[Budapest] Városliget - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 57 votes, 5.00 average.
Old December 16th, 2010, 11:26 PM   #81
Mr.Mojo Risin
Registered User

Mr.Mojo Risin's Avatar

Likes (Received): 1873

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
Maga az Állatkert 1866-ban nyílt meg, de a XIX. század végén csődbe ment, és a Főváros vette meg. Az átépítés/bővítés után a 1912. május 20-i újabb megnyitón már megvolt a Nagyszikla.
Akkor meg pláne kuriózum....
Mr.Mojo Risin está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 19th, 2010, 02:11 AM   #82
Martin_R2
Registered User

Martin_R2's Avatar

Likes (Received): 101

de még mennyire...
Martin_R2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2011, 04:09 PM   #83
HUmatte
Registered User

HUmatte's Avatar

Likes (Received): 960

Tavasszal indulhat a Szépművészeti Múzeum bővítése

Tavaszra kiderülhet, melyik cég végezheti a térszint alatti bővítést a Szépművészeti Múzeumban. 1200 négyzetméteres kiállítótér, előadóterem, múzeumi bolt és étterem is lesz az épület alatt, a felszínen pedig két üveghasábot lehet majd látni.

Még januárban kiírják a közbeszerzési pályázatot a teljes beruházásra, és várhatóan március végére már ki is derül, hogy melyik cég végezheti el a térszint alatti bővítést a budapesti Szépművészeti Múzeumban. Utána pedig szinte azonnal el is kezdődhet a munka - mondta a Független Hírügynökségnek Baán László, a múzeum főigazgatója. A munkálatok négymilliárd forintba kerülnek, a költségek több mint 90 százalékát uniós forrásból finanszírozzák. Egy 1200 négyzetméteres kiállítótér, előadóterem, múzeumi bolt és étterem is lesz az épület alatt, a felszínen pedig két üveghasábot lehet majd látni.

A kivitelezés előtti időszak utolsó fázisában vannak, még januárban kiírják a közbeszerzési pályázatot a teljes beruházásra. Remélhetően március végére kiválasztják a munkákat végző céget, és röviddel az után el is kezdődik a fejlesztés- mondta Baán László. Tizenhat méter mélyre ásnak majd le, a legalsó szinten egy csaknem ezerkétszáz négyzetméteres időszaki kiállítótér lesz, a mínusz első szinten pedig a pénztár, ruhatár, múzeumi bolt, étterem, gyermekfoglalkoztató kap helyet. A múzeum előtt, a felszínen két ötven négyzetméteres üveghasáb fogadja majd a látogatókat, az egyikben lépcső, a másikban lift lesz.

Két szakasza lesz a munkának: a régi főépületet is átalakítják, hogy megfelelően kapcsolódjon a térszint alatti terekhez. Emiatt március végétől, április elejétől október közepéig zárva lesz a múzeum. A Szépművészeti október 25-én nyit majd ki egy olyan tárlattal, amely Nemes Marcell világhírű magyar műgyűjtőnek állít emléket: a kiállítás az El Grecotól Rippl-Rónaiig címet kapta.

A múzeumban jelenleg is látható a Gustav Klimt és a bécsi szecesszió kezdetei című tárlat, egészen január 9-ig lehet megnézni. A világhírű kolumbiai kortárs művész, Fernando Botero tárlata eredetileg január végéig várta volna a látogatókat, eddig 40 ezren nézték meg, és már tárgyalnak arról, hogy egy hónappal tovább maradhassanak Budapesten az alkotások. Ez minden idők leglátogatottabb kortárs kiállítása Magyarországon- mondta Baán László.

Május 20-án egy különleges képzőművészeti vállalkozásba kezd a Szépművészeti. A szintén uniós forrásból májusra megújuló műjégpályához és csónakázótóhoz kapcsolódóan. Kortárs magyar és külföldi szobrászművészek alkotásait állítják majd ki a tavon, az ingyenesen látogatható kiállítás az Art on Lake, azaz a Művészet a tavon címet kapta.

A térszint alatti bővítés hozzávetőleg négymilliárd forintba kerül és több mint 90 százalékban Európai Uniós forrásból valósul meg. A felújítás az eredeti tervek szerint körülbelül egy évvel korábban készült volna el, ám több kritika is érte a terveket, ezért új építészeti megoldásokat kellett keresni.

http://www.budapest.hu/engine.aspx?p...eszeti_bovites
HUmatte no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 7th, 2011, 04:33 PM   #84
RawLee
Registered User

RawLee's Avatar

Likes (Received): 1178

Nem tavaly tavasszal kellett volna már kezdeni?
RawLee no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2011, 08:07 PM   #85
HunDeX
Registered User

HunDeX's Avatar

Likes (Received): 928

Quote:
Originally Posted by RawLee View Post
Én úgy emlékszem, hogy most tavasszal.
HunDeX no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2011, 09:48 PM   #86
HUmatte
Registered User

HUmatte's Avatar

Likes (Received): 960

Quote:
De, de a kőkubus körüli vita miatt kellett áttervezni a mostani üveg-fém kockákra, és újra kellett engedélyeztetni az egészet.
HUmatte no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2011, 11:43 PM   #87
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1746

Quote:
Én is úgy emlékszem, hogy tavasz. Aztán ment a cirkusz és azt mondták ősszel indul, hát nem indult. Remélem, hogy idén tényleg indul!
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2011, 06:07 PM   #88
Mr.Mojo Risin
Registered User

Mr.Mojo Risin's Avatar

Vasárnapi állapotok:

Old January 29th, 2011, 11:07 PM   #89
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Old February 5th, 2011, 03:44 PM   #90
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16043

ugy néz ki, a takarékossag aldozata lesz a szépmuvészeti?
http://nol.hu/kult/a_kormany_lefujta...zeti_boviteset
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2011, 04:27 PM   #91
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 13011

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
ugy néz ki, a takarékossag aldozata lesz a szépmuvészeti?
http://nol.hu/kult/a_kormany_lefujta...zeti_boviteset
Már postoltam a Kultúra threadbe... Mit mondjak erre? Egyszerűen képtelen vagyok elhinni...

II. János Pál pápa
Qtya no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2011, 06:14 PM   #92
kiskaloz
Registered User

kiskaloz's Avatar

Likes (Received): 744

Quote:
Originally Posted by Qtya View Post
Már postoltam a Kultúra threadbe... Mit mondjak erre? Egyszerűen képtelen vagyok elhinni...
Azt hiszem a Maszop bukása piskóta volt ahhoz képest, hogy Fidesz mekkorát fog bukni...

Sajnos mi, a nép fogjuk megszívni!
kiskaloz no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2011, 07:09 PM   #93
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Originally Posted by kiskaloz View Post
Azt hiszem a Maszop bukása piskóta volt ahhoz képest, hogy Fidesz mekkorát fog bukni...

Sajnos mi, a nép fogjuk megszívni!
Ebben azért én kételkednék, ha szabad... Mindenesetre, amennyiben ez a hír igaz, akkor az tényleg jó nagy baromság, és érdeklődéssel várom a magyarázatot.

II. János Pál pápa
Old February 5th, 2011, 07:22 PM   #94
kiskaloz
Registered User

kiskaloz's Avatar

Likes (Received): 744

Quote:
Ebben azért én kételkednék, ha szabad... Mindenesetre, amennyiben ez a hír igaz, akkor az tényleg jó nagy baromság, és érdeklődéssel várom a magyarázatot.
Persze, lehet. Én is kételkedem, hogy normálisak a vezetőink. Lassan beigazolódik, a hasonló gikszerek után már világos , hogy nem.
kiskaloz no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2011, 07:37 PM   #95
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Originally Posted by kiskaloz View Post
Persze, lehet. Én is kételkedem, hogy normálisak a vezetőink. Lassan beigazolódik, a hasonló gikszerek után már világos , hogy nem.
Egyelőre várjuk meg a hivatalos bejelentést.

II. János Pál pápa
Old February 5th, 2011, 07:42 PM   #96
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Quote:
Egyelőre várjuk meg a hivatalos bejelentést.
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=391529

II. János Pál pápa
Old February 5th, 2011, 08:36 PM   #97
Bomarr
Registered User

Bomarr's Avatar

Likes (Received): 85

Kicsit követhetetlen az ügy. A civil tiltakozás soha nem a földfelszin alatti bővitésnek szólt, hanem a felszinen megjelenő új képződménynek szólt... erre most az a válasz hogy az egész bővités a felszinen lesz... kiváncsi vagyok mi is lesz most pontosan.
Old February 5th, 2011, 10:53 PM   #98
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Nem bővül a Szépművészeti

A kormány a héten arról döntött, nem épül meg a Szépművészeti Múzeum uniós forrásból tervezett, térszint alatti bővítése - írja a Népszava. A múzeum vezetése a lap megkeresésére elmondta, néhány napja tudomásuk a van a döntésről, ám értetlenül állnak előtte. Az intézmény mintegy 6000 négyzetméternyi területtel bővülhetett volna.

Szőcs Géza a jövő héten jelentheti be, hogy egy komplex terv keretében fejlesztik a Szépművészetit, de arra egyelőre nincs forrás. Orbán Viktor az uniós turizmus-fejlesztési pénzetek a Vár rekonstrukciójára szeretné fordítani. A Szépművészeti által elnyert 3,5 milliárd forint 2013-ig felhasználható - írja a Népszava.

A Szépművészeti Múzeum 2007. július 27-én született kormánydöntés eredményeként részesült 3.5 milliárd forint európai uniós támogatásban, amivel az intézmény mintegy 6000 négyzetméternyi területtel bővülhetett volna.

http://mandiner.hu/cikk/20110205_nem..._szepmuveszeti
Old February 5th, 2011, 10:57 PM   #99
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Sajnálattal olvastam ezt a hírt, és igen nem kéne halogatniuk. Pár napja csináltam is képeket a környékről gondolván, hogy hamarosan elkezdik a munkálatokat.
Igen a Vár-ra is ráfér a felújítás és pár milliárdot ott is el lehet költeni, akárcsak a Margit szigetre, Város ligetre vagy a Citadella lépcsőire (ma voltam ott és lepusztult állapotban van).
Old February 5th, 2011, 10:58 PM   #100
Mr.Mojo Risin
Registered User

Mr.Mojo Risin's Avatar

Quote:
Originally Posted by venom6 View Post
A kormány a héten arról döntött, nem épül meg a Szépművészeti Múzeum uniós forrásból tervezett, térszint alatti bővítése - írja a Népszava. A múzeum vezetése a lap megkeresésére elmondta, néhány napja tudomásuk a van a döntésről, ám értetlenül állnak előtte. Az intézmény mintegy 6000 négyzetméternyi területtel bővülhetett volna.

Szőcs Géza a jövő héten jelentheti be, hogy egy komplex terv keretében fejlesztik a Szépművészetit, de arra egyelőre nincs forrás. Orbán Viktor az uniós turizmus-fejlesztési pénzetek a Vár rekonstrukciójára szeretné fordítani. A Szépművészeti által elnyert 3,5 milliárd forint 2013-ig felhasználható - írja a Népszava.

A Szépművészeti Múzeum 2007. július 27-én született kormánydöntés eredményeként részesült 3.5 milliárd forint európai uniós támogatásban, amivel az intézmény mintegy 6000 négyzetméternyi területtel bővülhetett volna.

http://mandiner.hu/cikk/20110205_nem..._szepmuveszeti
Nem tudom, hogy mennek ezek a dolgok, de ha ezt lehet és tényleg a vár Hauszmann féle visszaépítésére költik, akkor szerintem ez egy elfogadható dolog, az sürgősebb.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules