[Bratislava] Obnova Starého Mesta | Old Town Restoration - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 152 votes, 4.99 average.
Old January 10th, 2008, 01:46 PM   #121
feudal
Registered User

feudal's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by cernoch View Post
asi máš na mysli Malou Stranu. ve 12. století nebylo v některých částech světa vůbec nic, takže formování samostatného a navíc tak bohatého města bylo jistě úctyhodné. taky bych ještě rád připoměl, že Praha byla v počátcích Vrcholného středověku po Paříži druhým největším městem Evropy (tedy i celého světa), což s tím souvisí
Top ten cities in 1500
Name Population
1 Beijing, China 672,000
2 Vijayanagar, India 500,000
3 Cairo, Egypt 400,000
4 Hangzhou, China 250,000
5 Tabriz, Iran 250,000
6 Constantinople (Istanbul), Turkey 200,000
7 Gaur, India 200,000
8 Paris, France 185,000
9 Guangzhou, China 150,000
10 Nanjing, China 147,000

Top ten cities in 1000
Name Population
1 Cordova, Spain 450,000
2 Kaifeng, China 400,000
3 Constantinople (Istanbul), Turkey 300,000
4 Angkor, Cambodia 200,000
5 Kyoto, Japan 175,000
6 Cairo, Egypt 135,000
7 Baghdad, Iraq 125,000
8 Nishapur (Neyshabur), Iran 125,000
9 Al-Hasa, Saudi Arabia 110,000
10 Patan (Anhilwara), India 100,000

Takze v roku 1000 praha este nebola v top 10, potom zahadne vyskocila nad vsetky mesta a vroku 1500 uz zase nebola v to 10? Najviac ma pobavila veta: (tedy i celého světa)

http://geography.about.com/library/weekly/aa011201c.htm
feudal no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2008, 02:14 PM   #122
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Likes (Received): 309

NO wauu a mne tu niekto nadava do ot

ako daleko len dokaze zajst diskusia o Starom meste a jeho obnove..tak pome postupne.
Takze hlavne pre teba cesky bratre:

1) Praha nebola v 12-13 storoci po Parizi najvacsia a keby aj bola, nemalo by to prakticky ziaden vyznam, vzhladom na neporovnatelne vyznamnejsie arabske a cinske mesta. Pariz, Londyn boli vtedy len ubohymi dedinami nemajucimi okrem vojenskeho prakticky ziaden kulturny ci hospodarsky vyznam. Nehovoria o Rime, ktory sa do svojej predoslej slavy vratil az za cias papeza Urbana a do svojej povodnej velkosti az v 19 storoci!!!

2) Natio Hungarica je pojem, ktory pod seba zahrnal vsetky narody zijuce v Uhorsku. Islo vsak len loyalnost, nieco ako pojem statne obcianstvo. Neslo teda o narodnosti madarsku, pretoze ti tvorili len 26% obyvatelstva (Slovaci 10%) a ani krali neboli po roku 1301 madarski ako spravne podotkol quama. Nespravny je takisto nazov Uhorske ci Madarske kralovstvo, nakolko oficialny nazov kralovstva bol Rex Coronna Sanctum (Kralovstvo Svatej Koruny) (neoficialny Rex Hungarorum). Nemozno prehliadnut ani fakt, ze kralovstvo prebralo cely administrativny, spravny aj sudny system z Velkej Moravy, kedze Stefanovi ho pomahal zakladat staroslovanský (možno uz hovoriť aj o pojme staroslovenský) rod Poznan-Hunt, ktory dlhe obdobie ovladal cele uzemie dnesneho Slovenska (vtedy prevazna cast Nitrianskeho udelu) a zachranil Sv. Stefana pred Koppanom, teda istou smrtou.

3) V kralovstve sa rozpravalo vyhradne po latinsky a medzi poddanymi ich recou. Slachta bola roznej narodnosti (od slovenskej az po rumunsku). Jej narodnostny povod ju vsak nezaujimal, kedze Uhorsko bolo spiatocnickym statom az do neskoreho 18. storocia, kde pan bez ohladu na narodnost vykoristoval poddanneho bez ohladu na narodnost. Nie je teda absolutne pravdou fakt, tak oblubeny nacionalistami, ze Slovaci boli pod tisicrocnym utlakom Madarov, nakolko pre uz spomenute fakty to mozno oznacit ako 850 rocnu fantasticku symbiozu. Vsetko co patrilo im patrilo aj nam a na uzemie dnesneho Slovenska isla vacsina "investicii" kralov aj slachty.

4) Az v dobe tzv. magyarizacie, ktora sa oficialne zacina v roku 1907 Apponyiho zakonmi (neoficialne po Rak-Mad vyrovnani) sa zacalo odbobie falsovania dejin, narodnosti a identity narodností zijucich v Uhorsku.

5) Praha je bezpochyby vyznamnym europskym mestom. Najvacsie casy svojej slavy vsak zazila len za Karla IV ci Rudolfa II. A Slovaci ju nestavali (to je dalsi oblubeny mytus). Slovaci len posobili v Prahe pri jej vystavbe v Ceskoslovenskej republike a neskor v CSSR (vtedy ked tam isla vacsina penazi co je na hlavne mesto normalne...). Akurat murari z Liptova ci Horehronia si chodili privyrobit v case slabej urody na stavbu administrativnych budov aj slachtickych sidiel v celej R-U monarchii..

Last edited by Ubertino de Casale; January 10th, 2008 at 02:21 PM.
Ubertino de Casale no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2008, 02:48 PM   #123
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Český stát, sformovaný v samém závěru 9. století, se stal dědicem vyspělé velkomoravské kultury. Základy k němu položil kníže Bořivoj I. (narozen kolem roku 852), první historicky známí člen dynastie, odvozující svůj původ od bájného Přemysla. Bořivoj se poprvé připomíná roku 872, kdy bojoval s Franky. Krátce po tomto datu uzavřel sňatek s mladičkou Ludmilou, dcerou knížete Slavibora, zřejmě vládce slovanských Srbů na nynějším východoněmeckém území. Někdy mezi léty 880 až 884 se oba manželé zřekli pohanství a přijali na Moravě křest z rukou Metodějových, čímž zároveň uznali Svatoplukovu svrchovanost nad českým teritoriem.

http://www.pametihodnosti.cz/panovnici/5/borivoj_i.html
futuros no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2008, 02:52 PM   #124
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Ach, tieto témy mám tak rád. Ale treba o tom viac diskutovať. Čoskoro rozbehnemť takéto isté diskusné fórum na www.velkamorava.sk

snáď sa tam niekedy aspon na slovíčko pristavíte.
Old January 10th, 2008, 04:43 PM   #125
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 4408

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
OK. Chcem ti len povedať, že Veľkú Mravu môžeš kludne považovať za akýsi prvotný štát. Veď budeš právnik, takže teba zaujímajú fakty. K NIM

Faktom je, že Rastislav, aby posilniť nezávislosť Veľkomoravskej Ríše na medzinárodnom poli, cez Cyrila a Metoda získal uznanie od Ríma tak, že sa staroslovienčina stala oficiálnym jazykom pri bohoslužbách. A to bol po latinčine a hebrejčine asi tretí-štvrtý jazyk !!! Veľká Morava, resp. náboženská sila (a vtedy bol Rím niečo ako Brusel dnes - hovorím niečo) sa preniesla zo Salzburgu do Nitry. Takže defacto, boli sme uznaný najvyššou vtedajšou medzinárodnou autoritou.

A rovnako, Svätopluk bol už pápežom (vo svojej spoločnej korešpondencii) označený za REX, kráľa, čo je tiež dôkaz uznania na medzinárdnom politickom poli.

No a vtedy v podstate neexistoval osobitný národ slovákov a čechov (vlastne moravanou). boli tu kniežatstva rovnakého národa, ktoré sa takto spojili, a cez rím sa stali prvý krát uznaný vo svete.

A po zániku Veľkej Moravy sa začali oddeľovať moravania - do českého štátu, a my, do rakúska uhorska. Aj český historici sa snažia nájsť pokrvný vzťah medzi veľkomoravskými kniežatami a premyslom. Ale faktom je, že jediný reálny prameň je obraz z veľkomoravského kostola, na ktorom Cyril a Metod krstí Premysla.

SUMA SUMÁRUM
Slováci (s maďarským vplyvom) a Češi (s nemeckým vplyvom) sme vlastne bráchovci, ktorí žili spolu v jednej domácnosti pár rokov kým boli mladí, potom dlho nie, a až keď mali 30 rokov, tak znovu žili istý čas spolu (československo). a potom sa znova vydali svojou cestou.
- toto bolo hodne symbolické, ale verím, že dostatočne opisné
V tom, čo si napísal je veľa omylov a mýtov, ale predpoklám, že nie si historik, tak to chápem. Základný omyl je v tom, že vychádzaš najmä z českých a československých pohľadov na túto problematiku, ktoré sú známe mimoriadnym skreslovaním práve tohto obdobia.

Veľká Morava samozrejme bola štát, ale nie prvotný štát Čechov a Slovákov, Česi bole vtedy ešte len jeden kmeň v Bohémii, toto meno sa nedá použiť na označenie všetkých obavateľov dnešného Česka a už vôbec nie na Moravu. Máš sklon veľmi veci zjednodušovať, čo ale vedie niekedy až k presnému opaku pravdy.

Starosloviensky jazyk, povedzme to tak, aj keď je to umelý pojem, znova vynájdení českými historikmi, bol štvrtým liturgickým jazykom po latinčine, gréčtine a hrebrejčine.

"Ťažisko náboženskej sily" (zaujímavý to terminus technicus) sa nepresunulo zo Salzburgu. Salzburg bol aj naďalej významný, len na VM vznikla samostatná cirkevná provincia.

Áno, pápež Ján VIII Svätopluka tituluje "môj drahý syn" a "kráľ."

Čechov a Moravanov v žiadnom prípade nemôžeš ztotožňovať, znova zjednodušenie a znova nesprávne. Ťažko povedať, či sa vtedy dá hovoriť o národoch v dnešnom slova zmysle. S určitoiťou môžme povedať len to, že to boli Slovania. Moravania sa nikdy v procese svojej etnogenézy neoddeľovali od Čechov, na to si ako prišiel? Jedine ak od Slovanov.

Tá summa summárum je zase len zovšeobecnenie a symbolické. Vieš, čo v gréčtine znamená "symbalein?" "Prevrátiť" a presne to ty robíš s históriou. Prevraciaš a vykrúcaš ju, aby si prišiel k tomu, k čomu chceš, teda k nejakej posvätnej a dlhotrvajúcej príbuznosti Slovákov a Čechov. Nechcem aby si to bral ako urážku, ani ja sám sa nevydávam za historika, ale treba dlho študovať, než sa odvážiš k takým názorom, ako tu niekedy o slovenskej a českej histórií presadzuješ. To nie len tak že si prečítam Wikipédiu a môžu mi dať doktorát z histórie.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2008, 06:23 PM   #126
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

QWERT, zase rozprávaš len preto, aby si niečo povedal, resp. doplnil. Budem musieť updatnuť QWERTA boida.

Quote:
Originally Posted by Qwert View Post
V tom, čo si napísal je veľa omylov a mýtov, ale predpoklám, že nie si historik, tak to chápem. Základný omyl je v tom, že vychádzaš najmä z českých a československých pohľadov na túto problematiku, ktoré sú známe mimoriadnym skreslovaním práve tohto obdobia.

Veľká Morava samozrejme bola štát, ale nie prvotný štát Čechov a Slovákov, Česi bole vtedy ešte len jeden kmeň v Bohémii, toto meno sa nedá použiť na označenie všetkých obavateľov dnešného Česka a už vôbec nie na Moravu. Máš sklon veľmi veci zjednodušovať, čo ale vedie niekedy až k presnému opaku pravdy.
jasné, QWERT potrebuje niečo povedať, aby niečo povedal.

Quote:
Starosloviensky jazyk, povedzme to tak, aj keď je to umelý pojem, znova vynájdení českými historikmi, bol štvrtým liturgickým jazykom po latinčine, gréčtine a hrebrejčine.
jasné, QWERT potrebuje niečo povedať, aby niečo povedal. máš pravdu, ale ja som netrvrdil opak. Chápeš to?

Quote:
"Ťažisko náboženskej sily" (zaujímavý to terminus technicus) sa nepresunulo zo Salzburgu. Salzburg bol aj naďalej významný, len na VM vznikla samostatná cirkevná provincia.
jasné, QWERT potrebuje niečo povedať, aby niečo povedal. máš pravdu, ale ja som netrvrdil opak. Chápeš to?

Quote:
Áno, pápež Ján VIII Svätopluka tituluje "môj drahý syn" a "kráľ."

Quote:
Čechov a Moravanov v žiadnom prípade nemôžeš ztotožňovať, znova zjednodušenie a znova nesprávne. Ťažko povedať, či sa vtedy dá hovoriť o národoch v dnešnom slova zmysle. S určitoiťou môžme povedať len to, že to boli Slovania. Moravania sa nikdy v procese svojej etnogenézy neoddeľovali od Čechov, na to si ako prišiel? Jedine ak od Slovanov.

Quote:
Tá summa summárum je zase len zovšeobecnenie a symbolické. Vieš, čo v gréčtine znamená "symbalein?" "Prevrátiť" a presne to ty robíš s históriou. Prevraciaš a vykrúcaš ju, aby si prišiel k tomu, k čomu chceš, teda k nejakej posvätnej a dlhotrvajúcej príbuznosti Slovákov a Čechov. Nechcem aby si to bral ako urážku, ani ja sám sa nevydávam za historika, ale treba dlho študovať, než sa odvážiš k takým názorom, ako tu niekedy o slovenskej a českej histórií presadzuješ. To nie len tak že si prečítam Wikipédiu a môžu mi dať doktorát z histórie.

QWERT, zase rozprávaš len preto, aby si niečo povedal, resp. doplnil. Budem musieť updatnuť QWERTA boida.
Old January 10th, 2008, 06:29 PM   #127
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:

jasné, QWERT potrebuje niečo povedať, aby niečo povedal.

Neprestávaš ma udivovať. Vecne som reagoval na tvoj post, lebo bol plný nepresností. Máš s tým nejaký problém? Myslím, že som ten tvoj post nedoplnil, ale skôr na mnohých miestach vyvrátil. A čo je zlé na tom, ak niečo doplním? Máš naozaj pocit, že hovorím len, aby som hovoril? To dúfam nemyslíš vážne.
Old January 10th, 2008, 06:31 PM   #128
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Autonómny agentový systém QWERTboid - verzia 1.1
(červenou farbou je vyznačená nová špecifikácia)

VNEMY- príspevky jednotlivých členov
AKCIE - poslanie príspevku
ODVODZOVACÍ MECHANIZMUS -
1. ak príspevok neobsahuje pojmy ako budova, stavba, tak pošli príspevok, "toto je OFFTOPIC"
2. ak príspevok je od postera, ktorého počet poslatí je rovný 1, tak pošli príspevok - "Vitaj na fore" + pošli smailíka
3. ak príspevok obsahuje vložený obrázok, tak pošli "pekný obrázok" + pošli smailíka
4. ak autor vytvoril viac nový threadov za deň a autor nie je QWERT, tak pošli "toto je mohlo byť v tomto threade, toto zase v tomto. Nestíham sa ku každému vyjadriť"
5. ak príspevok je určený pre QWERTA, tak náhodne generuj nejakú múdrosť
6. ak pokračuje diskusia s QWERTOM, pričom je iná čo QWERT píše, pošli nasledovné : "doplnenie nejakej inej informácie o ktorej nebola diskusia" + "ja študujem právo"
7. ak príspevok obsahuje text, ktorý je obsiahnutý v názve iného threadu, tak pošli "toto patrí do iného threadu" + pošli smailíka

PLÁN AGENTA-
pokiaľ je dostupná služba SSC, rob
1. vyhodnoť vnem
2. vykonaj akciu
3. vráť sa na krok 1

Last edited by futuros; January 10th, 2008 at 07:23 PM.
Old January 10th, 2008, 06:36 PM   #129
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Neprestávaš ma udivovať. Vecne som reagoval na tvoj post, lebo bol plný nepresností. Máš s tým nejaký problém? Myslím, že som ten tvoj post nedoplnil, ale skôr na mnohých miestach vyvrátil. A čo je zlé na tom, ak niečo doplním? Máš naozaj pocit, že hovorím len, aby som hovoril? To dúfam nemyslíš vážne.
vôbec si nereagoval vecne na to, čo som ja písal. doplnil si nové informácie, a na tie si si sám reagoval. a presne som vedel, že mi neodpíšeš hneď, ale až na druhý deň. Lebo si pilne hľadal informácie, ktoré k tomu môžeš doplniť.

KLASIKA. inak si veľmi dobre naprogramovaný agent. fakt. uznávam.

QWERT, mne sa nechce s tebou takto komunikovať. čo keby sme sa na to vykašlali? normálne sa dohodnime, že spolu nič neriešme, kým nás to neprejde, a bude fajn.

Last edited by futuros; January 10th, 2008 at 07:04 PM.
Old January 10th, 2008, 07:11 PM   #130
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Quote:
vôbec si nereagoval vecne na to, čo som ja písal. doplnil si nové informácie, a na tie si si sám reagoval. a presne som vedel, že mi neodpíšeš hneď, ale až na druhý deň. Lebo si pilne hľadal informácie, ktoré k tomu môžeš doplniť.

KLASIKA. inak si veľmi dobre naprogramovaný agent. fakt. uznávam.

QWERT, mne sa nechce s tebou takto komunikovať. čo keby sme sa na to vykašlali? normálne sa dohodnime, že spolu nič neriešme, kým nás to neprejde, a bude fajn.
Futuros, ten post si poslal dnes o 12:48. Obávam sa, že ty ani len netušíš, čo je to znamená vecne reagovať. Samozrejme, že sú tam aj nejaké doplnené informácie, ale väčšinu z toho by som nazval skôr uvedením na pravú mieru či opravou.

FUTUROS, ak budeš písať nepresnoti, nepravdy a spamovať toto fórumn, tak reagovať budem. Nerob to a reagovať nebudem. To robím pri každom inom členovi tohto fóra, vôbec to nie je namierené osbne proti tebe.

Mám ešte jeden návrh, čo keby sme pokračovali cez PM, lebo toto už nemá naozaj nič spoločné s obnovou Starého Mesta.
Old January 10th, 2008, 07:18 PM   #131
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Futuros, ten post si poslal dnes o 12:48. Obávam sa, že ty ani len netušíš, čo je to znamená vecne reagovať. Samozrejme, že sú tam aj nejaké doplnené informácie, ale väčšinu z toho by som nazval skôr uvedením na pravú mieru či opravou.

FUTUROS, ak budeš písať nepresnoti, nepravdy a spamovať toto fórumn, tak reagovať budem. Nerob to a reagovať nebudem. To robím pri každom inom členovi tohto fóra, vôbec to nie je namierené osbne proti tebe.
no jo, rozumiem. veď to by sa ti musel doplniť ODVODZOVACÍ MECHANIZMUS. Zatiaľ si vo verzii 1.1. pohoda

Quote:
Mám ešte jeden návrh, čo keby sme pokračovali cez PM, lebo toto už nemá naozaj nič spoločné s obnovou Starého Mesta.
je mi to naozaj ľúto, aj slzy mám na krajíčku, ale musím túto ponuku odmietnuť
Old January 10th, 2008, 07:44 PM   #132
cernoch
Registered User

cernoch's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Chtělo by to aktualizovat Autonómny agentový systém QWERTboid, neboť už zase začíná psát nesmysly. Češi a Moraváci jsou prostě jeden národ, tady není žádný důvod o tom pochybovat....i přestože ty studuješ právo! jinak ontogeneze je vývoj jedince (individua) od zárodečného vývoje přes postprenatál do smrti, nikoliv vývoj nějaké skupiny - k tomu se používá pojmu evoluce..ou, nemá to snad nic společného s právem?
Old January 10th, 2008, 08:01 PM   #133
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Futuros Quert ma skutocne pravdu..Tvoj post si napisal, tak, ze bol sice historicky spravny, avsak v nom boli nepresnosti, ktore uplne obratili zmysel konkretnej historickej udalosti.
Si zrejme mlady a mas nadsenie pre historiu, co velmi vysoko ocenujem a na tebe obdivujem. To ta vsak neopravnuje pisat to co historicky potvrdene nebolo a utocit na ludi, ktori sa snazia slusne iba poopravit to ,co by mohlo byt chapane ako nepravda.

Bolo by namieste ospravedlnit sa.
Old January 10th, 2008, 08:02 PM   #134
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

No, musím teraz s tebou súhlasiť. Tu je krásne ukázané, ako QWERT chce proste niečo povedať.

Quote:
Čechov a Moravanov v žiadnom prípade nemôžeš ztotožňovať, znova zjednodušenie a znova nesprávne.
No tak takéto tvrdenie je pekné, akiste ide QWERT povedať nejaký brutálny dôkaz. Samozrejme prostredníctvom odkazu na dobový prameň, pretože QWERT je skrátka najpresnejší. TO JE SUPER. UŽ SA NA TEN PRAMEŇ TEŠÍM, LEBO SA TO FAKT HĽADÁ ŤAŽKO.

Quote:
Ťažko povedať, či sa vtedy dá hovoriť o národoch v dnešnom slova zmysle. S určitoiťou môžme povedať len to, že to boli Slovania. Moravania sa nikdy v procese svojej etnogenézy neoddeľovali od Čechov, na to si ako prišiel? Jedine ak od Slovanov.
Ech, a nič. No nič
Old January 10th, 2008, 08:04 PM   #135
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Quote:
Originally Posted by cernoch View Post
Chtělo by to aktualizovat Autonómny agentový systém QWERTboid, neboť už zase začíná psát nesmysly. Češi a Moraváci jsou prostě jeden národ, tady není žádný důvod o tom pochybovat....i přestože ty studuješ právo! jinak ontogeneze je vývoj jedince (individua) od zárodečného vývoje přes postprenatál do smrti, nikoliv vývoj nějaké skupiny - k tomu se používá pojmu evoluce..ou, nemá to snad nic společného s právem?
Vzdy ma udivovala knedlikovska bohorovnost pri pisani prispevkov na akomkolvek fore Zrejme je to dovod preco Vas mam este radsej ako by som Vas ako Slovak mohol mat rad...

Aj ked stojite na tenkom lade, tvarite sa, ze ten lad je proklate hruby
Old January 10th, 2008, 08:05 PM   #136
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ubertino de Casale View Post

Futuros Quert ma skutocne pravdu..Tvoj post si napisal, tak, ze bol sice historicky spravny, avsak v nom boli nepresnosti, ktore uplne obratili zmysel konkretnej historickej udalosti.
Si zrejme mlady a mas nadsenie pre historiu, co velmi vysoko ocenujem a na tebe obdivujem. To ta vsak neopravnuje pisat to co historicky potvrdene nebolo a utocit na ludi, ktori sa snazia slusne iba poopravit to ,co by mohlo byt chapane ako nepravda.

Bolo by namieste ospravedlnit sa.
OK, len mi napíš, čo som napísal, a nebol to pravdivý výrok, teda, neexistuje taký model sveta, ktorý je v tomto výroku splnený.

Keď už ideme do totálnej presnosti, tak teda poďme na to. Ak som sa pomýlil, čo sa samozrejme stáva, tak si uznám chybu. To sľubujem.

Ale predsa mi ešte prosím napíš aj to, čo si myslíš o poste č. 134.
ď

(naozaj sa nechcem hrať na toho, kto má všetky správne výroky. veď som tu popísal toľko poloprávd. Mňa vlastne začal QWERT hnevať preto, že sa tu sám nanominoval do role toho, kto bude určovať, čo sa má písať. Ja som s týmto na nikoho nevyšiel a som rád akejkoľvek diskusii. Veď na pivo, ktoré sme už dali s ľudmi s SSC sme možno išli aj preto, že sme občas prekecli o veľa veciach. Nielen tu postovať fotky ako jojovia)
Old January 10th, 2008, 08:08 PM   #137
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Quote:
OK, len mi napíš, čo som napísal, a nebol to pravdivý výrok, teda, neexistuje taký model sveta, ktorý je v tomto výroku splnený.

Keď už ideme do totálnej presnosti, tak teda poďme na to. Ak som sa pomýlil, čo sa samozrejme stáva, tak si uznám chybu. To sľubujem.
Totalna presnost nie je dobra a ak dovolis nebudem sa medzi Vas dvoch dalej starat, iba som navrhol nejake riesenie.
Totalna presnost sposobila, ze niektori krestania sa stali jehovistami

K tomu postu: Cechov a Moravanov naozaj nemozes stotoznovat. Ak by som chcel nahnevat cernocha (a ja to velmi rad urobim) nacrtnem len jednoduchu schemu, v ktorej je vseobecne zname (ak sa to historicky nepodari vyvratit), ze ceske knieza bolo vazalom Velkomoravskej rise. OPAKUJEM Velkomoravskej rise, teda statneho utvaru, ktory sa pod takymto nazvom pouzival za Svatopluka.

K tej druhej veci: Quert ma pravdu. Narody v dnesnom slova zmysle neexistovali ani len vo Franskej risi (vieme len tolko, ze niekde to boli Merovejovci a niekde Ludovit Nemec a sidlo bolo vraj kdesi v Cachach (nemecky Aachen). V tej dobe pojem narod v dnesnom slova zmysle mohli pouzit len stari greci (existujuci v Byzantskej risi, ktorej kultura nezanikla). Avsak ani my, ani francuzi, ani cesi, dokonca ani bulhari a madari nie...

Last edited by Ubertino de Casale; January 10th, 2008 at 08:18 PM.
Old January 10th, 2008, 08:18 PM   #138
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ubertino de Casale View Post
Totalna presnost nie je dobra a ak dovolis nebudem sa medzi Vas dvoch dalej starat, iba som navrhol nejake riesenie.
Totalna presnost sposobila, ze niektori krestania sa stali jehovistami

počkaj, to znamená čo?

Old January 10th, 2008, 08:19 PM   #139
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

nevsimol som si tvoju druhu poziadavku a tak hore mas odpoved, sorry

To je predsa jednoduche, ak Bibliu chapes doslovne zakonite prides k bludu, pretoze je mozne vysvetlovat ju akymkolvek sposobom to potrebujes. Nakolko davna historia nie je tiez dostatocne exaktna, mozes ju tiez akoby prisposobit..

Dam ti priklad: Madari radi tvrdia, ze koruna Kralovstva Svatej Koruny bola Stefanovi I. darovana od papeza.
Toto je pravda. Nie je pravda, ze je to koruna, ktorej original lezi v Budapesti a kopia v Bratislave, nakolko povodna koruna sa stratila niekedy v casoch panovania Bela a uz sa ju nepodarilo najst. A tak znama koruna so zlatymi retiazkami po bokoch a zlate jablcko s takymi istymi retiazkami nepochadzaju od Jeho Svatosti.
Old January 10th, 2008, 08:29 PM   #140
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 1707

postovať sem fotky je základný údel každého forumistu
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread: