[Wrocław] Sky Tower i inne tematy [hydepark] - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 97 votes, 4.30 average.
Old September 22nd, 2006, 11:30 AM   #61
strzelec
CAMPIONS 2006

Likes (Received): 3

Miejmy nadzieje, ze ten kompleks to dopiero poczatek i nie bedzie osamotniony jak Poltegor przez te wszystkie lata. Obiekt robi wrazenie rozmachem, choc wydaje mi sie, ze ten skos jest lekko przekombinowany. Zaczynam odkladac pieniazki na apartamencik :]

No i forum wreszcie dziala
Advertisement

Old September 22nd, 2006, 11:31 AM   #62
Kaczor

Likes (Received): 2

Gratulacje dla Wrocławia

Od tej strony wieża bedzie się prezentować najlepiej:
Kaczor no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:33 AM   #63
Madox
dawniej Metter

Madox's Avatar

Likes (Received): 2312

Lądowisko dla Pana LC i Rydzyka nom ciekawe jaka bedzie zabudowa CP .Skoro CP ma być sprzedane 2 pażdziernika , to kiedy konferencja przectawienia projektu CP. Może jeszcze ni wiadomo co >>?<<
Madox no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 22nd, 2006, 11:37 AM   #64
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 8675

http://wealth.bloomberg.com/apps/new...8&refer=europe
Quote:

Polish Millionaire Banker to Build Tallest Apartment Block

By Marta Waldoch

Sept. 20 (Bloomberg) -- Leszek Czarnecki, a Polish millionaire banker and would-be astronaut, now plans to become a landlord for wealthy tenants by building the country's tallest apartment block in his hometown.

LC Corp. SA, a company controlled by Czarnecki, will invest $400 million to construct the 51-floor and 205-meter high (673 feet) building in Wroclaw, western Poland. Work will start early next year and will be completed in the second quarter 2010.

``Growing foreign investment in the Wroclaw region is increasing employment and boosting demand for apartments and office space of the highest standard,'' LC Corp. Chief Executive Officer Konrad Dubelski said at a press conference today.

Czarnecki controls commercial banking service company Getin Holding SA and has 2 billion zloty ($640 million) in assets, making him Poland's ninth-richest person, the Wprost weekly magazine said in June. The 44-year-old is also one of Poland's best-known businessmen after offering to pay the Russian Space Agency $20 million in 2002 to fly aboard a Soyuz spacecraft with Russian cosmonauts to the International Space Station.

LC Corp. plans to benefit from economic growth in Poland, the biggest of the 10 countries that joined the European Union in 2004. Demand in Wroclaw ``visibly exceeds supply'' and ``appears attractive for undertaking new development projects,'' property consulting company Reas Konsulting said in a report.

Czarnecki's firm will sell shares in the middle of next year to raise funds for further investments, Dubelski told reporters. As much as 75 percent of the investment in the Wroclaw project will be financed by a bank loan, he added.

``The share sale may be significant,'' Dubelski said, without specifying how much the company wants to raise. He added that part of the funds will be spent on a new project in Warsaw.

Getin is already working on a share sale. In June, the company said it wants to raise as much as 175 million zloty in a sale of new shares to existing investors this year.

To contact the reporters on this story: Marta Waldoch in Warsaw on [email protected]
Last Updated: September 20, 2006 08:38 EDT
625 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:40 AM   #65
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 31

MAPKA INWESTYCJI

A więc dla niezorientowanych załączam mapkę inwestycji w południowym wrocławiu - od istniejących do planowanych

Teraz wyjasnienie do mapki. Ta droga z drzewami,wzdloz ktorej znajduja sie plamy koloru to Powstańców Slaskich - ulica, która przed wojną byla najwazniejsza ulicą Wrocławia, a teraz znajduje sie kompletnie pusta. Po jej zachodniej stronie widac bloki - galeriowce. Po wschodniej inwestycje

1) To jest działka Poltegoru, o której rozmawiamy w tym topicu. Tam staną Sky Towers po wyburzeniu Poltegoru Realizacja pewna na 99%

2) To najważniejsza działka - Centrum Południowe. Niedługo odbywa się tam przetarg na tą działkę. Plotki mówią o tym, ze do przetargu ma stanąc m.in LC Corp, Ghelamco, ING, TriGranit. Budowa na tej dzialce prawdopodobna na 90% (jest MPZP i zainteresowanie inwestorów). Nie wiadomo jeszcze tylko CO tambedzie budowane.

3) Działka którą zajmuje Hotel Wrocław. Była Plotka na forum, ze jesli LC Corp kupi CP (działka nr 2), to dogada się z Hotelem Wrocław i przejmie także tą działkę (za to Hotel Wrocław przeniesie sie gdzies do nowego kompleksu). Prawdopodobienstwo tego oceniam na jakies 40%.

4) Działka GTC. Budowanyjest tam teraz biurowiec GTC, około 50m wysokosci (wątek jest na forum)

5) Arkady Wrocławskie - budowa na ukończeniu, 55m wysokosci

6) Chyba najbardziej tajemnicza działka Znajduje sie tam sklep EPI. Podobno Czarnecki dogadał się z wlascicielem EPI i sklep przeniesie sie do SkyTower (działka nr 1). Jesli tak, to potwierdzają sie plotki o tym, ze stanie tam w końcu wyczekiwany od lat EPIcentrum (LC wnosi pieniądze, wlasciciel EPI grunt i projekt)- wieżowiec o nieustalonej liczbie pięter. Szanse na powstanie EPI centrum szacuje teraz na 51%

7) Działka na której ma powstać zus czy urząd pracy. Bedzie ciekawie wyglądał w nowym otoczeniu

Mam nadzieje,ze wszystko jest jasne
kotbehemot no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:41 AM   #66
Darek_W

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by kotbehemot
@zajf - z tego co widzialem na makiecie "na oko" to prawdopodobnie stoi w dokladnie tym samym miejscu Pewnie wynika to z tego,ze początkowo Poltegor nie miał zostac wyburzony Kształt tez został podobny. Inwestor mówił, ze chciałby "miękko wpasowac się w tkankę Wrocławia", dlatego pewnie po decyzji o wyburzeniu poltegoru postanowiono nie zmieniac projektu i zostawic podobną bryłę, symbolicznie. Takiejest moje przypuszczenie.
Widocznie pan Czarnecki miał lekki "sentyment" do Poltegoru A na poważnie, to mnie również wydaje się, że taki, a nie inny kształt tej średniej wieży, tej 138 metrowej, która stanie dokładnie w miejsce Poltegoru - to pokłosie pierwotnych planów LC, w których Poltegor miał zostać pogrubiony i podwyższony, ze zmianą elewacji naturlich...
Darek_W no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:48 AM   #67
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Likes (Received): 4975

Quote:
Originally Posted by kotbehemot
(...)
2) To najważniejsza działka - Centrum Południowe. Niedługo odbywa się tam przetarg na tą działkę. Plotki mówią o tym, ze do przetargu ma stanąc m.in LC Corp, Ghelamco, ING, TriGranit. Budowa na tej dzialce prawdopodobna na 90% (jest MPZP i zainteresowanie inwestorów). Nie wiadomo jeszcze tylko CO tambedzie budowane.
(...)
O niee..... Strasznei mi sie eni podobaja inwestycje ghelamco. Punktowe biurowce ok... ale to nie jest miejsce na takie zabwaki a'la duplo. Z 2 strony co... ING zrobila ZT w wawie - tez rozwalajac centrum miasta. Moze kibicujmy trigranitowi? Tzn jesli nie LC

pzdr

All science is either physics or stamp collecting. E.Rutherford
The quieter you become, the more you are able to hear
Harvard undergraduates believe that inventing a job is better than finding a job. (c) "Social Network" Movie.
talkinghead no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:48 AM   #68
Darek_W

Quote:
Originally Posted by zajf
Już dziś musimy planować działania tak żeby się dostać na 200 metr z jakąś wycieczką forumową

Apropos samego kompleksu to wydaje mi sie nieco przyciężki, zbyt masywny. Spowodowane jest to IMO dwiema rzeczami:
- zbyt wysokie budynki okalające cały komplesk (tu była walka aby uzyskać żądaną powierzchnię ), cały czas mam nadzieję że jeśli LC wygra przetarg na CP to mógłby zrobić kompleks bardziej przyjaznym. Przerabiam fotki więc poźniej pokaże wam o co mi chodzi.
- nieszczęśliwe są te łączniki, a najbardziej ten pomiedzy budynkami 1 i 3. Powoduje on że 80m wieży prawie nie widać. Ginie ona bo ni wystaje za dużo z wysokiego (ok 55 m budynku) a z drugiej strony jest stłamszona przez ten łącznik. Szczerze mówiąc nawet wizja basenu do mnie nie przemawia.

Kolejne pytania kocie
- czy basen na wys 90 m bedzie ogólnodostępny i jakie bedzie miał wymiary, bo szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że na się zbudować 25 na wysokości 90 m. Przecież sama woda w basenie o wymiarach powiedzmy 25x10x2,5 wazy 625ton!!!
- czy widzisz jakieś szanse na delikarne zmiany w projekcie po ew zwycieztwie LC o działkę CP
W sumie ten Twój projekt (obniżenia okalajacych cały kompleks budynków - tych 55 metrowych i podniesienie najniższej, 87 metrowej wieży do wysokosci około 120-130 metrów) jest całkiem, całkiem:

Old September 22nd, 2006, 11:51 AM   #69
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15701

Kot mnie ubiegł ale moja jest śmieszniejsza

1) Tu wysiadacie jak jedziecie do Wro pociągiem
2) Hotel Wrocław - brzydal
3) Syf jakich nawet w Polsce mało pomiędzy Nasypową a Swobodną. O zgrozo w tym miejscu chcą kudować halę kupiecką. Oby nie.
4) gdzieś tu mieszka Wrofanatyk (tak to ten co zaprosił WSZYSTKICH na balkon na wyburzanie poltegoru )

Kolorami zaznaczono
- czerwony - działka o ktorej gadamy
- zielony - jak ktoś ma przynajmniej 122 mln i ciekawe pomysły zapraszamy (przetarg 2 października)
- zółty - kończone właśnie Arkady Wrocławskie
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:53 AM   #70
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by talkinghead
O niee..... Strasznei mi sie eni podobaja inwestycje ghelamco. Punktowe biurowce ok... ale to nie jest miejsce na takie zabwaki a'la duplo. Z 2 strony co... ING zrobila ZT w wawie - tez rozwalajac centrum miasta. Moze kibicujmy trigranitowi? Tzn jesli nie LC

pzdr
To są tylko plotki, które do mnie dotarły.. Na forum jest kilka osób, które na pewno mogłyby wypuscic jeszcze jakies plotki
Mnie sie najslabszą z tych "plotkowych" firm wydaje TriGranit - osobiscie nie widzialem jeszcze nic co by mi sie podobało co oni zrobili (chocby nawet prezentacja w PowerPoincie). Fajnie by bylo poznac oficjalną listę zawodników zeby móc obstawiac zakłady i stawać za kimś
kotbehemot no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:59 AM   #71
Madox
dawniej Metter

Madox's Avatar

Likes (Received): 2312

A ciekawe czy jest możliwość zabudowania i ukończenia 2 działki do 2010 r. Czyli {CP} , którą Kotbehemot pokazał na mapce . No , ale pozostaje nam tylko czekać do 2010 roku na ST wtedy ukończe swoje 18 urodzinki
Madox no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 11:59 AM   #72
kozi_rocks
Registered User

kozi_rocks's Avatar

Likes (Received): 0

Dla przyjezdnych

EPI:
http://www.epi.com.pl/jutro2.html (prawdopodobnie będzie co innego)

Arkady Wrocławskie:
http://www.arkadywroclawskie.pl/

GTC Globis:
http://www.gtc.com.pl/?nodeid=105&_a..._id=71&lang=PL

Na żółto - Sky Tower (żółto-czarno najwyższa wieża)
czerwono-szara większa powierzchnia - pod młotek (oprócz GTC) - hotel raczej też zniknie

Przetarg na CP:
http://www.wroclaw.pl/m3529/p54025.aspx

@fgdf - podałeś 55 pięter i 222m w domyśle do pkt konstrukcyjnego vide dachu (strona 76 zamkniętego topicu)

Masz Marzenie?

9 Inches. Measure of good design
kozi_rocks no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 12:00 PM   #73
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 15701

Quote:
Originally Posted by Darek_W
W sumie ten Twój projekt (obniżenia okalajacych cały kompleks budynków - tych 55 metrowych i podniesienie najniższej, 87 metrowej wieży do wysokosci około 120-130 metrów) jest całkiem, całkiem:
A dziękuję ale to nie mój projekt ja tylko bawię się "farbkami"
Jeśli ci się Darku spodobał to masz prawie to samo z boku (prawie bo nie podniosłem wieży nr 3, ale przesuwam nr2 na róg działki)
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 12:03 PM   #74
sagger
Registered User

sagger's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:

Bez tego łącznika cały kompleks wydaje się być o wiele smuklejszy.
Wątpię, że architekci obniżą okalające budynki, bo za dużo straciliby powierzchni. Natomiast całkiem realne wydaje się pozbycie łącznika i zamian podniesienie o 20 - 30 m której z wież. Trzymam za takie rozwiązanie mocno kciuki.
Oczywiście o ile możliwe są jeszcze jakieś większe ingerencje w projekt.
sagger no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 12:06 PM   #75
Darek_W

Quote:
Originally Posted by AMS guy
Bardzo podoba mi się ten projekt, a zwłaszcza obecna tendencja w Europie, gdzie coraz więcej miast nie-wieżowcowych, decyduje się na skyliny. Mam tylko nadzieję, że dookoła wyrosną inne wieżowce, niech ich będzie ze trzy, cztery - nie musi byc wiecej i niekoniecznie aż tak wysokie – wystarczy po około 100 – 130 m. bo jeden pokaźny kompleks, górujący nad stosunkowo niską i niezbyt gęstą zabudową, może robić przytłaczające wrażenie i tworzyć drażniące dysproporcje.
Wierzmy, że to będzie tylko początek przemiany Wrocławia.
Zabudowa wokół wcale nie jest taka niska. Spójrz na tą fotkę:
http://wroclaw.hydral.com.pl/foto/26/26515.jpg

Ten długi, biały galeriowiec, w najwyższym punkcie ma 55 metrów. Takiej włąśnie wysokosci bedzie ta najniższa część SKY TOWER - ta otaczajaca ten kompleks ze wszystkich stron...
Old September 22nd, 2006, 12:10 PM   #76
Darek_W

Quote:
Originally Posted by sagger
Bez tego łącznika cały kompleks wydaje się być o wiele smuklejszy.
Wątpię, że architekci obniżą okalające budynki, bo za dużo straciliby powierzchni. Natomiast całkiem realne wydaje się pozbycie łącznika i zamian podniesienie o 20 - 30 m której z wież. Trzymam za takie rozwiązanie mocno kciuki.
Oczywiście o ile możliwe są jeszcze jakieś większe ingerencje w projekt.
Sagger, ale Zajf obniżając na tej wizualce dolną część (z 55 do jakichś 40 metrów), podwyższył za to tą najniższą 87 metrową wieżę do około 130-140 metrów.

Tylko ten jego projekt ma jedną wadę. Ta podwyższona wieża przesłaniałaby od strony Powstanców Śląskich widok na tą obecnie drugą pod względem wysokosci wieżę - czyli tą 139 metrową, która stanie dokładnie w miejscu obecnego Poltegorka...
Old September 22nd, 2006, 12:15 PM   #77
Tommy

Likes (Received): 2

@kotbehemot - a czy przypadkiem teren dzisiejszej stacji benzynowej BP nie jest także w MPZP planowany na coś innego?

Co do Sky Tower to powiem jedno - niesamowite science fiction - powoli przyzwyczajam się do niego ale czuję, że będzie mną zawsze wstrząsać - ilekroć gdzieś obok będę się znajdował...

A to chyba dobrze w nudnej codzienności
Tommy no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 12:19 PM   #78
Petr
Iroquois of Europe

Petr's Avatar

Likes (Received): 3687

Gratuluję wysokości, architektury już trochę mniej. Pomysł z mostkami zupełnie do mnie nie trafia.
Quote:
Dla wyobrażenia sobie wielkości tego kompleksu, wspomnę tylko, że ta niższa część, która otaczać będzie SKY TOWER ze wszystkich stron, będzie sobie liczyła 55 metrów, czyli będzie nieco wyższa od biurowca w kompleksie ARKAD WROCŁAWSKICH i praktycznie równa wysokosci Galeriowca wzdłuż Powstańców Śląskich, w jego najwyższym punkcie
Prawdę mówiąc trochę mnie to przeraża. Wieża zyskałaby, gdyby jej tak szczelnie nie obudowywać.

Czy plac wewnątrz kompleksu będzie ogólnodostępny?

Last edited by Petr; September 22nd, 2006 at 12:26 PM.
Petr no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2006, 12:20 PM   #79
Darek_W

Quote:
Originally Posted by fgdf
@Darek - musiałeś oczywiście podać Andersię przypominam ze teraz Wrocław bedzie miał jedynie 2 wyższe wieże a to do czasu jak odtajnią sie propozycje na zagospodarowanie WT - do tego czasu żyjcie w niepewności
Po prostu starałem sobie na szybko porównać poszczególne wieże (ich wysokości) w SKY TOWER z obecnie powstajacymi i już wybudowanymi wysokimi budynkami w Polsce. Jako, że Andersia ma bardzo podobna wysokość do dachu, co ta najniższa z trzech wież SKY TOWER i generalnie jest full fotek ANDERSII na forum, dlatego porównałem oba budynki do siebie

Co do WT, to najpierw życze wymiany preziów i vicepreziów w UM

PS: W niepewnosci to żyjemy, ale ze względu na przetarg na CP. Ja ostatnio mało nie spadłem z fotela, kiedy dowiedziałem sie kto i co może postawić w CP. Już wkrótce przekonamy się kto zostanie właścicielem CP. A może być ciekawie, bardzo ciekawie............i baaaaaaaaaaaaardzo dużo wysokich budynków.
Old September 22nd, 2006, 12:22 PM   #80
sagger
Registered User

sagger's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Sagger, ale Zajf obniżając na tej wizualce dolną część (z 55 do jakichś 40 metrów), podwyższył za to tą najniższą 87 metrową wieżę do około 130-140 metrów.

Tylko ten jego projekt ma jedną wadę. Ta podwyższona wieża przesłaniałaby od strony Powstanców Śląskich widok na tą obecnie drugą pod względem wysokosci wieżę - czyli tą 139 metrową, która stanie dokładnie w miejscu obecnego Poltegorka...
No to LC nie ma wyboru i ten "Poltegorowy" też musi podnieść .
A tak serio, to powierzchnie, którą straci na obniżeniu dolnej części mógłby odzyskać poprzez podniesienie "poltegorowej" wieży. A basen mógłby umieścić na najwyższym piętrze najniższej wieży, po uprzednim zwiększeniu jej wysokości .
sagger no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
sky, sky tower, skyscraper, tower, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules