[Kraków] Trasy Zwierzyniecka, Pychowicka i Łagiewnicka - Page 115 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 11th, 2019, 06:54 PM   #2281
SmartHunt
Registered User

Likes (Received): 541

No ja nie żądam faktury bo bym żadnego remontu nie zrobił, ale chciałbym dostać i uważam, że ukrywanie dochodów poprzez brak fakty jest moralnie naganne. Ile razy prosiłem o fakturę to zawsze spotkałem się z odmowa.
SmartHunt no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 11th, 2019, 07:16 PM   #2282
Tomeyk
Moderator

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 26663

Quote:
Originally Posted by Stelle View Post
I bardzo dobrze. Normalnie Jodlowa/Starowolska powinne byc wewnetrznymi ulicami dojazdowymi do mieszkan, a nie obwodnica.
Jakby miały być tylko dojazdowymi do mieszkań to by nie było ciągłości przez przełęcz.
A normalnie to powinna być Trasa Pychowicka, ale że jej nie ma to się jeździ Jodłową/Starowolską.
Tomeyk no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2019, 07:21 PM   #2283
k-polis:sean
przestrzeń-ludzie-miasto

k-polis:sean's Avatar

Likes (Received): 593

@Kozl: czasem trzeba 3 godziny ostro pogłówkować, żeby zamiast 100 linii kodu, napisać ich właśnie trzy. No, chyba że...

"Będziemy wyśpiewywać [...] pod gwałtownie rozświetlonym blaskiem elektrycznych księżyców, na cześć żarłocznych dworców, wężów, które kopcą, fabryk zawieszonych pod chmurami na sznurkach dymów, mostów skaczących jak gimnastyk nad diabolicznym ostrzem rozświetlonych słońcem rzek, awanturniczych parowców węszących po horyzontach, żelaznych koni zaprzęgniętych do długich rur i na cześć szybowcowego lotu aeroplanów, których śmigło łopocze jak chorągiew i hałasuje jak oklaski rozentuzjazmowanego tłumu."

Kirt93, VVacek, pepe72, SmartHunt, totem2, empero liked this post
k-polis:sean no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2019, 01:50 AM   #2284
kozl
Registered User

Likes (Received): 2754

@SmartHunt Jak nie dostajesz faktóry zgłaszasz w odpowiednie miejsce bo masz do czynienia z oszustem. (nie to nie donosicielstwo a walka o normalność) Między innymi dla tego jeżdżę z autem do aso. Nie ma dyskusji o fvat. Tej krępującej ciszy jak mówię, że fakturę proszę i tej konsternacji jak słyszą, że wystawią fakturę i nie dostaną ani grosza więcej Przyznam, że mnie to też wkurza, ale takich elementów jest na szczęście mniej.
Ale są.. Ale wiesz co...
"A ja nie potrzebuję faktury.
A po co oddawać komuś te pieniądze podzielimy się.
A bez "tych papierków" nie moglibyśmy sie dogadać? "
Wiesz, jakie to skomlenie jest żałosne? Dla tego praktycznie nie mam klientów indywidualnych już. Zawsze za drogo i zawsze kombinacje. A jak dostaną fakturę zamiast zniżki to niezadowoleni, że drogo i jeszcze cię obsmarują.

A jak chcesz mieć wszystko na papierze podpisuj umowy. I zawsze, ale to zawsze jak się umawiasz pytaj o to czy cena jest brutto. Rozwiązuje mi to 99% dziwnych sytuacji.
Choćby ostatnio. Pytam, czy zabudowa balkonu to brutto. I krótka odpowiedź. Tak, ale dla cena była osoby fizycznej dla firmy będzie drożej bo vat inny.
Inna sprawa ze ja dzwonie po usługi do firm. Wyrosłem z złotej rączki. Może stąd Twój problem. Szukaj firm. Pytaj o rachunek przy pierwszej rozmowie. Umawiaj się na zakres termin i cenę.
Polska to kraj oszustów, ale eliminować ich możemy żądając faktór. Tylko licz sie z kosztami. Bez faktury/rachunku u oszusta jest taniej o 25-30% i w tym miejscu uczciwość klientów się idzie paść. A potem narzekają na nieuczciwość usługodawców...
Niestety, pomimo iż jestem przeciwnikiem zamordyzmu z mojego punktu widzenia obrót 100% bezgotówkowy byłby dobry bo moja nieuczciwa konkurencja znikła by z rynku konsumenckiego.
Oczywiście jak pracujesz z firmami problemu nie ma bo ja musze mieć fvat i muszę ją wystawić, Żaden mój klient mi nie płaci inaczej niż przelewem. Rozliczmy się 100% bezgotówkowo. Ale zapewniam Cię że ceny są wyższe I moich podwykonawców i moje.
Tylko że ja się nie bawię w żadne kombinacje. Jak słyszę o jakichś lewych sprawach to koniec zabawy. Jakiekolwiek firmy, w których był problem z fakturą wyeliminowałem z współpracy.
I na pewno przy takich kontraktach jak TŁ nie ma za wiele miejsca do szemranych usług. Wybacz, ale jak by jakiś podwykonawca sie zgodził to by był idiotą.
Z dwóch powodów. Po pierwsze w razie upadku GW będąc podywkonawca jest szansa na kasę od inwestora. Ale trzeba mieć faktury na wszystko. Po drugie to w większości sa spółki gdzie przepływy pieniędzy miedzy kieszeniami są trudniejsze i żeby miały miejsce musi sie to opłacać. Nikt dla drobnych nie będzie ryzykował. Tam jeśli są wały to na grube miliony i ich mechanizm jest inny. Jesli byśmy chcieli doszukiwać sie wałów trzeba by poszukać błędów w przygotowaniu projektów i całej inwestycji. Jeśli jest coś lewego to najpewniej tam i to generuje opóźnienie, żeby podnieść cenę.
To sa punkty gdzie zwyczajowo się wyprowadza pieniądze. Ale na to trzeba mieć dowody...

@k-polis:sean wiem, ale to była sprawa prosta jak konstrukcja cepa i dotyczyła dostosowania wydruku z programu Nie wymagało myślenia.

harthausen liked this post
kozl no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2019, 04:19 AM   #2285
Tomeyk
Moderator

Tomeyk's Avatar

Likes (Received): 26663

Faktura kozl, faktura, błagam bo oczy krwawią...
Tomeyk no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2019, 08:39 PM   #2286
Grzybek69
Registered User

Likes (Received): 43

Faktura, a przy kolędzie to nawet na paragon nie ma szans [sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać]
Grzybek69 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 11:03 AM   #2287
Homiczek
Registered User

Likes (Received): 186

@Wypalacz Rafał

"Budowa tunelu/li, czemu ma służyć ta budowana ponad tunelem (po prawej) betonowa ściana - nie wiem. Chyba że ona tylko na górze jest wylewana a później zostanie opuszczona? Zobaczymy:"

Ja myślę że to będzie ściana klatka schodowej do wyjścia z przystanku w tunelu

Wypalacz Rafał, koziolki liked this post
Homiczek no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 08:38 PM   #2288
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 27545

Hmm, no ma to sens, wzgórze było mniej więcej tej samej wysokości, a tunel się zagłębia żeby przejść pod linią kolejową.
Wypalacz Rafał no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2019, 09:33 PM   #2289
Rzeczka
Registered User

Rzeczka's Avatar

Likes (Received): 552

Przy ul. Kobierzyńskiej rozpoczęły się prace nad zbrojeniem stropu tunelu.

Zdjęcia z 16.11.2019. Po kliknięciu w zdjęcie oryginalny rozmiar.
Gotowe zbrojenie, w tle ul. Kobierzyńska

trochę bliżej ul. Grota-Roweckiego przygotowany chudziak

widok z Kobierzyńskiej w kierunku ul. Zakopiańskiej
Rzeczka no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 04:39 PM   #2290
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 27545

Kurdwanów i kawałek dalej.

Najpierw widok ze skrzyżowania przy pętli tramwajowej Kurdwanów w kierunku ulic Herberta i Turowicza (no i dalej...)

Trasa Łagiewnicka 1 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Nie wiem czy ta lokalizacja nowego słupa sygnalizacji świetlnej oznacza że o tyle zostanie poszerzona wysepka między jezdniami? Czy raczej o tyle zostanie przesunięta w kierunku torów tramwajowych?

Trasa Łagiewnicka 2 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Na skrzyżowaniu z ulicami Turowicza i Herberta, widok w kierunku Łagiewnik:

Trasa Łagiewnicka 3 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

i w kierunku Kurdwanowa:

Trasa Łagiewnicka 4 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Trasa Łagiewnicka 5 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Strop tunelu pod druga jezdnią - wygląda na to że jest szansa na dotrzymanie styczniowego terminu likwidacji zwężeń do jednego pasa ruchu na tym skrzyżowaniu i powrotu ruchu na obie jezdnie:

Trasa Łagiewnicka 6 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Łuk mostu nad Wilgą został pokryty warstwą izolacji przeciwwilgociowej:

Trasa Łagiewnicka 7 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

No i na koniec jeszcze budynek wyglądający jak typowa stacja transformatorowa czy podstacja trakcyjna do zasilania sieci tramwajowej - nie wiem którą z tych funkcji ma spełniać...

Trasa Łagiewnicka 8 Kraków 20lis2019 by Rafał Kurtyka, on Flickr

Wypalacz Rafał no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2019, 10:25 AM   #2291
Homiczek
Registered User

Likes (Received): 186

filmik ze strony projektu

https://www.youtube.com/watch?v=loXW...ature=youtu.be

ale chyba sporo archiwalnych ujęć

"Nie wiem czy ta lokalizacja nowego słupa sygnalizacji świetlnej oznacza że o tyle zostanie poszerzona wysepka między jezdniami? Czy raczej o tyle zostanie przesunięta w kierunku torów tramwajowych?"

wg projektu tam wyspa będzie szeroka na jakieś 5-6m - będzie poszerzona właśnie w prawo, jak ten słup nowy

Last edited by Homiczek; November 21st, 2019 at 10:35 AM.
Homiczek no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 04:12 PM   #2292
vtorek
Registered User

vtorek's Avatar

Likes (Received): 2588

Quote:

Przetarg na Trasę Zwierzyniecką i Pychowicką w przyszłym tygodniu

W 2025 roku ma się rozpocząć budowa Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej. Inwestycja, według urzędników, ma kosztować ponad dwa miliardy złotych – takie założenia znalazły się w wieloletniej prognozie finansowej Krakowa.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2025 roku powinniśmy mieć już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej i wtedy mogłyby rozpocząć się prace budowlane – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka.

Urzędnicy planują budowę Trasy Zwierzynieckiej, która ma mieć 4,65 kilometra. W każdym kierunku droga ma być szeroka na trzy pasy ruchu. W ramach inwestycji ma powstać tunel drogowy o długości ok. 2,4 km przebiegający m. in. pod doliną Rudawy oraz wzgórzem św. Bronisławy.

Na wysokości ulicy Zarzecze i Armii Krajowej miałby powstać węzeł z dwupoziomowym skrzyżowaniem. Drugi węzeł Przegorzały znalazłby się przy skrzyżowaniu Trasy Zwierzynieckiej z ul. Księcia Józefa (przebieg ulicy uległby modyfikacji). Urzędnicy zaplanowali także rozbudowę na długości 0,8 km al. Armii Krajowej od węzła Zarzecze do węzła przy rondzie Ofiar Katynia.

Trasa Pychowicka, podobnie jak Zwierzyniecka, miałaby po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Stanowiłaby połączenie ul. Nowej Księcia Józefa z budowaną teraz Trasą Łagiewnicką. W sumie nowa droga miałaby 2,1 km. Drogowcy wstępnie planowali budowę mostu na Wiśle o długości blisko 400 metrów, ale najprawdopodobniej powstanie tunel pod rzeką.

Przetarg w przyszłym tygodniu

Aby pracownicy spółki Trasa Łagiewnicka mogli wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji, wcześniej muszą mieć m. in. wielowariantową koncepcję oraz uzyskać decyzję środowiskową.

– W przyszłym tygodniu rozpiszemy przetarg na wyłonienie wykonawcy. Firma będzie musiała stworzyć opracowanie, przeprowadzić konsultacje społeczne oraz zdobyć dla nas decyzję środowiskową – informuje Krzysztof Migdał.

Specjaliści, którzy otrzymają zlecenie z miejskiej spółki, będą mieli trzy lata na wykonanie zadania.
źródło LK
vtorek no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 04:24 PM   #2293
SmartHunt
Registered User

Likes (Received): 541

No nieźle 6 lat aby załatwić papiery na kawałek drogi ...
SmartHunt no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 05:00 PM   #2294
notdot
Registered User

notdot's Avatar

Likes (Received): 2690

zastanów się ile trwają konsultacje społeczne, potem protesty, potem walka z chomikiem, świnką morską, świerszczami czy innym badziewiem, potem podziały działek, ustalanie odszkodowań, przekładanie tego co jest w kolizji z drogą, przebudowy infrastruktury podziemnej, itp, itd
no i tak po prawdzie to nie jest "kawałek" i nie budujesz tego w pustym terenie 500m od najbliższych zabudowań

Vipon..., koziolki, duxo89, Horpach liked this post
notdot no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 05:09 PM   #2295
Kris8230
Registered User

Likes (Received): 556

Ja to nie rozumiem po co tyle kasy pchać jak obecnie są inne wyzwania. Raz uporządkować i doprowadzić do stanu używalności całą siec tramwajową, dwa pomyśleć ale tak racjonalnie nad nowymi liniami tramwajowymi, trzy zastanowić się wspólnie z PKP jak zrobić porządna siec kolejową na miarę prawdziwego SKA i średnicy.
A my topimy kasę w w molochach łagiwnicko - przyrzowickich i jeszcze nie wiadomo w czym.
Wszystkie te zaniedbania począwszy od sieci tramwajowej zaraz sie na łeb zwalą jak sufit.
Kris8230 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 05:16 PM   #2296
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 12256

ale ta droga jest potrzebna, żeby móc wyrzucić tranzyt z Alei 3W, a i dużą część ruchu miejskiego przy okazji też.
(pytanie, czy aby koniecznie po 3 pasy....)

PS: Plan Miasta Krakowa - ważniejsze inwestycje strategiczne

minak, Dodzik, koziolki liked this post

Last edited by Zyzio; November 27th, 2019 at 05:26 PM.
Zyzio no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 05:22 PM   #2297
ArturJ
Registered User

Likes (Received): 96

Quote:
Originally Posted by Kris8230 View Post
Ja to nie rozumiem po co tyle kasy pchać jak obecnie są inne wyzwania.
Może tak, może nie, ale teraz to już trochę za późno na takie dywagacje. Zrezygnowanie z części Zwierzynieckiej i Pychowickiej oznaczałoby, że spektakularna TŁ za grubą bańkę kończyłaby się w środku osiedla przy Kobierzyńskiej z niedokończonym tunelem pod Grota-Roweckiego
ArturJ no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 05:27 PM   #2298
kozl
Registered User

Likes (Received): 2754

Quote:
Originally Posted by Zyzio View Post
ale ta droga jest potrzebna, żeby móc wyrzucić tranzyt z Alei 3W, a i dużą część ruchu miejskiego przy okazji też.
(pytanie, czy aby koniecznie po 3 pasy....)
Ponieważ nie ma szans na połączenie tramwajowe ani na połączenie kolejowe tych rejonów to musi powstać linia autobusowa.
Ponieważ ta droga musi zebrać cały ruch z ATW a ATW będzie trzeba zapewne roziąć. To trzy pasy są niezbędne, żeby jeden z nich mógł służyć autobusom.

To będzie jedno z głównych połączeń komunikacyjnych w KRK W zasadzie na zachodzie jedynym w mieście. Zrobienie go z jednym pasem dla aut byłoby szaleństwem.

@notdot z przebudowa infr podziemnej to się już zagalopowałeś.
To już w czasie budowy. Ustalenie co jest pod ziemią? A to jest problem, bo mapy sa jakie są. Więc to też częściowo w czasie budowy.
Fakt że 6 lat to sporo... To nie jest normalne, że tyle musi trwać przygotowanie takiej inwestycji. To nie powinno zajmować więcej jak dwa lata.

@Kris8230 bez tej trasy nie wywalisz aut z ATW i nie ma szans na tramwaj w nich. Bez tego jesteśmy wciąż utopieni na plantach.

Dakorn, Kirt93, koziolki, ggrafik liked this post
kozl no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 05:47 PM   #2299
Kovikko
Registered User

Likes (Received): 164

Quote:
Ja to nie rozumiem po co tyle kasy pchać jak obecnie są inne wyzwania. Raz uporządkować i doprowadzić do stanu używalności całą siec tramwajową, dwa pomyśleć ale tak racjonalnie nad nowymi liniami tramwajowymi, trzy zastanowić się wspólnie z PKP jak zrobić porządna siec kolejową na miarę prawdziwego SKA i średnicy.
A my topimy kasę w w molochach łagiwnicko - przyrzowickich i jeszcze nie wiadomo w czym.
Wszystkie te zaniedbania począwszy od sieci tramwajowej zaraz sie na łeb zwalą jak sufit.
Ale konkretnie co masz na myśli pisząc o "porządkowaniu i doprowadzaniu do stanu używalności całej sieci tramwajowej"?
Jakie realne współdziałania widziałbyś obecnie na linii średnicowej we współpracy miasta i PKP?
Jakie nowe linie tramwajowe chciałbyś zaproponować?
Zakładam, że skoro to wszystko piszesz, i postulujesz zarzucenie budowy "molochów" i "nie wiadomo czego", to masz jakieś konkretne przemyślenia, którymi może mógłbyś podzielić się na forum?
Kovikko no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2019, 06:22 PM   #2300
notdot
Registered User

notdot's Avatar

Likes (Received): 2690

Quote:
czyli zamiast dawać *uj kasy na drogi ty chcesz to dawać na tramwaje, ska, inne
w sumie idea słuszna, tylko to jest ten sam poziom cen, ten sam poziom skomplikowania inwestycji, ten sam czas projektowania, uzyskiwania pozwoleń itp
ale spoko, pomarudźmy, że drogi są niepotrzebne
potem będziemy marudzić, że trzeba było wyrzucić ruch do tranzytów i obwodnic, bo w mieście smog, duży hałas, wszystko zakorkowane

koziolki, pepe72, Dodzik, robertd12 liked this post
notdot no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
drogi miejskie, kraków

Thread Tools

Posting Rules