katowice 293 53.37%
Voters: 549. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old September 17th, 2007, 09:43 PM   #81
markom78
Registered User

markom78's Avatar

Likes (Received): 60

cha,cha- w sprzeczkach z reguły wiele piany się bije (a mieszkańcy Poznania w sporze o to, czy blok może być wieżowcem wręcz przodują-gdzieś na forum już była wymiana zdań na ten temat )- ale to chyba już tak jest, jak bierze się wszystko zbyt poważnie (to ostanie wynika z moich osobistych kontaktów z Poznaniakami ).

Last edited by markom78; September 18th, 2007 at 12:05 AM.
markom78 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 17th, 2007, 10:15 PM   #82
mike102
It's True. All of it.

mike102's Avatar

Likes (Received): 6346

Quote:
Originally Posted by kiryl65 View Post

w przyszłości pewnie Wrocław
Chyba na ten moment wygrywa Poznan. Szkoda ze tylko, ze Andersia wyszla taka slaba. 10 pieter wiecej i dobra architektura i w takich watkach nie byloby watpliwosci.
mike102 no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 10:25 PM   #83
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2537

Wątek proponuję zamknąć, zrobią się tu tylko nie potrzebne sprzeczki "kto ma wyższe więcej bloków w mieście"
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 17th, 2007, 10:33 PM   #84
markom78
Registered User

markom78's Avatar

Likes (Received): 60

ale za to można dowiedzieć się ciekawych rzeczy
markom78 no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 11:15 PM   #85
1000city
DISCO VOLANTE

1000city's Avatar

Likes (Received): 7961

Na podstawie dotychczas przedstawionych zdjęć wnioskuję, iż wygrywa Poznań. Same nowe budynki, gdy w Łodzi są bloki i zagęszczenie chyba mniejsze, do tego kominy. Zdjęcia Katowic kiepskie, w ogóle nie ma na nich skyline'u. Na usprawiedliwienie dodam, że trudno zrobić dobrą fotkę skyline'u Katowic. Najlepsze do tego to chyba okolice A4 i chałdy wystające z lasów na południu. Ale i wtedy trudno zrobić dobre ujęcie. Wynika to z rozciągniętej póki co naprawdę wysokiej zabudowy (w przeciwieńśtwie np. do Poznania 60 metrowe "wieżowce" w Katowicach skyline'u nie zrobią, tu liczą się tylko ca. stumetrowe). Wojewódzki od Stalexportów dzieli 2 kilometry, Tauzen od Gwiazd ze sześć. Widziałem chyba na SSC fotki, które w miarę nadawały się jako skyline'owe. Ale póki nie stanie większość z zapowiadanych aktualnie inwestycji likwidujących "szczerby" są to wyjątki. A i wtedy zrobienie dobrej fotki nie będzie chyba takie proste, bo inwestycje nie będą tworzyć zwartego klastra a raczej ciąg wzdłuż DTŚ. Tak czy siak trzeba będzie cykać z autostrady czy Bocheńskiego (stamtąd już dziś jako tako wyjdzie skyline). No i wspomniana już pagórkowatość terenu nie wpłynie korzystnie na kompozycję.

Last edited by 1000city; September 17th, 2007 at 11:24 PM.
1000city no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 11:22 PM   #86
1000city
DISCO VOLANTE

1000city's Avatar

Likes (Received): 7961

Sorry, dwa razy wysłałem to samo. Edytuję więc, żeby nie robić burdelu, a adamin niech niniejszy post skasuje.
1000city no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 11:37 PM   #87
Cereal Killer
praktykujący ateista

Cereal Killer's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by SilesianSkyscraper View Post
Dlaczego za wieżowce uznałem budynki powyżej 60 metrów? Bo na świecie to jest dolna miara wieżowca, poza tym gdyby liczyć budynki mające 55-60 metrów liczba katowickich wieżowców by się potroiła.
No chyba nie powiesz że w Katowicach jest ok 60 budynków w przedziale 55-60m? :P

Quote:
Skyline jest wtedy, gdy wszystkie budynki są mniej więcej takiej samej wysokości (to odpowiedź na łódzkie zdjęcia, gdzie wśród 4 piętrowych kamienic wybijają się 10 piętrowe bloki i wszyscy się tym zachwycają jakie wysokie budynki)
10 piętrowe? Najwyższe SDMy mają 25-26 kondygnacji, a niższe po 20 :> Pokaż jakieś zdjęcie albo jakiś komentarz gdzie ktoś sie zachwyca 10 piętrowym blokiem? W Łódzkim skylinie'ie jest właśnie tak jak napisałeś, wszystkie budynki są w przedziale 60-80m wiec gdzie sie tu coś wybiją spośród jakiś kamienic?

Quote:
Przy okazji dodam, ze łodzianie non stop chwalą się SDM (które to notabene są zwykłą wielką płytą i do tego najwyższymi wieżowcami w Łodzi), a my tylko w kilku zdjęciach zaprezentowaliśmy Tauzena.
Chwalą? LOL większość łodzian by je najchętniej wyburzyła. Takie bloczyska to chyba najgorsze co sie przydarzyło łódzkiemu skyline'owi. I skąd odniosłeś wrażenie że sie nimi chwalimy? One są przecież w samym centrum Łodzi wiec nic dziwnego w tym że są prawie na każdym zdjęciu. Po prostu są elementem skyline'u a ten tutaj wybieramy, co nie? :P

Quote:
Originally Posted by mateq View Post
Skajlajn jako taki ma w Pl tylko Wawa
Skyline to ma każde większe miasto, Warszawa ma po prostu najefektowniejszy. Takie jest moje zdanie :P

Quote:
Originally Posted by Summertime View Post
Łódź? Duuuuuuużo i wyyyyyysooooooko! Najlepiej dużo wież. 100. Nie, 200! Tak po pół kilometra każda. A na każdej wieży wieża z wieżą na dachu. Mogą być też kominy, wieże z antenami, maszty lub latarnie morskie. Zagęszczenie takie, żeby można było całe centrum zwiedzić skacząc z dachu na dach, odganiając tylko chmury. A u dołu chodzą ludzie i jeżozWIEŻE. I tak w każdym mieście i tak na każdej wsi. I nie ważne czyś pan czy cham - mieszkasz w wieży.
Do czego ma sie w ogóle to odnościć? Czy ja napisałem że chce żeby w łodzi stawiano byle co, byle wysoko? Albo za wszelką cenę tylko po to żeby skyline był ładny? NIE! Napisałem że w Łodzi też z czasem pojawią sie jakieś nowe wieżowce i tak samo jak w innych miastach ciągle są plany ich budowania tu. I że Łódź nie pozostaje w tyle za innymi miastami. Naprawdę nie wiem z czego zaczerpnąłeś pretekst do tego idiotycznego postu.
Cereal Killer no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2007, 11:38 PM   #88
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 5354

A mnie z przestawionych zdjęć Poznań najmniej się podoba - STANOWCZO za mało w centrum by był z tego godny widoczek (za parę lat- kto wie...)

Po za centrum- bloki wyglądają bardziej spójnie- tworząc efektowne pierzeje- nie ma tu jednak odpowiedniego zdjęcia.

A niektóre Łódzkie czy Katowickie ujęcia robią WRAŻENIE- ilością, spójnością i na oko wysokością.

AHA- Nie rozumiem czemu na forum jest taka niechęć do "naszych" bloków- często odnowionych zresztą- całkiem znośnych. Natomiast współczesne apartamentowce- tzw. "nie nasze" bloki już nie budzą takiej niechęci- chociaż to też zwykła mieszkaniówka. Hmmm... ciekawe...
Pawelski no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 12:09 AM   #89
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 932

@SilesianSkyscraper Nie wrzucaj tak dużych zdjęć. Gdyby trafił tutaj jeden z modów to na dzień dobry dostałbyś ostrzeżenie lub nawet briga. To rozwala forum, zapycha pamięć u ludzi ze słabszymi komputerami, a co za tym idzie nie da się czytać "takich" wątków.

Quote:
Originally Posted by Pawelski View Post
Po za centrum- bloki wyglądają bardziej spójnie- tworząc efektowne pierzeje- nie ma tu jednak odpowiedniego zdjęcia.
Z definicji blok nie tworzy pierzei.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 12:22 AM   #90
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Taa... i w Poznaniu nie ma starówki

No więc w niektórych miejscach po za centrum wysokie budynki mieszkalne tworzą efektowne ciągi, które z perspektywy tworzą spójną wysoką "tkankę" taki miejscowy "skajlajn"

(przepraszam purystów za powtórzenie "tworzą" )
Old September 18th, 2007, 12:37 AM   #91
alsen strasse 67
Registered User

alsen strasse 67's Avatar

Wrocławski skyline

alsen strasse 67 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 12:40 AM   #92
wro/wa/claw
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Na początek powiedzmy sobie co to jest skyline. No więc (wg pewnego profesora architektury Politechniki Śląskiej) jest to "zbiór wieżowców powyżej 60 metrów na terenie miasta (nie na małym obszarze), które wyróżniają się wysokością spośród okolicznej zabudowy i nie są obiektami sakralnymi, przemysłowymi lub innymi konstrukcjami, w których nie pracują lub nie mieszkają ludzie". Czyli do skyline'u zaliczamy bloki, biurowce i apartamentowce.
"Skyline" wg słownika to "sylwetka na tle nieba" albo "kontur na tle nieba" i znakomicie ją wzbogacają wszystkie wystające budowle, sakralne i przemysłowe również. Oczywiście duża liczba wieżowców stanowi o ciekawym skajlajnie (spolszczając określenie), co widać na przykładach Warszawy, Katowic i Łodzi. Warto jednak dyskutować o skajlajnie rzeczywistym a nie ograniczonym do wieżowców, czyli czysto teoretycznym. Jeżeli ktoś już to podniósł - przepraszam.

Pisząc powyższy tekst jeszcze nie widziałem postu ze skajlajnem wrocławskim, który ma swój wielowiekowy urok mimo braku wieżowców.

Last edited by wro/wa/claw; September 18th, 2007 at 12:48 AM.
wro/wa/claw no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 12:42 AM   #93
Summertime
Dolan from Polan

Summertime's Avatar

Location: large, rich, militarily powerful, geostrategically important
Likes (Received): 510

Quote:
Originally Posted by Cereal Killer View Post
Do czego ma sie w ogóle to odnościć? Czy ja napisałem że chce żeby w łodzi stawiano byle co, byle wysoko? Albo za wszelką cenę tylko po to żeby skyline był ładny? NIE! Napisałem że w Łodzi też z czasem pojawią sie jakieś nowe wieżowce i tak samo jak w innych miastach ciągle są plany ich budowania tu. I że Łódź nie pozostaje w tyle za innymi miastami. Naprawdę nie wiem z czego zaczerpnąłeś pretekst do tego idiotycznego postu.
Ja natomiast nie wiem, dlaczego spinasz poślady

Łódź ma potencjał, który można wykorzystać, albo zmarnować. Ty jesteś zwolennikiem tego drugiego. Wieże pasują tutaj jak świni siodło, a ty żałujesz tych 5x100. Z pewnością turyści z zachodu podzielaliby twoją fascynację wieżami, skoro u siebie mają takie same i lepsze. Nie wiem, czy zwracasz też uwagę na budynki o wysokości poniżej 10 pięter, ale pewnie wiesz, że często kamienice pod którymi stoją budki z hamburgerami i szczają na nie lumpy, są arcydziełami, których nie powstydziłyby się żadne zachodnie stolice. Gdyby przywrócić tym wszystkim budynkom dawny blask, twoje wieże nadawałyby się tylko na zal.pl

Last edited by Summertime; September 18th, 2007 at 12:52 AM.
Summertime no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 02:04 AM   #94
PB
Projekt Inwestor

Likes (Received): 3542

PB no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 02:06 AM   #95
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 932

Quote:
Originally Posted by Pawelski View Post
Taa... i w Poznaniu nie ma starówki
Spokojnie, nie chodzi o warstwę znaczeniową (symboliczną)...

Quote:
No więc w niektórych miejscach po za centrum wysokie budynki mieszkalne tworzą efektowne ciągi, które z perspektywy tworzą spójną wysoką "tkankę" taki miejscowy "skajlajn"

(przepraszam purystów za powtórzenie "tworzą" )
...tylko definicyjną. Według definicji pierzeja to ciąg budynków sąsiadujących ze sobą (stykających się) usytuowanych wzdłuż jednej ciągłej linii zabudowy.
Blok z definicji to budynek wolnostojący.
Nie musisz się od razu tak unosić.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 02:14 AM   #96
Cereal Killer
praktykujący ateista

Cereal Killer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Summertime View Post
Ja natomiast nie wiem, dlaczego spinasz poślady

Łódź ma potencjał, który można wykorzystać, albo zmarnować. Ty jesteś zwolennikiem tego drugiego. Wieże pasują tutaj jak świni siodło, a ty żałujesz tych 5x100. Z pewnością turyści z zachodu podzielaliby twoją fascynację wieżami, skoro u siebie mają takie same i lepsze. Nie wiem, czy zwracasz też uwagę na budynki o wysokości poniżej 10 pięter, ale pewnie wiesz, że często kamienice pod którymi stoją budki z hamburgerami i szczają na nie lumpy, są arcydziełami, których nie powstydziłyby się żadne zachodnie stolice. Gdyby przywrócić tym wszystkim budynkom dawny blask, twoje wieże nadawałyby się tylko na zal.pl
Wiesz wydaje mi sie że za bardzo nadinterpretujesz to co napisałem albo po prostu tego nie rozumiesz. Ja nie napisałem że jestem zwolennikiem wieżowców, ani że wole je bardziej od zabytkowych kamienic czy kościołów. Też nie napisałem że chce żeby je stawiać w takich miejscach jak księży młyn bo ewidentnie nie jest to miejsce dla nich przeznaczone. Jedyne co napisałem to to że wcześniej czy później pojawią sie jakieś (w miejscach do tego przeznaczonych) a o projekcie wieżowców na księży młynie jedynie wspomniałem w kontekście że są chętni na stawianie wysokich budynków w Łodzi. Wiec mówienie że chce "marnować potencjał Łodzi" tylko dlatego że wspomniałem o wieżowcach na księży młynie jest co najmniej niepoważne. A druga sprawa że jest to topic w którym przewodnim tematem są wieżowce a nie księży młyn czy rewitalizacje kamienic wiec proponuje znaleźć sobie jakiś taki i tam upatrzyć sobie jakąś ofiare i kierować do niej swoje sarkazmy...
Old September 18th, 2007, 02:33 AM   #97
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

spox mmjp

Nie unoszę się... chciałbym tylko zaznaczyć, że Twój puryzm językowy nie zawsze jest na miejscu- tak myślę... Najważniejsze by wypowiedzi na forach internetowych były komunikatywne. Nie muszą być "czyste" językowo- przyjęły się np. powszechnie skróty: "BTW" czy brzydsze "WTF" .
W kwestii znaczeniowej pierzeja a ciąg budynków dla laików- jakich jest chyba większość na forum- dużej różnicy nie robi. ROZUMIEJĄ o co chodzi- łapią główną myśl, ideę wypowiedzi (- mam nadzieję ).

OCZYWIŚCIE MASZ RACJĘ- popełniłem błąd językowy- użyłem niewłaściwego słowa- TYLKO czy po za paroma purystami ktoś by to zauważył ??? Nie sądzę- a nawet jeśli to i tak "wiadomo o co chodzi".

NO NIC... nagadałem się POZDROWIONKA
Old September 18th, 2007, 02:44 AM   #98
Summertime
Dolan from Polan

Summertime's Avatar

Location: large, rich, militarily powerful, geostrategically important
Likes (Received): 510

Quote:
Originally Posted by Cereal Killer View Post
Wiesz wydaje mi sie że za bardzo nadinterpretujesz to co napisałem albo po prostu tego nie rozumiesz. Ja nie napisałem że jestem zwolennikiem wieżowców, ani że wole je bardziej od zabytkowych kamienic czy kościołów. Też nie napisałem że chce żeby je stawiać w takich miejscach jak księży młyn bo ewidentnie nie jest to miejsce dla nich przeznaczone. Jedyne co napisałem to to że wcześniej czy później pojawią sie jakieś (w miejscach do tego przeznaczonych) a o projekcie wieżowców na księży młynie jedynie wspomniałem w kontekście że są chętni na stawianie wysokich budynków w Łodzi. Wiec mówienie że chce "marnować potencjał Łodzi" tylko dlatego że wspomniałem o wieżowcach na księży młynie jest co najmniej niepoważne. A druga sprawa że jest to topic w którym przewodnim tematem są wieżowce a nie księży młyn czy rewitalizacje kamienic wiec proponuje znaleźć sobie jakiś taki i tam upatrzyć sobie jakąś ofiare i kierować do niej swoje sarkazmy...
Wybacz, ale nie będę teraz dokonywał egzegezy twoich postów, aby udowodnić ci, dlaczego po ich przeczytaniu można wyciągnąć takie czy inne wnioski. Powinieneś sam je przeczytać. Rozwodzisz sie tutaj nad łódzkim skajlajnem i starasz się go ukazać z jak najlepszej strony, obiecując także kolejne wieże - może chociaż tego nie zanegujesz. To jest dla mnie nieporozumieniem. Skajlajn jest w Polsce jeden a to, co wkleiłeś to są jakieś bloczyska, które tylko wstyd pokazywać, mając obok tak piękną architekturę.

Pozdrawiam i nie denerwuj się tak. Zsynchronizuj z ziemią puuuls.

Last edited by Summertime; September 18th, 2007 at 03:19 AM.
Summertime no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2007, 03:27 AM   #99
Cereal Killer
praktykujący ateista

Cereal Killer's Avatar

No oczywiście że chce pokazać go z najlepszej strony i co w tym złego? W tym momencie to ty spisujesz Łódź na straty bo nie jesteśmy drugą Warszawą to pewnie powinniśmy zniszczyć wszystkie zdjęcia naszego centrum żeby nikt nie ujrzał naszych "bloczysk" . W czym ma przeszkadzać pokazywanie skyline'u i dowodzenie że mamy drugi najlepszy skyline po Warszawie, z jednoczesnym promowaniem łódzkich zabytków?

Co do bloków w skyline'ie to co w tym takiego strasznego? Fakt nie wyglądają najlepiej (też nie jestem ich fanem) ale praktycznie wszystkie polskie miasta mają w swoich skyline'ach bloki i to nie raz w jeszcze gorszym stanie niż nasze (częściowo) odnowione SDMy. Przejrzyj sobie ten temat i sam zobaczysz że wielu osobą (niekoniecznie z Łodzi) sie podoba łódzki skyline. Więc po co chować się z czymś, z czego możemy być dumni?

Poza tym jak chcesz pokazać "piękną architekturę Łodzi" w temacie o... wieżowcach?
Old September 18th, 2007, 01:22 PM   #100
dot
BANNED

Łódź

dot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules