Zdjecia z budowy hoteli na Towarowej w Warszawie - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 20th, 2003, 09:19 PM   #41
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

nie wiem czy tam sa ale na pewno znajdziesz na stronie muratora www.muratorplus.pl w wyszukiwarce wpisz slowo klucz jak Envergure, hotele czy Towarowa
martin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2003, 02:32 AM   #42
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4446

Budowa hoteli na Towarowej LIVE!!!

W korkonecie chyba jakos im sie przestawila kamera ktora monitoruje ruch na Placu Zawiszy, teraz nie pokazuje ruchu tylko budowe hoteli na Towarowej...o ile si enie myle

prosze bardzo :

jezeli by u kogos nie dzialalo; wejsc na www.korkonet.pl i zajrzec na kamere ktora jest skierowana na Plac Zawiszy...
Marcin no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2003, 11:08 AM   #43
Metal
Registered User

Metal's Avatar

Likes (Received): 4

Super wiadomosc! Dzieki!
To teraz bedzie mogli sledzic co dziennie ta niska ale elgencka budowle! Czy zauwazyles, zeby jakie inne kamery sie zwrocily w strone jakis budowli?
Metal no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2003, 11:55 AM   #44
Marcin
Miszcz Ortografi

Marcin's Avatar

Likes (Received): 4446

Jeszcze jest kamera monitorujaca skrzyzowanie Jana Pawla/al.Jerozolimskie, na razie tam nic nie ma, ale z czasem bedzie mozna sledzic czesc budowy ZT,

Poza tym jest jeszcze kamera Hines'a, ktora pokazuje budowe METROPOLITAN'u, ale zdaje sie chwilowo nie dzialac...

Pzdr.
Marcin no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2003, 03:23 PM   #45
warszawiak
Guest

Likes (Received):

przy kazdej takiej ciekawej inwestycji przydalo by sie cos takiego ... wtedy fotki by nie byly juz potrzebne
  Reply With Quote
Old February 19th, 2003, 12:26 PM   #46
AGC
digitisebanking.com

AGC's Avatar

Likes (Received): 236

obecnie ta kamera na Zawiszy jest w stanie konserwacji, wiec moze dlatego "zle" pokazywala.
AGC no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2003, 04:25 PM   #47
Duopolis
Hong Kong lover

Duopolis's Avatar

Likes (Received): 1

Słuchajcie. Byłem na Towarowej i zobaczyłem ze między tymi hotelami a ulic± srebrn± jest została spora działka. Moze francuzi nie przejęli całej działki i tam jest miejsce na Srebrna center? Nie wiem. Wiem ze jest spora działka między srebrna a hotelami.
Old March 18th, 2003, 04:54 PM   #48
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

zdaje sie ze to mialaby ybc inwestycja Strasbagu, nie wiadomo czy ten projekt jest jeszcze aktualny czy moze powstanie cos innego ale jestem przekonany ze ta dzialka dalej nalezy do tej firmy budowalanej, takie duze firmy budowlane nawet jak na razie nie chca budowac to kupuja atrakcyjne dzialki poniewaz za jakis czas moga chciec budowac
martin no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2003, 06:24 PM   #49
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Sluchajcie panowie, jak tych pare miesiecy temu porownalem sobie na zywo rendering Srebrna Center ze skrzyzowaniem Srebrnej z Towarowa, to nie wychodzilo mi nijak inaczej jak ze ma byc wybudowany PO DRUGIEJ STRONIE SREBRNEJ, tam gdzie jest teraz szpetny, niski dom (pewnie poszedlby pod kilof) i parking. Co wiecej na zaprezentowanym w zeszlym roku przez Centrum Lowicka projekcie planu zagospodarowania obszaru miedzy Panska, Towarowa,Srebrna i Jana Pawla II w dokladnie tym miejscu namalowany jest wiezowiec. Na dzialce obok wlasnie wybudowal stacje Statoil, co troche mnie wnerwilo, bo na tymze planie byl kilkupietrowy biurowiec. Podobno Statoil obiecal wybudowac normalny budynek w glebi dzialki (nie moge sie oprzec wrazeniu ze musieli sporo posmarowac). Ten projekt planu przewiduje tez budowe wiezowca blizej Ronda Daszynskiego (tam gdzie teraz sa sklepy w budynkach po Domu Slowa Polskiego) i przy Jana Pawla, blisko ZT.
megaptera no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2003, 10:39 PM   #50
Duopolis
Hong Kong lover

Duopolis's Avatar

Extra super extra!!! TAK TAK! Srebrna (mam nadzieję) powstanie! . A co do Sattoilu to tu jest pewne ze wypnęli MOCNO kas±. Bo nikt by się inaczej na to nie zgodził. Słuchaj nie ma moze tego planu zagospodarowania w necie albo ty go nie masz? może zamiast tych sklepów w :domu słowa polskiego bedzie ten wieżowiec Skanski? Albo po przeciwnej stronie. Na poniższym obrazku zaznaczyłem te miejsca. Powiedz gdzie co konkretnie było na tym planuie oki?

Old March 19th, 2003, 01:06 AM   #51
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Chodzi dokladnie o ten bloczek (wiezowiec na planie i moje przypuszczenia co do Srebrna Center). Ponizej, na miejscu Domu Slowa Polskiego, narysowany jest nastepny wiezowiec i miejsce to nie ma, o ile wiem, nic wspolnego ze Skanska. Skanska natomiast dostala od miasta 7000m2 dzialke po drugiej stronie Towarowej, ale co tam postawi i czy bedzie tam wiezowiec to Bog raczy wiedziec. Mam ten plan i postaram sie go jak najszybciej zeskanowac i pokazac. Moze we wlasnie zalozonym watku Van der Rohego. 3 watki o Towarowej obok siebie. Zyc nie umierac
Old March 19th, 2003, 01:30 AM   #52
msweb

Likes (Received): 0

<table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by megaptera </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>Chodzi dokladnie o ten bloczek (wiezowiec na planie i moje przypuszczenia co do Srebrna Center). Ponizej, na miejscu Domu Slowa Polskiego, narysowany jest nastepny wiezowiec i miejsce to nie ma, o ile wiem, nic wspolnego ze Skanska. Skanska natomiast dostala od miasta 7000m2 dzialke po drugiej stronie Towarowej, ale co tam postawi i czy bedzie tam wiezowiec to Bog raczy wiedziec. Mam ten plan i postaram sie go jak najszybciej zeskanowac i pokazac. Moze we wlasnie zalozonym watku Van der Rohego. 3 watki o Towarowej obok siebie. Zyc nie umierac </td></tr>
</table>

liczymy na Ciebie chociaż ostatnio działające
skanery należą do rzadkości
msweb no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2003, 02:15 AM   #53
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 433

A teraz naszła mnie refleksja o gigantycznych polskich rondach. Ogromne ronda s± chyba w każdym większym polskim mie¶cie - w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i innych.. Po co to? Przecież tak naprawdę komunikacyjnie nie ma to uzasadnienia. Rondo wielko¶ci Ronda Dmowskiego (skrzyżowanie Marszałkowskiej z Jerozolimskimi) w zupełno¶ci wystarcza. Rondo Daszyńskiego to gigantyczna strata przestrzeni... Takie rondo to nawet jak się dookoła wieżowcami zabuduje to i tak pozostanie wrażenie bycia na polu...

Ale dzisiaj mam upierdliwe posty... ;-)
Old March 19th, 2003, 09:22 AM   #54
Duopolis
Hong Kong lover

Duopolis's Avatar

Ja się tam z tob± zgadzam. Jak jeste¶ na jakim¶ polskim rondzie to wydaje ci się że to wie¶.
Old March 19th, 2003, 10:40 AM   #55
Tymon reloaded
honorary member

Dziwne, liczycie na projekty, ktore dawno juz nie sa aktualne. Ten wiezowiec na Srebrnej i ETC sa marne...
Old March 19th, 2003, 12:18 PM   #56
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Ronda uplynniaja ruch skrecajacych tramwajow i zeby tak bylo, to musza byc na tyle duze zeby sie taki tramwaj na nich zmiescil. Glownie z tego powodu sa plany przerobienia skrzyzowania Solidarnosci z Okopowa/Towarowa na rondo. Tak ze Van der Rohe bedziesz mial szerokie jak boisko Slominskiego, Okopowa i Towarowa z olbrzymimi krowimi plackami rond
Taki Warszawski Ring (tudziez jak kto woli Planty - ich pochodzenie jest wspolne; wszedzie przebiegaly kiedys miejskie umocnienia; stad Okopowa).
Old March 19th, 2003, 12:44 PM   #57
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 433

Skrzyżowanie Solidarno¶ci z Andersa/Pl. Bankowy to nie rondo, i jako¶ tramwaje skręcaj±. Więc chyba da się to rozwi±zać lepiej...
Old March 19th, 2003, 01:44 PM   #58
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

A na wyzej wspomnianym skrzyzowaniu z Okopowa stoi sie czasem przez dwie zmiany swiatel, bo droge tramwajom blokuja skrecajace samochody. Cwicze to dwa razy dziennie. A przy Placu Bankowym jest zupelnie inny uklad torowisk.
Ja nie jestem zadnym oredownikiem rond. Podalem tylko pewien racjonalny powod ich tworzenia, pewnie nie jedyny. Skoro juz sa,to moze warto je zaakceptowac jako zalazki przyszlych zabudowanych placow.
Old March 19th, 2003, 02:14 PM   #59
Redhat
Guest

Likes (Received):

Sluchajcie rondo to nie jest wcale takie zle rozwiązanie!!!Wystarczy tylko odpowiednio o nie zadbac.Np. w Rotterdamie jest wielkie rondo(chyba nawet wieksze od Daszynskiego) w centrum miasta, na skrzyzowaniu glownych ulic, w poblizu wiezowce i naprawde wyglada to super: w srodku oczko wodne z fontannami, dookola przystrzyzona trawka oraz mnostwo kwiatow.
  Reply With Quote
Old March 19th, 2003, 02:18 PM   #60
Redhat
Guest

Likes (Received):

Rondo napewno wyglada lepiej niz wielopoziomowe skrzyzowanie!
  Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules