[DW631] Warszawa (ul. Marsa, Żołnierska) - Nieporęt - Nowy Dwór Mazowiecki - Page 464 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 8th, 2019, 12:44 PM   #9261
ZMID Warszawa
Registered User

ZMID Warszawa's Avatar

Likes (Received): 12346

Quote:
Originally Posted by Marcin_ZBK View Post
Pani Rzecznik, jakiś czas temu, informowała że prace nad nową organizacja ruchu są "w toku".
No, ale czy się dotoczą do upragnionego finału ??? (przed wybudowaniem drugiej estakady)
Z pewnością. Tymczasem nadal trwa uzgadnianie projektu organizacji ruchu.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, Warszawa

Jeżeli ktoś uważa, że nie odpowiadam na wszystkie pytania, to potwierdzam - nie na wszystkie odpowiadam. Pomijam pytania nierzeczowe, zawierające odpowiedź w swojej treści, czyli pytania z tezą typu: czy przestał pan już bić swoją żonę?, pytania podszyte agresją lub wyrażające pogardę dla innego człowieka, pytania niezawierające żadnego pytania. Ale bywa, że przeoczę jakieś rzeczowe pytanie. Wtedy proszę mi się przypomnieć.
ZMID Warszawa no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 8th, 2019, 04:42 PM   #9262
Marcin_ZBK
Registered User

Likes (Received): 83

Szanowna Pani Rzecznik, a czy orientuje się Pani jak to długo może jeszcze potrwać?
Marcin_ZBK no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2019, 08:06 PM   #9263
bloniaq_s8
Lewak gorszego sortu

bloniaq_s8's Avatar

Likes (Received): 14080

Quote:
Originally Posted by grochow View Post
Komuś krzywdę robią? Wręcz dzięki nim stoi mniej samochodów w korku.
od takich idiotyzmów aż oczy bolą

Quote:
Nie chcę malować sytuacji w czarnych kolorach, ale zauważam, że Polska gospodarka, jest uzależniona od innych gospodarek.
R.Czarnecki v-ce przewodniczący PE

Warsaw, city at war

Pontifex_, eeelo liked this post
bloniaq_s8 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 9th, 2019, 01:17 AM   #9264
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 1079

Quote:
Komuś krzywdę robią? Wręcz dzięki nim stoi mniej samochodów w korku.
Pod warunkiem, że skręcają z prawego pasa do jazdy prosto na lewy pas Marsa, a nie wpier... się na pas do skrętu tuż przed skrzyżowaniem.
Zawsze też zastanawia mnie dlaczego ci co stoją w kolejce, grzecznie na prawym pasie, wpuszczają cwaniaków? Po pierwsze przez nich stoją 2x dłużej. Po drugie im łatwiej cwaniak się wciśnie tym bardziej będzie robił tak zawsze. Po trzecie tym więcej będzie cwaniaków, skoro pas do skrętu się prawie nie rusza, bo tuż przed skrzyżowaniem inni się masowo wciskają...

Dlaczego jest jak jest? No cóż - jak robi się takie buble, to tak jest i będzie. Od początku było wiadomo, że ma być estakada w prawo, bo skrzyżowanie nie da rady. Że główny potok ruchu skręca w prawo. Że na wprost jest niewydolne rondko z Korkową (nikt nie przewidział, że ma znacznie mniejszą przepustowość niż zwykła droga 1x2 i nie da się wykorzystać przepustowości istniejących ulic). Że zniknie wąskie gardło Żołnierskiej (skrzyżowanie z Czwartaków) i korek skoncentruje się w jednym miejscu, nie będzie już rozciągnięty na kilka km.
Zrobiono 1 pas do skrętu w prawo z krótką fazą zielonego/zielonej strzałki. Dla tej relacji jest gorzej niż było przed rozpoczęciem tej inwestycji (tj. budowy drugiej jezdni ul. Marsa). Przypomnę, że kiedyś zielona strzałka paliła się przez całą długość sygnału czerwonego, a i tak kolejka skręcających potrafiła być dłuższa niż pas do skrętu w prawo.

Takie buble są w wielu miejscach. Ot np. w tym roku dość często zdarzało mi się zjeżdżać z Trasy Siekierkowskiej w Ostrobramską. Zjazd z Trasy S do ronda węzła 'Marsa' zrobiono po prawej stronie, choć relacje z Trasy w prawo oraz prosto obsługiwane są przez bezkolizyjne łącznice. A nieobsługiwane bezkolizyjnie są relacje w lewo: w stronę Grochowskiej i w Ostrobramską. I aby wskoczyć na lewy pas przed rondem, trzeba ciąć po powierzchni wyłączonej z ruchu oraz linii ciągłej. Można też próbować zmienić pas tuż przed rondem, na liniach przerywanych. Ale ci ze środkowego pasa nie chcą wpuszczać tych z prawej. Dlaczego? Ano dlatego, że z Ostrobramskiej w Marsa da się pojechać 'aż' 1 (jednym) pasem ruchu z krótkim zielonym światłem. Jest to kierunek wyjazdowy z miasta - w przeciwną stronę są dwa pasy (czyli tyle ile było od lat 70-tych do zbudowania tego węzła). Dodam, że wlot od strony Grochowskiej (również wyjazdowy z miasta) też zwężono. Było 5 pasów (2 w lewo, 2 prosto, 1 prosto i w prawo), a są 3, w tym jeden, w prawo, słabo wykorzystany. I korek poza godzinami szczytu. Aha - przejścia dla pieszych też były w poziomie 'zero', a nie -1.
Nie jechałem, ale w ciemno dodaję skrzyżowania łącznicy 'U' Strażacka - Strażacka pod wiaduktem Żołnierskiej. Dlaczego na połączeniu łącznicy ze Strażacką nie zbudowano rond lub choć osobnych pasów lewoskrętu?
Obserwuję rejon Żołnierskiej, Marsa, Płowieckiej na aplikacjach pokazujących korki. Ogólnie od otwarcia, nawet w szczycie popołudniowym, dominuje kolor zielony. Na czarno jest ta 'U'-łącznica, jezdnia Żołnierskiej do Marsa (zapewne przez nieszczęsny prawoskręt - ale tego nie widać), wloty na węzeł 'Marsa' od strony Grochowskiej i Ostrobramskiej...

A policja? Wolą stać w krzakach na bezkolizyjnym odcinku Puławskiej, gdzie jest absurdalne ograniczenie do 50km/h. Wolą pilnować Wisłostrady na Bielanach, gdzie powinien być obszar niezabudowany i 90 lub 100km/h (odcinek między Mostem Północnym i Trasą AK). Pilnowana jest wylotówka na Konstancin, najczęściej w rejonie odcinka przez pola - ograniczenie do 60km/h poza faktycznym obszarem zabudowanym. Nie ma ich na Żołnierskiej, na Sokratesa, Roentgena...

eeelo, swind, chudzini, mozgow, Yaper liked this post
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2019, 01:05 PM   #9265
grochow
Registered User

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by bloniaq_s8 View Post
od takich idiotyzmów aż oczy bolą
Idiotyczny to jest układ pasów w tym miejscu.
grochow no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2019, 01:25 PM   #9266
grochow
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mr X View Post
Pod warunkiem, że skręcają z prawego pasa do jazdy prosto na lewy pas Marsa, a nie wpier... się na pas do skrętu tuż przed skrzyżowaniem.
Tak, o nich mowa.

Ich ryzyko z dostaniem mandatu, a dla ogółu są pożyteczni. Jak pisałem wcześniej, krzywdy nikomu nie robią i przyczyniają się do zmniejszenia korka. Tak jak napisał Mr X, gorsze dla wszystkich jest wpychanie się na końcu pasa.

Choć paradoksalnie jedno jest łamaniem przepisów, a drugie nie.
grochow no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2019, 08:13 PM   #9267
dbam o otoczenie
Dbam o otoczenie

Likes (Received): 30

Dziś sprzątałem odcinek od światel na Śwoleżerow (Ząbki) do skrzyżowania Czwartaków w tym estakadę (ale kawałek estakady mnie został i dokończę go jutro) .Taaak to straszna patalogia z tymi "małpkami", ich w rówie wzdłuż naszych ( podatników) pięknych auto i rowerowych dróg leży tyle ze juz przestałem wkładać do worka. Producenci produkują pato-towar i nie chcą zrobic automaty po skupu opakowań swego szajzu. Ale dobra wiadomość w tym ze osoby odpowiedzialne za czystosc od granicy z Warszawą posprzątali i zabrali 2 pełnych worka z rowu i zostawili mnie jeden na przyszlosc ☺️ Worki od strony Warszawy odbierają szybko z przystanka Czwartaków 01. Ale przy bramie w las, granica z Zielonką, ciągle stoi, od czasów ostatniego sprzątania.
p.s.
Pilnie potrzebny jest ruch społeczny:
1. Podnieść i wyrzucić śmieci to nie jest obciach, zrób to bo jakiś cymbal zostawił po siebie ślad.
2.Bojkot mini opakowaniam: bądź do "małpki" z wodka albo nawet mus (120 gr) w plastyku
3 Precz z obciacową nie kontrolowaną reklamą outdoor . Tu jest Europa a nie kraj 3-go świata gdzie malują farbą na desce i stawiają przy drodze , albo uwieszaja każdą wolną przestrzen.
p.p.s
Wszystkich otwartych na dialog , ludzi nastawionych na dobrobyt i prosperowanie, ludzi z pasja i patriotów gospodarczych serdecznie pozdrawiam z okazji Święta Niepodległości.
dbam o otoczenie no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2019, 07:23 PM   #9268
dbam o otoczenie
Dbam o otoczenie

no i kolejne sprzątanie rowów , worki na przystanku Czwartaków, fajnie bym było zeby dron pana bronco obleciał odcinki wzdłuż dróg od skrzyzowania Szwoleżerów do Czwartaków. Mam taki szpikulec, udało się wyciągnąć folii nawet ze zbiorników wody.
Zostal odcinek od Czwartaków do Marsa, ale tam niema takiego wysypiska, wystarczy hobbystycznie zbierać do reklamówki i wyrzucać w najbliższem koszu - czemu to nie jest przyzwyczaj dobrych ludzi, idąc na spacer wzdluz Zolnierskiej - Piłsudskiego brać ze sobą reklamowkę i po zbierac trochę śmieci 😉

utumno, bronco10, Pontifex_, mozgow, Pjoter liked this post
Old November 11th, 2019, 11:38 PM   #9269
bronco10
Registered User

Likes (Received): 20681

oblecę_co_zechcesz_ale_chwilowo_nie_mam_drona_

Jak_dobrze_pójdzie_to_go_na_Black_Friday_kupię_(albo_na_gwiazdkę)

Jest_jeszcze_wariant_że_uda_się_coś_na_weekend_wypożyczyć.

W_każdym_razie_jako_osobnik_prospołeczny_masz_u_mnie_lot_na_każde_życzenie_:

kropla drąży skałę nie siłą a ciągłym padaniem

Mi99 liked this post
bronco10 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 10:41 AM   #9270
ZMID Warszawa
Registered User

ZMID Warszawa's Avatar

Likes (Received): 12346

Quote:
Originally Posted by Marcin_ZBK View Post
Czy są jakieś wieści co do wyznaczenia drugiego pasa do skrętu w Marsa z Żołnierskiej?
Nie potrafię podać żadnych konkretnych terminów. Nowa organizacja ruchu ma być wdrożona przed końcem roku.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, Warszawa

Jeżeli ktoś uważa, że nie odpowiadam na wszystkie pytania, to potwierdzam - nie na wszystkie odpowiadam. Pomijam pytania nierzeczowe, zawierające odpowiedź w swojej treści, czyli pytania z tezą typu: czy przestał pan już bić swoją żonę?, pytania podszyte agresją lub wyrażające pogardę dla innego człowieka, pytania niezawierające żadnego pytania. Ale bywa, że przeoczę jakieś rzeczowe pytanie. Wtedy proszę mi się przypomnieć.

Mixiorek liked this post
ZMID Warszawa no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2019, 06:14 PM   #9271
dbam o otoczenie
Dbam o otoczenie

Drzewa sadza aż milo patrzeć , przy bramie granica Zielonki było kilka samochodów i ekipa w wojskowej odzieży (nie wiem czemu tak) ale cisza o sprzatanie i wywóz tych worków! mogę prosic troskliwych ludzi o e-mail do urzędnika co odpowiada za sprzątanie pasów wzdłuż dróg . Odpaliłem kawał roboty (dziś znow 2 worka na Czwartaków) tam odbieraja regularnie, ale od Zielonki nie przyciąnę ich.

chudzini liked this post
Old November 14th, 2019, 03:15 AM   #9272
tomkrt
Registered User

Likes (Received): 264

Quote:
Originally Posted by dbam o otoczenie View Post
ale cisza o sprzatanie i wywóz tych worków! mogę prosic troskliwych ludzi o e-mail do urzędnika co odpowiada za sprzątanie pasów wzdłuż dróg . Odpaliłem kawał roboty (dziś znow 2 worka na Czwartaków) tam odbieraja regularnie, ale od Zielonki nie przyciąnę ich.
MZDW rejon drogowy Wołomin-Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Kobyłkowska 1
05-200 Wołomin
[email protected]
tel. (22) 7762333
Godziny urzędowania: 7.00-15.00

Ew. można spróbować poprosić gospodarzy przyległego terenu.
Nadleśnictwo Drewnica lub UM Zielonka aczkowiek to nie ich właściwość więc robili by to grzecznościowo.
tomkrt no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 11:54 AM   #9273
gk58
Registered User

Likes (Received): 31

Jak żyć, Jak tu się uśmiechać...
Dwa pasy do skrętu w Marsa mają być ale kiedy... (jakby t jakiś lot na orbitę był)
Druga nitka wiaduktu ma zielone światło od lutego 2017, termin na planowanie minął i nic, cisza...
Tunel pod torami w Rembertowie też zonk, termin na planowanie minął i nic, cisza...
Idę pisać list do Mikołaja
gk58 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2019, 12:02 PM   #9274
rybirek
Registered User

Likes (Received): 593

Quote:
Originally Posted by gk58 View Post
Jak żyć, Jak tu się uśmiechać...
...
Druga nitka wiaduktu ma zielone światło od lutego 2017, termin na planowanie minął i nic, cisza...
Tunel pod torami w Rembertowie też zonk, termin na planowanie minął i nic, cisza...
Idę pisać list do Mikołaja
Strona wcześniej
rybirek no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 08:18 AM   #9275
gk58
Registered User

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by rybirek View Post
Strona wcześniej
O...zaglądam, a tam
ad nitka) trwa pozyskiwanie opinii do geometrii drogi
ad tunel) trwa pozyskiwanie opinii do geometrii drogi
ad pasy) trwa pozyskiwanie opinii do geometrii drogi

ha ha ha, dobre

Kontrakty na projekty się skończyły, czy nie?
Można gdzieś zobaczyć te projekty? Tajemnica?
gk58 no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2019, 09:56 PM   #9276
bronco10
Registered User

Likes (Received): 20681

odrobinę Pozytywnego - co prawda nie w tym temacie ale bardzo blisko

ani się człowiek obejrzał a Zesłańców Polskich prawie gotowa

zdzisie od strony Rembertowa - chyba kanalizację kopią

wieczorem od strony Czwartaków

szybko nie pojedziesz - wszystkie dochodzące z wyniesionymi wysepkami - max 30-40 km/h

pomnik zagospodarowany

rondo Strażacka

kropla drąży skałę nie siłą a ciągłym padaniem
bronco10 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2019, 02:35 AM   #9277
skup tabelek
Registered User

Likes (Received): 24

A co się stało z Twoim dronem? Jak go utraciłeś?
skup tabelek no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2019, 05:07 PM   #9278
grochow
Registered User

Dziś ku mojemu zdumieniu ok 12 nie było w ogóle korka na skręcie z Żołnierskiej w Marsa, który jak wiecie jest tu nawet i o 21. Wszystko przez to, że ktoś latarnie ściął po kolizji i.... sygnalizacja świeciła na żółto. Szybkie i skuteczne przeprogramowanie.
Old November 21st, 2019, 12:31 AM   #9279
Bezimienny17
Registered User

Likes (Received): 4954

Dziś po godz. 8 dwóch geodetów widzianych w rejonie ronda przy Mareckej. W kamizelkach z napisem MP Mosty. Swoją drogą jestem ciekawy czy przygotują dokumentację na czas... Ale jak to zazwyczaj bywa musi być obsuwa...

chudzini liked this post
Bezimienny17 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2019, 08:29 AM   #9280
Mixiorek
Registered User

Likes (Received): 1579

Quote:
Dziś ku mojemu zdumieniu ok 12 nie było w ogóle korka na skręcie z Żołnierskiej w Marsa, który jak wiecie jest tu nawet i o 21. Wszystko przez to, że ktoś latarnie ściął po kolizji i.... sygnalizacja świeciła na żółto. Szybkie i skuteczne przeprogramowanie.
A konkretnie sygnalizator a nie latarnię stoi zastępczy/ tymczasowy. Oświetlenie uliczne pracuje na innym obwodzie.
Mixiorek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
droga wojewódzka, drogi miejskie, mazowieckie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules