Наші подорожі | Our travels - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Urban Ukraine > Будівництво та проекти / Construction Updates & Projects > Північ і центр | North and center > Вінниця / Vinnytsia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 29th, 2018, 12:05 PM   #1
melv
vn

melv's Avatar

Likes (Received): 7616

Наші подорожі | Our travels

В ідеалі, окрім фоток має бути описання поїздки, а також зазначати спосіб добирання, вартість добирання, проживання і тому подібне. З тим, що можливо це стане в нагоді комусь, хто побаче ваш звіт.

Намагатись якось в хронологічному порядку викладати звіти, думаю, не варто, так само, як і не варто сильно навантажувати своїми фотками. До десяти фоток в один пост цілком вистачить. Відбирати краще те, що вам самим найбільше запам'яталось і може бути цікавим решті. Тому і якість фоток тут грає не перше значення, я сумніваюся, що ми чимось аж надто вразимо один одного фотками супер-панорам міст, які так і так можна нагуглити. В першу чергу враження і досвід.

Погнали!

Сюди буду постити карту з позначеними країнами, по яких уже э звіти. Коли будуть звіти по Україні, буде ще одна карта.

Lozover1, Edelweiss Kh liked this post

Last edited by melv; January 31st, 2018 at 12:10 AM.
melv no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 29th, 2018, 05:59 PM   #2
melv
vn

melv's Avatar

Отже, я й почну. З останньої на сьогодні поїздки – в південну Індію, а саме в штат Керала. Він вважається одним з найблагополучніших в країні, відтак, дикого трешу, який, завдяки таким фільмам як Шокуюча Азія, у багатьох асоціюється з Індією, тут не побачив. Принаймні, у туристичній прибережній зоні, куди багато білих приїжджають відкривати свої чакри)).

Але колорит і специфіка на місці! І найперше, що згадалося – транспорт. Про те, що він запам’ятається надовго, стало зрозумілим ще дорогою від аеропорту. Якщо чули, бачили або читали, що для європейця (навіть дикого східного) автомобільний рух в Індії видасться, м’яко кажучи, специфічним, то так і є. Починаючи від лівостороннього руху, до якого особисто мені не одразу вдалося звикнути, закінчуючи манерою їзди і неписаними правилами, яких тут дотримуються. І, як не дивно, саме завдяки цим правилам увесь цей хаос на дорогах насправді має власний порядок. За увесь час не побачив жодної аварії або, навіть, конфліктної ситуації. (тут варто зазначити, що жив я у невеликому 50-тисячному місті Варкала, а у тамтешньому мільйоннику Тіруванантапурамі був тільки проїздом).

Одне з перших правил – подавай звуковий сигнал. Повертаєш, перестроюєшся, обганаєш – сигналь! І чим ближче ти до центру міста, тим голосніший цей безперестанний авто-мотооркестр.
Інше важливе правило: don't worry be happy. Ну, так мені здалося. Манера їзди в Індії досить хамовита, але це, схоже, тут нікого не дратує. От, наприклад, підрізають один одного регулярно. А все сприймається настільки спокійно, що, мабуть, є нормою. Кожен водій уже готовий до такої ситуації і у потрібну мить просто пригальмує і пропустить «нахабу» вперед. Це ж стосується обгону, який тут часто відбувається майже лоб в лоб з зустрічною машиною, яка, як правило, спокійно пропустить тебе, навіть якщо й доведеться звернути на узбіччя.

Автомобільний транспорт різноманітний і загалом для нас маловідомий. Так, багато авто місцевої марки Тата. Часто можна зустріти Логан, хоча тут він випускається під іншим брендом заводом Махіндра (якось так). А ще – купа різних бюджетних Тойот і Міциків, що, вочевидь, випускаються саме для бідних країн типу Індії і, не виключено, що й у самій Індії.

Легендарний індійський Амбасадор. Відомий у світі передусім тим, що випускався з 1950-х років до 2014-го майже без змін дизайну. Схожий на совєтський 402-й Москвич, але звук двигуна не такий надривний. Що там всередині – не знаю. Хотілось прокататись, але, як відповіли місцеві, в таксі його заборонили використовувати, а проситися до когось покататись не наважився.

Міські автобуси переважно місцевого виробництва і вирізняються тим, що тут відсутнє скло на пасажирських вікнах. Зрештою, нормально для Індії, де взимку температура повітря +30. І хоч автобуси багатомісткі, двері тут відкривається вручну. Зачинаються за допомогою мотузки самими пасажирами.

Найпопулярнішими видами транспорту серед місцевих є скутер і мотоцикл. Вони складають близько половини усього трафіку.

А от велосипедистів тут, всупереч моїм уявленням, небагато. Це пояснюється, мабуть, і їхнім статусом у дорожньому русі. У наших велодрочерів велоактивістів тут напевно підгорятиме, адже з велоінфраструктурою приблизно як у Шаргороді – ніяк. Людину на велосипеді тут заженуть на саме узбіччя, адже в Індії одним з іще одних неписаних правил є те, що правий той, хто більший. Саме тим можу пояснити, що ті ж автобуси тут гасають так, що тільки й встигай відбігти.

Про саму інфраструктуру. Тротуари у малих містах відсутні як поняття. Місцями в центрі вони й трапляються, але їхнє виникнення зумовлене швидше наявністю тут якогось магазину, аніж загальним благоустроєм.
Натомість, дороги асфальтовані усі (привіт Старому місту і всім Хуторам європейської Вінниці!). Навіть найглухіші провулки тут з асфальтом. Без ям, хоча тут таки варто згадати про клімат.
Пішохід тут… Краще все ж таки уважно дивитися по сторонах. І на пішохідному переході теж краще пам’ятати, що ти належиш до найнижчої “касти» учасників дорожнього руху. Бо навіть не на велосипеді

Ну і, звісно ж, тук-тук. Найпопулярніший вид таксі і туристу в Індії користуватися ним потрібно не тому, що це екзотика, а тому що тільки так і треба.
Помітив кілька модифікацій кузова – ширший та вужчий. У першому можуть цілком комфортно примоститися четверо пасажирів, у другому – краще по двоє. Хоча розповідали, що все то фігня, і за потреби можуть поміститися і восьмеро в обох варіантах.
Бігають досить жваво і кожен рікша вважає своїм обов’язком обігнати іншого. Саме вони й створюють найбільше галасу на вулицях, чим надають неповторного звукового колориту.
За проїзд беруть не те, щоб дорого (з поправкою на білого туриста), але й не копійки. Наприклад, відстань у три кілометри зазвичай обходилась у 45-50 гривень. У будь якому випадку, краще питати вартість наперед, бо полюбляють накрутити відстань, або зробити вигляд, що не знають, як там беруть інші, а у нього, мовляв, саме така такса. Таке, принаймні, розповідали мені, хоча зі мною був випадок тільки стосовно накрутки маршруту. Та я був не проти, рікша зробив непогану екскурсію))

Вантажна модифікація. Нагадує наш "Муравей"

Ну і на завершення автомобільної теми, пальне в Індії коштує приблизно як у нас. Дизель 63 рупії, 95-й - 74 рупії.

Last edited by melv; January 29th, 2018 at 11:07 PM.
Old January 30th, 2018, 12:08 AM   #3
melv
vn

melv's Avatar

Проживання.

В Індію є сенс їхати на тривалий час - на місяць, або й на три. Зокрема, обґрунтуванням тому є те, що переліт виявиться суттєво дорожчим за проживання. Звісно, я можу судити лише за власними можливостями і спостереженнями, але певні висновки зробив.

Ось тут 23 тисячі рупій (10 тисяч гривень). В моєму випадку це було зняти кімнату в досить непоганому будинку. До кожної кімнати додається окремий душ і туалет, а також цілком пристойний інтернет. Можна також користуватись кухнею, яка одна на будинок.

Тобто, вийшло 1 тис. гривень на добу. Я не знаю, як порівнювати з Україною, бо давненько не був на нашому півдні. Пам’ятаю, у 2015 році в Одесі за якусь діру на ПосКоті в двох кілометрах від моря хотіли 400.

Власне, сам будинок, де паралельно жили канадійці, американки і сім’я німців. Деякі з них відверто фанатіли від йоги і за цим було кумедно поспостерігати. Ну то таке…

Тут же й живуть господарі дому. Взагалі, ситуація з власниками ось таких помешкань доволі цікава. Часто європейці ( і росіяни теж) користуються можливістю поєднати приємне з корисним і повністю орендують будинок для подальшого заробітку на здачі кімнат. Ще одним варіантом є взагалі придбати будинок, але є нюанси із законодавством. Негромадянин не може ось так просто узяти й купити, а от купити разом з індійцем – будь ласка. Як в деталях проводять такі мутки не знаю, але неважко припустити.

Так ось господарями будинку у моєму випадку були молода шведка і молодий індієць, що вже наштовхує на деякі думки Але хороші і привітні люди, а мені то яке діло)))

Любителів фауни однозначно порадує сусідство з екзотичними тваринами прямо у кімнаті. Я так взагалі був у захваті!)) (На жаль, краба я випадко убив… Хотів упіймати і випустити, а він виявився аж надто крихким

При самому березі як правило розташовані невеликі готелі, в яких вартість проживання уже значно дорожче. Один українець з Києва (та ще й українською, що взагалі дивно було почути в Індії!) казав щось про 10 тисяч рупій за номер на добу, але по правді, я не поглиблювався в це питання, тож можу в чомусь помилятись.

Вид звідти, звісно, непоганий. Мені до такого треба було йти 200 метрів пішки. А взагалі, чим далі, тим дешевше. Росіяни, наприклад (ооо, їх тьма!), а саме ті, хто тут подовгу, то часто селяться вглиб і живуть там подешевше.

Є можливості зняти житло взагалі задешево. Чув і про 1 тисячу рупій на добу, і, навіть, про 500. Бачив деякі з таких, але не фотографував. Звісно, там не так чисто і затишно, безпека також під питанням (часто застерігають, що цінні речі в кімнаті бажано на виду не залишати), але загалом я не з вибагливих, то не знаю, що б там мало шокувати.

У профільних спільнотах у соцмережах часто напівжартома просять зайвий раз не рекламувати південь Індії. В тому є сенс. На відміну від облюбованого екс-совками Гоа, тут немає того трешу. В Кералі, зокрема, специфічна ситуація з алкоголем (про це ще розповім), тож п’яних чи обдовбаних тут побачиш вкрай рідко. Сюди їдуть не за цим. Хоча обдовбатись можна. Якщо є бажання, знайти що покурити можна без проблем. Самі тебе знайдуть))

За чим їдуть. Можна виокремити дві категорії: ті, які їдуть за літом та екзотикою, і ті, які їдуть за літом, езкотикою, йогою, аюрведою і т.д. Позаяк я належав винятково першій категорії, то що конкретно тут роблять другі не знаю. Тут хіба що згадаю слова господаря дому, який приблизно пояснив так, що познання середньостатистичного індійця в йозі та аюрведі десь такі самі, як у середньостатистичного українця у козаках-характерниках і бойовому гопаку (про козаків то вже я)) Але індійці добре вловили хвилю і імцно тримаються за можливість заробити.

Загалом же народ сюди їде різний, як з Пн.Америки, так і з Європи. І, кажуть, білий буржуй останніми роками неабияк розбестив грошима бідних аборигенів: не торгується, дає стільки скільки просять. Через це проживання в Кералі стрімко дорожчає, чим вкидає у відчай слов'янина, який у матеріальному плані від індійця не втік. Місцеві кажуть, що туристів з України і без того було небагато, а зараз взагалі одиниці (ну, в нас на то і свої причини є). Так само менше й росіян, хоча вже й страшно уявити що було раніше, бо їх і без цього дуже багато. Настільки, що вони там уже й ресторани відкривають, а магазини з назвою "Красная площадь" і "Волга" нікого не дивують.

А це вже дещо дратує самих індійців, які вказують на (о, диво!) деяку хамовитість і хитрожопість нашого "старшого брата" (тут, однак, варто уточнити, що коли заходила мова про "братушек" то я давав зрозуміти, що вважаю їх мудaками і не виключено, що хитрий індус міг просто підігравати мені).

Last edited by melv; January 30th, 2018 at 12:51 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Old January 30th, 2018, 08:14 PM   #4
asparagus91
Igor Vinn

asparagus91's Avatar

Likes (Received): 2945

Пелеш. Цей палац вважають одним з найкрасивіших в Європі, проте, він не такий відомий, як деякі європейські палаци. Знаходиться він у невеличкому містечку Сіная, в румунських Карпатах.

Сіная - це 16-тисячне містечко в горах, на висоті від 800 до 1000 м над рівнем моря. Саме по собі містечко є гірськолижним курортом, на фоні іншої Румунії справляє враження надзвичайно охайного та казкового.

У містечку є навіть такий готель

Повертаючись до Пелешу, збудований він у 1866 році німецьким королем Каролем І. В інтер'єрах можна побачити багато сортів дороговартісного дерева. Є височезний атріум, шикарні старовинні дерев'яні сходи, і (!!!)... кінотеатр. Більш того, в маєтку існує централізована система прибирання. По усій будівлі проходять комунікації з отворами, до яких в будь-якій точці маєтку могли підключатися прибиральники та пилососити. Комунікації виконані з дерева.

Ззовні маєток є величним та за архітектурою нагадує північну Німеччину.

На останніх двох фото не сам палац, а його допоміжні будівлі.

А, його величність, палац Пелеш, ось:

і ось:

Природа навколо шикарна:

Палац має шикарний внутрішній двір

Вхід до комплексу коштує 35 лей, ще 30 потрібно заплатити за фото (1 лей=7 грн). Враховуючи це, жоден з групи не фотографував відкрито усередині. Проте, приховано дещо сфотографувати таки вдалося.

Брати такі гроші - повне безглуздя. 30 лей - це денний заробіток середньостатистичного українця, для румунів - це теж зависока ціна. У той же час, палац заповнений тітоньками, які супроводжують кожну групу і кричать "no photo", проте, фізично завадити фотографувати не можуть, бо тітонька одна, а групи по 50 чоловік.

Навколо палацу розгорнулася традиційна туристична торгівля.

Про сам палац кажуть, що його хотів привласнити сам Ніколае Чаушеску, але, йому сказали, що будівля стара та в ній купа різних грибків та клопів. Це стало причиною його відмови від цієї ідеї. Діло в тому, що в Чаушеску була фобія до навіть найменшої антисанітарії і він мив руки навіть після того, як тиснув руку комусь з політиків. Можна собі уявити, на що б він цей палац перетворив.

Вирушаючи в Сінаю, особливо в міжсезоння, беріть із собою теплий одяг. Як бачите на фото, в Сінаї йшов сніг, а це був квітень. За день до того я в Бухаресті бачив жовті килими з кульбаб і відчув перші за рік +20.

Дякую за увагу)
asparagus91 no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2018, 06:03 PM   #5
Green Crocodile
Registered User

Green Crocodile's Avatar

Likes (Received): 153

Quote:
Originally Posted by asparagus91 View Post
Пелеш.
очень красиво

asparagus91 liked this post
Green Crocodile no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2018, 09:21 PM   #6
_Hawk_
Moderator

_Hawk_'s Avatar

melv, чому саме Індію обрав? за $2-3 тис екзотичних варіантів повно

Про Індію здебільшого таке пишуть:
Quote:
Ну его нафик эту Индию. Эта страна красиво выглядит только на картинках и в фильмах Болливуда. А на самом же деле там кругом царит антисанитария, вонища как на мусорном полигоне, повсюду эти коровы, которые везде гадят, нищета, грязь, жарища и мухи. А еще там такие инфекции, название которых даже страшно произносить в слух. И самое ужасное, там кругом змеи, особенно кобры. Они даже могут проникнуть прямо в отель. А еще там есть пауки. Страшные ядовитые пауки. Некоторые способны заползти даже в ухо или в ноздрю и укусить прямо там.
Quote:
Меня больше гигиена заботит, не хотелось бы "экзотики" заработать. Знакомый говорил воду только газированную, бутилированную, пить струю, остатки выкидывать.
Из местной кухни только Макдональдс, если не хочешь над унитазом на реактивной тяге парить.
Кто пароходы на иголки гонял, рассказывают что с трапа не спустится, детишки в язвах руками хватают, попрошайничают. Приходилось горсть конфет как воробьям пшено кидать и пока те склевывают, бегом оттуда. Без местного гида в город лучше не ходить, обворуют.
На Ютубі теж одна жесть про Індію
_Hawk_ no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2018, 12:17 AM   #7
melv
vn

melv's Avatar

Quote:
Originally Posted by _Hawk_ View Post
melv, чому саме Індію обрав? за $2-3 тис екзотичних варіантів повно
Індія була обрана за рекомендацією і бажанням побачити інший світ. Бо він таки дуже відрізняється від нашого і це було цікаво побачити. В моєму випадку альтернативним варіантом могла б стати чорна Африка або якийсь В'єтнам. Сподіваюсь, і це ще попереду)) Я не те, щоб дуже мандрівник, але Індія стала дуже цікавим досвідом і ні на мить не пошкодував. Хіба що за дуже коротким періодом перебування, бо хотілося б таки значно більше побачити і подалі відійти від туристичної зони. Наприклад, шкодую, що так і не проїхався легендарним індійським поїздом, не доїхав до великого міста...

Ну і плюс "дикий" формат поїздки - без будь яких туроператорів і прив'язування до готелів, що дало можливість хоч не набагато, але таки більше відчути життя в країні. Тут тобі і пошуки магазинів, і прогулянки вглиб міста, де білі пішки взагалі майже не ходять, досвід харчування у кафе для аборигенів.

Quote:
Про Індію здебільшого таке пишуть:
Ну... Тут лиш можу відповісти, що кожен бачить те, що хоче побачити. Треш, антисанітарія? Ну так, стерильною Індію точно не назвати. Але для мене то все виглядало і сприймалось органічно. Зрештою, у наших задрочених райцентрах типу Шаргорода або Чернівців в базарний день можна побачити те саме)) Але блін, це ж таки прикольно: інші, досить привітні люди, звичаї, архітектура, побут...

А ще, як я вище писав, штат Керала усе ж таки вирізняється у кращий бік від більшості штатів Індії. Тому, мабуть, і не побачив я ані купи попрошайок (хоча й були), ані павуків-убивць))

А щодо тих, хто писали ті коменти, то не дай Боже з такими десь опинитися в подорожі)) Таким, як правило, ніде не догодиш.
Old February 2nd, 2018, 12:42 AM   #8
_Hawk_
Moderator

_Hawk_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by melv View Post
Індія була обрана за рекомендацією і бажанням побачити інший світ. Бо він таки дуже відрізняється від нашого і це було цікаво побачити. В моєму випадку альтернативним варіантом могла б стати чорна Африка або якийсь В'єтнам. Сподіваюсь, і це ще попереду)) Я не те, щоб дуже мандрівник, але Індія стала дуже цікавим досвідом і ні на мить не пошкодував. Хіба що за дуже коротким періодом перебування, бо хотілося б таки значно більше побачити і подалі відійти від туристичної зони. Наприклад, шкодую, що так і не проїхався легендарним індійським поїздом, не доїхав до великого міста...

Ну і плюс "дикий" формат поїздки - без будь яких туроператорів і прив'язування до готелів, що дало можливість хоч не набагато, але таки більше відчути життя в країні. Тут тобі і пошуки магазинів, і прогулянки вглиб міста, де білі пішки взагалі майже не ходять, досвід харчування у кафе для аборигенів.
Та ти екстримал, хоча на фото нічого надзвичайного.

Я максимум на що погоджусть, то на Таіланд, і то чисто із-за Банкока.

Quote:
Ну... Тут лиш можу відповісти, що кожен бачить те, що хоче побачити. Треш, антисанітарія? Ну так, стерильною Індію точно не назвати. Але для мене то все виглядало і сприймалось органічно. Зрештою, у наших задрочених райцентрах типу Шаргорода або Чернівців в базарний день можна побачити те саме)) Але блін, це ж таки прикольно: інші, досить привітні люди, звичаї, архітектура, побут...
В нас такого і близько нема.

Quote:
А ще, як я вище писав, штат Керала усе ж таки вирізняється у кращий бік від більшості штатів Індії. Тому, мабуть, і не побачив я ані купи попрошайок (хоча й були), ані павуків-убивць))
Тобі пошастило, ти просто не був в трешових міцсях.Починати треба було з Мумбаїв, а ппотім далі в центр.

Quote:
А щодо тих, хто писали ті коменти, то не дай Боже з такими десь опинитися в подорожі)) Таким, як правило, ніде не догодиш.
Вони правильно все написали, ти просто не оцінив ризик.
_Hawk_ no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2018, 01:14 AM   #9
melv
vn

melv's Avatar

Quote:
Та ти екстримал, хоча на фото нічого надзвичайного.
Ну да, ще той екстримал))) Просто я вважаю, що будучи в таких краях, то дуже неправильно було б не скористатися можливістю побачити наближене до реального життя країни. Власне, тому то я й не люблю організовані екскурсії. Та й усього екстриму то й було, що прогулянки пішки в місто і кафешки для місцевих (да, з ризиком з'їсти щось не те, не без того)) А те, що надзвичайного на фото немає, то как би й не знаю, щоб там мало бути такого, щоб "из ряда вон". Ну от може якби забрели кудись в віддалене село чи на тому ж поїзді прокатались, то "пригода" була б більш вражаючою. хз))

Quote:
В нас такого і близько нема.
Звісно, я десь перебільшую, хоча повір, такі наші містечка як Шаргород чи Чернівці недалеко утекли. Чого я й згадав за них. Срач там ще той. Крім того, Індія навіть в чомусь виграє. Щонайменше, наявністю асфальту, чим оці наші зажопні похизуватись не можуть.
Ну і що ще додам. Йдучи пішки пару кілометрів о десятій вечора у Варкалі, якось відчувалось значно безпечніше, ніж аналогічна прогулянка у якомусь нашому смт, які в цю пору кишать бухими і обдовбаними упирями.

Quote:
Тобі пошастило, ти просто не був в трешових міцсях.Починати треба було з Мумбаїв, а потім далі в центр.
Ну от це й відповідь, що не такий я вже й екстримал)) Ясно, що я перед поїздкою багато чого погано чув і читав, але з іншого боку, я приблизно знав куди їхав. Ну і був я з дружиною. Вона у мене не з шуганих, але відповідальність в такому випадку подвоюється.

Quote:
Вони правильно все написали, ти просто не оцінив ризик.
[/QUOTE]

Тут питання не стільки що написали, а на чому акцентувалися. Я ж теж визнаю, що там є негативні моменти, але я їх не сприймаю настільки близько. А тут у людей, схоже, тільки й вражень що про треш.
Про можливість щось підчепити екзотичне, я теж періодично згадував. пару раз, навіть, здалося, що ризик був високий. Ну що ж, раптом що, знатиму, який у чого інкубаційний період))

Edelweiss Kh liked this post
Old February 2nd, 2018, 11:20 AM   #10
Edelweiss Kh
Western Ukrainian

Edelweiss Kh's Avatar

Likes (Received): 27714

Мене в таку екзотику не заносило) Я хворий трохи горами) І тут, за порадами друзів, почав писати на блозі про деякі мої походеньки)

Ось, наприклад, наш літній похід в один з найзабитіших закутків Карпат

Вся розповідь досить довга, тому пряме посилання нижче:

https://zaplichnyk.blogspot.com/2017/12/blog-post.html

Вилазка в Карпати восени: https://zaplichnyk.blogspot.com/2018/01/blog-post.html
Ну й зима) https://zaplichnyk.blogspot.com/2017...g-post_26.html

melv, asparagus91, 4aclun liked this post
Edelweiss Kh no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2018, 11:03 PM   #11
melv
vn

melv's Avatar

Думав всьо, або проїду, або кінець)) Міст через Буг біля Іванова (Янева)

Edelweiss Kh liked this post
Old May 1st, 2018, 07:40 PM   #12
site812
Registered User

Likes (Received): 171

Quote:
Думав всьо, або проїду, або кінець)) Міст через Буг біля Іванова (Янева)

Ггг, вітаю! Той місток кожен хоч раз в житті мавби проїхати ))
site812 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules