[Slovakia] Odvrátená strana rozvoja našich miest - Page 11 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 12th, 2009, 12:39 AM   #201
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 37

Pozri, išlo o to, že si začal rozprávať o génoch, a vieš o tom, nič. Napriek tomu si začal všetkých dávať do jedného vreca, urážal si ich, a tak ďalej. Bohužiaľ som na to musel reagovať.

Ani ja nie som s spokojný so situáciou, ktorú opisuješ. A Rómov poznám, určite. Keď som bol malý, veľa razy ma zbili. A čo mám teraz robiť? Púštať do sveta také výroky o génoch ako ty?

Ja navrhujem internátne školy, aby sa deti dostali s nekonečného kolotoča úpadku, z ktorého nemôžu vyjsť. Navrhol by som pravidlá, že ak niekto prepíja prídavky pre deti, tak sa niečo stane, na čom sa vopred dohodnú zástupcovia všetkých strán. Navyše, toto sa musí uplatňovať aj vo vzťahu k bielym slovákom, pretože aj medzi nimi žijú takí.

Deti, tie treba pochytiť. Dať im vzdelanie, dať im rozhľad. Iná cesta nie je. (podľa mňa). Represiami problém nevyriešiš.

Deti sú vždy nádejov všetkého nového lepšieho.

Advertisement

Old February 12th, 2009, 12:55 AM   #202
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 721

Futuros precitaj si moj prispevok na predchadzajucej strane .. moje navrhy tak ako sa pacia ludom podporujucim ludske prava .. takmer sa zhoduju s tvojimi ...

druha vec, nehadzem vsetky do jedneho vreca, ked poviem cigani, neznamena to ze komplet vsetci 100% .... po svete chodi vela sikovny romov ktory co to dosiahli, a ja ich koli farby pleti neodsudzujem .. osobne poznam jedneho roma thajboxera, par futbalistov a jedneho tanecnika .. su to sikovny ludia... taktiez jeden rom chodi k nam na skolu ( UMB), a dve romky som mal aj v triede na zakladnej skole (studuju doteraz, robia bakalarky) ...

teraz k tym genom:

nemusim byt studovany biolog aby som pochopil jednu vec

pre zopakovanie .. romovia pochadzaju z indie, precestovali dllllhu cestu kym sa dostali az k nam a trvalo to velmi dlho ...

u nas sa romovia vyskytli a par rockov tu uz ziju ... vzhladom na to ze romske babicky si pamataju svoje babicky, mozeme predpokladat ze ich tu uz par generacii pobudlo .. za ten cas sa nezmenilo nic ... ako ja neviem ako genoch NIČ, rovnako sa odvtedy nezmenilo NIČ ... hadam je to zrozumitelne uplne NIČ , NIČ , NIČ ... vsetko postarom .. romovia vyrastajuci v detskych domovoch su romovia slovom aj skutkom a nic na tom nezmenilo ani vzhladom na to ze nezili tam kde ostatni ... romovia su zvlastna odroda ktora je nenapravitelna/nepoucitelna/nezmenitelna/nevylepsitelna ... vyber si akekolvek slovo, najdes kvantum ludi ktory za to daju ruku do ohna ... ciganom si sa narodil, ciganom budu aj tvoje vnucence ... je to kruta realita ... a Slovensko je prilis maly a slaby stat aby dokazal prevychovat desatinu svojho obyvatelstva a naucit ich zakladnym navykom ... ale samozrejme moje navrhy z predchadzajucej strany mozeme skusit .. bude to vsak opat z nasich dani, "navratnost investicie" o dve, tri generacie a "prepoklad uspechu" je 50:50 ...
SunshineBB no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 01:00 AM   #203
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

nechcel som sa zapajat do tejto debaty, ale k tym genom len tolko, ze existuje znacne mnozstvo zdokumentovanych pripadov, ked si rodicia adoptovali ciganske deti, a tie aj napriek sebelepsej vychove dopadli vselijako (odporucam k tomuto knihu Terezy Bouckovej Rok Kohouta, dost drsne citanie). svet nie je ciernobiely, a niektore veci su fakt, aj ked mozno nepopularne.
Advertisement

Old February 12th, 2009, 01:52 AM   #204
CJone
Nitra 826 - 2015

CJone's Avatar

Likes (Received): 197

Zamiešam sa aj ja do debaty. Nečítal som to všetko ale môj názor: slušný cigáň mi nevadí, príživníci mi vadia. Nie som rasista. Ale keď ja ako mladý človek budem musieť splácať 40 rokov hypotéku a nejaký príživník tmavšej pleti dostane zadarmo od štátu tak to je silná káva. Navyše keď tie byty po roku vyzerajú ako 20 ročné. Nehovorím o príspevkoch na deti, sociálnych dávkach ktoré prepijú, prejedia. Slušných je veľmi málo bohužial. Tu nepomôže nejaká osveta- zbytočne idú na to prachy. Oni to majú v krvy- je to kočovný kmeň. Myslím, že by pomohlo len rázne riešenie a to nikto neurobí.
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 02:13 AM   #205
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Priatelia, môže sa zdať, že sa tu tvárim ako nejaký ľudomil, ale ja v skutočnosti momentálne preferujem skôr pravicovú politiku (reformy). Vytvárať možnosti, nie nútiť ľudí do niečoho za cenu serializácie. Ak makáš, máš sa dobre, ak na to kašleš, tak sorry. Také KSS práveže sa hrá pre všetkých na dobro.

Rómom musíme pomôcť my, pretože sme civilizovaní my.

Myslím že sa projekt internátnych škôl na Slovensku ešte nevyskúšal, a mohol by sa vyskúšať. Cieľom by bolo vychovať istú Rómsku inteligenciu kompatibilnú s dnešným svetom. Operácia Mosty.

Internátne školy by mali byť dobrovoľné, avšak, ak tam bude dieťa pravidelne chodiť, tak bude mať aj rodina výhody. Ak nie, tak tieto výhody mať nebude.

Last edited by futuros; February 12th, 2009 at 02:21 AM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 02:33 AM   #206
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by JaSomAxxo View Post
Som pripravený na to, že ma podobne ako SunshineBB-a označíte za rasistu ale mýlite sa. Nie som rasista. Ide o to, že cigán je pohodlný, zdedil to z generácie na generáciu. Komunisti ho ešte viac spohodlneli, pretože dostal všetko, o čo si požiadal. Štát sa oňho stará viac ako o mňa. Prečo? Pýtam sa ešte raz. Prečo? Nie som za riešenie tejto situácie násilím, pretože tým sa absolútne nič nevyrieši. Ale tým ako sa o nich stará štát tiež nie. Občas treba aj pritvrdiť. Prečo by som si ja mal uťahovať opasok, keď pracujem ako každý uvedomelý občan tohto štátu. Dbám na poriadok, čistotu nie len svojho obydlia ale aj okolia. Keď tu hovoríte o rovnosti, bratstve a slobode, prečo im dávajú byt a ja si musím naň zarobiť, resp. len tak ľahko si naň nezarobím. Kde je tá rovnosť? Nejdem tu zachádzať do podrobnosti. A pre všetkých, čo ma teraz označia za rasistu, hlupáka a podobne: Hovorím bohužiaľ z vlastných skúseností. A v podstate je mi úplne jedno ako ma označíte
Uvedom si ale, že Rómovia sa celkovo totálne nevzdelaní, nijako sa nám nemôžu rovnať. Nemôžeš to teraz zneužiť na represívnu politiku.

Ale je pravda, že treba nastaviť proces, aby sa to merateľne zlepšovalo, a nie zhoršovalo. Urobiť z toho vlastne takú hru, že čím viac budú Rómovia povedzme podporovať svoje deti, tak budú postupne zbierať isté zdroje ako v hre (artefakty, peniaze, drevo, jedlo, výmazy s registru neplatičov ...).
Old February 12th, 2009, 07:49 AM   #207
SunshineBB
Hello

Futuros , mame na to peniaze?
Old February 12th, 2009, 11:30 AM   #208
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Futuros , mame na to peniaze?
Máš nejaký iný návrh?

Ja som za internátne školy. Čím skôr, tým to bude menej stáť. Nech sú dobrovoľné. Cieľom je vychovať Rómsku inteligenciu kompatibilnú s dnešným svetom aby sa naučili sami o seba starať. Samozrejme rovnako je cieľom, aby mali rovnaké práva a povinnosti ako bieli slováci.

Skús napísať svoj, ako vy si to riešil. Prosím ťa, buď ale konkrétny. Nepíš filozofiu, ale uveď konkrétne riešenie. Na pár riadkov.
Old February 12th, 2009, 12:01 PM   #209
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

omg ludia, pred rokom, ked som neumyselne nacala temu ruppeldtovej, tak velmi rychlo skoncila. preco prave teraz je podla vas lepsia doba sa v tom rypat? a mimochodom, co to ma s odvratenou stranou rozvoja nasich miest?
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 12:03 PM   #210
SunshineBB
Hello

tu je kamen urazu .. neexistuje riesenie ... posles cigana na internatnu skolu a vrati sa domov zo stolickou, ziarovkou a suflikom .. pretoze sa to da spenazit ... NEEXISTUJE RIESENIE ktore by sa pacilo ludom ako si ty ... neexistuje riesenie ktore by zohladnovalo ludske prava, neexistuje riesenie ktore by nevyvolalo rozruch .... ja niesom za likvidaciu, niesom za fasisticke ani rasisticke navrhy a riesenie ...

vsimol som si co som tu na fore ze si taky snilek .. ja ti to neberiem, a mnohe tvoje navrhy sa mi pacia ... tvoje "studie" noveho mosta bez mosta, vydrice, stareho mesta a podobne , je my to sympaticke .. snad by mnohe aj vysli, ale skor sa bude Bratislavske ufo vznasat nad mestom len tak vo vzduchu, ako vyriesime problem s nasimi spoluobcanmi ... futuros nejde to, mozeme skusat co nam pride na um, mozeme do toho liat peniaze , ide uz len o to kedy vsetci pochopime ze je to zbytocne .. niekto to pochopil vcera, niekto dneska a na niekoho treba pockat ...

mam jedno riesenie ... ale to sa ti pacit nebude .. zneprijemit im zivot az stadeto odidu ... uvedomujem si ze su obcanmi Slovenskej Republiky, ale v ramci zakone (nie mimo neho) robit vsetko co ich presvedci aby sa pohli dalej .. a oni to maju v krvi ... ked tu nebude o cigana kralovsky postarane (ako je to teraz), pojde prec ... do Belgicka , do Anglicka, pre mna za mna aj do Ciech, Polska , mne je to jedno .... proste prijat nejaky mudry zakon, stopnut pridavky a podporu podlas nejakeho paragrafu a je to ..... teraz napisem vetu za ktoru ma tu vsetci ukrizuju ale stoji mi to za to ... ked tam potom v tych chatrciach pozamrzaju a pomru od hladu .. mne to nevadi .... nelutujem nikoho preto lebo sa narodil ako cigan .. sice za to nemoze, ale niekto sa narodi slepy, niekto hluchy, niekto oboje, niekto nemoze chodit, a o nich sa tak nestarame .. kazdy si je strojcom svojho stastia
Old February 12th, 2009, 12:05 PM   #211
SunshineBB
Hello

Quote:
omg ludia, pred rokom, ked som neumyselne nacala temu ruppeldtovej, tak velmi rychlo skoncila. preco prave teraz je podla vas lepsia doba sa v tom rypat? a mimochodom, co to ma s odvratenou stranou rozvoja nasich miest?
zuzana na fore je mnoho OT, ale myslim si ze tento je zaujimavy a konstruktivny, ak chces presun debatu do OT ... urcite sa najdu aj horsie OT ako tento ...
Old February 12th, 2009, 12:17 PM   #212
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
mam jedno riesenie ... ale to sa ti pacit nebude .. zneprijemit im zivot az stadeto odidu ...
Stále je to iba filozofia. Buď konkrétny.
Old February 12th, 2009, 12:26 PM   #213
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
zuzana na fore je mnoho OT, ale myslim si ze tento je zaujimavy a konstruktivny, ak chces presun debatu do OT ... urcite sa najdu aj horsie OT ako tento ...
v com je konstruktivny?
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 01:23 PM   #214
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 903

jedina nadej je v detoch, ak ich nebudeme motivovat aby lepsie zili tak sa nic nezmeni, to uz akym sposobom to urobime je jedno, a starym by som zrusil vsetky pridavky pokial nezacnu normalne pracovat, keby sme ot spravili, by urcite pochopili ze ine vychodisko nemaju. Spravau sa jak zvieratka v klietke, davame im vsetko co chcu, jest pit, a ked im das prst tak ta kusnu, bez nas by umreli

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 04:36 PM   #215
SunshineBB
Hello

futuros:

prva cesta: jemnejsia
1 - pridavky off ak bude viac ako jedno dieta
2 - podpora off ak je Dežo zdravi a sedi doma ako debil
3 - povinna skolska dochadzka, inak nebude pridavok ani na to jedno dieta
4 - po pripadnom druhom dietati podviazat žene vajecniky

druha cesta: tvrdsia
1 - zrovnanie osady zo zemou ... nelegalne chyže bez stavebneho povolenia z kradnuteho materialu ... nonsens
2 - uz ziadny byt pre cigana zadarmo .. ved preco aj?
3 - basa na tvrdo za akukolvek kradez - stromu alebo ohrievaca, to je jedno
4 - brat vsetky male deti nasilne od rodicov a hromadne na prevychovu do nejakych novych centier

tak si vyber ...

zuzana: par ludi tu rozobera haklivu temu s cielom dosiahnut nejaky spolocny argument "ako na to" .. myslim ze je tu kvantum horsich OT ...
Old February 12th, 2009, 04:40 PM   #216
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 6828

cesty hodné demokratickej krajiny na začiatku 21. storočia

YIM.BA.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 04:45 PM   #217
SunshineBB
Hello

Quote:
sprava sa snad cigan ako clovek 21 storocia?
Old February 12th, 2009, 04:47 PM   #218
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2760

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
co konkretne je na tych bodoch (okrem oboch bodov cislo 4) nedemokraticke? druhy bod cislo 3 by som upravil na pravidlo "3x a dost" ale inak s oboma variantmi 1-3 suhlasim.
Old February 12th, 2009, 05:04 PM   #219
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
futuros:

prva cesta: jemnejsia
1 - pridavky off ak bude viac ako jedno dieta
2 - podpora off ak je Dežo zdravi a sedi doma ako debil
3 - povinna skolska dochadzka, inak nebude pridavok ani na to jedno dieta
4 - po pripadnom druhom dietati podviazat žene vajecniky

Bod 1 a 4 sú čisté blbosti. Ja chcem mať viac detí ako 1, a na to isté majú právo aj Rómovia. Vidno, že Ti emócie dosť zatieňujú jasnosť mysle. Tvojím prístupom by si nedosiahol nič.

Bod 3 myslím už dnes funguje, teda neviem ako presne, ale to sa aj mne páči. Ešte by som to rozšíril, že ak rodič prepíja prídavky pre dieťa, tak rodiny nebudú dostávať peniaze, ale deti priamo dostanú šaty, jedlo, školské potreby. Koniec príbehu, žiadny hnusný nacionalizmus.

Last edited by futuros; February 12th, 2009 at 05:15 PM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 05:12 PM   #220
SunshineBB
Hello

Quote:
Ty si fakt chuj.
yop, a ty si cely zdravy a super clovek bez jedinej chybicky ..

ja som chuj, a 13 rocna ciganka s dvoma deckami a neznamym oteckom je asi v poriadku ... niekto iny je tu chuj futuros ...

futuros ak som raz nezamestnany, nemam peniaze a zijem v chatrci bez elektriny, nemozem si dovoli ani jedno dieta .... cigan to pochopit nevie alebo mu je to jedno ... populacna depresia sa ciganov netyka ... troska zmiernit tempo v tom rozmnozovani by teda mohli, ale sami od seba si nekupia ani prezervativ ... tak im treba pomoct ...
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules