[Bratislava] Bratislavský hrad | Bratislava Castle - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 157 votes, 4.99 average.
Old February 23rd, 2008, 02:19 PM   #101
alexander.27
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by futuros View Post

Pekné vizualizácie, len na týchto obrázkoch nevidím tú barokovú obnovu hradu, skôr iba pridanie záhrady. Niekde som ale dávnejšie videl stav hradu počas jeho najväčšieho rozkvetu (?? Mária Terézia ??). Nemá niekto náhodou plís nejaké obrázky?

hm, palác sa oprpti dnešku až tak nezmení, ten vonkajší vizuál už dnes značne rešpektuje obdobie MT, zmení sa predovsetkým vnútorné nádvorie, keď sa južná fasáda prestavia podľa pôvodných plánov a okná dostanú kamenné orámovanie podľa západnej fasády (jedinej zachovanej)
strecha zostane taká ako je dnes...pôvodne bola asi o polovicu vyššia oproti súčasnej
zmení sa predovšetkým interiér paláca - nie však podľa originálu, bo žiaden obraz zachycujúci vnútro nemáme, iba opis a ten rozhodne nestačí...inšpirovať sa treba podľa iných barokových pravidieľ a stavieb, ktoré mali tých istých architektov ako hrad
navyše dnes sa rešpektujú aj objavené staršie architektúry na hrade (a veľmi hodnotné)
obnova zimnej jazdiarne a oranžérie je obnova areálu do istej podoby areálu z čias MT (základy oboch stavieb sú dnes pod zemou)
podľa mňa je pekným bonusom sprístupnenie podzemnej chodby na východnej terase - spájala palác s cisternou
ako som vyrozumel, Teréziánum sa momentálne nerieši - len sa pripomenie pôdorys za pomoci parkovej úpravy...v budúcnosti sa však uvažuje s prípadnou výstavbou aj tohoto paláca
alexander.27 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 23rd, 2008, 02:37 PM   #102
BrunoBA
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!

BrunoBA's Avatar

Likes (Received): 679

Quote:
Originally Posted by LeMoN-SK View Post
Tak vymysli spôsob ako ho zrekonštruovať bez toho aby sa rekonštruoval...
hh...to by bolo kasne keby sa to tak dalo...ale preca len budu to robit aspon rok novu fasadu na hrad a bude to take...mnoo ale snad sa oplati
BrunoBA no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2008, 04:40 PM   #103
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by BrunoBA View Post
hh...to by bolo kasne keby sa to tak dalo...ale preca len budu to robit aspon rok novu fasadu na hrad a bude to take...mnoo ale snad sa oplati
Bruno,prosim ta co to riesis?Myslim ze aj s lesenim to bude vyzerat lepsie nez v sucasnosti.Okrem toho si myslim ze neobalia cely hrad,tolko lesenia asi ani nemaju,pojdu podla mna po kuskoch,tak budes mat vzy vacsinu hradu odkrytu.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 23rd, 2008, 05:08 PM   #104
portal
PortalIQue

portal's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by BrunoBA View Post
ta zahrada bude faajn....ale hrad bude vyzerat divne ked okolo neho bude lesenie a bude sa rekonstruovat....
ber to tak, ze ked bude lesenie okolo neho natiahnu platnu s obrazkom hradu, tak sa rekonstruovalo uz zopar budov u nas, vo Viedni bezna prax.

j/n

portalis.myminicity.com/

mame 10000 obyvatelov, zhasol som
portal no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2008, 10:23 AM   #105
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 867

a sakra, oni ten hrad idu otocit!
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2008, 02:48 PM   #106
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Pohľad na Bratislavský Hrad z Pribinoveho Námestia 15. marec, EUROVEA

Old April 15th, 2008, 11:25 AM   #107
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Bratislavský hrad opraví Širokého firma Váhostav

http://bratislava.sme.sk/c/3828920/B...-Vahostav.html

Teraz neviem či mám byť rád, alebo plakať. Asi viac plačem.

Old May 13th, 2008, 05:45 PM   #108
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Najkrajšou poštovou známkou je Bratislavský hrad

http://www.bratislavskenoviny.sk/847...tislavsky-hrad

...
Víťazstvo v Ankete o najkrajšiu slovenskú poštovú známku roka 2007 získala poštová známka s vyobrazením Bratislavského hradu. Slovenská pošta ju vydala 27. júna 2007, autorom výtvarného návrhu je prof. Dušan Kállay a rytec známky je František Horniak.
...
Old June 14th, 2008, 03:29 PM   #109
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Likes (Received): 50

Cool Bratislavsky hrad a stare mesto

Pred chvilockou som sa vratil z prechadzky Historickym centrom BA. Foťák som nezobral lebo nemám. Tak vám aspoň opíšem svoju prechádzku. Začal som Michalskou branou a zaskocil som do citarne "U cerveneho raka" kde som sa porozpraval s pani kt. to tam akurat mala na starosti a pytal som sa jej ako dlho to tu funguje, ona ze 2 roky vzdy od maja do septembra. Ja ze to tu je pekne spravene, ona ze: to som rada ze si to myslite... Spytoval som sa na tu druhu stranu priekopy a ona povedala ze su tam problemy s majitelmi preto sa to nemoze rekonstruovat, rovnako aj osarpane budovy... Potom som sa pozdravil a odisiel. Presiel som sa Starym mestom, preplnenym turistami, kt. je mimochodom velmi pekne az na trapne az debilne vytvory nasich drahych sprejerov a delikventov kt. citia potrebu podpisat sa skrabopisom na kazdu hist. budovu...

Povedal som si ze sa pojdem pozret na nas hrad. Vystupal som hore opät ulickou kt. by bola zaujimava nebyt sprejerov a po niekolkych minutkach chodze som vysiel ku vchodu do hradneho palaca ake bolo moje prekvapenie ked som zistil ze palac je ohradeny a rekonstrucia palaca uz prebieha v plnom prude... Mala by trvat 23 mesicov, ako som sa dozvedel na tabulke Vahostavu- SK... Presiel som sa parcikom kochal sa vyhladom na BA a bola to vcelku prijemna prechadzka.
Zisiel som dole Zidovskou a rozmyslal ako bude asi hrad vyzerat po rekonstrukcii, ked som predomnou uvidel stare mestke hradby a povedal som si: turisti by mohli po rekonstrucii hradieb chodit dole zidovskou a po mostiku prejst na hradby kde by bola promenada a vo vezi male muzeum a potom po hradbych zist do centra a keby sa staromestka zapustila do zeme a urobila by sa tam pesia zona az na hodzovo bolo by to uplne super potom som sa MHD vratil domov... Dik za pozornost
rauCO? no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2008, 08:02 PM   #110
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by rauCO? View Post
Pred chvilockou som sa vratil z prechadzky Historickym centrom BA. Foťák som nezobral lebo nemám. Tak vám aspoň opíšem svoju prechádzku. Začal som Michalskou branou a zaskocil som do citarne "U cerveneho raka" kde som sa porozpraval s pani kt. to tam akurat mala na starosti a pytal som sa jej ako dlho to tu funguje, ona ze 2 roky vzdy od maja do septembra. Ja ze to tu je pekne spravene, ona ze: to som rada ze si to myslite... Spytoval som sa na tu druhu stranu priekopy a ona povedala ze su tam problemy s majitelmi preto sa to nemoze rekonstruovat, rovnako aj osarpane budovy... Potom som sa pozdravil a odisiel. Presiel som sa Starym mestom, preplnenym turistami, kt. je mimochodom velmi pekne az na trapne az debilne vytvory nasich drahych sprejerov a delikventov kt. citia potrebu podpisat sa skrabopisom na kazdu hist. budovu...

Povedal som si ze sa pojdem pozret na nas hrad. Vystupal som hore opät ulickou kt. by bola zaujimava nebyt sprejerov a po niekolkych minutkach chodze som vysiel ku vchodu do hradneho palaca ake bolo moje prekvapenie ked som zistil ze palac je ohradeny a rekonstrucia palaca uz prebieha v plnom prude... Mala by trvat 23 mesicov, ako som sa dozvedel na tabulke Vahostavu- SK... Presiel som sa parcikom kochal sa vyhladom na BA a bola to vcelku prijemna prechadzka.
Zisiel som dole Zidovskou a rozmyslal ako bude asi hrad vyzerat po rekonstrukcii, ked som predomnou uvidel stare mestke hradby a povedal som si: turisti by mohli po rekonstrucii hradieb chodit dole zidovskou a po mostiku prejst na hradby kde by bola promenada a vo vezi male muzeum a potom po hradbych zist do centra a keby sa staromestka zapustila do zeme a urobila by sa tam pesia zona az na hodzovo bolo by to uplne super potom som sa MHD vratil domov... Dik za pozornost
...toto bolo lepsie ako fotky

carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2008, 12:26 AM   #111
cibula
Registered User

Likes (Received): 34

Exclamation

Quote:
Originally Posted by rauCO? View Post

nazvat autorov tych "skrabopisov" sprejermi je velmi odvazne... su to iba j3bnute deti ktore nevedia co od nudy...

ani si nevies predstavit ako dokazu kvalitne grafiti skraslit mesto... ale samozrejme ze do historickeho centra to nepatri...
Old June 15th, 2008, 12:44 AM   #112
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 903

Ano, niektore su peken, vela ich najdete na Prazskej

Tie hradby co su na Staromestskej by sa mali urcite obnovit, Stare mesto ma velky potencial a zasluzi si pozornost, vzdy sa s velkou radostou cez neho prechadzam a je to aj zazitok

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 08:38 PM   #113
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

Bratislavský hrad (Bratislava castle)

Moje dnesne fotky z Bratislavského hradu! Enjoy!

parlament SR hned vedla hradu

vyhlad z hradneho kopca

Hrad

hradna veza

Old June 17th, 2008, 10:43 PM   #114
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

...ludia neviete nahodou nieco o prvom prispievatelovi na tejto strane - Alexandrovi?

posledny post spravil vo februari a odvtedy nic

alexander.27 kde si? zijes???

edit: rauCO? zda sa ze tie estranky.cz kam si to vsetko dal nejak strajkuju, pretoze sa mi nezobrazuju Tvoje fotky...

a zda sa, ze ani ty si nesetril miestom na disku a dal si ich sem pozehnane

ludia! viac ako 15 fotiek do 1 prispevku nedavajte prosiiim
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2008, 10:14 PM   #115
rauCO?
Registered User

rauCO?'s Avatar

jj budem pamätat skoda sak som sa tam trepal no nevadi nevem co s tym necham to tak...
Old June 26th, 2008, 02:08 PM   #116
alexander.27
Registered User

del

Last edited by alexander.27; November 25th, 2011 at 08:28 PM.
Old June 26th, 2008, 02:24 PM   #117
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 1524

wow, netušil som že je to už taký progress, že je tam aj lešenie, z mosta ho vôbec nevidno. a tu máme niečo čo dnes už neexistuje, expozícia historického nábytku, dnes už neexistujúca. robil to môj brat ako bakalársku prácu. http://www.snm.sk/hm/vm/index.html
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2008, 03:03 PM   #118
.oreo.
Registered User

.oreo.'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by alexander.27 View Post
tak, ehm, mam od jari vela prace...skoro vobec som sem nechodil (ale fotim dalej;-)
ulozim len zopar obrazkov...
Velmi pekne alexander! Inak fasada hradu bude mat teda taku istu farbu ako barokova pristavba? Este dufam, ze to husakovo okno pojde nemilosrdne dole.

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
wow, netušil som že je to už taký progress, že je tam aj lešenie, z mosta ho vôbec nevidno. a tu máme niečo čo dnes už neexistuje, expozícia historického nábytku, dnes už neexistujúca. robil to môj brat ako bakalársku prácu. http://www.snm.sk/hm/vm/index.html
Tiez super! Diky Wizzard za link...inak co brat studuje?
.oreo. no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2008, 03:11 PM   #119
alexander.27
Registered User

del

Old June 26th, 2008, 03:23 PM   #120
alexander.27
Registered User

del

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules