[Budapest] Millenáris multi-storey underground parking garage and park development - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old August 24th, 2018, 08:02 PM   #121
tesseract
blackhat architect

tesseract's Avatar

Likes (Received): 2026

Quote:
Originally Posted by Windblower View Post
Ezen a "felejtsük el az autóforgalmat" mondaton gondolkozz kicsit: egy mélygarázsról beszélsz, amely a Mammut bevásárlóközpontot szolgálja ki. Igaz, lehetne mélykerékpártárolóként hasznosítani, bevásárlás után elférnek a szatyrok a kormányon, meg a hátsó csomagtartón.
Az alagútnak semmilyen kapcsolata nincsen a mélygarázzsal. A Millenárist meg ki lehet kerülni.

Amúgy is, a belvárosi kocsival plázázás nehézségei olyan first world problem, amivel foglalkozni sem érdemes. Rossz beidegződés.
Nekünk nincsen autónk, mégis képesek vagyunk bevásárolni. Mindent. És eddig még sosem szakadtunk meg a szatyrok súlya alatt. A titok a mindennapi bevásárlás. Piac, kisbolt, stb. A bevásárlóközpontokat hagyjuk meg a periférikus kerületeknek.

Old August 24th, 2018, 09:40 PM   #122
Spurs1970
Registered User

Likes (Received): 978

Kicsit hasonlít ez a periódikusan felmerülő gyaloghídhoz. Semmi értelme, de iszonyat pénzbe kerülne. Ott van a Lánchíd. Teljesen értelmetlen rajta autóforgalmat átvezetni. Csak az megy arra, aki rövidíteni akar. Az lenne a gyaloghíd egy normális országban, egy normális polgival. Mielőtt megkapnám, én is autós vagyok, és nap, mint nap szelem át a várost. A Lánchíd eszembe sem jut. Nagyon időszerű lenne kifelé tolni az autóforgalmat Budapest szük belvárosából. A Kiskörúton belül bizony dugódíj kellene. Minél előbb, annál jobb. A nyugati M0 kiépítésig nagyobb kör csak lehúzás.

Quote:
Originally Posted by tesseract View Post
Az alagútnak semmilyen kapcsolata nincsen a mélygarázzsal. A Millenárist meg ki lehet kerülni.

Amúgy is, a belvárosi kocsival plázázás nehézségei olyan first world problem, amivel foglalkozni sem érdemes. Rossz beidegződés.
Nekünk nincsen autónk, mégis képesek vagyunk bevásárolni. Mindent. És eddig még sosem szakadtunk meg a szatyrok súlya alatt. A titok a mindennapi bevásárlás. Piac, kisbolt, stb. A bevásárlóközpontokat hagyjuk meg a periférikus kerületeknek.

ARDZRUNI, MatteoFTC, Sieg, bali13, tesseract liked this post
Spurs1970 no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2018, 11:39 AM   #123
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Likes (Received): 13051

II. János Pál pápa

Aladar liked this post
Qtya no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old August 26th, 2018, 07:53 AM   #124
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Likes (Received): 8151

Quote:
Originally Posted by tesseract View Post

Értem, te támogatod a városközpontokban található autós vásárlás megszüntetését, aki autós, az menjen vidékre vásárolni.

Nota bene én kisboltban és piacon vásárolok, de nem minden nap - és igen, vásárolni autóval szoktam menni, mert alkalmanként 6 ásványvizet, 6 liter tejet, 20 tojást, pár kiló krumplit, zöldségeket, húsokat, sajtokat, halakat nem fogok 35 fokban örákig bevásárlós guri-gurival (aka: banyatank) vonszolni magam után. De készséggel elhiszem, hogy aki alkalmanként csak egy zsemlét és öt deka felvágottat vásárol, annak az én problémám, aki általában 10 emberre vásárol, nem probléma. Úgyhogy igazad van, szüntessük meg a városi autóforgalmat, hintsük be még az utak helyét is sóval, oszt járjunk gyalog, ösvényeken, a kis boltokba és járjunk naponta többször, alkalmanként egy csipet sóért.

Igen, szándékosan túloztam. Rajtad valahogy sosem éreztem, hogy képes lennél, vagy akár csak megpróbálnád beleélni magad mások helyzetébe. Egyébként vannak, akiknek ez bejön, úgyhogy a hozzáállásod valid. Mondjuk én még sohasem gondoltam úgy a gyalogosan vásárlókra, hogy ők az ellenségeim lennének és ne létesítsenek már új autóbuszvonalat, mert büdösek és nehezek a buszok és tönkreteszik az utat.

Peace, bro.

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.

Aladar, hunmmm, HQ, Setarcos liked this post
Windblower no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2018, 07:10 PM   #125
tesseract
blackhat architect

tesseract's Avatar

Quote:
Értem, te támogatod a városközpontokban található autós vásárlás megszüntetését, aki autós, az menjen vidékre vásárolni.

Nota bene én kisboltban és piacon vásárolok, de nem minden nap - és igen, vásárolni autóval szoktam menni, mert alkalmanként 6 ásványvizet, 6 liter tejet, 20 tojást, pár kiló krumplit, zöldségeket, húsokat, sajtokat, halakat nem fogok 35 fokban örákig bevásárlós guri-gurival (aka: banyatank) vonszolni magam után. De készséggel elhiszem, hogy aki alkalmanként csak egy zsemlét és öt deka felvágottat vásárol, annak az én problémám, aki általában 10 emberre vásárol, nem probléma. Úgyhogy igazad van, szüntessük meg a városi autóforgalmat, hintsük be még az utak helyét is sóval, oszt járjunk gyalog, ösvényeken, a kis boltokba és járjunk naponta többször, alkalmanként egy csipet sóért.

Igen, szándékosan túloztam. Rajtad valahogy sosem éreztem, hogy képes lennél, vagy akár csak megpróbálnád beleélni magad mások helyzetébe. Egyébként vannak, akiknek ez bejön, úgyhogy a hozzáállásod valid. Mondjuk én még sohasem gondoltam úgy a gyalogosan vásárlókra, hogy ők az ellenségeim lennének és ne létesítsenek már új autóbuszvonalat, mert büdösek és nehezek a buszok és tönkreteszik az utat.

Peace, bro.
Én is inkább kötöttpályás tömköz párti vagyok, bár ha lesznek végre életképes elektromos buszok (5 év kb.) akkor lehet, hogy a busz újra jó alternatíva lesz.
Az ásványvíz helyett ajánlom a vízszűrőt, sokkal olcsóbban kijössz, nincs cipekedés, az idegeskedés az egyre vékonyabb műanyagból készült petpalackokkal, a sok hulladék, meg a BPA. A banyatank tényleg nem túl trendi, de a teherbicikli pl. elég hip. Hűtőtáska is felfér rá. Sportnak sem utolsó.

A városok nagyon érzékeny, hihetetlenül összetett, és folyton változó, alakuló élő rendszerek. Sok tényezőnek kell passzolnia, hogy a benne lakók boldog emberek legyenek. Sajnos ezek közül a tényezők közül voltak és vannak olyanok, amiket rövidtávú gazdasági vagy éppen politikai érdekeknek rendeltek, rendelnek alá, ilyenkor olyan kedvezőtlen megoldások születnek, amikkel aztán évtizedekig kell együtt élnünk, és sokat adnak hozzá a stresszhez meg a frusztrációhoz.

A belvárosi nagy bevásárlóközpontok tipikusan ilyenek.

Városszövetileg szigetszerűen viselkednek, dugót generálnak, közösségi térként sem működnek túl jól, és éjszaka többnyire nem átjárhatóak, ráadásul az ember sokkal több időt tölt el egy világítástechnikailag rosszul megtervezett, természetes fénytől mentes, zajszennyezéstől terhelt alapvetően depresszív környezetben (biztos észrevetted már mennyivel fáradtabbak a szemeid, vagy éppen megfájdul a fejed vagy levert vagy egy plázázás, vagy teszkózás után), mint az az ott folytatott tevékenységek alapján indokolt lenne. Bár úgy mész be, hogy majd mennyi időt megspórolsz, ha mindent egy helyen elintézhetsz, mégis kilométereket legyalogolsz, sorbanállsz, plusz megveszel egy csomó dolgot, amire nincs is igazából szükséged, csak azért mert akciós, és a frigóban úgyis elfér (amúgy én a háztartási fagyasztóládákat is beszüntetném, ami egy kétszáz literes hűtőszekrényben nem fér el, az felesleges élelmiszer. Igen, még akár egy tízfős család esetében is.)

Történelmi, kötött szerkezetű városközpontban a kisbolt, a tágabb értelemben vett belvárosban a piac, szupermarket, meg az utcafrontos üzlet, a külvárosi ipari-kereskedelmi övezetekben, periférikus kerületek lakótelepein pedig (ha nagyon muszáj) esetleg a nagy bevásárlóközpont meg a pláza.

Mondjuk én inkább a polinukleáris urbanisztikai fejlesztési modellben hiszek, oda pl. egyeltalán nem kell.

etterbeeker liked this post
tesseract no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2018, 07:50 PM   #126
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 13127

Quote:
Rajtad valahogy sosem éreztem, hogy képes lennél, vagy akár csak megpróbálnád beleélni magad mások helyzetébe.
Peace, bro.
Ez valami miatt sajnos megint nem sikerült. Nagyon trendi a bringa, én is rendszeresen szoktam használni, de az a helyzet, hogy a használata elég körülményes és sok százezer embernek nem opció. Ez a teherbringa is tökre rendben van, de abba gondolj bele, hogy egy 8-9 órás fizikai műszak után örülnek az emberek, ha még kilátnak a fejükből és nem esnek össze, nemhogy itt még teherbringázzanak fél-egy órákat a piacról, plázából haza 30 kiló élelmiszerrel. Be fog ülni a kocsiba és azzal fog menni. Te is azzal mennél ilyen helyzetben, mert gyorsan haza akarsz érni és végre pihenni.

HQ liked this post
Gyurma13 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 26th, 2018, 08:28 PM   #127
tesseract
blackhat architect

tesseract's Avatar

Kicsit messzire kanyarodtunk.
Továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy egy belvárosi közparkba egy kompromisszumoktól terhes, nem túl praktikus alagutat csak azért építeni, hogy a rózsadombiaknak ne kelljen kikerülni a Városliget tizedénél is kisebb Millenárist, amikor autóval plázázni mennek, nem éppen a felelős városfejlesztés mintapéldája.

A többihez meg csak annyit, hogy sok olyan dolog van az életünkben amit azért csinálunk úgy, ahogy, mert megszoktuk, vagy mert mások kitalálták, hogy nekünk úgy lesz jó, közben lehet, hogy máshogyan sokkal logikusabb lenne. Ha sokan bevállalnák kisebb kényelmetlenséget, olyan dolgokért, amik aztán cserébe mindenkinek javítanának az életminőségén, akkor lehet hogy kevesebb fancsali képpel járó ember lenne a városban. Budapest a világ egyik legizgalmasabb városa, lakói mégsem tartoznak a világ legboldogabbjai közé. Pedig gyakran kevésen múlik.

HerrBismarck, ARDZRUNI, RigoVeszprém liked this post
tesseract no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2018, 08:57 PM   #128
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

Hát, nem tudom. Az a benyomásom, hogy te az emberekre és viselkedésükre mint afféle állandóan fejlesztendő tárgyakra gondolsz. Én elfogadom, hogy az emberek olyanok, mint amilyenek, és állandó fejlesztési csesztetés helyett inkább alkalmazkodni kellene hozzájuk - kicsit korszerűtlenül: ki kellene őket szolgálni.

Meggyőződésem, hogy az a várostervezés a jó, amely kiszolgál és nem új, csak valamiféle ideális világban kifejlődő készségek elsajátítását erőlteti. Finnországban járva nagy szimpátiával figyeltem pl. az ottani parkfejlesztési gyakorlatot, amely a hatalmas felásott, előkészített parkfelületeket egy évig felásva hagyta, majd a letaposott ösvényekre építette a gyalogutat, a maradék területre meg füvet telepített. Kicsit tovább tart egy park létesítése, de a fő gyalogos irányok követéséhez az embereknek nem kell a parktervező dizájner észjárásához alkalmazkodni és még a fű is zöld marad.

Hogy a Millenáris esetében, ahol az inkriminált alagút a gyalogosok, kerékpárosok számára gyakorlatilag láthatatlan lesz ez mennyire zavaró, azt majd megmondom, ha már kész lesz, addig marad a látványterv:

Forrás: szellkapu galéria

Somehow i got the feeling no one is able to imagine those large, restored royal rooms and halls with full of valuable paintings, statues and... museum visitors.

Last edited by Windblower; August 26th, 2018 at 10:00 PM.
Old August 30th, 2018, 04:43 PM   #129
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

II. János Pál pápa

tesseract, Windblower, ARDZRUNI liked this post
Old August 30th, 2018, 04:45 PM   #130
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

(nem mai)

II. János Pál pápa
Old August 30th, 2018, 06:23 PM   #131
Windblower
Oslo sympathisant

Windblower's Avatar

( nem baj)

Old August 31st, 2018, 11:33 PM   #132
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Ezek viszont mai képek.

II. János Pál pápa

ARDZRUNI, Bazsi91, Windblower, mrhagen liked this post
Old September 3rd, 2018, 10:39 PM   #133
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

II. János Pál pápa

Windblower liked this post
Old September 3rd, 2018, 10:40 PM   #134
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

Na jó, visszaállok a heti-hétheti egyre.

II. János Pál pápa
Old September 10th, 2018, 12:56 PM   #135
Qtya
sensational

Qtya's Avatar

II. János Pál pápa

ARDZRUNI liked this post
Old September 15th, 2018, 02:53 PM   #136
Qtya