Budapest Anno - Page 76 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 25 votes, 5.00 average.
Old November 16th, 2019, 05:10 PM   #1501
Misima
Registered User

Misima's Avatar

Likes (Received): 706

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
Arra van történelmi adat, mit csinált Horthy az 1919 augusztus 1 (tanköz bukása) és november 15 közötti három és fél hónapban?
Augusztus 13-án repül Szegedről a Dunántúlra. Siófokon rendezi be a főhadiszállását. Állítólag a különítményesek az ablaka alatt is akasztottak, nagy felháborodására.
Novemberben kezd tárgyalni Clerk-el, a hatalomátvételről.

Vagyis ez az időszak a fehér terror ideje, ezért homályos, kényelmetlen volt rá emlékezni a főszereplő(k)nek. Jótékony homály fedi.

Windblower, MatteoFTC liked this post
Misima no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 16th, 2019, 05:45 PM   #1502
Hmelnickij
Registered User

Hmelnickij's Avatar

Likes (Received): 881

Quote:
Originally Posted by Misima View Post
Pickelhaube dukált volna.

Ha a jelenkori honvédség, a rendszerváltás után 30 évvel, csak most cseréli le szovjet-orosz fegyverzetet, akkor egy első világháborús cucc '48-ban már érthetőbb. Szegény az eklézsia...
Az M35 sisak licenc alapján gyártott változata volt (a sisakbélés különbözött és volt rajta málházófül)....nem "első világháborús cucc" volt.
Hmelnickij no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2019, 09:26 PM   #1503
Misima
Registered User

Misima's Avatar

Likes (Received): 706

Quote:
Originally Posted by Hmelnickij View Post
Az M35 sisak licenc alapján gyártott változata volt (a sisakbélés különbözött és volt rajta málházófül)....nem "első világháborús cucc" volt.
A megfogalmazásomban a stahlhelmet, mint rohamsisak típust értettem, akár M1916-os vagy M1935-ös vagy M1956-os. Ahogy a Kalasnyikov-gépkarabély, lehet az AK-47 vagy AK-108.

Természetesem értem (és tudom is), hogy van különbség, de ha például a fórum hozzászólásait az építészeti szakterminológia szerint átfésülném (én speciel ilyen szakos diplomával rendelkezem), akkor szinte mindenkibe beleköt(het)nék. (Lásd kupola definíciója terminológiai szempontból néhány napja).

De bejegyzéseket nem szakértők írják (hála az égnek), így a tartalom a fontosabb szerintem, mint a forma.
Misima no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2019, 09:40 AM   #1504
Hmelnickij
Registered User

Hmelnickij's Avatar

Likes (Received): 881

Quote:
Originally Posted by Misima View Post
A megfogalmazásomban a stahlhelmet, mint rohamsisak típust értettem, akár M1916-os vagy M1935-ös vagy M1956-os. Ahogy a Kalasnyikov-gépkarabély, lehet az AK-47 vagy AK-108.

Természetesem értem (és tudom is), hogy van különbség, de ha például a fórum hozzászólásait az építészeti szakterminológia szerint átfésülném (én speciel ilyen szakos diplomával rendelkezem), akkor szinte mindenkibe beleköt(het)nék. (Lásd kupola definíciója terminológiai szempontból néhány napja).

De bejegyzéseket nem szakértők írják (hála az égnek), így a tartalom a fontosabb szerintem, mint a forma.
Mindegy...a stahlhelm nem volt elavult sisak, csak szolgai szovjetizálás miatt lett lecserélve, az időtállóságát bizonyítja, hogy a formáját másolta később az USA is (PASGT).

Mr.Mojo Risin liked this post
Hmelnickij no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 01:46 AM   #1505
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16094

Nem tudom volt-e mar:

Hmelnickij, imohone, hbali, Misima, Sieg liked this post
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 01:45 PM   #1506
hbali
Registered User

hbali's Avatar

Likes (Received): 51

Az Eltűnt Híd

Sziasztok!
Az elmúlt egy évben egy PC-n futtatható játékot készítettem a háború előtti Budapestről. Jelenleg azt mérem fel, mekkora igény mutatkozik rá. Akinek tetszik, az oldal kedvelésével jelezheti, amit nagyon megköszönök! Szívesen veszek bármilyen építő jellegű hozzászólást!

- Utazz vissza 1942-be, fedezd fel a régi Erzsébet hidat és környékét
- A híd eddig készült legpontosabb digitális rekonstrukciója
- Vesd össze időutazás segítségével a régi és a mai belvárost
- Sétálj a városban, fedezz fel rejtett helyeket, utazz villamosokkal
- Gyűjtsd össze a pénzt egy dunai gőzhajó túrára
- Körülbelül 1-2 órás játékidő

További információ itt: https://www.facebook.com/eltunthid/
hbali no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 08:12 PM   #1507
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 4931

Elég szépnek és pontosnak tűnik a hídmodelled, le a kalappal!

Annyi talán csak, hogy a szín kicsit túl élénknek tűnik, ekkorra már azért rendesen fakult, illetve a háború előtti kevés színes fotón és felvételen azért az látható (egyet magad is beraktál), hogy valamilyen szinten koszos is volt. Megértem, hogy nem ezt az állapotot akarod feltétlenül megörökíteni, de ha már kimondod az 1942-es évet, akkor azért lehet egy kis koszt érdemes lenne rápakolni (fogalmam sincs ez mennyire bonyolult grafikailag, magamtól azt gondolnám nem egyszerű), hogy kevésbé legyen steril, inkább életszerű.

A háttérben a városképet nézve:

A Március 15. tér - Apáczai Csere János utca sarokháznak más volt a teteje akkor még.
Sajnos az Osztálysorsjáték palota középső tetőidomját ekkor már leszedték és a homlokzatát is lebutították.
A Március 15. tér északi térfalában nem tudom megvolt e már a ráépítés a középső házon, érdemes lenne fotókról ellenőrizni, hogy az mikor készült.
A szomszédos, belső sarokháznak pedig volt egy kis kupolácskája.

De mindezzel együtt is nagy taps, tényleg!

hbali, tibertus, tehtube, realbizkit liked this post
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 09:11 PM   #1508
hbali
Registered User

hbali's Avatar

Quote:
Originally Posted by BDzsH_88 View Post

Annyi talán csak, hogy a szín kicsit túl élénknek tűnik, ekkorra már azért rendesen fakult, illetve a háború előtti kevés színes fotón és felvételen azért az látható (egyet magad is beraktál), hogy valamilyen szinten koszos is volt. Megértem, hogy nem ezt az állapotot akarod feltétlenül megörökíteni, de ha már kimondod az 1942-es évet, akkor azért lehet egy kis koszt érdemes lenne rápakolni (fogalmam sincs ez mennyire bonyolult grafikailag, magamtól azt gondolnám nem egyszerű), hogy kevésbé legyen steril, inkább életszerű.

A Március 15. tér - Apáczai Csere János utca sarokháznak más volt a teteje akkor még.
Sajnos az Osztálysorsjáték palota középső tetőidomját ekkor már leszedték és a homlokzatát is lebutították.
A Március 15. tér északi térfalában nem tudom megvolt e már a ráépítés a középső házon, érdemes lenne fotókról ellenőrizni, hogy az mikor készült.

Köszi!
A színében engem is zavar, hogy a távoli részek fényesebbek. Sajnos nem tudtam eddig ezt orvosolni, elég bonyolult ez a program.
Közelebbről viszont szerintem realisztikusabb, és a kosznak is van textúrája, ahol az elsősorban felgyülemlett, a kapuk aljánál.
https://postimg.cc/WDhJ8XG9

Bal oldalt a híd színének textúra fájlja, és a mintául szolgáló fényképek és egy eredeti lánclemez a BME-n, (kitudja mennyire hű színnel). Az a tapasztalatom, hogy nagyon erősen függ a szín a megvilágítástól, időjárástól, a fénykép állapotától.
https://postimg.cc/jD87yG7w

A közelebbi kép alapján is sötétebb színre lenne szükség szerinted? A többire később reagálok, és mégegyszer köszi!

tehtube liked this post
Old November 21st, 2019, 10:22 AM   #1509
tehtube
Registered User

Likes (Received): 4924

Quote:
Originally Posted by BDzsH_88 View Post

Az Osztálysorsjáték palotát 1936-ban kopasztották meg.
A Pucher házat a szomszédos Salgótarjáni… építésekor 1938-ban lapostetősítették.
A hivatkozott Geiger ház 1940-41-ben már megkapta az emeletráépítést. Több fortepanos képen látható. http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574323730
http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574323731
http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574324003
Viszont a Galamb utcai sarki házra még 1942-ben (jobbrahajts) sem építettek emeletet:
http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574324248
Az háború utáni magasítás, 1944-ben is ott a Geiger ház tűzfala:

hbali, HerrBismarck, telekinagy, Martin_R2 liked this post
tehtube no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2019, 10:17 PM   #1510
hbali
Registered User

hbali's Avatar

Quote:
Originally Posted by tehtube View Post
Az Osztálysorsjáték palotát 1936-ban kopasztották meg.
A Pucher házat a szomszédos Salgótarjáni… építésekor 1938-ban lapostetősítették.
A hivatkozott Geiger ház 1940-41-ben már megkapta az emeletráépítést. Több fortepanos képen látható. http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574323730
http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574323731
http://fortepan.hu/_photo/download/f...and=1574324003
Viszont a Galamb utcai sarki házra még 1942-ben (jobbrahajts) sem építettek emeletet:
Az háború utáni magasítás, 1944-ben is ott a Geiger ház tűzfala:
Nagyon jó ez a gyűjtés! Az Osztálysorsjátékot lecsupaszítottam, még ezután is egész látványos maradt. A többi épületet is javítottam kismértékben, de azokat nem olyan egyszerű átmodelleznem. Szerencsére azok már távolabb eső épületek.

tehtube liked this post
Old November 25th, 2019, 09:08 PM   #1511
hamsterhamster2002
Registered User

hamsterhamster2002's Avatar

Likes (Received): 124

Fekete-fehérben a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján

Bengáli a külső Váci úton, HÉV mozdonyok a Béke (a bejegyzés írása közben többszöri nekifutásra is Békát írtam) utcában, városszéli vicinális-hangulat a József Attila utcánál, meg még ez+az Karl Holzinger képein:

Fekete-fehérben a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján
Old December 5th, 2019, 09:00 PM   #1512
hamsterhamster2002
Registered User

hamsterhamster2002's Avatar

Likes (Received): 124

Most pedig váltsunk kicsit színesre Ab van Donselaar képeivel:

A napfényes Téténytől a kopott Óbudáig

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread: