[Budapest] Kelenföld - Intermodális csomópont / Budapest ONE - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 30th, 2014, 01:54 PM   #41
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 8161

Azt nem értem, hogy a beillesztett tervhez képest miért nem az általam világos pirossal berajzolt nyomvonalon érkezik a térre majd a villamos?

A sárga nyomvonal csak a plázának jó. A világos pirossal bejelölt nyomvonal teljesíti az intermodalitástól elvárt minimális átszállási távolságokat, ráadásul a 19/49-es végállomás egyenes meghosszabbítása. Vajon miért gondolom, hogy a plázás nyomvonal fog győzni?

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 30th, 2014, 02:04 PM   #42
talendon
Registered User

talendon's Avatar

Likes (Received): 1261

Es a regi vasuti epuletet miert nem bontjak el?
Semmilyen erteket nem kepvisel szrintem, inkabb egy modern utasvarot kellene kialakitani.
Egyebkent dobbenet ez a kontraszt, ami itt kelenfoldon is megvan az uj 4-es metro, meg a regi vasuti varo+aluljaro kozott, mint a KOKI-nel. Nem ertem, hogy ezekbe a projektekbe miert nem lehet bevonni a mavot. Sajnos, igy az egesz majdhogynem elveszti ertelmet. Egyaltalan a regi aluljarot minek kellett meghagyni? Multkor leszalltam, nem is figyeltem, a regi aluljaroba mentem, az ujat joval hatrabb epitettek...

Remelem mielobb megvalosul ez az Etele city center, bar kivancsi vagyok ez esetben is a mav reszerol milyen fejlesztes varhato...
Old November 30th, 2014, 03:31 PM   #43
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1747

Azért mert ipari műemlék vagy valami hasonló. Ezért nem bonthatják el.
Egyetértek veled, hogy hatalmas a kontraszt. Voltam pár napja és büdös dohos szag volt a váróba. Undorító és egy igazi szégyenfoltja a városnak! Salétromsavval kellene az egész épületet lemosni. A penészes, rohadásos, patkányos falakat tégláig leverni!
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 30th, 2014, 04:10 PM   #44
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 6916

Nem kell ezt elbontani,ha felújítanák akkor egy kellemes,történelmi,de a mai igényeknek megfelelő épület lenne.Akár modern toldással...a lehetőségek végtelenek.

A mai állapot több mint borzalmas...Közen a környéke és az aluljáró megszépült.

MatteoFTC, Lacosz liked this post
Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2014, 04:27 PM   #45
talendon
Registered User

talendon's Avatar

Likes (Received): 1261

Akkor el kellene gondolkodni, hogy egy muemlek epuletnek hogyan kene kineznie, mert ennek semmi ertelme, hogy ott hagyjak megrohadni. En nem latom egyebkent, hogy ennek az epuletnek milyen erteke lenne, ami miatt a felujitas mellett kene donteni es nem egy modern epuletet felhuzni.
Old November 30th, 2014, 04:42 PM   #46
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 13131

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
Azt nem értem, hogy a beillesztett tervhez képest miért nem az általam világos pirossal berajzolt nyomvonalon érkezik a térre majd a villamos?

A sárga nyomvonal csak a plázának jó. A világos pirossal bejelölt nyomvonal teljesíti az intermodalitástól elvárt minimális átszállási távolságokat, ráadásul a 19/49-es végállomás egyenes meghosszabbítása. Vajon miért gondolom, hogy a plázás nyomvonal fog győzni?
A plázás nyomvonal mögött semmiféle összeesküvést nem kell sejteni pusztán arról van szó, hogy a 49-es villamos egyenesen való tovább vezetésének útjában van jó pár megtermett fa, a régi aluljáró lépcsője, az új aluljáró liftaknája és a lejárata is.

Gyurma13 no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2014, 06:35 PM   #47
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Nem vagyok konteós. Ha fenn, az állomás épülete mellett nincs hely, akkor a jelenlegi (egyre kevésbé használt) buszvégállomás területén is kialakítható lenne a villamosvégállomás - akár a teret körbejáró hurokvágánnyal is.

Az viszont az intermodalitás egyik fő alapelve, hogy az átszállásnak a lehető legkisebb távolságon belül meg kell történnie, ezért egy az állomás területén (I-II. vágány) elhelyezett villamosvégállomás is jobb megoldás, mint a vasúttól 250 m-re tervezett villamosvégállomás (gondolom, az világos, hogy a villamos és a 4-es metró közt gyakorlatilag nem lesz utascsere).

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.
Old November 30th, 2014, 07:10 PM   #48
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16078

Az irodahaz tetszik, de a bevasarlo kozpont nem tul elegans, ujabb unalmas doboz
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2014, 07:20 PM   #49
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Összességében a villamos nyerni fog az áthelyezéssel, mert átkerül a közvetlen vasút melletti perifériás helyzetéből a várhatóan sokkal nagyon forgalmú pláza-metró-vasút tengelyre. Ráadásul a lakótelepi sűrűsödéshez is 200 méterrel közelebb lesz. Egy hurokvégállomás ugyan jól néz ki, de sajnos sok helyet foglal, a Moszkva téren is meg lesz szüntetve. Amúgy meg a buszvégálllomás 3 méterrel alacsonyabban helyezkedik el, mint a 19/49 vágányai, így elég macerás lenne "leugrasztani" a buszok helyére. A feltöltés is túl sok földmunkával járna, azért a 100 méter nyereségért.

Beljebb lehetne egyébként hozni a régi állomás épület elé (80 méter nyereség),de még akkor is kiesne a plaza-metró nagy forgalmú tengelyből.
Old November 30th, 2014, 07:29 PM   #50
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
Az irodahaz tetszik, de a bevasarlo kozpont nem tul elegans, ujabb unalmas doboz
Valóban lehetett volna jobb is, hiszen rengeteg beépítési terv született már korábban a környékre.
Nekem ez az egyik kedvencem.

http://epiteszforum.hu/galeria/a-kel...tersege1/35516

HQ, Luchador liked this post
Old November 30th, 2014, 07:44 PM   #51
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 16078

Nem rossz, de még ezen a terven is tul sok épulet ismétlodik. Mintha nem lenne elég fantazia.
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2014, 07:59 PM   #52
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Csak a pláza részt meg a két vele szemben lévő tornyot építtetném meg, ha lehetne, körülötte a falanszter city-t nem.

Last edited by Gyurma13; November 30th, 2014 at 10:09 PM. Reason: kieg
Old November 30th, 2014, 08:40 PM   #53
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 4882

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post

Szerintem ez már eldőlt.

Itt érdemes szétnézni a csatolt anyagok között.

Qtya liked this post
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2014, 08:53 PM   #54
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gyurma13 View Post
...Beljebb lehetne egyébként hozni a régi állomás épület elé (80 méter nyereség),de még akkor is kiesne a plaza-metró nagy forgalmú tengelyből.
Kelenföldön nincs átszállási igény villamosról metróra és nem is lesz... a Volánra/-ról, a BKV-ra/-ról és a vasútra/-ról akarnak majd átszállni az utasok.

Old November 30th, 2014, 09:04 PM   #55
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Quote:
Originally Posted by BDzsH_88 View Post
Szerintem ez már eldőlt.
...
Nem, még nem dőlt el, csak az 1-es villamos végállomásának terve készült el. A mellékelt térkép egy koncepcióvázlat a 19/49-es villamosok bekötéséről.

A linket viszont köszönöm, elfelejtettem elmenteni annak idején és most épp ehhez a diskurzushoz kerestem

BDzsH_88 liked this post
Old December 1st, 2014, 08:33 AM   #56
kiskaloz
Registered User

kiskaloz's Avatar

Likes (Received): 744

Hol nem talalalni forgalomtechnikai helyszinrajzot az uj Sasadi csomopontrol...
http://ujbuda.hu/ujsag/2014_11_19/201423.pdf
A 3. Oldalon lelelhettek ra!

Windblower, Qtya liked this post
kiskaloz no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2014, 10:01 AM   #57
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 13060

Quote:
Originally Posted by kiskaloz View Post
Hol nem talalalni forgalomtechnikai helyszinrajzot az uj Sasadi csomopontrol...
http://ujbuda.hu/ujsag/2014_11_19/201423.pdf
A 3. Oldalon lelelhettek ra!

II. János Pál pápa

Gyurma13, martonnetwork liked this post
Qtya está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 2nd, 2014, 11:34 PM   #58
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1031

Most voltam Bécsben vonattal, és a Hauptbahnhof és környékének fejlődése egyértelműen megmutatta, hogy mennyire kellene ugyanez Budapestnek is. Egy egész városrész került ott felhúzásra, és annyira pozitív, fejlődő hangulatot kelt az egész. Lehetne ugyanez Kelenföldnél is, és milyen jól nézne ki, főleg ha eltörölnék a magasságkorlátozást is :/

HQ, JackFrost, realbizkit, Gyurma13 liked this post
Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2014, 12:34 AM   #59
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 6916

Jaja én is láttam és mennyivel másabb így megérkezni a városba mintha gazos,elhanyagolt gyártelepeket látnánk...Mert Budapestre érkezve főleg ez látható.

Én Békéscsabáról ha jövök Pestre nem sok modern,fővárosi látképet látok.De vannak hajéktalankunyhók,erdő,düledező máv épületek,lepukkant gyárépületek stb...
Nem méltó a városhoz.

Luchador, Gyurma13, HunDeX, Lacosz liked this post
Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2014, 12:06 PM   #60
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Gyere Bécs felől, az M1/M7 bevezető rendben van... hoppá, ott is befigyel a törökbálinti betontorzó

Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules