[Bydgoszcz] Wyspa Młyńska - Page 395 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old September 6th, 2019, 10:30 AM   #7881
low1
Registered User

Likes (Received): 7858

Quote:
Znakomici szefowie kuchni, szeroka oferta bydgoskiej gastronomii i pokazy gotowania na żywo - to wszystko już w niedzielę, 8 września na Wyspie Młyńskiej. Nie może Was zabraknąć!

Szczegóły: https://metropoliabydgoska.pl/bydgos...escie-tuz-tuz/
Wydarzenie jest częścią drugiej niedzieli handlowej!
https://www.facebook.com/events/2314...tive_tab=about
low1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 3rd, 2019, 02:21 PM   #7882
marboro
marboro

Likes (Received): 4132

Quote:
Park Kultury w Młynach Rothera. Kim są ludzie, którzy mają stworzyć perłę Wyspy Młyńskiej?
bor
3 października 2019 | 10:09
Wizualizacja otoczenia Młynów Rothera1 ZDJĘCIE
Wizualizacja otoczenia Młynów Rothera (Materiały ratusza)
Pięcioro kandydatów zgłosiło się do konkursu na dyrektora Parku Kultury w Bydgoszczy. Głośnych nazwisk z kraju brak

0
Kandydatów ogłoszono po pierwszym posiedzeniu komisji konkursowej, w której zasiadają zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk, rektor WSG dr Marek Chamot, wybitny neurochirurg prof. Marek Harat, prorektor ds. rozwoju i współpracy UKW prof. Marek Macko, kierownik zakładu konserwacji i restauracji sztuki nowoczesnej wydziału sztuk pięknych UMK w Toruniu prof. Dariusz Markowski, kurator i historyk sztuki dr Piotr Rypson, wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak, dyrektor Biura Kultury Bydgoskiej Magdalena Zdończyk, dyrektor Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu Jan Jędrasik oraz ekspert „EC 1 Łódź - Miasto Kultury” Paweł Żuromski.

Młyny Rothera w Bydgoszczy mają być gotowe w 2022 roku. Trwają prace we wnętrzach
Czytaj także:
Młyny Rothera odmienią Bydgoszcz. Znamy szczegóły układu wnętrz
O stanowisko dyrektora Parku Kultury starają się: Maciej Kułakowski (kierownik działu techniki Muzeum Okręgowego im. Wyczółkowskiego, któremu podlega Exploseum), dr Beata Pietrewicz (fizyk z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego), Sławomir Czarnecki (specjalista promocji kultury z Gdańska), Iwona Loose (była dyrektorka bydgoskiego Muzeum Okręgowego) i Michał Sławeta (były szef Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie).

Przesłuchania kandydatów odbędą się 17 października. W ich trakcie każdy z kandydatów ma przedstawić autorską wizję działania instytucji kultury na Wyspie Młyńskiej, która ma stać się nowym przebojem turystycznym Bydgoszczy na wielką skalę. Przypomnijmy, że w Młynach Rothera powstaną m.in Ogrody Wody oraz Centrum Wiedzy i Edukacji o Mózgu.

Miasto szacuje, że powinno się w Parku Kultury zjawiać 100 tys. turystów rocznie. Na remont i przebudowę kompleksu składającego się ze spichrzów zbożowego i mącznego oraz młyna (to środkowy, najwyższy budynek) wyłożono 100 mln zł.
wyborcza.pl
Bakos jako ze zasiadasz w komsji konkursowej moze posiadasz wiedze co to sa ogrody wody i jak maja wygladac w naszym wudaniu? Jest jakis projekt opis wizualizacja? Czy na zasadzie ze wszystko sie wymysli tydzien przed koncem oddania mlynow do uzytku.
Moze redaktorzy gazet ktorzy wysilaja sie na gornolotna nazwe ogrody wody wysila sie dotra do jakis dokumentow jak to ma wygladac a nie tylko tepo przepisuja tekst ogrody wody ogrody wody.

Last edited by marboro; October 3rd, 2019 at 02:40 PM.
marboro no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2019, 02:38 PM   #7883
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 3717

Kułakowski, który nie potrafił nawet zadbać żeby wszystkie podstrony na stronie www Muzeum Okręgowego działały? Jak będzie dbał tak o młyny, to nawet bydgoszczanie nie będą o nich wiedzieć, a już tym bardziej się nie zainteresują...

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 3rd, 2019, 04:32 PM   #7884
zBDGoszczy
Registered User

zBDGoszczy's Avatar

Likes (Received): 303

Quote:
Originally Posted by marboro View Post
ogrody wody
Takie tam, skojarzenie...

Ciekawe, czy ilość kandydatów wynika z uwzględnienia wagi sytuacji przez zainteresowanych i ich ostrożności względem własnych kompetencji, czy też mało, kto się o nim dowiedział. Kandydaci z regionu nie wprowadzą świeżości, jakże potrzebnej w Bydgoszczy. Jeśli tutaj budują swoje kariery, mogą też być podatni na wpływy z zewnątrz, zwłaszcza, że układ w ratuszu od lat niezmienny. (przy okazji znalazłem takie coś, nie znam sprawy: https://e-krajna.pl/pl/19_wiadomosci...oronowie.html#)

Kogoś z zewnątrz nie będzie obchodziło, kto tu jest kim, tylko weźmie się do pracy. Beton, jak w województwie, tak i w Bydgoszczy.
zBDGoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2019, 05:31 PM   #7885
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

"Szanowni bydgoszczanie! Jestem dumny, że mogę Wam donieść, iż będzie zbudowany czwarty krąg opery. Aby zagwarantować wysoki poziom artystyczny, rozpiszemy konkurs na nowego dyrektora opery. Zapytamy także bydgoszczan, jakie mają pomysły na rozwój obiektu. Chciałbym jednak zaznaczyć, że w naszej operze będzie grany wyłącznie Moniuszko, bo innych oper nie znam".

"Szanowni bydgoszczanie! Jest mi niezwykle miło donieść, że będzie budowany piękny gmach Akademii Muzycznej. Władze Akademii będą miały pełną kontrolę nad obiektem. W gmachu będą jednak kształceni wyłącznie pianiści, bo za skrzypcami nie przepadam".

"Szanowni bydgoszczanie! Przekazaliśmy na rzecz Collegium Medicum duży, piękny gmach, żeby instytucje medyczne w naszym pięknym mieście mogły się rozwijać. O przeznaczeniu obiektu zadecydują samodzielnie władze uczelni, będzie tam jednak centrum rehabilitacji, ponieważ mam w rodzinie parę osób po udarach".

Kontynuować?

Wiecie, co w tym "parku kultury" przeraża mnie najbardziej? Że każda z opisanych wyżej sytuacji doprowadziłaby do gigantycznej awantury. "Jakim prawem prezydent miasta decyduje o guście artystycznym bydgoszczan?", płakałby na łamach prasy obecny dyrektor opery. "To jakaś patologia, że o profilu instytucji edukacyjnej decyduje samowolnie urzędnik, w którego kompetencjach taka decyzja się nie znajduje", zawodziłby ówczesny rektor AM. "Rehabilitacja jest ważna, ale zarówno nasze potrzeby, jak i kierunki rozwoju uczelni, sugerują wybór innej specjalizacji". A, nie, na dyplomację ze strony zaprzyjaźnionego miasta nie ma co liczyć. "To bydgoski zamach na niezależność toruńskiej uczelni!". O, tak to by wyglądało.

A przeraża mnie fakt, że żyję w tak sprostaczonym społeczeństwie, że o profilu publicznej instytycji edukacyjnej, będącej inwestycją za kilkadziesiąt - a jak dobrze policzyć i kilkaset - milionów złotych decyduje sobie pan prezydent wedle własnego widzimisię i nikogo, ABSOLUTNIE NIKOGO to tu nie oburza. Ani bydgoskich naukowców. Ani zwykłych bydgoszczan. Ani społecznych aktywistów, we własnym mniemaniu będących elitą lokalnej samoświadomości.

Mnie rusza każdego dnia, bo to jest decyzja niekompetentna, arogancka, w sposób wręcz chamski ignorująca absolutnie wybitne dziedzictwo intelektualne regionu. Bo to jest decyzja marnująca wręcz wyśmienity potencjał edukacyjny lekko licząc jednego pokolenia młodych ludzi z Bydgoszczy i regionu. Bo to jest decyzja na zasadzie: "Mamy znakomite tradycje wioślarskie, mamy szanse zabłysnąć na mistrzostwach świata, na olimpiadzie, ale że mnie wioślarstwo nie interesuje, to będziemy inwestować w korty tenisowe. Bo tenis potęgą naszego miasta jest i basta" (niektórzy skojarzą, jak głęboka jest tu ironia w doborze dyscyplin sportowych).

I nie chcecie, wierzcie, bym się rozpisał o logice tenisowych inwestycji ratusza.
  Reply With Quote
Old October 3rd, 2019, 11:06 PM   #7886
SIOUXR
Registered User

Likes (Received): 594

Ciekawe komu przeszkadzało aby Młyny Rothera były nadal Młynami Rothera?

-Wanted-, Czapka, kolos777 liked this post
SIOUXR no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2019, 11:54 PM   #7887
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 797

Quote:
Originally Posted by n3verev3r View Post
"Szanowni bydgoszczanie! Jestem dumny, że mogę Wam donieść, iż będzie zbudowany czwarty krąg opery. Aby zagwarantować wysoki poziom artystyczny, rozpiszemy konkurs na nowego dyrektora opery. Zapytamy także bydgoszczan, jakie mają pomysły na rozwój obiektu. Chciałbym jednak zaznaczyć, że w naszej operze będzie grany wyłącznie Moniuszko, bo innych oper nie znam".

"Szanowni bydgoszczanie! Jest mi niezwykle miło donieść, że będzie budowany piękny gmach Akademii Muzycznej. Władze Akademii będą miały pełną kontrolę nad obiektem. W gmachu będą jednak kształceni wyłącznie pianiści, bo za skrzypcami nie przepadam".

"Szanowni bydgoszczanie! Przekazaliśmy na rzecz Collegium Medicum duży, piękny gmach, żeby instytucje medyczne w naszym pięknym mieście mogły się rozwijać. O przeznaczeniu obiektu zadecydują samodzielnie władze uczelni, będzie tam jednak centrum rehabilitacji, ponieważ mam w rodzinie parę osób po udarach".

Kontynuować?

Wiecie, co w tym "parku kultury" przeraża mnie najbardziej? Że każda z opisanych wyżej sytuacji doprowadziłaby do gigantycznej awantury. "Jakim prawem prezydent miasta decyduje o guście artystycznym bydgoszczan?", płakałby na łamach prasy obecny dyrektor opery. "To jakaś patologia, że o profilu instytucji edukacyjnej decyduje samowolnie urzędnik, w którego kompetencjach taka decyzja się nie znajduje", zawodziłby ówczesny rektor AM. "Rehabilitacja jest ważna, ale zarówno nasze potrzeby, jak i kierunki rozwoju uczelni, sugerują wybór innej specjalizacji". A, nie, na dyplomację ze strony zaprzyjaźnionego miasta nie ma co liczyć. "To bydgoski zamach na niezależność toruńskiej uczelni!". O, tak to by wyglądało.

A przeraża mnie fakt, że żyję w tak sprostaczonym społeczeństwie, że o profilu publicznej instytycji edukacyjnej, będącej inwestycją za kilkadziesiąt - a jak dobrze policzyć i kilkaset - milionów złotych decyduje sobie pan prezydent wedle własnego widzimisię i nikogo, ABSOLUTNIE NIKOGO to tu nie oburza. Ani bydgoskich naukowców. Ani zwykłych bydgoszczan. Ani społecznych aktywistów, we własnym mniemaniu będących elitą lokalnej samoświadomości.

Mnie rusza każdego dnia, bo to jest decyzja niekompetentna, arogancka, w sposób wręcz chamski ignorująca absolutnie wybitne dziedzictwo intelektualne regionu. Bo to jest decyzja marnująca wręcz wyśmienity potencjał edukacyjny lekko licząc jednego pokolenia młodych ludzi z Bydgoszczy i regionu. Bo to jest decyzja na zasadzie: "Mamy znakomite tradycje wioślarskie, mamy szanse zabłysnąć na mistrzostwach świata, na olimpiadzie, ale że mnie wioślarstwo nie interesuje, to będziemy inwestować w korty tenisowe. Bo tenis potęgą naszego miasta jest i basta" (niektórzy skojarzą, jak głęboka jest tu ironia w doborze dyscyplin sportowych).

I nie chcecie, wierzcie, bym się rozpisał o logice tenisowych inwestycji ratusza.
- ale słabo wystartowałeś albo w ogóle nie śledziłeś wcześniej historii tego miasta - podpowiem Bydgoszcz . Kwestia zagospodarowania Młynów Rothera była poprzedzona między innymi badaniami opinii publicznej, konsultacjami społecznymi i zapytaniami kierowanymi do ekspertów (m.in. prof. Harat) ale żeby to wiedzieć trzeba być mieszkańcem miasta a - To nie to forum.

zBDGoszczy liked this post
ethanak no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 12:10 AM   #7888
low1
Registered User

Likes (Received): 7858

1. Nazwa Młynów zostaje, to będą nazwy instytucji tam funkcjonujących, bo wiecie Unia, pieniądze...
2. Na razie faktycznie mamy muzeum wody z mózgu - ale też nie jestem (myślę w wielu wypadkach jesteśmy) kompetentni do oceny ich dorobku i rzutowania go na kierowanie instytucją.
3. O ile możemy się z adwersarzami forumowymi nie zgadzać, tak nie śledzenie dokonań ww. użytkownika i zarzucanie mu opłaconego trollingu to chyba "kampania oszczerstw". Bez podpowiedzi
low1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 12:59 AM   #7889
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

Drogi ethanaku. Spotkajmy się twarzą w twarz. Powiesz mi wtedy prosto w oczy, że mam zapłacone za kampanię oszczerstw z uwagi na to, co się dzieje z "centrum nauki" w Młynach. Potem wrócisz na forum i opowiesz wrażenia. Ci, którzy mnie znają, mogą Ci zagwarantować, że będą niezapomniane.

https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomo...ji_opinia.html

Low1 - Co do kompetencji. Ja jestem wystarczająco kompetentny, by oceniać i poszczególne decyzje, i każdego z kandydatów, i każdego z przedstawicieli tej komisji. Od tuz popularyzacji nauki tam aż huczy.

...tyle że echo. Jestem pewien, że w kompetentnej dyskusji wyszłoby natychmiast, że nikt tam nie odróżnia edukacji od popularyzacji. Zaś obecny profil działalności Centrum furorę mógłby wywołać jedynie wśród popularyzatorów z czasów.... pruskich.

Płycej się nie da - i to chyba jedyne, co to "centrum nauki" ma naprawdę wspólnego z wodą.
  Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 08:36 AM   #7890
wersalka
naczelny brynkot

wersalka's Avatar

Likes (Received): 484

Quote:

Low1 - Co do kompetencji. Ja jestem wystarczająco kompetentny, by oceniać i poszczególne decyzje, i każdego z kandydatów, i każdego z przedstawicieli tej komisji. Od tuz popularyzacji nauki tam aż huczy.

...tyle że echo. Jestem pewien, że w kompetentnej dyskusji wyszłoby natychmiast, że nikt tam nie odróżnia edukacji od popularyzacji. Zaś obecny profil działalności Centrum furorę mógłby wywołać jedynie wśród popularyzatorów z czasów.... pruskich.

Płycej się nie da - i to chyba jedyne, co to "centrum nauki" ma naprawdę wspólnego z wodą.
Tym razem bez złośliwości - ja kojarzę Twoje dokonania. Czemu sam się nie zgłosiłeś do tego konkursu? Zaryzykuję stwierdzenie, że masz lepszą wizję funkcjonowania Młynów niż były dyrektor z Koronowa (lol). Twierdzisz też, że masz kompetencje do oceniania jego i jego rywali na to stanowisko. W czym rzecz?

SIOUXR liked this post
wersalka no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 10:29 AM   #7891
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

W zasadach. W tej chwili sytuacja została postawiona tak, że dyrektor tego "centrum" będzie w rzeczywistości marionetką prowadzącą dwie wystawy przygotowane przez amatorów, uwiarygodniającą ich niekompetencję, dla zachowania pozorów z możliwością własnego, niewielkiego pola manewru. A szefem owego pana dyrektora będzie de facto pan Bruski. Albo następny prezydent. Jak znam bydgoskich wyborców, równie wybitny. A kto wie, czy nie bardziej.

Szczerze? Wolę zorganizować coś od podstaw. Mobilizując dół, nie górę. Chcę, żebyśmy zrobili razem coś wspólnie, mając w czterech literach politykę i jej... boże ty mój kochany... elity. Pewne możliwości są. A politycy... mogą dołączyć. Na wypracowanych przez dół, merytorycznych warunkach, nie po to, by szpanować swoją elokwencją czy polotem, bo z tymi paskudnie cienko.

Czy się uda, nie wiem. Ale wiem, że będę bazował na pracy uczniów, studentów i pasjonatów. Że będę bazował na tych dziedzinach, w zakresie których mamy w mieście(!!!) i regionie postaci nauki wielkie w skali świata. I powiem Ci krótko.

Byłoby mi cholernie, ale to CHOLERNIE wstyd, gdyby te wielkie postaci, gdyby ten wysiłek młodych ludzi i prawdziwych pasjonatów, był doczepką do politykierskich/amatorskich wystaw Bruskiego, Harata czy innego dyrektora do spraw kanalizacji. Ani ci pierwsi, ani ci drudzi, ani nawet ci trzeci na to nie zasługują. Z całym szacunkiem, ale w naprawdę dobrym mieście Bruski byłby świetny, tylko nigdy nie jako prezydent. Jako gość od finansów miasta. Z całym szacunkiem, też coś wiem o mózgu, a podejrzewam, że o sieciach neuronowych sporo więcej od Harata. Mimo to nie pcham mu się ze skalpelem na salę operacyjną. I z całym szacunkiem, muzeum wodociągów już mamy i fajniej byłoby, gdyby na tym skończyła się edukacyjna promocja pewnej bydgoskiej firmy. Na dodatek robiona za publiczne pieniądze.

Rozmowa z Bruskim, którą opisałem w linkowanym wyżej artykule, uświadomiła mi jedną bardzo, ale to bardzo ważną rzecz: że w dzisiejszych czasach ja wcale, ale to absolutnie wcale pana Bruskiego do niczego nie potrzebuję. Jedyne co ten pan robi, to marnuje moje pieniądze - i tyle. Nic, absolutnie nic z niego nie mam ponad to, co sami bydgoszczanie zrobiliby własnymi rękami, gdyby rozpolityczniona banda ignorantów i arogantów im w tym nie przeszkadzała. I żeby mi żaden nastepny geniusz trolingu trolingu nie zarzucał, moje zdanie o następnym prezydencie Bydgoszczy nie będzie lepsze, ponieważ ten człowiek zostanie wyłoniony z tego, co już obecnie jest, a to co jest jest... takie, jakie jest. Ja z tym chcę mieć tak mało wspólnego jak tylko mogę.

Ja prosty fizyk jestem. W moim świecie rządzą fakty, nie ludzie.
  Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 06:43 PM   #7892
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 797

Quote:
Drogi ethanaku. Spotkajmy się twarzą w twarz. Powiesz mi wtedy prosto w oczy, że mam zapłacone za kampanię oszczerstw z uwagi na to, co się dzieje z "centrum nauki" w Młynach. Potem wrócisz na forum i opowiesz wrażenia. Ci, którzy mnie znają, mogą Ci zagwarantować, że będą niezapomniane.

https://bydgoszcz24.pl/pl/11_wiadomo...ji_opinia.html

To ustosunkuj się do faktu, że kłamiesz ordynarnie - cyt:
Quote:
Bo widzisz, ja doskonale pamiętam każdy etap dyskusji dotyczący Młynów Rothera, w konsultacjach społecznych sam brałem udział. Najpierw więc grzecznie przeproś za -, które jak przypuszczam pojawiają się pod adresem prezydenta miasta bo nie jest z jedynie słusznej partii. Potem może porozmawiamy.
Old October 4th, 2019, 09:15 PM   #7893
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

Za paręnaście minut udostępnię tu wszystkie znane mi propozycje zagospodarowania Młynów Rothera.

...i już:

http://we.tl/t-ZbLttAdBYh

Warto wiedzieć, że choć propozycja Muzeum Mózgu jest tu krótka, jej autor zaprezentował szczegóły w trakcie godzinnej prelekcji w trakcie Bydgoskiego Festiwalu Nauki. To nie byłoby nawet jakoś specjalnie dziwne (każdy autor może sobie swoją wizję rozwijać jak chce, jego sprawa) gdyby nie fakt, że otwarcie mówił wówczas o rozmowach z zewnętrznymi firmami specjalizującymi się w kinowych efektach specjalnych. Kiedy upływał termin zgłaszania tematów na zagospodarowanie Młynów Rothera, kiedy powinna być merytoryczna dyskusja nad wyborem profilu centrum, a kiedy są organizowane bydgoskie festiwale nauki, każdy może sobie sprawdzić sam.

Z wyjątkiem, naturalnie, ethanaka, którego to zadanie najwyraźniej intelektualnie przerasta.

Dołączyłem też mój mail z pytaniami, na jakich zasadach odbył się wybór profilu centrum i jaką ocenę zdobyła moja propozycja. Potwierdzenie mam. Odpowiedzi nie. Zapewne dlatego, że urzędnicy prezydenta Bruskiego pracują z prędkością światła i im jeszcze 30 dni nie upłynęło.

Dodam, że w mojej propozycji był szereg slajdów, które tu usunąłem z uwagi na objętość. I jeszcze dodam, że mało wiedziałem wtedy o własnym regionie (bo w takiej niewiedzy mnie wychowano). Wiele się też zmieniło od czasu kiedy sobie uświadomiłem, że centrum nauki w Młynach Rothera było niczym innym jak wyborczą zabawką Bruskiego. Ergo, moja obecna wizja wygląda znacząco inaczej. Lepiej. I, szczerze mówiąc, ma Młyny Rothera w nosie.

Last edited by n3verev3r; October 4th, 2019 at 10:13 PM.
  Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 10:34 PM   #7894
thekarun
fallen God.

thekarun's Avatar

Likes (Received): 1025

nie widziałem wcześniej tych propozycji, ale na to wychodzi, że na WM zrobi się rozbudowane muzeum wodociągów :/.

Śmiem twierdzić, że tylko Twój pomysł jest wart uwagi. I chciałbym zobaczyć jego finalną wersję.
thekarun no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 10:56 PM   #7895
Wysuszek
Registered User

Likes (Received): 19

[QUOTE=thekarun;162946210] nie widziałem wcześniej tych propozycji, ale na to wychodzi, że na WM zrobi się rozbudowane muzeum wodociągów :/.

Bez zartow chca zrobic rozbudowana wersje muzeum wodociagow? Serio? Kogo dzisiaj obchodza goowna na rurach? Bylem kiedys w takim muzeum w Manchesterze gdzie eksponatow jest duzo wiecej niz u nas mozna znalezc w calej polnocnej Polsce. Przeciez byli jednymi z pionierow kanalizy. Wniosek po wyjsciu z tegoz muzeum.. Nic mnie nie porwalo, nie mowiac juz o dzieciakach lub mlodziezy. Przelecialem to w 20 min i tyle z tego bylo. Moze w PL znajdzie sie garstka pasjonatow rur i systemow wodnych, no ale bez jaj!
Coraz blizej oddania Mlynow, a tutaj slysze ze w dalszym ciagu konsultacje. W dzisiajszych czasach zeby to bylo muzeum godne uwagi i przycigalo tlumy to musi byc temat - petarda!
Wysuszek no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2019, 11:30 PM   #7896
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

Generalnie temat Młynów Rothera dla mnie jest zamknięty. Niech to bydgoscy "specjaliści" zrobią wedle gustu prezydenta. Będzie działać, ok, nie będzie, co mnie to rusza. Nie pierwsza rzecz sknocona w tym mieście i regionie. Szkoda jedynie, że się będę do tego finansowo dokładał, ale do gorszych rzeczy w tym państwie się dokładam.

Thekarun: Sądzę, że w ciągu kilku tygodni będzie okazja, by porozmawiać (druga połowa grudnia lub później), najlepiej w jak najszerszym gronie. Najpierw jednak muszę publicznie pokazać splot idei, jakim otoczona jest Bydgoszcz, żeby było wiadomo, na czym bazować.

Wysuszek: Mamy taki temat. A nawet tematy. Nie uwierzysz, o jakim zasięgu.

Grudzień będzie ciekawy.
  Reply With Quote
Old October 5th, 2019, 12:07 AM   #7897
marboro
marboro

Likes (Received): 4132

Zdaje sie ze odrzucajac Twoja propozycje odrzucili mozliwosc raz stworzenia ciekawego centrum a przy sukcesie tegoz centrum to dochodzi drugi punkt wypromowania Bydgoszczy i okolic w kraju a moze i za granicami. Trzy to wkoncu przebicie sie do swiadomosci ze Rejewski byl z naszego miasta a i adekwatne do jego zaslug upamietnienie go. (Bo ta laweczka mural i ulica w Fordonie to troche bida jak na jednego z najwybitniejszych mieszkancow naszego miasta. To samo z Czochralskim.

A i w koncu dowiedzialem sie co to maja byc te ogrody wody. Toz to zwykle rozbudowane muzeum wodociagow. 2gora 3 rzeczy ktore beda w stanie zainteresowac a reszta to nuuuuuda.
Old October 5th, 2019, 12:11 AM   #7898
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

Pamiętajcie, że projekty ewoluują. Nie wiem, jaki jest obecny kształt projektów, które mają być zrealizowane w Młynach Rothera. Dokumentację dostałem w połowie 2016 roku, po "wyborze" profilu instytucji przestało mnie to interesować, zająłem się tym, co można zbudować na dziedzictwie intelektualnym miasta i regionu.

Rejewski nie jest jedyną wielką postacią Bydgoszczy. To jest najlepsze. A Kopernik nie jest najwybitniejszą postacią regionu. Tadam.
  Reply With Quote
Old October 5th, 2019, 09:53 AM   #7899
thekarun
fallen God.

thekarun's Avatar

Likes (Received): 1025

Quote:
Thekarun: Sądzę, że w ciągu kilku tygodni będzie okazja, by porozmawiać (druga połowa grudnia lub później), najlepiej w jak najszerszym gronie.
zorganizujesz spotkanie forumowe ?

Quote:
Grudzień będzie ciekawy.
piszę się na coś takiego tylko mam dwa małe ale:

1. proszę aby odbyło się to w weekend, chciałbym w tym uczestniczyć, a z racji tego gdzie pracuję jest to nie możliwe poza weekendem

2. daj wcześniej znać kiedy ma się to odbyć, by można na spokojnie zaplanować zjazd
thekarun no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2019, 11:53 AM   #7900
n3verev3r
Guest

Likes (Received):

Zorganizuję otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Bydgoszczy, aczkolwiek wiele osób będę zapraszał też indywidualnie. Mam jeszcze trochę problemów z terminami, nie wszystko zależy ode mnie. Może się zdarzyć, że z uwagi na dyplomację, święta czy obłożenie sal trzeba będzie całość przesunąć na styczeń, niemniej to byłby raczej wariant pesymistyczny. Będę celował w sobotę, bo żeby cała idea nie wyglądała na mrzonki, muszę sporo pogadać.

Plan imprezy byłby mniej więcej taki: Dwie godziny gadania o historii regionu, bo niezbędna jest podbudowa historyczna (poza tym niech się bydgoszczanie wreszcie dowartościują). Potem dwie godziny o tym, co z tym można zrobić. Potem godzina na dyskusję. A potem, być może, wystartujemy. W lot, w którym nie będzie chodziło o to, żeby kiedyś skończyć i wylądować, tylko żeby jak najdłużej lecieć.

Gdyby termin imprezy Ci nie pasował, w serwisie Youtube na kanale "Region, który zmienił świat" będzie relacja z całości. Integralną częścią projektu jest otwarty transfer wiedzy dla wszystkich i otwieranie wszystkim nowych możliwości.

thekarun, BYDZIAK 1958, KOmiX, Chajrefont liked this post
  Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules