[Budapest] Kelenföld - Intermodális csomópont / Budapest ONE - Page 27 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 10th, 2019, 12:04 PM   #521
Spurs1970
Registered User

Likes (Received): 1011

Mert sokkal gyorsabb és olcsóbb.

Quote:
Originally Posted by ARDZRUNI View Post
Aki jártas az építőiparban elmondaná, hogy miért építenek meg egész falakat vasbetonból?! Naívan azt gondolom, hogy ahol nincsen teherhordó, vagy bármilyen statikai funkció, ott téglából kirakni sokkal praktikusabb, (könnyebb, jobb hőszigetelő).

MatteoFTC liked this post
Spurs1970 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 10th, 2019, 12:36 PM   #522
Kronosz
Registered User

Likes (Received): 3309

Quote:
Originally Posted by ARDZRUNI View Post
Aki jártas az építőiparban elmondaná, hogy miért építenek meg egész falakat vasbetonból?! Naívan azt gondolom, hogy ahol nincsen teherhordó, vagy bármilyen statikai funkció, ott téglából kirakni sokkal praktikusabb, (könnyebb, jobb hőszigetelő).
Egyrészt gyorsabb, másrészt merevebb lesz tőle a szerkezet. A téglából minél kevesebbet érdemes legózni, mert nagyon erőforrás igényes, illetve a kirakása sem olyan egyszerű, mint elsőre tűnik.

MatteoFTC, ARDZRUNI liked this post
Kronosz no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2019, 12:42 PM   #523
hlln
Registered User

hlln's Avatar

Likes (Received): 3733

Czobor, HQ liked this post
hlln está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 20th, 2019, 05:10 PM   #524
RigoVeszprém
Registered User

Likes (Received): 246

nem is tudom hogy ezeket ide rakjam, vagy inkább a vasúthoz
máshol a vasúti fejlesztések így néznek ki
nincs kedvem kibontani a linkeket:
Tallinn:
https://www.youtube.com/watch?v=gwSW-5Fl_88
Prága:
http://www.iprpraha.cz/uploads/asset...zBe5XKSwAsSLA4
https://www.facebook.com/vitezydavid...chCg&__tn__=-R
Old November 20th, 2019, 05:17 PM   #525
hlln
Registered User

hlln's Avatar

Likes (Received): 3733

Quote:
Originally Posted by RigoVeszprém View Post
nem is tudom hogy ezeket ide rakjam, vagy inkább a vasúthoz
máshol a vasúti fejlesztések így néznek ki
nincs kedvem kibontani a linkeket:
Tallinn:
https://www.youtube.com/watch?v=gwSW-5Fl_88
Prága:
http://www.iprpraha.cz/uploads/asset...zBe5XKSwAsSLA4
https://www.facebook.com/vitezydavid...chCg&__tn__=-R
Semmi szégyenkeznivalónk nem lesz (lenne) ha végül megépül a kelenföldi intermodális csomópont a városrészfejlesztés utolsó elemeként a metróállomás+aluljáró, Budapest One, Budaörsi csomópont, Etele Pláza, 1-es villamos meghosszabbítás és a felújított kelenföldi vasútállomás után.

Kérdés megépül e, és ha igen akkor mikor...

A múlt:

MatteoFTC, fzrx, tibertus liked this post

Last edited by hlln; November 20th, 2019 at 05:56 PM.
hlln está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 08:24 PM   #526
RigoVeszprém
Registered User

a difik amiket én látok, bár az egyik terv a másik "megvalósult"

Prágában több szintes parkolóház, az intermodális csomópont busz része konkrétan a teljesen fedett 8-10 vágányni vasút felett, a metró innen a külső városrészbe fut ki, és ha jól látom a buszos tömegközlekedés konkrétan átmegy a vasút felett. Jah és az üzemi részen (ez inkább a déli párhuzam) készül egy Budapart méretű lakásnak tűnő komplexum.

nálunk
metróvégállomás, két aluljáró, semmi sem fedett, csak a vasúton 3 szalagban 150x10 méter, van egy leaszfaltozott parkoló amit P+R-nek hívunk, és befut két villamosvonal
jah meg épült egy pláza, de az oda vezető út sincs lefedve

forgalmilag az egyik összekapcsol a másik továbbra is elválaszt

Quote:
Originally Posted by hlln View Post
Semmi szégyenkeznivalónk nem lesz (lenne) ha végül megépül a kelenföldi intermodális csomópont a városrészfejlesztés utolsó elemeként a metróállomás+aluljáró, Budapest One, Budaörsi csomópont, Etele Pláza, 1-es villamos meghosszabbítás és a felújított kelenföldi vasútállomás után.

Kérdés megépül e, és ha igen akkor mikor...

VT_421 liked this post
RigoVeszprém no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2019, 08:00 PM   #527
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 8162

Quote:
Originally Posted by RigoVeszprém View Post
...
forgalmilag az egyik összekapcsol a másik továbbra is elválaszt...
1.) Mind a kettő (Tallint is beleszámolva mindhárom) terv.
2.) Nem tudom melyik az egyik, melyik a másik és azt se, mi az, amit az egyik összekapcsol és mi az, amit a másik elválaszt. Sztem az elővárosi forgalmat és a városi/elővárosi egyéb tömegközlekedést a kelenföldi csomópont is remekül összekapcsolja (vasút/metró/busz/villamos), a vasút két oldalát pedig Smichov is elválasztja (nem látok összeköttetést, csak gyalog, de az Kelenföldön is létezik).

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2019, 09:52 AM   #528
RigoVeszprém
Registered User

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
1.) Mind a kettő (Tallint is beleszámolva mindhárom) terv.
2.) Nem tudom melyik az egyik, melyik a másik és azt se, mi az, amit az egyik összekapcsol és mi az, amit a másik elválaszt. Sztem az elővárosi forgalmat és a városi/elővárosi egyéb tömegközlekedést a kelenföldi csomópont is remekül összekapcsolja (vasút/metró/busz/villamos), a vasút két oldalát pedig Smichov is elválasztja (nem látok összeköttetést, csak gyalog, de az Kelenföldön is létezik).
hát sajnálom ha nem látod a difit, megpróbálom összeszedni
én úgy szoktam vizsgálni mintha mindkettő külföld lenne, hogy az elfogultság ne vegyen erőm patrióta szívemen.

Tallinn tanulmány, oké, elengedve, legyen discovery channel.

Prágában a busz az első szinten ha jól nézem konkrétan átmegy, a tervekből nem tudom megállapítani hogy helyi vagy helyközi,
az egy nagy fedett "csarnokban" a buszról leszállva 12 métert kell megtenni a peronra vezető lépcsőig (ha azon a peronon szállsz át persze)
Prágában a metrónak ez nem a végállomás

és akkor a Kelenföldi összeköttetésről pár szót
van egy cirka 50 éves h.gyos aluljáró ami bicikliút lett
van egy új szép metróaluljáró, mindenféle kapcsolat nélkül klasszikus vasúti intézményekhez - váróterem, pénztár, olyan büfé ahol le lehet ülni
buszmegálló, mindkét oldalon fedetlen, aluljárótól 50-50 méterre
villamosmegálló ugyanez csak 100-100 méter
és akkor van egy leaszfaltozott, szintbeli P+R-nek csúfolt valami, lehet vagy 150 autó is belefér

nálunk a gyalogos és a bicikli van átvezetve
ott a közösségi közelekdés

MatteoFTC, csanyiv liked this post
Old November 22nd, 2019, 11:14 AM   #529
laknock
Registered User

laknock's Avatar

Likes (Received): 53

Ha jól értem az a problémád, hogy 50m-t kell sétálni a buszhoz, míg prágában csak 13-at?

Azt nem említed, hogy cserébe viszont a vasúti terminál közvetlen összeköttetésbe van a metróval. Szóval ott csak 7,5 métert kell sétálni.

Valamint szerintem, ha megvizsgáljuk honnan indultunk, hogy nézett ki a környék és az infra 10 évvel ezelőtt, és hol tartunk ma (hol fogunk egy év mulva), akkor szerintem egy rossz szavunk nem lehet.

bandee80 liked this post
laknock no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2019, 01:02 PM   #530
VT_421
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by laknock View Post
Ha jól értem az a problémád, hogy 50m-t kell sétálni a buszhoz, míg prágában csak 13-at?

Azt nem említed, hogy cserébe viszont a vasúti terminál közvetlen összeköttetésbe van a metróval. Szóval ott csak 7,5 métert kell sétálni.

Valamint szerintem, ha megvizsgáljuk honnan indultunk, hogy nézett ki a környék és az infra 10 évvel ezelőtt, és hol tartunk ma (hol fogunk egy év mulva), akkor szerintem egy rossz szavunk nem lehet.
Viszont ha megvizsgáljuk, hogy a beharangozott tervekhez és a lehetőségekhez képest mi jött létre, akkor azért nem ilyen rózsás a helyzet.

https://www.bkk.hu/apps/docs/ormezo/10_palyamu.pdf

Nem létesült valódi, fedett buszterminál az őrmezői oldalon, nem lett összevonva a Volán és a BKK végállomás, nem készült fedett/többszintes P+R parkoló és az 1-es és a 19/49-es villamosok sem kerültek a lehető legközelebb a csomópont kelenföldi oldalához.

Azzal egyébként nem lehet vitatkozni, hogy a csomópont így is teljesen elégséges módon ellátja a feladatát, és az is egy elfogadható érv, hogy a költséghatékonyságra törekedve született meg a mostani megoldás. Ettől még szerintem érdemes lehet beszélni róla, hogy mit lehetett volna jobban csinálni.
Old November 27th, 2019, 05:49 PM   #531
RigoVeszprém
Registered User

kedves lacknock, képed lovagias, sítlusod kevésbé

elöljáróban, gondoltam összeszedem az érveim, bár nem teljesen látom kinek kell bizonygatnom, de a sítlusod meggyőzött
továbbá ha nem tudod a különbséget észrevenni, akkor vagy nem akarod, vagy még a tervolvasást fejleszteni kell (hálisten van látványterv)
felületesen: prága fedett busz, kelenföld nem, a séta métereket értelmezd ahogy kedved tartja
összeköttetésbe áll, ez kelenföldnél is ugyanaz, egyenlő
az hogy ki mivel elégszik meg, az a színvonal, ha ezt Te elfogadod, az predesztinál minket, én mint mérnök aki gondolkodik és lát elfogadom, de többet kell hogy követeljek, hiszen többet is látok belőle mint az átlagember

alaposabban átfutva miért "európaibb" terv, mi a mi kis "jóvanazúgy" kelenföldünk,
2 változat, ahol az egyik kb 100X200 méteren lefedi a területet,
(kelenföld vs keleti pályaudvar a difi) vagyis a vasúti pályaudvart is mely felett elhelyezkedik a helyi és a helyközi buszpályaudvar (leszállsz a helyi buszról és mozgólépcső 10 méterre van hogy közvetlen a vasúti peronra juss - bármely sasadon megálló buszról leszállva mennél pécsre az kelenföldön hány méter, vagy a buszok utána miért állnak be az m1-m7 bevezető dugóba, miért nem a bartókon indulnak a belváros felé, átlépve tömegközlekedésként a vasút felett)
nem is tervet mutatok - kép 43. oldal
a 44. oldal pedig a közvetlen átszállási lehetőségeket firtatja
nagyítva és összevontan a 45. oldalon
a parkolóház a teljes komplexum része, több szinten - pont mint kelenföld
illetve nem kell 100 métert szabad ég alatt sétálni az 1-es villamosig vagy a 47-esig, csak 12-t kb a terven
azt hogy hány ezer P+R létesül kb 4-5 szinten szerény cseh nyelvtudásom nem fejti meg
az hogy homlokzatilag ebből mi jön létre, és kelenföldön építettünk egy szép aluljárót, azt megint nem tudom mélyebben értelmezni
a gyalogos felületek mennyisége, azok áthidaló szerepe, és hogy hány csatlakozás van, szintúgy értelmezhetetlen, kelenföldnél van 4db (P+R lejáró akkor 5)

üdv, Rigó
p.s.
nézegetni: https://futar.bkk.hu/?map=16/47.46452/19.0205

Quote:
Originally Posted by laknock View Post

Bikes, Mr.Mojo Risin liked this post
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules