[Zamość] Inwestycje i zapowiedzi - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków | Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 25th, 2009, 11:37 PM   #121
rafael1989
Registered User

rafael1989's Avatar

Likes (Received): 0

Jak myślicie dało by coś wykombinować z LHS .Chodzi mi o miejsce gdzie była kiedyś siedziba LHS .Blisko jest obwodnica i duza przestrzeń a wiemy dokąd ciągną się te tory '.
rafael1989 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 25th, 2009, 11:41 PM   #122
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 1517

A co chcesz tam wykombinować? Stację przeładunkową? Dworzec? Główny terminal przeładunkowy dla LHS jest w Sławkowie i tam powstaje spore centrum logistyczne dla transportu ze wschodu, mniejszy obecnie bodaj remontowany (czytałem jakiś czas temu w Rzplitej) jest pod Szczebrzeszynem, więc co chcesz tam wykombinować?
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 12:00 AM   #123
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Likes (Received): 5

Wiadomo prowadzimy rozmowę o czymś co jeśli będzie miało miejsce to za więcej niż kilka lat, ale... ale co tam mamy prawo...

Nie wiem czy takie rozwiązanie nie będzie zbyt rozbuchanym. Czy nie lepiej było by rozwiązać to miejsce jako skrzyżowanie działające na sygnalizacji świetlnej poprzez odgięcie ul. Peowiaków i likwidację ronda.

Niżej załączam prognozowane natężenie ruchu (pojazdy umowne) na ulicach w tym rejonie dla roku 2022 w wariancie inwestycyjnym czyli po zrealizowaniu inwestycji jaką jest Galeria Futura (Zamojska)

Aspel no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 26th, 2009, 12:11 AM   #124
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Quote:
Originally Posted by Aspel View Post
Nie wiem czy takie rozwiązanie nie będzie zbyt rozbuchanym. Czy nie lepiej było by rozwiązać to miejsce jako skrzyżowanie działające na sygnalizacji świetlnej poprzez odgięcie ul. Peowiaków i likwidację ronda.
Dobra, też myślałem, że jest to coś zbyt dużego jak na potrzeby, ale rondo daje przy takim rozwiązaniu możliwość wykorzystania wiaduktu. Skrzyżowanie wymagałoby jego zburzenie i likwidację nasypów, czyli przebudowę ul. Peowiaków do okolic cmentarza, Wyszyńskiego do wjazdu do Kauflanda. Także są to też spore roboty ziemne - odsłonilibyśmy co prawda Jysk'a, ale Kaufland stanąłby na wysokiej skarpie. Ja bym widział małego ślimaczka

A to opracowanie jest twojego autorstwa? Natężenie ruchu na "potorze" wcale nie zaskakuje. W takim przypadku na skrzyżowaniu Kilińskiego/Namysłowskiego dobrym, a nawet koniecznym, rozwiązaniem byłoby rondo
Old November 26th, 2009, 12:15 AM   #125
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

tak, jest to z mojej pracy magisterskiej niedawno obronionej
Old November 26th, 2009, 12:20 AM   #126
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Ale czekaj, czekaj - bocznica do Zakładów Zbożowych ciągle, co prawda sezonowo, ale jest wykorzystywana, podobnie chyba do Animexu? Więc konieczne byłoby stworzenie nowego łuku do tych dwóch zakładów tym razem od strony Hrubieszowa?

A pracy gratuluję - może pochwalisz się, chętnie poczytam
Old November 26th, 2009, 12:20 AM   #127
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

del
Old November 26th, 2009, 02:07 PM   #128
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Likes (Received): 7

Ja bym proponował by ulica po torze była ulicą dwujezdniową, ponieważ wydaje mi się że pod wiaduktem jest na tyle miejsca. Wprawdzie nie jestem fachowcem, ale tak na oko zdaje mi się, że jedna jezdnia zmieści się między filarem a skarpą i tak samo z drugiej strony.

Uważam też, że bocznice kolejowe nie są już w ogóle wykorzystywane. W końcu minął czas kiedy to wożono pociągami zboże lub coś innego do/z zakładów. Jeśli tak faktycznie jest, to można by właśnie pociągnąć nową dwujezdniówkę pod ul. Legionów i tym samym utworzyć taką szybką małę obwodnicę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie byłoby problemu z szybkim wydostaniem się ze Starówki lub dostaniem się do niej.

Przedstawiam moją koncepcję rozwiązania połączenia ulicy po torze z istniejącymi (przy założeniu że będzie tu dwujezdnióka):

Rondo by zostało dla bezkolizyjnego wjazdu/wyjazdu dwujezdniówki. Łącznice z zielonymi kropkami przedstawiają wjazd, z czerwonymi wyjazd. Przy łącznicy w ul. Orlicz-Dreszera można zastosować rondo dla lepszej płynności ruchu.

Na skrzyżowaniu ul. J. Kilińskiego z ul. K. Namysłowskiego dobrym rozwiązaniem jest (tak jak było wspomniane) zbudowanie ronda.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 02:26 PM   #129
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Zobacz na rondo, ono jest dość ostre, i porównaj teraz swoje łuki - strasznie ciasno - samochód ciężarowy, nie mówiąc o ciągniku z naczepą nie miałby szans na wjechanie. Dobre dla pieszych Ale faktycznie można by było nową ulicę włączyć dużo wcześniej w ul. Peowiaków np. okolice przystanków PKS.

Z bocznicami tak łatwo bym nie powiedział, że sprawa się rozwiązała, Animex ma ciągle lokomotywę manewrową więc jakieś wagony pewnie od czasu do czasu również się tam pojawiają i nie będą chcieli tak łatwo się odciąć, ale jakby i tam zlikwidować linię kolejową to można dwujezdniową trasę dociągnąć do ul. Wojska Polskiego i tam zrobić ładne rondo A może wykorzystajmy szyny i zróbmy linie tramwajową w jezdni nowej ulicy z krańcówką na Rotundzie Taaaki żart :P
Old November 26th, 2009, 05:30 PM   #130
rafael1989
Registered User

rafael1989's Avatar

Likes (Received): 0

Zamiast tego ostrego łuku zbudować rondo tam gdzie spotyka sie peowiaków z ul partyzantów i dorobić jeden pas.
Ruch na starym mieście i tak ma być zamknięty więc takie rondo nie spowolni ruchu na tym odcinku .Osoby chcące jechać tą waszą nową ulicą na wiadukt pojadą na to rondo i tam zawrócą w kierunku wiaduktu .
rafael1989 no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 08:41 PM   #131
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
Ale czekaj, czekaj - bocznica do Zakładów Zbożowych ciągle, co prawda sezonowo, ale jest wykorzystywana, podobnie chyba do Animexu? Więc konieczne byłoby stworzenie nowego łuku do tych dwóch zakładów tym razem od strony Hrubieszowa?

A pracy gratuluję - może pochwalisz się, chętnie poczytam
Praca była o wpływie duzych obiektów handlowo - uslugowych na uklad drogowy w miescie na przkladzie galerii w Zamosciu. No i tak sobie badałem ten ruch generowany i jak to sie rozlozy na siec uliczna. Do tego porownywanie roku 2009 czyli stan istniejący, 2012 istniejący, 2012 inwestycyjny ( założylem ze w 2012 powstanie Futura), 2022 inwestycyjny i 2022 inwestycyjny z rozbudową sieci ulicznej. Miło było

MOze gdzie kiedys przy okazji udostępnie.

Pozdrawiam
Old November 26th, 2009, 09:29 PM   #132
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Ten rysunek był przygotowany w pośpiechu, ale to nie znaczy, że nowa ulica nie miałaby się prostować bliżej zatok PKSu. Uwzględniając auta ciężarowe i z przyczepami należało by właśnie wydłużyć prostowanie się nowej ulicy, tak by było miejsce na łagodną łącznicę do ronda.

Ogólnie rzecz biorąc, moja koncepcja ma na celu generować minimalne koszty połączenia nowej ulicy z istniejącymi. No i przy okazji wykorzystywać w jakiś sposób wiadukt. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale koncepcją miasta (jeżeli dobrze zinterpretowałem mapkę) jest włączenie nowej ulicy do obecnego ronda. Tutaj wspomniana mapka: http://img21.imageshack.us/img21/570...rp20081208.jpg, gdy się jej dokładnie przyjrzeć, można zauważyć na niebiesko przebieg nowej ulicy właczającej się przed wiaduktem (albo za, zależy z której strony na to patrzeć).

Co do bocznic, to jeżeli miastu uda się w końcu zlikwidować tory przy Starówce, to i tak bocznica stanie się nieużyteczna. Musieli by modyfikować łuk w pobliżu os. Zakole, a to z kolei oznacza, że zapewne przestaną całkowicie korzystać z bocznicy ze względów ekonomicznych. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Old November 26th, 2009, 10:33 PM   #133
Ma_Ka
Registered User

Likes (Received): 232

To może moja propozycja!? Oczywiście nie należy tego traktować zbyt poważnie, nie śmiejcie się ze mnie, bo wydaje mi się, że dopiero nasze dzieci albo wnuki nie będą widzieli w tym miejscu torów kolejowych... :-) W każdym razie podobnie jak Pabloch puściłbym "ulicę Jana Machulskiego" pod wiaduktem, ale łączyłaby się z ul. Peowiaków i ul. Orlicz-Dreszera dalej na południe od wiaduktu, gdzie jest mniejsza różnica wysokości względnej, dodatkowo teren bliżej jej połączenia z ulicami Peowiaków i Orlicz-Dreszera pasowałoby nieco podwyższyć, żeby nie było zbyt dużego spadku/nachylenia na tych krótkich łącznikach. Czy po 2 pasy w każdym kierunku by się zmieściły to nie wiem, myślę, że po jednym by starczyło... Kto wie, czy z ul. Wyszyńskiego koło Kauflandu nie dałoby się puścić jednego pasa zjazdu w stronę ul. Kilińskiego, ale tam te rury na powierzchni są chyba... Być może problemem przy skrzyżowaniu z ul. Peowiaków byłaby bliskość tej dużej zatoki na przystanku autobusowym, ale może dałoby się ją skrócić... A zamiast skrzyżowania może lepiej rondo, albo połączenie tylko z jedną z tych ulic, np. ul. Peowiaków, jak w "koncepcji" Pablocha? Albo tylko w jednym kierunku na prawo i lewo od "ronda"? Oj, co to się porobiło...
A ta koncepcja, o której wspomniał Pabloch to fragment rysunku do MPZP Zamościa z 2006 r., na rysunku jest jeszcze fragment tej rozebranej ciepłowni, której miejsce zajmuje Jysk, to wątpię, żeby od ronda na północ powstała "estakada", chociaż nad parkingiem można by ją przeprowadzić..., he he!

Last edited by Ma_Ka; July 31st, 2010 at 08:21 PM.
Ma_Ka no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2009, 11:41 PM   #134
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Moim skromnym zdaniem powyższe rozwiązania nie wchodzą w rachubę gdyż Machulskiego i Pewoiaków i dalej w kierunku sienkiewicza ma stanowic małą obwodnicę centrum.
Druga sprawa czemu nie olejecie w swoich propozycjach ul. Orlicz Dreszera? Mozna z nia zrobic slepą, dojazdową do pobliskich zabudowań.
Kolejna sprawa - zastanwianie sie nad koncepcją rozwiązania skrzyżowania bez struktury kierunkowej mija sie z celem. Gdzies na dniach zamieszczę jpg ze strukturą kierunkową na tym skrzyżowaniu,
Old November 26th, 2009, 11:57 PM   #135
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

No i się zrobiła "fachowa" dyskusja

Ma_Ka, twoje rozwiązanie na pewno byłoby najtańsze, najprostsze i najbardziej realne w realizacji. No mapka ekstra, wikipedysto

Całego torowiska wzdłuż Peowiaków wykorzystać chyba nie będzie można pod drogę, gdyż ma tam być parking, chyba jeszcze później niż cała nowa droga "po torze". Co innego jakby obecną ulicę Peowiaków na tamtym odcinku zaorać, i nową po torze i włączoną Peowiaków z Orlicz Dreszera włączyć centralnie w Sienkiewicza?

Coś chyba bez sensu już piszę idę spać bo głupoty wychodzą. Ale jeszcze jedno w "moim" rozwiązaniu z pomieszczeniem wszystkich pasów nie byłoby problemu. Wszędzie byłby jeden tylko na odcinku łącznicy od strony Dreszera byłyby dwa.

Faktycznie idę spać - to nie ma sensu co piszę.
Old November 27th, 2009, 04:29 PM   #136
Andy85
Registered User

Andy85's Avatar

Likes (Received): 91

Skoro to tylko zapowiedz inwestycji nie do końca pewnej w najbliższej realizacji, pozwoliłem i ja sobie przedstawić kolegom moją wersję tej drogi.

A więc ja pozostawił bym tory w nienaruszonym stanie (kto wie może jeszcze kiedyś pociągi wrócą na Zamojszczyznę).
Nowo powstałą ulicę, którą koledzy wyżej nazwali roboczo Machulskiego przeprowadził bym jak na wyżej wklejonym obrazku, bezczelnie wysiedlając przedsiębiorców od Jyska wzdłuż cmentarza. Nową ulicę doprowadziłbym bezpośrednio do lekko zmodyfikowanego ronda Wyszyńskiego/Peowiaków, co było by chyba najtańszą wersją (odliczając koszty wysiedleń ). Dalej teren zaznaczony na czerwono przeznaczył bym pod możliwość powiększenia Starej bardzo ciasnej nekropolii, a teren żółty pod zabudowę usługowo-handlowo-przemysłową, gdzie po za planowaną Galerią umieścił bym również przedsiębiorstwa bezczelnie przeze mnie wyrzucone z Przemysłowej Pozdrawiam
Andy85 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 4th, 2009, 04:27 PM   #137
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Konferencja prasowa M. Zamoyskiego i jego zastępców. http://zamosc.tv/wideo.html?task=videodirectlink&id=813

I kilka faktów: już można na 99% być pewnym, że w przyszłym roku ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Legionów/Hrubieszowska/Jana Pawła. Miasto może być praktycznie pewne dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości ponad 22,5 mln zł
http://www.mi.gov.pl/files/0/1791355...ysanedoMI2.pdf

Druga sprawa, to wspomniany przez Zamoyskiego projekt wprowadzenie do taboru MZK dwóch autobusów przegubowych do obsługi brygad szczytowych. Mowa była o wynajęciu, lecz wydaje mi się to rozwiązanie niezbyt ekonomiczne, już leasing byłby lepszym rozwiązaniem.

Będąc jeszcze przy kwestiach komunikacyjnych - "nowy" nabytek PKS Zamość : potworkowaty, używany Isuzu Turquoise najprawdopodobniej w leasingu http://www.phototrans.eu/14,371175,0..._LU_9216L.html
Old December 5th, 2009, 01:15 AM   #138
xxx4321
Registered User

xxx4321's Avatar

Likes (Received): 131

Wiecie może co ma być na terenie przy ulicy okopowej tym przy wejściu do małpiego gaju obok przejazdu kolejowego? Często tamtędy chodzę i coraz więcej gruzu i ziemi tam zwożą. Wysypiska tak blisko starówki to tam chyba nie zrobili także chyba coś będą działać chociaż kto ich tam wie
xxx4321 no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2009, 06:29 PM   #139
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Wspaniała wiadomość! Jeżeli dobrze rozumiem tytuł projektu, to oznacza że oprócz ronda HDK, ul. Legionów również zostanie przebudowana. Tylko z niecierpliwością czekać!
Old December 5th, 2009, 07:21 PM   #140
Ma_Ka
Registered User

Likes (Received): 232

Kolejny fragment MPZP Zamościa z 2006 r., na którym jego wykonawca zaproponował nowe rondo HDK (cienkie niebieskie linie, czarne linie to krawędzie obecnych ulic), ale taka wersja w planie miejscowym chyba niekoniecznie musi być ostateczną... Skreślony budynek to taka stara chata na wysepce, rozebrana, już jej nie ma. Nie wiem, czy taka opcja była by możliwa w ruchu drogowym i układzie ulic, ale skręcającym z Hrubieszowskiej (od zachodu, czyli od lewej :-) ) myślę, że wygodniej i szybciej, pomijając ten iście kolisty zakręt przy "potencjalnym" rondzie, byłoby skręcić w prawo w al. Jana Pawła II w osobny jednokierunkowy pas w miejscu obecnego, tylko że przed wjazdem do PKN Orlen musieliby puścić skręcających z obwodnicy...

Last edited by Ma_Ka; July 31st, 2010 at 08:24 PM.
Ma_Ka no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
inwestycje, lubelskie, roztocze, strefa ekonomiczna, zamość, zamość inwestycja

Thread Tools

Posting Rules