[Budapest] Puskás Ferenc Stadium (67.215) - Page 87 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 16 votes, 5.00 average.
Old November 16th, 2019, 05:38 PM   #1721
talendon
Registered User

talendon's Avatar

Likes (Received): 1261

A stadionrol csak szuperlativuszokat lehet irni, nem tulzas, tenyleg vilagklasszis arena. Remelem, minel tobbszor megtelik.

Ami kritikat meg tudnek fogalmazni:
-a bufeknel, shopoknal a kiszolgalas borzasztoan lassu, 30-40 meteres sorok is kialakultak, pedig igen sok bufe van. Ezen valtoztatni kell a jovoben. Megoldas lehetne, hogy 1 helyen csak1 termeket lehet venni es akkor aki sort akar venni az odamegy a soros pulthoz es vesz egy sort de nem varja ki mig 20 ember elotta lead 5 fajta rendelest.
- a 4 oriaskivetitobol kettonek semmi funkcioja nem volt, azert ez luxus, hogy csak az idot es az eredmenyt mutatja 2 legalabb 50nmes kivetito. Inkabb mind a 4en a meccset kellene adni, sarokban elhelyezve az idovel. Vagy kell 2 kisebb kivetito meg a kapuk fele a tetore, ami csak az idot es eredmenyt mutatja, a mostaniakon meg mehetne a normalis tartalom
-a kornyeket es az odavezeto utat az eb elott nem artana meg rendbetenni

kunlue liked this post
talendon no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 16th, 2019, 05:52 PM   #1722
Hmelnickij
Registered User

Hmelnickij's Avatar

Likes (Received): 878

Nekem nagyon tetszik az új aréna...nehéz szavakba önteni az élményt, negatívumot nem is tudok mondani a tegnap estével kapcsolatban. Talán csak annyit, hogy nekem kicsit műanyag íze volt a sörnek abban a pohárban, de ez tényleg bagatell.
Hmelnickij no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2019, 07:41 PM   #1723
ARDZRUNI
Registered User

ARDZRUNI's Avatar

Likes (Received): 3360

Az index is lőtt egy fotósorozatot a stadionról:

További képek a linken:
https://index.hu/sport/futball/2019/...etiti_az_egre/
Old November 16th, 2019, 10:52 PM   #1724
tom77
Registered User

tom77's Avatar

Likes (Received): 1354

Nem kritika és semmit nem von le a stadion értékéből, de ezek szerint mégis van pár szék ahonnan nem tökéletes a kilátás:

"Akadnak olyan ülések, amelyekről a gyepnek csak egy része látszik. A legtöbbnél csupán egy korlát zavar be a képbe, de egyes helyeken a vészkijáratokat jelző táblák is útban vannak. Találtunk néhány olyan széket, amelyről emiatt a tizenhatos területének felső része és a kapu sem látható."

Forrás: https://hvg.hu/sport/20191116_puskas...ayi_valogatott
tom77 no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2019, 12:04 AM   #1725
zsimi80
Regisztrált felhasználó

zsimi80's Avatar

Likes (Received): 1057

Hát igen, pár szék, direkt a negatívumot keresték.
Amúgy a kép biztos, hogy széken ülve készült? Gyanús az a korlát.
Old November 17th, 2019, 11:37 AM   #1726
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Likes (Received): 4334

Megjegyzem, a cikk így folytatódott: "Persze ilyen pontok minden nagy stadionban vannak,..."

Nincs ebben semmi negatívum, aki járt már nagy arénában, az tapasztalhatta, hogy a korlátok olykor belóghatnak a képbe és bizonyos szituációknál nyakat kell nyújtogatni, hátat egyenesíteni vagy kicsit elfordulni. Ez t-e-r-m-é-s-z-e-t-e-s. Ha az MLSZ nem kommunikál annyira amatőr módon, akkor a cikknek se lett volna tárgya.

Egyébként csatlakozom a fentebb nyilatkozókhoz, elképesztő gyönyörű és hangulatos létesítmény született! A bennem bújó kisördög fájlalja a lebutítás miatt kihagyott funkciókat és a behúzható tetőt, de tényleg felemelő érzés itt szurkolni, nem beszélve a várható gigakoncertekről!

Respekt a Skardelli-csapatnak!

Last edited by MatteoFTC; November 17th, 2019 at 11:46 AM.
MatteoFTC no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2019, 04:01 PM   #1727
zsimi80
Regisztrált felhasználó

zsimi80's Avatar

Likes (Received): 1057

Engem továbbra is az érdekelne, hogy ez a kép tényleg széken ülve készült-e. Én nem voltam ott, ezért kérdezem

Last edited by zsimi80; November 17th, 2019 at 04:08 PM.
zsimi80 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 17th, 2019, 04:20 PM   #1728
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Quote:
Originally Posted by zsimi80 View Post
Engem továbbra is az érdekelne, hogy ez a kép tényleg széken ülve készült-e. Én nem voltam ott, ezért kérdezem
Megmondom őszintén, hogy nem emlékszem, de a lenti kép alapján úgy tűnik, hogy van ülőhely az inkriminált(tal azonos helyre szerelt) korlát mögött.

A kép közepétől kissé balra található kijárat 2 oldala:

link

Megnéztem, hátha találok további fotókat a Nemzeti Sportközpontok oldalán, de nekik annyira nem sikerült lekövetniük az elmúlt hét eseményeit, hogy egy eltorzított arányú makett mellett csak "A beruházás folyamatban van" felirat fogad, a már nem is aktuális Puskás Ferenc Stadion megnevezés alatt.

zsimi80 liked this post
Old November 17th, 2019, 04:43 PM   #1729
andreeew
Registered User

Likes (Received): 201

Quote:
Originally Posted by Hmelnickij View Post
Nekem nagyon tetszik az új aréna...nehéz szavakba önteni az élményt, negatívumot nem is tudok mondani a tegnap estével kapcsolatban. Talán csak annyit, hogy nekem kicsit műanyag íze volt a sörnek abban a pohárban, de ez tényleg bagatell.
Igen, és nem is olyan kicsit volt műanyag íze. A fradis repohárnál nem tapasztaltam ezt.

Hmelnickij liked this post
andreeew no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2019, 08:38 PM   #1730
Zoltan1
Registered User

Likes (Received): 384

Quote:
Originally Posted by andreeew View Post
Igen, és nem is olyan kicsit volt műanyag íze. A fradis repohárnál nem tapasztaltam ezt.
ha már a pohár... a visszajelzésemet minden tanítással ellentétben, akkor a (kevéske) negatívummal kezdem Hát a pohár óriási csalódás volt, semmi nem utal a megnyitóra. Én két fajtával találkoztam a Puskás Aréna, illetve a Mindenki Szurkoljon verziókkal, ezek nyilván azok a poharak, amik később is maradnak, semmi extra. Kár ezért, valami egyedi még jobb emlék lett volna. A sör pocsék volt, valami elmondhatatlanul gyenge. A büféknél a teljesen rutintalan kiszolgálás okán, 30 percet álltunk már a meccs előtt, és kb. 40 perccel a kezdés előtt elfogyott minden meleg étel (hot-dog, meleg szendvics). Mi van még, hát kicsit nagyobb szabású show műsorra számítottam volna, de nyilván maga a mérkőzés volt a show, végül is ok így.

No, de akkor a pozitívumok! A stadionról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, mi a 3. karéjban ültünk és tökéletesen láttunk mindent, a korábban sokat emlegetett korlátok a sorok között még a gyerekeimet sem zavarták, tökéletesen átláttak felettük. Nagyon komoly, hogy még onnan is milyen közel volt a pálya, a szinte fedett stadion és a meredek lelátók sportcsarnok élményt nyújtottak. A ki és beléptetés teljesen gördülékeny volt, a jó hír, hogy ennél sokkal több emberre már nem kell számítani ez is sokkal jobb, mint anno. Korábban kapott kritikát az 500 parkolóhely, de nagyon jó, hogy egy darabbal nem építettek többet, felesleges pénzkidobás lett volna, mi is metróval mentünk, minimális torlódás sem volt, mire kisétáltunk a Keletihez a végén. Ez távolabb is mutat, bejött az örök igazság, a plusz parkoló, plusz forgalmi sáv, semmit nem old meg, csak még több autó püfög! Ezt a tanulságot remélem a Kossuth Lajos utcán is levonják rövidesen.

Egy szó mint száz, óriási élmény volt, végre nem csak tévében lát az ember ilyen létesítményt, tényleg mindenki büszke lehet rá! Ha lesz elég mérkőzés, koncert, konferencia, egyéb rendezvény, kihasználható, ez a létesítmény ezen a remek lokáción. (A mi vállalati karácsonyi party-nk, pld. itt lesz, közel 3000 emberrel)

+ amit sajnáltam, hogy a korábban általam is tisztelt Bödöcs Tibor úr nem tudott felül emelkedni az érzelmein és elvágóistvánosodott, ez kár.
Old November 18th, 2019, 07:23 PM   #1731
bozsoki93
Registered User

Likes (Received): 155

Mikor még csak tervben volt a stadion azt gondoltam, hogy felesleges ekkora stadion, elég lenne egy 40.000 -es.
Aztán elmentem a nyitómeccsre és rájöttem, hogy tévedtem. Baromi hangulatos stadion és a legfelső karéjból nézve is közel érzed magad a pályához. Az "aréna" elnevezés sem egy bullshit, tényleg olyan hatása van, mintha egy nagy "zárt" arénában lennél. Be és a kijutás gyors volt, már csak a stadion környezetét kéne rendbe tenni.
bozsoki93 no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2019, 08:35 PM   #1732
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 13034

Quote:
Originally Posted by bozsoki93 View Post
már csak a stadion környezetét kéne rendbe tenni
Folyamatban van.

II. János Pál pápa
Qtya está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 18th, 2019, 11:10 PM   #1733
bandee80
Registered User

Likes (Received): 271

Az EB-re meglesz, mit gondoltok?
Még 3 emelet magas földkupacok állnak ott, az Puskás és a Papplaci közötti részhez hozzá se nyúltak még, a MÁV-os területen eldózerolt sitt van csak...
Reméljük a legjobbakat.

(Viszont pozitív, hogy Dózsa Gy. út kész és egész jó.)

corvin liked this post
bandee80 no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2019, 11:14 PM   #1734
Aladar
M8 motorway's fan

Aladar's Avatar

Likes (Received): 7575

Puskás Aréna + Airbus H145M

https://honvedelem.hu/fooldal-kiemel...a-a-levegoben/

Old November 18th, 2019, 11:22 PM   #1735
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Erős kép.

II. János Pál pápa

Aladar liked this post
Old November 19th, 2019, 12:05 PM   #1736
Mr.Mojo Risin
Registered User

Mr.Mojo Risin's Avatar

Likes (Received): 1883

A Fiumein meg egy újabb házat tataroznak, ha jól látom.
Mr.Mojo Risin no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2019, 03:45 PM   #1737
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Quote:
Originally Posted by bandee80 View Post
Még 3 emelet magas földkupacok állnak ott, az Puskás és a Papplaci közötti részhez hozzá se nyúltak még, a MÁV-os területen eldózerolt sitt van csak...
Reméljük a legjobbakat.

A tereprendezés pikpakk megvan!

bandee80 liked this post
Old November 19th, 2019, 06:51 PM   #1738
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Originally Posted by bandee80 View Post
Reméljük a legjobbakat.

Persze. Sztem ideiglenes UEFA2020 létesítményeket is tartalmaz a projekt.

II. János Pál pápa

bandee80, MatteoFTC liked this post
Old November 23rd, 2019, 09:30 AM   #1739
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Megvalósult a több mint száz éves álom: a népköztársaság Népstadionjától az új Puskás Arénáig

A 2019. november 15-én ünnepélyes keretek között átadott Puskás Aréna nemcsak egyedi méreteivel és technikai újdonságaival emelkedik ki a magyar sportlétesítmények közül, hanem azzal is, hogy a tervező Skardelli György építész csapata egy olyan stadiont alkotott, amely számos elemében őrzi a régi Népstadion értékeit. Igaz, funkciójában a Népstadion teljesebb volt, az új Aréna teljesen megfelel a legkorszerűbb sportépítészeti elvárásoknak.

...

http://pestbuda.hu/cikk/20191119_haj...puskas_arenaig

II. János Pál pápa
Old November 23rd, 2019, 05:20 PM   #1740
Misima
Registered User

Misima's Avatar

Likes (Received): 693

Skardelli György, Ybl-díjas építész, a Puskás Aréna vezető tervezője az InfoRádió Aréna című műsorában. (2019.11.21.)

Qtya liked this post
Misima no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules