[Budapest] József nádor tér multi-storey underground parking garage development and park reconstruction - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old March 11th, 2016, 11:43 AM   #21
elbong
Registered User

elbong's Avatar

Likes (Received): 5211

Quote:
Originally Posted by hmphoto View Post
10 év múlva az önvezető autók világában, a car sharing idején nem lesz szükség az autók lakásunk melletti tárolására
Go to paleofuture!
elbong está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 11th, 2016, 12:06 PM   #22
Bikes
sababa

Bikes's Avatar

Likes (Received): 6514

Oké, lehet, hogy nem 10 év, például az elektromos autók 2035 és 2040 közt fogják elérni az 50%-os piaci részesedért a belsőégésűekhez képest, de a trend az egyértelmű. Svájcban egyszerűen megszűntetnek a városokban parkolóhelyeket a házak mellett és így vagy bérelsz mélygarázsban parkolóhelyet, vagy eladod az autódat. Svájcban a magánkézben lévő autó luxus, akkor is ha az egy 15 éves tragacs. Az éves fenntartása nagyobb lehet mint magának az autónak az értéke. Parkolás havi 200 - 250 CHF, biztosítás + adók évi 1500+ CHF.

Ez szerintem így van rendben, ha van minőségi tömegköz és jól kiépített bringautak. Az tartson csak mellette városban autót, aki kifizeti a luxusfelárat.

tesseract, hmphoto, Ultra84 liked this post
Bikes no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 12:09 PM   #23
ARDZRUNI
Registered User

ARDZRUNI's Avatar

Likes (Received): 3370

Quote:
Originally Posted by hmphoto View Post
Az egész mélygarázs felesleges hülyeség. 10 év múlva az önvezető autók világában, a car sharing idején nem lesz szükség az autók lakásunk melletti tárolására, így kb mire ezzel az építkezéssel végeznek, lassan feleslegessé is fog válni.
1. az építkezés 16 hónap, nem 10 év
2. az önvezető autók rendszere még a világ legfejlettebb részén sem indult meg, nemhogy nálunk. Azt gondolom és remélem, hogy a következő 10-20 éves időtávban talán már csökkenhet az autók száma, de azért mérget nem vennék rá, hogy teljesen kiszorulnak majd. Te hova raknád az autókat addig, álljanak az utcán és foglalják a közterületeket?

HQ liked this post
ARDZRUNI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 11th, 2016, 12:47 PM   #24
elbong
Registered User

elbong's Avatar

Minden városi polgárnak, aki lakásban él és ezért nem tudja a saját területén elhelyezni az autóját joga van egy parkolóhelyhez közterületen. Ezt alanyi jognak kell tekinteni.

Lacosz liked this post
Old March 11th, 2016, 12:58 PM   #25
ARDZRUNI
Registered User

ARDZRUNI's Avatar

Likes (Received): 3370

ezt azért messze nem szokták betartani, nem is lehet.
ARDZRUNI no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 01:26 PM   #26
Bikes
sababa

Bikes's Avatar

Likes (Received): 6514

Quote:
Originally Posted by elbong View Post
Minden városi polgárnak, aki lakásban él és ezért nem tudja a saját területén elhelyezni az autóját joga van egy parkolóhelyhez közterületen. Ezt alanyi jognak kell tekinteni.
Ezt meséld el a svájciaknak. Aztán vesd össze a városi levegők minőségét... Tarlósnak szintén koppanna az álla amikor az autójával beállna a genfi dugóba, és mire a lámpánál kapna egy zöldet, addigra a buszok már háromszor kaptak.
Bikes no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 01:39 PM   #27
elbong
Registered User

elbong's Avatar

Én értem, hogy zöldszadistáknak vannak perverz érdekei, az adófizető állampolgárok szopatásában, de szerencsére ez itt Magyarország és itt az adófizetőnek végül igaza szokott lenni az ilyen kérdésekben és elhajtja ezeket a őrülteket a búsba.

zsimi80 liked this post
Old March 11th, 2016, 02:23 PM   #28
ongri23
Registered User

Likes (Received): 1809

Quote:
Ez komoly, ilyen tényleg van? Nekem nincs autóm akkor én miért nem kapok egy autónyi területet amin mondjuk paradicsomot termesztek magamnak?
Nyílván nem gondolom ezt komolyan, de mégis abszurd a dolog...

hmphoto liked this post
ongri23 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 02:32 PM   #29
elbong
Registered User

elbong's Avatar

Quote:
Originally Posted by ongri23 View Post
Ez komoly, ilyen tényleg van? Nekem nincs autóm akkor én miért nem kapok egy autónyi területet amin mondjuk paradicsomot termesztek magamnak?
Nyílván nem gondolom ezt komolyan, de mégis abszurd a dolog...
Elvben ez lenne az elv. Ezért írják elő a kötelező parkolóhelyszámot egy beruházásnál.
Old March 11th, 2016, 02:39 PM   #30
mike from budapest
Registered User

Likes (Received): 1220

Quote:
Én értem, hogy zöldszadistáknak vannak perverz érdekei, az adófizető állampolgárok szopatásában, de szerencsére ez itt Magyarország és itt az adófizetőnek végül igaza szokott lenni az ilyen kérdésekben és elhajtja ezeket a őrülteket a búsba.
A "zöldszadisták" ugyanolyan adófizető állampolgárok, mint az autófetisiszták, szóval ennek a mondatnak így semmi értelme..
Old March 11th, 2016, 04:15 PM   #31
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 6916

Mennyivel jobban érvényesül a József nádor szobra,hogy nincsenek fák körülötte.

Én is szeretem a zöldet,de ezt így látom.
Nálam a Kossuth tér is jobban bejön,hogy nincs minden szegletében erdő.

Quote:
Originally Posted by Jackonod View Post

Last edited by Bazsi91; March 11th, 2016 at 04:21 PM.
Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 04:23 PM   #32
Tímea89
Registered User

Tímea89's Avatar

Likes (Received): 7590

Megint csak Móczár Bélát tudom idézni:

"Ha önnek lenne egy Munkácsy képe, rátolná a konyhaszekrényt?"
"If only you were here for a moment to see with me the dead silver of the Danube, the dark mountains against the pale- red background and the lights of Pest glittering up to me; Vienna would go down in your appreciation compared with Buda-Pest" (Otto von Bismarck)

Setarcos, Jackonod liked this post
Tímea89 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 04:25 PM   #33
realbizkit
Registered User

realbizkit's Avatar

Likes (Received): 1976

Közterületek tervezésénél gondolom mindig van egy koncepció. Tökéletesen lehet úgy fásítani itt a teret, hogy a szobor érvényesüljön.

hmphoto liked this post
realbizkit no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 04:39 PM   #34
neverdie
whatever

neverdie's Avatar

Likes (Received): 1733

Én azért megemlíteném, hogy a József Nádor tér volt az első parkosított közterület a városban és, hogy ezzel kezdte meg a Közmunkatanács a működését, valamint ezen a téren kívántak példát statuálni, hogy milyennek kellene lennie az akkor még poros és sivár utcáknak tereknek:

Old March 11th, 2016, 04:50 PM   #35
stuszivadasz
Registered User

stuszivadasz's Avatar

Likes (Received): 471

Azert ez tipikusan az a ter (amibol Budapesten es az egesz orszagban is keves van..) ami jol erventesulne fak nelkul, bocsanat de a terrol mindig a zold budi jut eszembe, mert huszasert lehetett haznalni meg nehany eve is es kifejezetten kulturalt volt de remelem a felujitas utan mas miatt lesz emlekezetes. A szobor, a valodi varosi ter elmenye amikor te vagy es a hazak, semmi parlolo semmi elhanyagolt zold??? Agyas sarral es szemettel. Talan a kornyezo hazak foldszintjeit is meg lehetne nyitni lehetnenek uzletek barok terasszal...
A lakastulajdonosok pedig ertsek meg a parkolas jog de a terulethasxnalatert fizetni kell ... jobb helyeken a lakas mellett a kocsihelyert is fizetnek es ha a lakashoz jar autobeallo akkor kelendobb a lakas.
stuszivadasz no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 05:13 PM   #36
realbizkit
Registered User

realbizkit's Avatar

Likes (Received): 1976

Ne mossuk össze az igénytelenséget, lepukkantságot és szemetet a zölddel! Nagyon szépen meg lehet a fásítást csinálni (ld. Kossuth tér, Rákóczi tér stb.). Nagyon kell a zöld a belvárosi környezetbe, sokkal jobban, mint a parkoló autók.
Old March 11th, 2016, 10:37 PM   #37
Jackonod
Registered User

Jackonod's Avatar

Likes (Received): 2008

Akkor most jöjjön egy kis Bécs. Két, a mi József nádor terűnkhöz hasonló elhelyezkedésű és karakterű tér. Először az Am Hof, itt van néhány parkoló autó, de semmi zöld. Semmi sem áll a homlokzatok kibontakozásának útjába...

A másik példám a Judenplatz, ahol sem autó sem fa. Minden nagyon szép, minden érvényesül (a szobor, a homlokzatok) és minden egyértelmű. És most mondja valaki, hogy Bécsben ne lenne zöld felűlet, vagy levegője rosszabb lenne a pestinél....Csak szeparálva van: van a zöld, a hatalmas parkok, meg van a város, pláne a történelmi belső rész....

Értem én, hogy néhányunknak ez már a másik véglet, szerintem is lehet kompromisszum, nem vagyok szigorúan faellenes. Az 51 fát túl soknak tartom, kár hogy nem számoltam össze korábban, hogy mennyi lehetett a téren, de 12-15-nél nem több szerintem....A tértől pár méterre a zöld liget Erzsébet tér.... Legyen zöld, legyenek füvek, virágok, és legyen néhány fa is: de könyörgőm, ne kiserdő!

Az autóparkolást pont úgy kellene megoldani, ahogy a Bazilikánál tették: helyi lakosok kedvezményt kaphatnak. De mélygarázst oda építenek, ahol a felszíni parkolást meg szeretnék szűntetni! Ilyen nincs, hogy alul-felűl parkolni - teljesen értelmetlen!

Bazsi91, Hmelnickij liked this post
Jackonod está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 11th, 2016, 11:30 PM   #38
Bazsi91
Registered User

Bazsi91's Avatar

Likes (Received): 6916

Ezek tényleg jó példák, bár én sem azt mondtam,hogy semmi zöld ne legyen.

Amúgy asszem ez inkább a közterületes topikba mehetne nem?
Bazsi91 no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2016, 12:08 AM   #39
hmphoto
Registered User

hmphoto's Avatar

Likes (Received): 2380

Quote:
Remélem csak provokációból írsz ekkora f*szságot, így nem venném fel a vita fonalát.
De annyira azért mégis: ha én is a városban lakó polgár vagyok, és nem tudom a szekrényemet elhelyezni a saját területemen, akkor nekem is jogom van kirakni az utcára?

Last edited by hmphoto; March 12th, 2016 at 12:24 AM.
hmphoto no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2016, 12:09 AM   #40
hmphoto
Registered User

hmphoto's Avatar

Likes (Received): 2380

Quote:
10 év múlva beszéljünk
hmphoto no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement