[Budapest] Groupama Aréna - Ferencváros (23.698) - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 132 votes, 4.97 average.
Old February 8th, 2013, 03:29 PM   #21
Ultra84
Registered User

Ultra84's Avatar

Likes (Received): 8738

Quote:
Originally Posted by Qtya View Post
Ha elkezdődnek a munkálatok, akkor rendszeresen figyelemmel fogom követni.

Igyekszem versenyre kelni majd Ultrával.
Akkor alaposan fel kell kötnöd azt a bizonyos gatyát!

El se hiszem amúgy, hogy végre európai értelemben vett színvonalas stadionok fognak épülni az országban! Van mit behoznunk sajnos!

miklosme, Qtya liked this post
Ultra84 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 8th, 2013, 04:04 PM   #22
kiskaloz
Registered User

kiskaloz's Avatar

Likes (Received): 744

Én azt nem hiszem el , hogy állami pénzek felhasználásával...
Old February 8th, 2013, 04:07 PM   #23
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16043

Miért, hol épit illyesmit a magan-szektor?
HQ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 8th, 2013, 04:08 PM   #24
miklosme
Registered User

miklosme's Avatar

Likes (Received): 113

Quote:
Originally Posted by Sisimoto the HUN View Post
A végleges külső,ill belső látvány terve az új Albert Flórián stadionnak nagyon igényesnek tűnik!A jelenlegi állapotokhoz képest fényévekkel kényelmesebb,modernebb tehát élhetőbb!Nem vagyok Fradi drukker de ha ebben a formában a stadion megépül én szívesen járnék családostól és gyakrabban oda! Budapest és akár az ország egyik sportlétesítmény büszkesége lehet majd ha elkészül!Örömmel olvastam,hogy a beruházás végső összege akár a 10 milliárd alatt is lehet miután eladták a közeli telket!

Ez így van! És szerintem még a válogatott meccsek is (min. a barátságosak) átköltözhetnek oda addig amíg nincs kész az új Puskás. Ha jólt tudom kb. 25 ezer ember fér be most a Puskásba a többi életveszélyes... illetve néha igazítanak rajta egy kicsit, hogy 30-40 ezer körül legyen a kapacitása, megnéztem a nézőszámokat és az emúlt két évben(wikipédiáról vannak a számok):

barátságos meccseken: ~ 16800 néző
selejtező meccseken: ~ 25800 néző

látogat ki átlagosan! Esetlegesen az új Fradi stadionban a barátságos meccsek nézőszáma a jobb "körülmények" miatt fel is mehetne 20-22 ezerre. De persze majd erről dönt az MLSZ, abban biztos vagyok, hogy lesz benne valamilyen válogatott meccs, mivel minden évben viszenk Győrbe, Székesfehérvárra most már fent lesz a térképen Debrecen is meg Ferencváros.
miklosme no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 04:45 PM   #25
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Ha mar szoba kerult itt a Puskas stadion, beszurom ide ez a hirt:
Új kivetítőt kap a Puskás Stadion
http://epulettar.hu/cikk/uj-kivetito...puskas-stadion

miklosme liked this post
Old February 8th, 2013, 05:40 PM   #26
Ultra84
Registered User

Ultra84's Avatar

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
Tudtommal még a hipernyereséges NFL-ben is igen jelentős részben állami pénzekből épülnek stadionok.
Old February 8th, 2013, 06:24 PM   #27
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 13015

Quote:
Originally Posted by Ultra84 View Post
Akkor alaposan fel kell kötnöd azt a bizonyos gatyát!

El se hiszem amúgy, hogy végre európai értelemben vett színvonalas stadionok fognak épülni az országban! Van mit behoznunk sajnos!
challenge accepted

II. János Pál pápa

Aladar, Ultra84 liked this post
Qtya no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 08:30 PM   #28
Kese
Registered User

Quote:
Tudtommal még a hipernyereséges NFL-ben is igen jelentős részben állami pénzekből épülnek stadionok.
Hogy mi van? Szerintem félreértesz valamit. Nem kicsit. Nagyon.
Kese no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 09:52 PM   #29
Ultra84
Registered User

Ultra84's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kese View Post
Bevallom, nem nagyon vagyok otthon NFL témában, de egy hasonló beszélgetésben láttam erre vonatkozó adatokat. Kis keresgélés után meg is találtam őket:

Quote:
Let us see some new stadiums built during the decade 1990’s.
Stadium_Team_Capacity_Cost $ millions_% Of Public Finance_YearOpened

Oriole Park – Camden Yards_Baltimore Orioles_48,000_228_96%_1992
Georgia Dome_Atlanta Falcons_71,594_232_100%_1992
Transworld Dome_St. Louis Rams_65,300_299_96%_1995
Erickson Stadium_Carolina Panthers_72,350_248_20%_1996
Bank One Ball Park_Arizona Diamond Backs_48,500_338_75%_1998
Core States Spectrum_Philadelphia 76ers_21,000_20_60%_1996

For instance, just three of the NFL's 31 stadiums were originally built without public funds. In two of those cases, public funding was later used to upgrade the stadium or surrounding facilities, even as all 32 of the NFL's teams ranked among Forbes' 50 most valuable sporting franchises in the world in 2012. (Only MetLife Stadium, shared by the New York Jets and New York Giants, received no public funding.)
Bár az igaz, hogy a public finance nem feltétlen jelent state money-t, tehát itt könnyen lehet, hogy tévedtem, amikor csak a memóriámra hagyatkozva állami pénzt írtam közpénz helyett.

Last edited by Ultra84; February 8th, 2013 at 10:00 PM.
Old February 9th, 2013, 10:17 AM   #30
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1031

A Debreceni Stadion történetét annyira nem követtem nyomom, de feltételezem azért ott sem kóklerek készítették a tervet. Itt viszont úgy tűnik, hogy komolyan kalkulálnak a megtérüléssel, tehát az állam csak igen rövid távon tesz bele pénzt, úgymond: ha sikerül jó áron eladni a telket, akkor Fürjes Balázs szerint a beruházás fele vissza is jött. Állítása szerint ha sikerül egy 7000-es átlagnézőszámot összehozni, akkor simán fenntartható a stadion, arról nem is beszélve, hogy a Magyarországon eddig ilyen létesítményben szokatlan szolgáltatások szintén rentábilissé teszik az egész projektet. Szóval ebben az esetben talán nem ez a legjobb "erre bezzeg van pénz" példa. Azt hozzáteszem, hogy futballdrukkerként elfogult vagyok, de ugyanannyira örülök a debreceni stadionnak is, illetve a többinek, ahol csak fejlesztenek, nem pedig újat építenek. Szerintem ezek nem akkora összegű beruházások, amik főleg több évre elosztva komolyan veszélyeztetnék a költségvetést, szemben más sokkal pazarlóbb dolgokkal, de jó gumicsontok.

Imi73 liked this post
Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2013, 02:59 PM   #31
MarkusDexter
Registered User

MarkusDexter's Avatar

Likes (Received): 544

tehát a video szerint eladják a telek egy részét, hogy ott valami irodaház legyen, pont azt a területet ahol a parkolók lennének?!? mert mélygarázst sehol nem látok semilyen terven, és a legszerényebb számítás szerint ha megtelik a stadion akkor párezer autóra számítani kell! tehát hova parkoljanak??
MarkusDexter no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2013, 03:37 PM   #32
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

jogos kérdés. Gondolom a majdani irodahaz alatti parkolo kiadasa a szurkoloknak a hétvégén, amikor az irodahaz ures, biztos jo uzlet lenne, de a parkolo hianya akkor is durva. Viszont az is kérdés, mennyire hasznalja a tomegkozlekedést egy atlag fradi szurkolo.

Quote:
Originally Posted by Kese View Post
Na itt. elég keményen leszoltad Ultrat, elég magas lorol, de tényeket, adatokat nem mutattal, pedig szerintem tobbunket is érdekelne. Személy szerint nem latok vilagosan ebben a kérdésben.

Qtya liked this post
Old February 9th, 2013, 04:42 PM   #33
Mr.Mojo Risin
Registered User

Mr.Mojo Risin's Avatar

Likes (Received): 1875

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
Ezt most komolyan kérdezed? Az angol bajnokságot és a hasonlóan fejlett focival és gazdasággal rendelkező példákat direkt nem hoznám fel. Éppen ezért elég csak a szomszédba átnézni Ukrajnába. Az ott kétséges körülmények közt meggazdagodott keresztapák nagy pénzeket forgatnak bele a saját klubjaikba, így ott is a magánszektor építi a stadionokat. Itthon a helyi gazdagok nem karolnak fel klubokat elvétve 1-2 példától, de ettől még szerintem sem kéne stadionépítésekbe önteni a milliárdokat.

Például mi a helyzet a Debrecennel? Volt egy jó bevételeket hozó évük a BL-ben, nem?! Úgy tudom annak egy részét akadémiába ölték. A másikfelét stadionrekonstrukcióra is fordíthatták volna, akár hitel felvétellel, ahogy külföldön is teszik.

A közpénzeket amit sportra költenek én támogatásokba határoznám meg, amelyek többfunkciós sportkomplexumokra és az anyagilag elhanyagolt sikersportágaink létesítményeinek fejlesztésére és a sportágak finanszírozására fordítanék.

Mindemellett lehet ultra demagóg vagyok, de az ország szempontjából úgy vélem a sportnál is fontosabb a oktatás, amely súlyos anyagi hiányokkal küzd alulról a legfelsőbb szintig, amelynél jobban megtérülő befeketetés nincs. Még egy talán 7000 átlagos nézőszámmal önmagát fentartani képes fradi stadion sem...

Fron, Bikes liked this post
Mr.Mojo Risin no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2013, 08:29 PM   #34
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1031

Quote:
Originally Posted by Mr.Mojo Risin View Post
Mindemellett lehet ultra demagóg vagyok, de az ország szempontjából úgy vélem a sportnál is fontosabb a oktatás, amely súlyos anyagi hiányokkal küzd alulról a legfelsőbb szintig, amelynél jobban megtérülő befeketetés nincs. Még egy talán 7000 átlagos nézőszámmal önmagát fentartani képes fradi stadion sem...
Szerintem ezeknél sokkal rosszabb állami "befektetés" volt az E.On gáztározó üzletágának, infrastruktúrájának megvétele, amiből évekre kijönne a felsőoktatás, és minden kisvárosban lehetne egy 20.000-es stadion (ami nyilván felesleges lenne). Ez a néhány milliárd nem oszt nem szoroz a költségvetésben, de sokkal többet ér annál, mint pusztán maga az összeg.
Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2013, 10:21 PM   #35
Ultra84
Registered User

Ultra84's Avatar

Quote:
Ezt most komolyan kérdezed? Az angol bajnokságot és a hasonlóan fejlett focival és gazdasággal rendelkező példákat direkt nem hoznám fel. Éppen ezért elég csak a szomszédba átnézni Ukrajnába. Az ott kétséges körülmények közt meggazdagodott keresztapák nagy pénzeket forgatnak bele a saját klubjaikba, így ott is a magánszektor építi a stadionokat. Itthon a helyi gazdagok nem karolnak fel klubokat elvétve 1-2 példától, de ettől még szerintem sem kéne stadionépítésekbe önteni a milliárdokat.
Igen, gondoltam, hogy Anglia lesz az egyik bezzeg példa, de sajnos sem a labdarúgásunk, sem pedig gazdasági lehetőségeink nem összehasonlíthatóak. Portugáliával, Görögországgal, Szerbiával, Horvátországgal, Csehországgal sokkal több értelme lenne hasonlítgatni és ők azért érnek is el eredményeket. Az orosz-ukrán dollármilliárdos oligarchák ismét csak nem piaci alapon szórják a pénzt. Ilyen sajnos, vagy épp szerencsére nincs Magyarországon, illetve van (Leisztinger - Diósgyőr) de azért teljesen mások a nagyságrendek és a lehetőségek.

Quote:
Például mi a helyzet a Debrecennel? Volt egy jó bevételeket hozó évük a BL-ben, nem?! Úgy tudom annak egy részét akadémiába ölték. A másikfelét stadionrekonstrukcióra is fordíthatták volna, akár hitel felvétellel, ahogy külföldön is teszik.
Légyszíves ne általánosíts a "külföldön" szó használatával, mert ez így egyszerűen nem igaz. Léteznek teljesen piaci alapon épült stadionok, vannak amiket az állam épít és vannak amiket a város, illetve léteznek ezek különböző kombinációi. A debreceni stadion egy nagyon speciális eset aminek kb másfél évtizedes története van, állam és város által számtalanszor megígért stadionnal, elbukott EB pályázatokkal, legalább 8 látványtervvel, legalább 5 különböző helyszínnel és 15 és 40 ezer között az összes elképzelhető kapacitással. Jah és kacifántos stadion-telek tulajdonviszonyokkal. Erről a történetről simán lehetne egy könyvet írni, hogy mikor épp miért nem valósult meg a stadion és miért pont most kezdődött el, de arról biztosíthatlak, hogy Szima mindeddig stadion témában semmit nem hibázott, de hogy miért, abba itt nem mennék bele ha nem igényled.

Quote:
A közpénzeket amit sportra költenek én támogatásokba határoznám meg, amelyek többfunkciós sportkomplexumokra és az anyagilag elhanyagolt sikersportágaink létesítményeinek fejlesztésére és a sportágak finanszírozására fordítanék.
Támogatom, de többé-kevésbé ez is történik most a TAO-s pénzekből.

Quote:
Szerintem is fontosabb, de nem hiszem, hogy stadion nélkül egy fillérel is több pénz jutna az oktatásnak. Sajnos a stadionra fordított pár milliárd csak töredéke a teljesen felesleges dolgokra elszórt százmilliárdokénak, lásd Luchador előző kommentjét.
Old February 9th, 2013, 11:04 PM   #36
amaurote1
Registered User

amaurote1's Avatar

Likes (Received): 2671

Amikor a kormány szerint annyira nincs pénze az országnak, hogy a diákok 90%-nak fizetnie kell a felsőoktatásért (mai kis színes: Az azért kemény,h a Corvinus egyik nagyelőadójában a hallgatók fele kabátban didereg,) , és tényleg tömött sorokban hagyják itt az országot a fiatal potens koponyák, akkor valóban furcsa, hogy ennyi pénz áldozunk a döglött magyar focira. Egyébként pont annyit vontak ki az elmúlt években a felsőoktatásból, mint amennyibe a tervezett stadionok kerülnek...Persze lehet azt mondani, hogy EON gáztározók, meg ez meg az...maradjunk annyiban, hogy ez a két hótfelesleges stadion is a top hülyeségek között van, annak ellenére, hogy jól néznek ki és biztos lesz bennük pár telt házas meccs.
amaurote1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2013, 11:53 PM   #37
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Quote:
Ezt most komolyan kérdezed?
Igen, teljesen komolyan kérdeztem, mert fogalmam sem volt, nem kovetem ezeket a dolgokat. Focit is csak 2 évente nézek, amikor az EB meg a VB van. Most par comment utan legalabb mar vilagosabban latok a témaban.

Last edited by HQ; February 10th, 2013 at 08:34 PM.
Old February 10th, 2013, 02:52 AM   #38
amaurote1
Registered User

amaurote1's Avatar

Likes (Received): 2671

Quote:
Originally Posted by amaurote1 View Post
Amikor a kormány szerint annyira nincs pénze az országnak, hogy a diákok 90%-nak fizetnie kell a felsőoktatásért (mai kis színes: Az azért kemény,h a Corvinus egyik nagyelőadójában a hallgatók fele kabátban didereg,) , és tényleg tömött sorokban hagyják itt az országot a fiatal potens koponyák, akkor valóban furcsa, hogy ennyi pénz áldozunk a döglött magyar focira. Egyébként pont annyit vontak ki az elmúlt években a felsőoktatásból, mint amennyibe a tervezett stadionok kerülnek...Persze lehet azt mondani, hogy EON gáztározók, meg ez meg az...maradjunk annyiban, hogy ez a két hótfelesleges stadion is a top hülyeségek között van, annak ellenére, hogy jól néznek ki és biztos lesz bennük pár telt házas meccs.
Egyébként én már megbékéltem az egésszel, épüljön úgysem tudok mit csinálni vele - csak bosszant, hogy például ebből a pénzből például nem a Margit-szigetet nyalják ki. Oda ugyanis nem kéthetente kell összeimádkozni 7 ezer embert másfél órára, hanem az év nagy részében minden nap reggeltől-estig minimum tízezer ember sportol, fut, úszik, pihen, sétál, levegőzik...
amaurote1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2013, 10:05 AM   #39
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 8134

Quote:
Légyszíves ne általánosíts a "külföldön" szó használatával, mert ez így egyszerűen nem igaz.
Helyes a konkrét példát elváró igényed...

Quote:
Léteznek teljesen piaci alapon épült stadionok, vannak amiket az állam épít és vannak amiket a város, illetve léteznek ezek különböző kombinációi.
...de akkor Te miért nem mellékeltél konkrét példákat? (Nem, nem szálltam rád, nem is fogok, de ez feltűnő logikai hiba).

Nézetem szerint Budapest fölöslegesen túlreprezentált a magyar futballban (ha van olyan egyáltalán). Három csapat bőven elég lenne (azért sem mondom meg, melyik három, illetve a Fradi benne van). Koncentráltan jobbak lehetnének a lehetőségek magántőke bevonására. Senki nem beszél róla, de amíg a hazai csapatok - néhány kivételtől eltekintve - a pénzmosás fedőegyesületei, addig józan befektető nem fog egy fillért sem befektetni.

Ha jól értelmezem Orbán szándékát, ő ebből a helyzetből akarja gazdasági kényszerrel kibillenteni a magyar labdarúgást - ha az állam beruház, akkor elvárásokat támaszthat, aminek elég nehéz lesz nemet mondani. Ebben az értelemben támogatom az állami pénzek ilyen célú felhasználását, méginkább támogatnám, ha ilyen okokból kórházakat, iskolákat és egyéb közintézményeket is hozna létre az állam közpénzből.

Aztán, hogy a stadionépítések eredménye mi lesz, azt szerintem Orbán is szeretné előre látni, ő kockázatkereső emberként 'mindent vagy semmit" játszik és erősen bízik a mindenben. Nem számol a magyar valósággal, a minden gazdasági érdekcsoport sérelmére elkövetett közbeszerzési eljárások (nem csak baloldali, mélyen jobboldali érdekek is sérülnek!) összhatása eltérhet az általa számítottól. Ez a hiba könnyen végzetes lehet számára, a szegény emberek megosztása sikerülhet, a leggazdagabbaké aligha - ők semmi perc alatt fognak összezárni a konc érdekében, akkor pedig Orbán bukik. A sok birka szavazó pedig az új uralkodó megválasztásakor is azt fogja gondolni, amit Orbán megválasztásakor gondolt : döntött a nép, pedig dehogy is. Dönt a tőke, és téged felhasznál a sakktáblán, ne siránkozz Addig is: örüljünk a stadionoknak, kaszárnyákra is lehetne költeni ezt az összeget...

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2013, 01:17 PM   #40
Ultra84
Registered User

Ultra84's Avatar

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
Helyes a konkrét példát elváró igényed...

...de akkor Te miért nem mellékeltél konkrét példákat? (Nem, nem szálltam rád, nem is fogok, de ez feltűnő logikai hiba).
Felőlem nyugodtan rám is szállhatsz, eleve nem szeretek légbőlkapott információkkal dobálózni, szóval ha valaki esetleg szimplán nem hiszi el amit írok és valamiért utánanézni sincs kedve, akkor kifejtem ha úgy igényli, de ha nem kéri, akkor ha lehet inkább nem fárasztom magam. Logikai ellentmondás meg nincs, mert szerintem egy a futballstadion finanszírozásban járatlan ember is tudja, hogy nem igaz az, hogy külföldön a stadionok (csak és kizárólag) piaci alapon épülnek. Egyszerűen fel sem merült bennem, hogy ilyen trivialitást példák sorával kéne alátámasztani.

Időm nem sok, de azért gyorsan körbenéztem a Magyarországhoz hasonló országok stadionjai között. Idő híján csak a wikipediát használtam, ami sajnos egyszer sem jelölte a pontos finanszírozást, viszont a tulajdonos neve általában jól jelzi, hogy többségében közpénzből vagy magántőkéből épült-e a stadion. Ha megye, vagy a város a tulajdonos, akkor is nagy valószínűséggel jelentős (vagy kizárólag) állami pénzek vannak benne. Illetve, ha a klub a tulajdonos, akkor sem jelenti azt, hogy nem használt fel jelentős állami pénzeket (lásd: Porto). A végeredmény az, hogy csak a prágai Slavia épült nagy kínkeservesen magántőkéből, a többi jóval több közpénzt látott mint magánt.

Kolozsvár: The owner, Cluj County Council, and the Government of Romania paid about €45,000,000 for the new stadium, which is able to hold 30,335 people

Bukarest: Arena Națională - Owner: Municipality of Bucharest

Varsó: Stadion Narodowy, owner: State Treasury

Krakkó: Stadion Miejski - Owner: City of Kraków

Ploiești: Stadionul Ilie Oană - Owner : Consiliul Local Ploiești

Porto: Estádio do Dragăo - Owner: F.C. Porto - €18,430,956 was subsidized by the government.

Aveiro: Estádio Municipal de Aveiro - Owner: Municipality of Aveiro

Coimbra: Estádio Finibanco Cidade de Coimbra - Owner: Municipality of Coimbra

Braga: Estádio Municipal de Braga - Owner: Municipality of Braga

És itt untam meg, mert százas, ha nem épp ezres nagyságrendben lehetne hozni a példákat.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budapest

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules