[LK 14] Łódź - Tuplice - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 22nd, 2007, 07:03 PM   #21
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

Likes (Received): 53

autorytet jak autorytet, moim zdaniem wiarygodne zrodlo informacji, ale wracamy do watku o lini Łódź - Kalisz i predkosci 160 km/h

mam nadzieje ze po remoncie stacje i przystanki na tej trasie beda wygladaly tak:

.
DYZIO_MARZYCIEL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 24th, 2007, 01:59 AM   #22
Salle
Registered User

Salle's Avatar

Likes (Received): 1

Linia dużej prędkości - studium CNTK

ws. powyższej dyskusji o źródło informacji, inny cytat:

(źródło: Puls Biznesu, 22 marca 2007)

Projekt budowy linii kolejowej dużych prędkości Warszawa – Łódź — Wrocław/Poznań jest jednym z priorytetów rozwoju infrastruktury transportowej w Polsce. Podstawowe założenia tej inwestycji zawarto we wstępnym studium wykonalności, opracowanym przez Centrum Naukowo-Techniczne Kolejnictwa.

Dokument ten jest podstawa do opracowania standardowego studium wykonalności, które z kolei będzie załącznikiem do wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków unijnego Funduszu Spójności. Celem stworzenia wstępnego studium wykonalności dla projektu budowy linii kolejowej dużych prędkości Warszawa — Łódź — Wrocław/Poznań było przeanalizowanie wszystkich możliwych jej przebiegów, zarówno pod względem realności przyjętych założeń, możliwych do osiągnięcia korzyści, jak i związanych z realizacja danej
opcji kosztów.

Ogółem ocenie poddano siedem wersji lokalizacji linii, przy czym do dalszych analiz w ramach standardowego studium wykonalności rekomendowano dwa warianty, zakładające jej poprowadzenie z Warszawy przez Łódź w kierunku Kalisza, gdzie rozwidlałaby się na dwa ciągi, prowadzące odpowiednio do Poznania i Wrocławia. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-13 z działania „Rozwój transportu kolejowego” zostaną sfinansowane prace przygotowawcze do realizacji tej inwestycji. Orientacyjny koszt całkowity przygotowania do budowy linii dużej prędkości to 80 mln euro.

Przewidywany czas prac przygotowawczych to lata 2008-12. Natomiast rozpoczęcie budowy linii dużych prędkości planowane jest po 2013 r. Instytucja odpowiedzialna za realizacje jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Ponadto w Ministerstwie Transportu trwają prace nad nowa forma prawno-organizacyjna, która wstępnie zakłada udział kapitału prywatnego (partnerstwo publiczno-prywatne) przy realizacji i eksploatacji tej inwestycji dla budowy pierwszego odcinka miedzy Warszawa a Łodzią.
Salle no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2007, 10:50 AM   #23
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8226

No i z takiej wiadomosci mozna sie cieszyc. Oby to nie byla kaczka dziennikarska. Obsuwa na lata po 2013 a nie po 2020, czyli na dzis przesuniecie terminu budowy o jakies 3 lata (mialo chyba sie zaczac kolo 2010) . Teraz jeszcze pytanie, po co remontowac te tory do kalisza na 160 skoro tam beda jezdzic pociagi podmiejskie i towarowe. 120 albo 140 z powodzeniem by wystraczylo na zmodernizowane kible i acatusy i kilka pospiechow dziennie. No chyba ze roznica w kosztach dostosowania jest niewielka
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 26th, 2007, 12:41 PM   #24
sector
Registered User

sector's Avatar

Likes (Received): 56

Zastanawiam sie dlaczego jest mowa o remoncie lini Warszawa Kalisz, a nie Warszawa - Ostrów Wielkopolski? Przeciez nonsensem jest dociaganie remontu do Kalisza i stawanie "w polu" skoro 20km dalej w 75tys Ostrowie Wielkopolskim jest wezel kolejowy min. z linia Poznan-Kluczbork?
sector no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2007, 02:06 PM   #25
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 192

Ja bym się hahał, jakby zakupiono dla tej trasy fajne wagoniki Szybko, to jeszcze nie jest frajda... dopiero czymś nowym, eleganckim jest super jazda.
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2007, 11:03 AM   #26
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 8226

Quote:
Originally Posted by sector View Post
Zastanawiam sie dlaczego jest mowa o remoncie lini Warszawa Kalisz, a nie Warszawa - Ostrów Wielkopolski? Przeciez nonsensem jest dociaganie remontu do Kalisza i stawanie "w polu" skoro 20km dalej w 75tys Ostrowie Wielkopolskim jest wezel kolejowy min. z linia Poznan-Kluczbork?
Dla mnie bez sensu jest ze sie nie remontuje tej linii az do wroclawia, ale to pewnie jest taki ochlap w zamian za trase szybkiej kolei, stwierdzili ze kalisz dobrze brzmi i dali kalisz bez wiekszego namyslu
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2007, 11:50 AM   #27
sector
Registered User

sector's Avatar

To fakt, powinni wyremontowac az do Wroclawia. problem jest tylko taki, ze odcinek Ostrów - Wroclaw to tylko jedna nitka i w dodatku na sporym fragmencie ciagnie sie po terenie dosc pagorkowatym czyl duzo ostrych zakretow, nasypow i przekopow(nie wiem jak sie fachowo to nazywa). Ale fakt, ze nawet sam remont tego ocinka dal by juz badzo duzo. Puszczanie pociagow Wroclaw - Warszawa przez... Poznan, to istny kretynizm!
Old July 3rd, 2007, 02:41 PM   #28
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

wczoraj jechałem pociagiem w towarzystwie dwoch maszynistow wracajacych z pracy w Łodzi... i mowili oni ze rozpoczecie prac na tym odcinku zacznie sie 1 października...

narazie remont obejmie odcinek Łódź Kaliska Zduńska Wola... i glosno dyskutowali nad tym ze dworzec w Zduńskiej Woli po remoncie bedzie najlepszym na odcinku ( ma byc zrownany z ziemia i postawiony od nowa, nowy uklad torow peronow itp itd )... ciekawe ciekawe...

a i jest podobno rozkaz z UE ze na calym odcinku nie moga byc przejscia przez tory tzn wejscia na perony tylko podziemne ew z kładek
Old July 3rd, 2007, 03:38 PM   #29
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 2274

Quote:
Originally Posted by DYZIO_MARZYCIEL View Post
wczoraj jechałem pociagiem w towarzystwie dwoch maszynistow wracajacych z pracy w Łodzi... i mowili oni ze rozpoczecie prac na tym odcinku zacznie sie 1 października...

narazie remont obejmie odcinek Łódź Kaliska Zduńska Wola... i glosno dyskutowali nad tym ze dworzec w Zduńskiej Woli po remoncie bedzie najlepszym na odcinku ( ma byc zrownany z ziemia i postawiony od nowa, nowy uklad torow peronow itp itd )... ciekawe ciekawe...

a i jest podobno rozkaz z UE ze na calym odcinku nie moga byc przejscia przez tory tzn wejscia na perony tylko podziemne ew z kładek
A ja wczoraj czytałem, że nie będzie 160 tylko "aż" 120 km/h

pan_tomas está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 3rd, 2007, 04:48 PM   #30
matej

Likes (Received): 4

zalezy o jakich odcinkach mowa 120 jest jest skład z wyhylonym pudłem będzie smigał 160
matej no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2007, 06:32 PM   #31
miro
BANNED

miro's Avatar

Likes (Received): 1

zobaczysz sklad z wyhylnym pudłem na tej trasie jak swinia niebo
miro no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2007, 08:22 PM   #32
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

mowa była na bank o 160 km/h jedyne ograniczenie na trasie ma nadal obowiazywac na zakrecie przed Pabianicami od strony Łodzi bo tam tego zakretu za bardzo nie maja jak przerobic na szerszy łuk...

wiem jedno kase dostali na 160 km/h i z tego musza sie wywiazac!!!...
Old July 4th, 2007, 05:30 PM   #33
Eeeyeore
ZBANOWANY

Eeeyeore's Avatar

Likes (Received): 7

Jest potwierdzone Zd. Wola wyfluchnela kupe kasy na to,że bedzie remont od paździenika Zd.Wola bedzie miała wysokie perony i nowy (ten sam ale od zera postawiony dworzec)
Niestetyy nie powiedziano mi jakich prędkosci na linii ma to dotyczyć, ale moze i 160.
Teraz już ino trza by było średnice przez Łodź puscić, to by sie mykało do Wrocka z Łodzi i Wawy, Lublina, i miasta Konona ze fiu fiu
Old July 4th, 2007, 09:14 PM   #34
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

Eeeyeore mozesz napisac cos wiecej, i mniej chaotycznie... skad masz wiesci, bo te moje to z podsłuchu no i wogole napisz dokladniej i wiecej , jesli oczywiscie mozesz
Old July 4th, 2007, 11:25 PM   #35
sector
Registered User

sector's Avatar

A ja sie ciagle zastanawiam dlaczego modernizacjja ma byc tylko do Kalisza i stanac w szczerym polu? Wystarczy wziac dowolna mape kolei w Polsce i zobaczyc jaki do nonsens. Przedluzyc modernizacje do Ostrowa !
Old July 4th, 2007, 11:36 PM   #36
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

bo tak jest w planach modernizacyjnych, bo taki projekt zostal zgloszony do UE i na taka modernizacje wlasnie dostali kase.

a to mapka ze strony www.pkp.pl
i plany modernizacji na najblizsze lata

.
Old July 4th, 2007, 11:53 PM   #37
Pawel
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
A ja sie ciagle zastanawiam dlaczego modernizacjja ma byc tylko do Kalisza i stanac w szczerym polu? Wystarczy wziac dowolna mape kolei w Polsce i zobaczyc jaki do nonsens. Przedluzyc modernizacje do Ostrowa !
Hmm ja to myślę że to jest sprawka "określonych kół" bardzo nieprzychylnych Ostrowowi.Najpierw zaplanowali węzeł szybkiej kolei w Kaliszu a teraz remont tylko do Kalisza.Jak Ty to chłopie przeżyjesz

Jeszcze Ci przyjdzie przyjechać 19 do Kalisza i wsiąść w pociag w "szczerym polu" jak bedziesz chcial do Łodzi pojechać.
Pawel no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2007, 12:06 AM   #38
sector
Registered User

sector's Avatar

Dokladnie tak mi sie zdaje, ze tam w Warszawie w osrodku planowania pracuje ktos z Kalisza, ktory nie dazy miloscia Ostrowa. Tak przynajmniej mozna wywnioskowac z tego co sie ostatnio dzieje. Bo sam powiedz jaki jest sens remontowania lini z Lodzi do Kalisza, skoro kawalek dalej, w Ostrowie jest polaczenie z linia Poznan-Kluczborg, oraz linie na Wroclaw i Leszno?
http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=mapa <- zainstaluj sobie ten program i przeanalizuj to wszystko na chlodno.
Old July 5th, 2007, 12:23 AM   #39
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Likes (Received): 4908

Quote:
Dokladnie tak mi sie zdaje, ze tam w Warszawie w osrodku planowania pracuje ktos z Kalisza, ktory nie dazy miloscia Ostrowa. Tak przynajmniej mozna wywnioskowac z tego co sie ostatnio dzieje. Bo sam powiedz jaki jest sens remontowania lini z Lodzi do Kalisza, skoro kawalek dalej, w Ostrowie jest polaczenie z linia Poznan-Kluczborg, oraz linie na Wroclaw i Leszno?
http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=mapa <- zainstaluj sobie ten program i przeanalizuj to wszystko na chlodno.
nie wyremontują linii do Ostrowa bo planowali, by w pierwszej kolejności zbudować Y-greka z Wrocławia do Kalisza (a konkrtnie Skalmierzyc Nw)
xkk no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2007, 01:07 AM   #40
sector
Registered User

sector's Avatar

A co ma wspolnego Y z modernizacja starych lini? Przeciez Y ma isc zuplenie nowymi sladami. Poza tym, jesli w Y priorytetem jest linia Wroclaw - Lodz - Warszawa to czy w planach aktualna jest stacja Kalisz-Polnoc? Przeciez to straszlowie zakrzywia ta linie w kierunku polnocnym. A jesli planuja ominac dodatkowo zalew Jeziorsko od poludnia i pociagnac Y'ka w okolicach Sieradza i Zdunskiej Woli, to plan prowadzenia lini Wroclaw-Warszawa naokolo Kalisza graniczy juz wogole z paranoja.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
łódź, łódzkie, dolnośląskie, głogów, kalisz, kolej, lubuskie, sieradz, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules